dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 190 z 214
Pokaż wyniki od 3.781 do 3.800 z 4264
  1. #3781
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krzychu85PL

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    208

    Domyślnie

    Witam,ile m2 wyszło Państwu tynków ?? robiliście gipsowe czy cementowe? schody też Wam tynkowali ??

  2. #3782

    Domyślnie

    Witam! U nas dokładnie tyle samo i też liczyliśmy, że będzie mnniej woj.maz.

  3. #3783
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anika001

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    67

    Domyślnie

    Witam , Czekam na wyceny od jeszcze dwóch hydraulików, zobaczymy

  4. #3784

    Domyślnie

    Mamy problem, bo okazało się, że piec nam nie wchodzi. Mieliśmy w planach piec na eko-groszek firmy Defro 15Kw. Czy może ktoś ma podobny, lub innej firmy na taki opał, który mogłby polecić do Zetowskiej kotłowni??

  5. #3785

    Domyślnie

    Witam! Jaki piec Macie w planach? Czy kabinę macie jak w projekcie, czyli kosztem kotłowni??

  6. #3786

    Domyślnie

    Po co 15 kw??? Na ten domek 12 kw to max, a i 9 by spokojnie pociągnęła. Nie dajcie się namówić sprzedawcom na większy piec bo tylko się będzie dusił.
    Z forum kilka osób używa rbr ekouniversal 12 kw i są zadowoleni. U mnie w okolicach nikt nie prowadzi sprzedaży tych kotłów, więc wybrałem semrau 12 kW polecony przez mojego dobrego znajomego hydraulika, który już kilka takich kotłów montował. Co prawda sterownika do internetu się nie podłączy, ale jak to on mi tłumaczy - czym więcej elektroniki w autach tym więcej ma się co popsuć - w kotłach może być to samo.
    Fotorelacja z budowy domu:
    https://www.dropbox.com/sh/nskv9l9im...8uLJlcu6a?dl=0
    Zestawienie kosztowe - aktualizowane na biężąco:
    https://www.dropbox.com/s/rz88pluotl...ztowe.xls?dl=0

  7. #3787
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krzychu85PL

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emilka I Robert Zobacz post
    Mamy problem, bo okazało się, że piec nam nie wchodzi. Mieliśmy w planach piec na eko-groszek firmy Defro 15Kw. Czy może ktoś ma podobny, lub innej firmy na taki opał, który mogłby polecić do Zetowskiej kotłowni??
    9kW to max przy tak małym domku większe kotły tylko będą się męczyć i kominem wypuszczać opał...na prawdę nie popełniajcie takiego błędu.Moim zdaniem i 7 kW by starczył przy standardowym ociepleniu i oknach i te 7 kW będzie potrzebne przy - 15 stopniach w większości sezonu grzewczego tak kocioł będzie tylko się męczył.
    http://cieplowlasciwie.pl/ proszę tu link gdzie w bardzo bliskim stopniu określicie swoje zapotrzebowanie na moc kotła.
    Pozdrawiam

  8. #3788

    Domyślnie

    Nic dodać,chłopaki dobrze piszą!
    A co do elektroniki to jak bez niej żyć,skoro taka pomocna?
    Ostatnio edytowane przez Delphion1 ; 07-03-2016 o 23:03

  9. #3789
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mariada

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    lubuskie
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał anika001 Zobacz post
    Czy możecie mi podać, ile Was kosztowała hydraulika, piec, materiały, podłogówka, robocizna , hydraulik wstępnie wycenił na 26 000 wydaje mi się dosyć drogo , jak z cenami u Was?
    pozdrawiam

    Pewnie wszystko zależy od wyboru pieca i systemu ogrzewania. Proponuje zrobić kilka wycen.
    U nas do tego etapu jeszcze daleko, choć wstępnie znajomy mówił o kwocie rzędu 20 tys.
    Dla porównania znajomi w z12 za system mieszany zapłacili niecałe 17 tys.


    A ja mam pytanie o komin.
    W hurtowni polecili dwa
    LZMO plastyczny za 1964 zł i izostatyczny tez tej firmy za 2750 zł.
    Czytając forum odnotowałam schiedla i plewa. A ktoś by mógł się odnieść do tych podanych przeze mnie? Mąż sugeruje wziąć ten nieco droższy.

    Pozdrawiam

    ps. u nas mury parteru wyciągnięte

  10. #3790

    Domyślnie

    http:// allegro.pl/schiedel-rondo-fi...009819453.html
    Tak na szybko poszukalem i chyba taniej?

    Można znaleźć tańsze na alledrogo i niekoniecznie gorsze.

    Z mojego doświadczenia to najwazniejszy wkład ceramiczny i izolacja zastosowana reszta to pustak ,czy tam będzie pisało to czy owo miałbym w du...
    Porozmawiajcie z wykonawcą/kierem najlepiej i niech doradzi.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Delphion1 ; 08-03-2016 o 10:03 Powód: Literowka

  11. #3791
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mariada

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    lubuskie
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Delphion1 Zobacz post
    http:// allegro.pl/schiedel-rondo-fi...009819453.html
    Tak na szybko poszukalem i chyba taniej?

    Można znaleźć tańsze na alledrogo i niekoniecznie gorsze.

    Z mojego doświadczenia to najwazniejszy wkład ceramiczny i izolacja zastosowana reszta to pustak ,czy tam będzie pisało to czy owo miałbym w du...
    Porozmawiajcie z wykonawcą/kierem najlepiej i niech doradzi.
    Pozdrawiam
    Dziękuję za szybką odpowiedź. Wykonawcą jest mąż
    Wieczorem dokładnie przejrzymy oferty

  12. #3792

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariada Zobacz post
    Dziękuję za szybką odpowiedź. Wykonawcą jest mąż
    Wieczorem dokładnie przejrzymy oferty
    U nas jest Plewa bo... w hurtowni akurat to mieli
    Od innych różni się tym, że jest w przekroju kwadratowa. Dlaczego? Nie wiem
    Dym leci, chyba leci... Bo w zasadzie to go nie widać

  13. #3793
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mariada

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    lubuskie
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    19

    Domyślnie

    Delphion komin systemowy przez Ciebie zalinkowany owszem tańszy, ale jest jedno-wentylacyjny. Dwu-wentylacyjne są znacznie drooooższe. A mąż mówi, że my w kotłowni mamy 2 wentylacyjny.
    Pigmey to Twoją Plewę odnotowałam

    Wczoraj cały wieczór romansowałam z "kominami". I wiem, że nic nie wiem.
    Mogłabym przystać na propozycję męża znajomego i wziąć droższy lzmo ...ale nie wiem czy mnie nie naciąga ( czasami mam wrażenie że ma zaburzenia na tle cena=jakość).

  14. #3794
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anika001

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    67

    Domyślnie

    U nas są kominy HOCH, takie polecili w hurtowni i takie kupiliśmy

  15. #3795

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariada Zobacz post
    Delphion komin systemowy przez Ciebie zalinkowany owszem tańszy, ale jest jedno-wentylacyjny. Dwu-wentylacyjne są znacznie drooooższe. A mąż mówi, że my w kotłowni mamy 2 wentylacyjny.
    Pigmey to Twoją Plewę odnotowałam

    Wczoraj cały wieczór romansowałam z "kominami". I wiem, że nic nie wiem.
    Mogłabym przystać na propozycję męża znajomego i wziąć droższy lzmo ...ale nie wiem czy mnie nie naciąga ( czasami mam wrażenie że ma zaburzenia na tle cena=jakość).
    Powiem tak: nie ma co cudować i przepłacać byleby tylko nie wziąć jakiegoś byle czego. W miarę uznany producent + jakaś promocja i brać
    Komi to komin. Nasza Plewa nie miała nawet wentylacji - dostaliśmy osobno pustaki wentylacyjne i wio. A jak na etapie budowy stwierdziłem, że przydadzą nam się jednak 2 dodatkowe kanały wentylacyjne to tylko dokupiliśmy tych pustaków i po problemie
    Jedyne na co zwróciłbym teraz uwagę to przekrój kanału dymowego. U nas jest fi200 i spokojnie mógłby być mniejszy - np. 180. Zawsze to parę złotówek na inne fanaberie

  16. #3796

    Domyślnie

    Dlatego napisałem,że na szybko i nie zaglebialem się w temat.
    Popieram Pigmeya, czasem nie warto płacić tyle kasy za coś co można mieć taniej i niekoniecznie gorzej.
    Oczywiście Wy placicie i decyzja Wasza.

  17. #3797
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anika001

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    67

    Domyślnie

    Po wielu sugestiach zastanawiam się nad zrobieniem okna koło stołu. Widzę ,że wiele osób ma okno, może doradzicie. Co do wyceny hydraulika mam następną za 22 000 , już lepiej....

  18. #3798

    Domyślnie

    Cytat Napisał anika001 Zobacz post
    Po wielu sugestiach zastanawiam się nad zrobieniem okna koło stołu. Widzę ,że wiele osób ma okno, może doradzicie. Co do wyceny hydraulika mam następną za 22 000 , już lepiej....
    U nas jest. Dlaczego? Bo jest od wschodu więc od rana będzie jasno w salonie. Bo jest od strony, z której nigdy nikt nic nie wybuduje. Bo w tym miejscu miały być dodatkowe drzwi balkonowe ale stwierdziliśmy, że to bez sensu i wstawiliśmy okno
    Co do hydraulika nie doradzę bo u nas była w większości robocizna własna, a kotłownię uzbroił wujek hydraulik
    Ale wszystkie materiały plus kocioł, grzejniki Purmo (4szt.), drabinki łazienkowe (2szt.), podłogówka (prawie cały parter) i gratyfikacja dla wujka kosztowały nas jakieś 23.000zł.
    Piec RBR Ekouniwersal 12kW, cała kotłownia w miedzi.

  19. #3799
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anika001

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    67

    Domyślnie

    Pigmey dzięki za odpowiedź , już postanowione wybijamy okno, u nas od tej strony do sąsiada jest około 15m, i słońce będzie przez cały prawie dzień. Okna mamy już wstawione , więc dodatkowe muszę domówić , na pewno będzie lepiej i słoneczniej

  20. #3800
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bratciszek

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Nysa
    Kod pocztowy
    48-303
    Posty
    72

    Domyślnie

    mam pytanie odnośnie ins. elektrycznej , jaki jest koszt projektu takiej instalacji i kto ja robi? Jakie mieliście ceny oraz cene zalożenia całej instalacji łacznie z materiałem.

Strona 190 z 214

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony