dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 140 z 214
Pokaż wyniki od 2.781 do 2.800 z 4264
  1. #2781

    Domyślnie

    U nas zmieściło się wszystko bez problemu i żaden stopień nie wystaje - wystarczy tylko odrobina chęci projektanta
    A wczoraj dowiedziałem się, że jak się dobrze zakombinuje to przy stropie monolitycznym nawet słup można zlikwidować, a podciąg da się ukryć w grubości stropu (stosuje się wtedy dodatkowy podciąg pod kątem prostym do tego co już jest na rysunku - czy jakoś tak )

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.jpg
Wyświetleń:	259
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	273713Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poddasze.jpg
Wyświetleń:	232
Rozmiar:	92,0 KB
ID:	273712

    P.S.: Pewnie ktoś oglądając te rzuty będzie miał małe "deja vu"
    Ostatnio edytowane przez Pigmey ; 07-08-2014 o 21:26

  2. #2782
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    titka

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Zawiercie
    Posty
    130

    Cytat Napisał Pigmey Zobacz post
    U nas zmieściło się wszystko bez problemu i żaden stopień nie wystaje - wystarczy tylko odrobina chęci projektanta
    A wczoraj dowiedziałem się, że jak się dobrze zakombinuje to przy stropie monolitycznym nawet słup można zlikwidować, a podciąg da się ukryć w grubości stropu (stosuje się wtedy dodatkowy podciąg pod kątem prostym do tego co już jest na rysunku - czy jakoś tak )

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.jpg
Wyświetleń:	259
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	273713Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poddasze.jpg
Wyświetleń:	232
Rozmiar:	92,0 KB
ID:	273712

    P.S.: Pewnie ktoś oglądając te rzuty będzie miał małe "deja vu"

    Chyba my mamy małe

    Pozdrawiamy

    P.S.
    Były próby aroniówki?

  3. #2783

    Domyślnie

    Cytat Napisał titka Zobacz post
    Chyba my mamy małe

    Pozdrawiamy

    P.S.
    Były próby aroniówki?
    Nienienieee... Czeka na specjalniejszą okazję lub ewentualnie chłodniejszy wieczorek
    A weselna jak tam - przyjęła się?

  4. #2784
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    michałwlkp

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    wlkp
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    26

    Domyślnie

    Witam, ile Wam wyszło tynków (ilość metrów)? Może ktoś ma wyliczone każde pomieszczenie osobno? Czy tynkarze odliczali Wam okna czy liczyli całą powierzchnie domu? Nie mam garażu więc interesuje mnie tylko powierzchnia domku. Jakie tynki polecacie i ile kasowali Was za metr?

  5. #2785

    Domyślnie

    Z tego względu że bedę miał same wentylacje w jednej ze ścian i trzeba przejść przez wieniec a potem wyjść przed murłatą lub tylko przejść przez strop i zabudować wentylacje i wówczas wentylacja jest na suficie ktoś już tak robił?

  6. #2786

    Domyślnie

    Cytat Napisał michałwlkp Zobacz post
    Witam, ile Wam wyszło tynków (ilość metrów)? Może ktoś ma wyliczone każde pomieszczenie osobno? Czy tynkarze odliczali Wam okna czy liczyli całą powierzchnie do6mu? Nie mam garażu więc interesuje mnie tylko powierzchnia domku. Jakie tynki polecacie i ile kasowali Was za metr?
    Kolego - kartka, ołówek i jazda Wszystkie wymiary masz przecież na projekcie - myślę, ze w godzinkę spokojnie wszystko policzysz

  7. #2787

    Domyślnie

    u mnie murowali na zwykłą zaprawę, chłopaki się postarali i bardzo ładnie wyszło

  8. #2788

    Domyślnie

    Cytat Napisał epterode Zobacz post
    A za jakimi schodami jesteście bo w projekcie są zabiegowe zastanawiam się nad spocznikiem kto robił ? poproszę fotki schody lane bedą.
    ja robiłam ze spoczynkiem, ale ile zabawy było z wyliczenim tego heheh

  9. #2789

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emilka I Robert Zobacz post
    Witam!
    Czy 18000zł. za same mury-robocizna (bez dachu) woj. mazowieckie to normalna cena?
    Wogóle się nie orientujemy jakie są ceny murarzy i dekarzy?
    Czy Ktoś może podpowiedzieć?
    ja za ściany, kominy stropy, schody dałam 17200 ale łódzkie woj.

  10. #2790

    Domyślnie

    Cytat Napisał epterode Zobacz post
    Moi budowlańcy powiedzieli że nie ma jak wcisnąć schodów ze spoczynkiem wys 312 dokladnie hm dom mam serszy ale na głębokość to samo co wy
    ...bo nie chce im się liczyć, ale mieszczą się elegncko, moi na początku też tak mówili
    ale Polask potrafi

    Pozdrawiam

  11. #2791

    Domyślnie

    Cytat Napisał titka Zobacz post
    U nas było podobnie i wyszło tak, że jeden stopień wystaje poza słup, a przy tym stopnie troszkę wyższe wyszły.
    Moi budowlańcy proponowali mi podzielenie spoczynku na dwa stopnie, ale to nie przeszło.
    Wspierając się kalkulatorem, którym ci podesłałem rysowałem schody na ścianie i tak pomieszałem fachowcowi, że facet zgłupiał
    Ale w końcu się udało.
    Kombinuj.
    Pozdr
    titka, miałam dokładnie tak samo,,

    to rysowanie po ścianch i ten spoczynek na pól, ale jakoś i tak wyszło na moje

  12. #2792
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    titka

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Zawiercie
    Posty
    130

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pigmey Zobacz post
    Nienienieee... Czeka na specjalniejszą okazję lub ewentualnie chłodniejszy wieczorek
    A weselna jak tam - przyjęła się?
    Też czeka

  13. #2793
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    michałwlkp

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    wlkp
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pigmey Zobacz post
    Kolego - kartka, ołówek i jazda Wszystkie wymiary masz przecież na projekcie - myślę, ze w godzinkę spokojnie wszystko policzysz
    Nie to ze się nie chce liczyć tylko akurat jestem na 3-tygodniowym wyjeździe i nie mam jak tego zrobić. Prośba (o podanie mniej więcej ilości metrów) do tych którzy nie maja z tym problemu. Chodzi o to ze tynkarz wyliczył mi 450 metrów, liczył nie w mojej obecności. Wydaje mi się ze to "trochę" za dużo.

  14. #2794

    Domyślnie

    Cytat Napisał michałwlkp Zobacz post
    Nie to ze się nie chce liczyć tylko akurat jestem na 3-tygodniowym wyjeździe i nie mam jak tego zrobić. Prośba (o podanie mniej więcej ilości metrów) do tych którzy nie maja z tym problemu. Chodzi o to ze tynkarz wyliczył mi 450 metrów, liczył nie w mojej obecności. Wydaje mi się ze to "trochę" za dużo.
    Hmmm... 450 to faktycznie sporo. Gdzieś tam wcześniej ktoś podawał taką ilość dla domu z garażem - chyba to był Puri.

  15. #2795
    Puri
    Guest
    Puri

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pigmey Zobacz post
    Hmmm... 450 to faktycznie sporo. Gdzieś tam wcześniej ktoś podawał taką ilość dla domu z garażem - chyba to był Puri.
    Cytat Napisał Puri Zobacz post
    Z tego co pamietam to te 450 skladaja sie z:

    EG: wszystkie sciany na dole + schody (boki spod itd) - bez trzech sufitow (przedpokoj, lazienka i pom. gospodarcze) poniewaz te beda podwieszane
    Pietro: wszystkie sciany (sciany kolankowe na 1,2m) bez sofiwtow poniewaz te beda podwieszane
    Garaz: sciany i sufit

    PS: okna/otwory do 3 m2 nie odlicza się jeśli sie je obrabia. Pomiar byl robiony laserowo i wyszlo dokladnie 422m2
    Tu jest ten post: http://forum.muratordom.pl/showthrea...82#post6381882

    PS: Znam te zagrywki, obojetnie czy tynki czy puzniej elewacja to próbują wyrwac na szybnko pare stówek !!! Wiec najlepiej poswiecic godzinke, wziasc laser, blok i ołówek i wszystko narysowac i obliczyc a puzniej im dac do reki ! Bo inaczej bedzie nonstop dyskusja ! A tak nie dosc ze tylko tyle zaplacisz co sie nalezy to jeszcze nie bedzie glupiej gadki... moja porada z doswiadczenia...

    Ja dalem wszedzie Baumit Ratio Glatt L
    http://www.baumit.pl/front_content.php?idart=12228
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Z34_Puri.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	68,5 KB
ID:	274542
    Ostatnio edytowane przez Puri ; 12-08-2014 o 11:41

  16. #2796

    Domyślnie

    Oryginalnie w Z34 jak macie puszczoną rurę kanalizacyjną? z kotłowni do łazienki ? w scianie po ścianie ? i u góry już wychodzicie prosto w miejsce toalety?
    U mnie niestety wyjdzie po środku łazienki u góry jak temu zaradzić?
    Na dole jest sporo miejsca można pokombinować w styropianie bo jest tam grubiej ale na poddaszu jak? jak zrobić przesunięcie ze spadkiem rurą fi11?

  17. #2797

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pigmey Zobacz post
    Hmmm... 450 to faktycznie sporo. Gdzieś tam wcześniej ktoś podawał taką ilość dla domu z garażem - chyba to był Puri.
    Bardziej chyba wyszło w granicy 350 wiec o 100m2 chcą naciągnąc jak Puri pisze.

    A ja się zastanawiam jak składować opał na zimę Jakoś dałem sobie radę poprzedniej zimy ale wolałbym partyzantki już nie robić. W przyszłości ma powstać wiata jednak obecnie chyba zakupie domek narzędziowy który posłuzy na ten cel a ponadto będzie miejsce na szpargały.
    Jak rozwiązaliście problem ze składowaniem opału poza wiatą oczywiście?
    Zabetonowałem kotwy pod pergolę którą wymyśliłem z małżonką(gdzieś te resztki po budowie trzeba wykorzystać) i ciekawe co z tego nam wyjdzie ?
    Pomysłów jest sporo a działka mała
    Pomykając na rowerkach ostatnio oglądaliśmy ogrodzenia frontowe i w końcu przedwczoraj znaleźliśmy idealne dla nas. Otrzymaliśmy od miłej właścicielki namiary na firmę Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0949.jpg
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	102,3 KB
ID:	275395
    Ostatnio edytowane przez Delphion1 ; 17-08-2014 o 13:07

  18. #2798
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kloczkowski84

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    149

    Domyślnie

    U nas roboty zwiazane z instalacja elektryczna ruszyly, jesli ma ktos z Was jakies sugestie o czym warto pamietac, co warto zrobic i bez czego byscie sie nie obeszli to czekam na info. Pozdrawiam

  19. #2799
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    titka

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Zawiercie
    Posty
    130

    Domyślnie

    Cytat Napisał kloczkowski84 Zobacz post
    U nas roboty zwiazane z instalacja elektryczna ruszyly, jesli ma ktos z Was jakies sugestie o czym warto pamietac, co warto zrobic i bez czego byscie sie nie obeszli to czekam na info. Pozdrawiam
    wymyśliłem sobie coś takiego, że jak uzbroję alarm (nikogo nie na w domu) to wyłącza mi się napięcie w domu - z wyjątkiem strategicznych punktów tj:lodówka, kocioł, alarm.
    masz siłę? wybija czasami jakąś fazę ? - zamontuj automatyczny przełącznik faz na strategiczne urządzenia.
    ładuj gdzie się da wyłączniki schodowe - po co biegać.

    pozdro.

    edit: nie zapomnij o dobrym uziemieniu, ale to już pisałem

  20. #2800
    and***j*
    Guest
    and***j*

    Domyślnie

    witam myślał ktoś z Państwa może na pompie ciepła powietrze-woda albo taką zamontował do ogrzewania domku?

Strona 140 z 214

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony