dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 169 z 214
Pokaż wyniki od 3.361 do 3.380 z 4264
  1. #3361
    Puri
    Guest
    Puri

    Domyślnie

    Cytat Napisał titka Zobacz post
    EDIT:
    Dlaczego przez spiro się nie skrapla ?
    Może wracające skropliny przenikają przez syfiastą rurę spiro i gdzieś tam sobie odparowują.
    Trzeba tylko patrzeć czy nie ma przecieków na sufitach, ścianach z GK
    Hmmm... ale to raczej jeszcze gorzej jak ta wilgoc by wychodzila po za rure spiro np. w GK lub welne mineralna

    pozdr.

  2. #3362
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    titka

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Zawiercie
    Posty
    130

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puri Zobacz post
    Hmmm... ale to raczej jeszcze gorzej jak ta wilgoc by wychodzila po za rure spiro np. w GK lub welne mineralna

    pozdr.
    No tak, racja. Uparłem się na rurę odpowietrzającą, bo tam miałem ten problem.
    Szkoda, że nie zrobiłem zdjęć. Ale byłem wk.... jak się takie coś w środku zimy przydarzyło.
    Co do mojej teorii z rurą spiro - inaczej tego nie mogę sobie wytłumaczyć logicznie. Gdzieś ta wilgoć musi ujść.
    Wydaje mi się też, że jeśli podłączamy się do komina wentylacyjnego problem ten nie powinien występować.
    Temat dotyczy raczej dodatkowych kominków w dachu, które powinny działać z wentylacją wymuszoną jak to dobrze zauważył Świrek -wentylator działa to nie kapie. Każdy kominiarz to potwierdzi.

  3. #3363

    Domyślnie

    Witajcie

    czy ktoś buduje Z34 w Małopolsce? bardzo zależy mi na zobaczeniu domku na żywo
    będę bardzo wdzięczna za kontakt a przede wszystkim możliwość "zwiedzania"

    pozdrawiam

  4. #3364
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar M^2
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    powiat chrzanowski
    Posty
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paula W. Zobacz post
    Witajcie

    czy ktoś buduje Z34 w Małopolsce? bardzo zależy mi na zobaczeniu domku na żywo
    będę bardzo wdzięczna za kontakt a przede wszystkim możliwość "zwiedzania"

    pozdrawiam
    Witam,

    Zapraszamy, wiadomość poszła na priv.


    Mam pytanie do już budujących, jaki styropian dawaliście pod wylewki? EPS 100, EPS 200 czy może xps? Co Wam doradzali fachowcy co do warstw?

    Z góry dziękuje za odpowiedź.
    Pozdrawiam

  5. #3365
    Puri
    Guest
    Puri

    Cytat Napisał M^2 Zobacz post
    Witam,

    Zapraszamy, wiadomość poszła na priv.


    Mam pytanie do już budujących, jaki styropian dawaliście pod wylewki? EPS 100, EPS 200 czy może xps? Co Wam doradzali fachowcy co do warstw?

    Z góry dziękuje za odpowiedź.
    Pozdrawiam
    U mnie robila wylewki firma http://zarembaposadzki.pl - na prawde polecam solidna firma z duzym doswiadczeniem, dwie pierwsze po wycenie pogonilem, nie ze wzgledu na cena bo byly rewelacyjne ale za cwaniakowanie, brak doswiadczenia (pomimo ze mowili: Panie ja to normalnie wylewki to tylko za granica robie i podejscie do klijenta np: "My steropianu nie rozkladamy bo nam sie nie oplaca, robimy tylko wylewki!" Ok ale wrocmy do tematu

    Styropian to prosty temat: ma byc jak najtwardszy!!! Moze byc jak najtanszy. Bylem w hurtowni bo chcialem na poczatku kupic z firmy termoorganika ale facet pokazal mi termoorganike i jakas nie znana firma za pol ceny - ten tani byl duzzzzo twardszy niz ten markowy!!! A w koncu jak go folia przykryje z gory i wylewka go na wieki wiekow zaleje to po co przeplacac "nazwe firmy" - to tylko marketing! Lepiej zainwestowac ta kase w porzadna izolacje przeciwwilgociowa z papy (za miast foli PE o grubości 0,1mm)

    Co do grubosci to Zaremba polecil mi kupic 3 grubosci: 10tke, 5tke i 3ke - ze wzgledu na rozne grubosci wylewki (7-12cm) zeby w calym domu oraz garazu wyszlo wszedzie +-0 (do tego dochodzi ogrzewanie podlogowe pod ktore przychodzi specialny styropian chyba 2-3cm)
    Dopiero jak firma od wylewek pomierzyla wszystko niwelatorem laserowym, okazalo sie ze murarze po 3-5 piwku nie az tak dokladnie utrzymali poziom 1 warsty ytonga jak ja kladli

    Pozdr.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2014_05_14 A.jpg
Wyświetleń:	422
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	314959

  6. #3366
    krzychu85
    Guest
    krzychu85

    Domyślnie

    Witam,pytałem parę postów temu o łuszczący się strop uzyskałem odpowiedź ,ale zapomniałem dodać, a w sumie dopiero zauważyłem ,że w stropie jest dużo jakiegoś kruszywa mi wygląda to na jakby kawałki węgla wielkości 1.2-1.5cm .Widać też trochę gliny wszystko jest na wierzchu i nie związane na stałe z betonem co o tym myślicie?ktoś u siebie coś takiego zaobserwował może z Was w betonie?

  7. #3367

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzychu85 Zobacz post
    Witam,pytałem parę postów temu o łuszczący się strop uzyskałem odpowiedź ,ale zapomniałem dodać, a w sumie dopiero zauważyłem ,że w stropie jest dużo jakiegoś kruszywa mi wygląda to na jakby kawałki węgla wielkości 1.2-1.5cm .Widać też trochę gliny wszystko jest na wierzchu i nie związane na stałe z betonem co o tym myślicie?ktoś u siebie coś takiego zaobserwował może z Was w betonie?
    Glina w betonie? Węgiel? Jest to co najmniej dziwne. Nie sądzę aby miało to jakiś istotny wpływ na wytrzymałość stropu aczkolwiek skonsultowałbym to najpierw z kierownikiem budowy. Zażądałbym też atestu na beton oraz wezwał ich przedstawiciela na budowę celem uświadomienia ich, że wiesz jakie kity wciskają ludziom. No i oczywiście złożyłbym oficjalną reklamację na piśmie.

  8. #3368
    krzychu85
    Guest
    krzychu85

    Domyślnie

    Generalnie kierownik był w firmie i powiedział mi,że wsyzstko jest ok ,że kruszywo było troche brudniejsze niż zawsze stąd te "smieci" w betonie więc chyba ok.Tym bardziej ,że strop twardy cięzko się w niego wwiercić ,żadnych pęknięć nic nie ma..

  9. #3369
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Barszcz Biały

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Trzebnica
    Kod pocztowy
    55-100
    Posty
    77

    Domyślnie

    Generalny wykonawca zbliża się do końca - większość pomieszczeń jest obłożona regipsami, sufit także, elewacja zewnętrzna jest w całości pokryta siatką w kleju, kominy niedługo wyjdą ponad dach. Ostatnie detale to posadzki miksokretem, puszki pod gniazdka itp itd.
    .

  10. #3370
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kloczkowski84

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    149

    Domyślnie

    Witam, jak ocieplaliście poddasze?czy na całości dachu między krokwiami i jeszcze na jętkach miedzy pomieszczeniami a strychem?czym? i jaką grubość ocieplenia dawaliście?
    jak mocowaliście stelaż pod karton-gips? chce uniknąc pekania płyt więc czekam na Wasze propozycje

  11. #3371
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Barszcz Biały

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Trzebnica
    Kod pocztowy
    55-100
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał kloczkowski84 Zobacz post
    Witam, jak ocieplaliście poddasze?czy na całości dachu między krokwiami i jeszcze na jętkach miedzy pomieszczeniami a strychem?czym? i jaką grubość ocieplenia dawaliście?
    jak mocowaliście stelaż pod karton-gips? chce uniknąc pekania płyt więc czekam na Wasze propozycje
    20 cm wełna płytowa. Między krokwiami - więźba jest prefabrykowana. Generalnie najpierw zrobiony został ruszt z drewna. Na to poszła płyta MFP, na to paroizolacja i potem dopiero G-K. Od samej wełny do ściany (płyty) jest kilka cm przestrzeni na grubość rusztu.
    .

  12. #3372
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kloczkowski84

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    149

    Domyślnie

    Witam, jakich wymiarów wylać wylewkę pod RBRa? ma do mnie dotrzec w przyszłym tygodniu. Pozdrawiam i proszę o info

  13. #3373
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    titka

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Zawiercie
    Posty
    130

    Domyślnie

    Cytat Napisał kloczkowski84 Zobacz post
    Witam, jakich wymiarów wylać wylewkę pod RBRa? ma do mnie dotrzec w przyszłym tygodniu. Pozdrawiam i proszę o info
    Jednak RBR na jaką moc padło ?

    Wymiary masz w DTR kotła.
    30 cm więcej z tyłu i od strony korka spustu wody z kotła. Zostaw 0.5 metra miejsca od strony zasobnika w celu potencjalnego wyjęcia ślimaka.
    postaw kocioł na jakiejś gumie, Nóżkę pod zasobnikiem też (może być filc)
    Ustal sobie wysokość żeby nie wyszedł za wysoko (podłączenie do komina)
    Doświadczony instalator zawsze coś wymyśli z podłączeniem do komina.
    Zamiast wylewki poukładałem bloczki fundamentowe i zalałem betonem -brak ocieplenia pod kotłem natomiast pozostała część kotłowni ocieplona.

    Myślę, że jak zrobisz za dużo to nie będzie problemów w końcu i tak instalator go tak ustawi, żeby było łatwo podłączyć.

  14. #3374

    Domyślnie

    Witaj w klubie
    Krzyś wszystko opisał .
    No chyba padło na najmniejszy możliwy.
    Kotłownia sama w sobie produkuje tyle ciepła,że robienie w niej ogrzewania tak jak to zrobił teść i pali papierosa w 30oC nie jest potrzebne.U mnie 25 w mrozy sam piec nagrzewa.
    Ostatnio edytowane przez Delphion1 ; 05-05-2015 o 08:25

  15. #3375
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kloczkowski84

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    149

    Domyślnie

    12kW, niestety DtRki nie mam, kocioł trafi do mnie w przyszłym tygodniu.

  16. #3376
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    titka

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Zawiercie
    Posty
    130

    Domyślnie

    Cytat Napisał kloczkowski84 Zobacz post
    12kW, niestety DtRki nie mam, kocioł trafi do mnie w przyszłym tygodniu.
    Wymiary:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rbr.JPG
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	42,7 KB
ID:	315879

    jak Ci zależy podeślij maila to podeślę DTR.

  17. #3377

    Domyślnie

    Drzwi zewnętrzne jakie wybraliście? Wybrałem ofertę okien na profilu Brügmann w pakiecie chciałem wziąć drzwi zewnętrzne niestety sprzedawca w ofercie ma tylko drzwi firmy mikea które mnie nie przekonują. Jakich producentów polecacie?

  18. #3378

    Domyślnie

    Witam izolowaliście chudziaka ? czy tylko folia ?
    Chciałem papą ale ciężko będzie w rogach gdzie są odpływy oraz w łazienkach rurki tam jedynie lepikiem jak ten problem rozwiązaliście ?
    Zastanawiałem się czy nie polecieć wszystkiego dysprebitem x3 razy pewnie to nie będzie tak wytrzymałe jak papa
    Drugi temat jaka papa ?
    I czy jak izolujecie od spodu styro chudziak czy od góry też ? czy bez izolacji pod wylewkę docelewą żeby w razie czego miała gdzie woda odparować?
    Ostatnio edytowane przez epterode ; 11-05-2015 o 09:01

  19. #3379

    Domyślnie

    Witam.

    Chcę podpiwniczyć cały dom (działka ze spadkiem terenu). Geolog już był. Ok. 1- 1,5m pod powierzchnią jest skała. Orientuje się ktoś jaki może być koszt podpiwniczenia całości + dobry drenaż?

  20. #3380
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maroko1991

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Warmińsko-Mazurskie
    Kod pocztowy
    19-300
    Posty
    165

    Domyślnie

    Co do ław, fundamentów i chudziaka..
    Ławy mam owinięte w folii, na to 2x papa (nie pamiętam jaka), cały fundament umazany 2x dysperbitem, na fundamencie 2x papa. Pod chudziak nie dawałem styro (chudziak mam grubości od 15 do 20 cm).

    Co do drenażu (nie mam pojęcia o koszcie podpiwniczenia)..
    Mam już materiały na drenaż. Koszt to około 1600 zł sam materiał. Cała woda z drenażu będzie przekazywana do stawu. Robocizny nie liczę (patrząc na tempo, wiedzę i koszt "fachowców") zrobię to sam..

    Pozdrawiam,
    Marek.

Strona 169 z 214

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony