dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 200 z 214
Pokaż wyniki od 3.981 do 4.000 z 4264
  1. #3981
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krzychu85PL

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    208

    Domyślnie

    Maziolo naprawdę nie ma co krytykować ludzi za wybór okien dachowych tylko dlatego ,że chcesz zaoszczędzić i usprawiedliwić sobie na siłę ten wybór...nie mówię tego złośliwie ,ale dajmy już spokój i uwierz naprawdę "powiększeniem" tych okien w szczytach nic nie zyskasz,mam teraz porównanie jak przysypie je śnieg i w pokoju w pochmurny dzień jest po prostu ciemno.

    Co do PC to napisz jaki region Polski czy takie temp masz często? przy - 20 stopniach to pracują tylko grzałki w pompie więc tu licznik się kręci już dość szybko i wtedy równie dobrze można grzać taką grzałką zamiast pc za kilkadzięsiąt tysięcy

  2. #3982

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzychu85PL Zobacz post
    Maziolo naprawdę nie ma co krytykować ludzi za wybór okien dachowych tylko dlatego ,że chcesz zaoszczędzić i usprawiedliwić sobie na siłę ten wybór...nie mówię tego złośliwie ,ale dajmy już spokój i uwierz naprawdę "powiększeniem" tych okien w szczytach nic nie zyskasz,mam teraz porównanie jak przysypie je śnieg i w pokoju w pochmurny dzień jest po prostu ciemno.

    Co do PC to napisz jaki region Polski czy takie temp masz często? przy - 20 stopniach to pracują tylko grzałki w pompie więc tu licznik się kręci już dość szybko i wtedy równie dobrze można grzać taką grzałką zamiast pc za kilkadzięsiąt tysięcy
    Dokładnie skonczony temat tych okien niech każdy zrobi jak uważa ja zostane przy swoim
    Bieszczady koniec swiata

  3. #3983

    Domyślnie

    [QUOTE=Michał Kowalczyk;7374445]Maziolo my o metr poszerzylismy i wg mnie i żony to była bardzo dobra decyzja

    Jak to jest z tym przedłużeniem można to zrobić w adaptacji bo dzisaj dostałem odpowiedź od architekta że ciężko będzie z tym bo to zmiany całej konstrukcji i łatwiej będzie zrobić nowy projekt

  4. #3984
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krzychu85PL

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    208

    Domyślnie

    Maziolo musisz zlecić wykonianie OZC (obliczenie zapotrzebowania ciepła) to jest koszt takiego domku w granicach 300zł brutto poszukać w okolicy u siebie albo forumowicz asolt to wykonuje ja u niego robiłem.Podając mu wszystkie informacje o domu oknach ociepleniu wyliczy Ci on zapotrzebowanie domu na ciepło czyli prościej mówiąc ilość energi która trzeba dostarczyć domkowi przez cały rok żeby utrzymać w nim temperaturę która Wam będzie odpowiadać
    przy okazji dowiesz się jaką moc PC potrzebujesz czy ewentualnie kotła bo przewymiarowana pompa czyli załóżmy Twój dom myślę 5-7kw moc max będzie potrzebował a dając 9kw będzie pracowała z mniejszą sprawnością co przełoży się na straty i większe koszty ogrzewania.Przy okazji mając te dane będziesz mogła policzyć ile będzie Cię kosztowało ogrzewanie domu czy to węglem/gazem/pc itp.

  5. #3985

    Domyślnie

    [QUOTE=krzychu85PL;7382310]Maziolo musisz zlecić wykonianie OZC (obliczenie zapotrzebowania ciepła)

    Krzychu85PL napisz proszę jak twoja pompa sie sprawdza przy niskich temperaturach bo jestem już prawie przekonany do tego typu ogrzewania
    Nawet juz zrezygnowalem z komina w pomieszczeniu gospodarczym
    Wiem że dopiero zaczęła sie zima tak naprawdę ale jak można wiedzieć co cie przekonało do PC

  6. #3986
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krzychu85PL

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    208

    Domyślnie

    Do PC na pewno przekonało mnie to ,że mam czysto w pom. gospodarczym,jest całkowicie bezobsługowa nie mam problemu z popiołem opałem itp.Inwestycja droższa ,ale myślę ,że warto to odżałować.
    Ja mieszkam w zach-pom więc tu zimy są łagodne w tą max było -9 i PC sobie działał bez zarzutów.Z tego co mówił mi monter to przy ok -20 pompa jest wspomagana grzałkami elektrycznymi więc wtedy rachunki do góry idą.
    Dlatego tak Cie namawiam na przeliczenie tego zapotrzebowania na ciepło bo o ile u mnie wychodzi około 2300zł ogrzewanie + cwu przez cały rok to przy tak siarczystych mrozach będzie na pewno drożej ,ale o ile ciężko mi odpowiedzieć
    Urządzenie samo w sobie wygląda jak lodówka z napisem Panasonic pracuje cichutko coś jak lodówka.Jednostka zewnętrzna jak pracuje to szumi jak wentylator na drugim biegu więc nie przeszkadza to w ogule.

  7. #3987
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    daniel-jagielka

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Czarnków
    Kod pocztowy
    64-700
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam, czy można prosic o ksero z projektu ław fundamentowych, nie mam swojego projektu a zapomniałem zrobić sobie skany. potrzeba aby obliczyć ilości materiałów . Z góry dziekuje za pomoc

  8. #3988

    Domyślnie

    Ale tu cisza wszystkich zmroziło w swoich z34

  9. #3989
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    krzysztof.b

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Glinojeck
    Kod pocztowy
    06-450
    Posty
    6

    Domyślnie PC ciąg dalszy

    Cytat Napisał krzychu85PL Zobacz post
    Do PC na pewno przekonało mnie to ,że mam czysto w pom. gospodarczym,jest całkowicie bezobsługowa nie mam problemu z popiołem opałem itp.Inwestycja droższa ,ale myślę ,że warto to odżałować.
    Ja mieszkam w zach-pom więc tu zimy są łagodne w tą max było -9 i PC sobie działał bez zarzutów.Z tego co mówił mi monter to przy ok -20 pompa jest wspomagana grzałkami elektrycznymi więc wtedy rachunki do góry idą.
    Dlatego tak Cie namawiam na przeliczenie tego zapotrzebowania na ciepło bo o ile u mnie wychodzi około 2300zł ogrzewanie + cwu przez cały rok to przy tak siarczystych mrozach będzie na pewno drożej ,ale o ile ciężko mi odpowiedzieć
    Urządzenie samo w sobie wygląda jak lodówka z napisem Panasonic pracuje cichutko coś jak lodówka.Jednostka zewnętrzna jak pracuje to szumi jak wentylator na drugim biegu więc nie przeszkadza to w ogule.
    Ja tez zamierzam u siebie taką pompę zamontować, mozesz mi napisac jaki konkretny model masz tej pompy np: czy to SDC i czy jedno czy trójfazowa

  10. #3990
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krzychu85PL

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    208

    Domyślnie

    Mam model ADC czyli all n one ta z zasobnikiem i jednostką sterującą razem trójfazowa moc 7kw

  11. #3991
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Tulisko
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Kod pocztowy
    32-440
    Posty
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzychu85PL Zobacz post
    Mam model ADC czyli all n one ta z zasobnikiem i jednostką sterującą razem trójfazowa moc 7kw
    Wydaje mi się że lodówek 7 kilowatowych w wersji trójfazowej nie ma.. Wg mnie masz 1-fazową
    Pow.ogrz:127m2, pow.użytk:102m2, okna 0,7-0,9 Veka SL82, ściany BK24 500+20cm 0,32; grunt 031 20cm, skosy i strop piana 25-28cm, strych 15-18cm, drzwi zew. Ud-1.1, WM samoróba, reku Mistral Smart 300EC, podlogówka 100%, PC P/W Aquarea 7kW +OKC250NTR/HP OZC dla +22-20: 4,5kW, zapotrz. 7122 kWh/rok

    sezon 2019/20 - CO bez CWU ~2000kWh - temp. wewn. 21-23*C
    -2020 -CO+CWU -23-24*C ~2500kWh
    -2021 -CO+CWU -23-24*C ~2800kWh
    -2022 -CO+CWU -23-24*C -2454kWh
    -2023 -CO+CWU -23-24*C -2370kWh

  12. #3992
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bratciszek

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Nysa
    Kod pocztowy
    48-303
    Posty
    72

    Domyślnie

    w końcu będziemy zaczynć po roku utrapień z urzędnikami, najpierw jutro media a w nastepnym tygodniu humus itd, choć budowa z powodu choroby wisiała na włosku ale udało się. Pozdrawiam budujących w 2017r.

  13. #3993

    Domyślnie

    Witam serdecznie wszystkich Zetowiczów
    Czekamy na adaptację i pozwolenie , i też mam nadzieje że uda się ruszyc z budową Z34

  14. #3994

    Domyślnie

    Witam. My mamy stan zero i jak tylko pogoda pozwoli ruszamy dalej. Pozdrawiam.

  15. #3995

    Domyślnie

    Jakie zmiany nanieśliscie ?
    My wydłużylismy dom o 150cm , czyli będzie mial dł nie 10.38 tylko 11.88/7.38
    Zlikwidowaliśmy kominek
    małe okno w łazience na parterze
    wejście do kotłowni z przedpokoju
    spiżarnia , wejście od str. kuchni

  16. #3996

    Domyślnie

    bratciszek, sajmon13 i odolecki trzymam za Was kciuki oraz życzę powodzenia!
    No i oczywiście będę śledził postępy - o ile będziecie się nimi tutaj dzielili

  17. #3997

    Domyślnie

    My wymiary domu zostawilismy takie jak w projekcie. Zmiany to podniesienie sciany kolankowej do 1 m wejscie do kotlowni z zewnątrz a wewnetrzne przeniesione do wiatrolapu, wejscie do sypialni na parterze przy schodach dzieki temu wydluzona lazienka na dole okna na górze poszerzone a z dachowymi jeszcze nie wiem czy beda. Zlikwidowalismy podcien. Pozdrawiam.

  18. #3998
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    krzysztof.b

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Glinojeck
    Kod pocztowy
    06-450
    Posty
    6

    Domyślnie Ocieplenie poddasza

    Cytat Napisał Pigmey Zobacz post
    bratciszek, sajmon13 i odolecki trzymam za Was kciuki oraz życzę powodzenia!
    No i oczywiście będę śledził postępy - o ile będziecie się nimi tutaj dzielili
    jestem na etapie SSZ i planuje prace na ten rok, własnie zamieniłem terminy prac i mam najpierw tynki mokre później styropian podłogówka i wylewki i na końcu oceplenie poddasze (wcześniej miałem najperw ocieplac poddasze co według większości jest głupota bo po posadzkach i tynkach wilgoć może napsuć kartongipsy na poddaszu). Mam prośbę moze podpowiesz na co trzeba uwac przy tych pracach ile dałes ocieplenia jaką wełnę ile cm, folia itd
    Zgóry dzięky za porady

  19. #3999

    Domyślnie

    Co do regipsów przed tynkami i posadzkami to również podzielam opinię, że to głupota bo wilgoci wtedy w domu co niemiara...
    U siebie najpierw zrobiłem posadzki, a później dopiero tynki. Dlaczego? A no dlatego, że:
    - jak masz posadzki to tynkarze nie potykają się o rurki wodne i kable
    - odchodzi 20cm powierzchni do tynkowania , niby niewiele ale jak się policzy to wychodzi z tego całkiem sporo metrów
    - tynkarze bardziej dbają o porządek, jak jest tylko chudziak to nie chce im się dokładnie sprzątać, równiutka posadzkę przykryli u mnie foliami
    Jeśli chodzi o wełnę to dałem Ursa Gold 18cm między krokwie i później kolejne 10cm w poprzek na krokwie (pod stelaż). Na to folia paroizolacyjna Tytan (zwykła żółta) no i regips na końcu.

  20. #4000

    Domyślnie

    Mam pytanie odnośnie stropu teriwa. Mój budowlaniec twierdzi że w stropie na wysokości słupa trzeba zrobić w poprzek podciąg gdyz nad salonem rozpietosc belek jest zbyt duza bo ponad 5 m. Czy ktos z Was wzmacniał teriwe? Może macie zdjecie położonej teriwy przed zalaniem?

Strona 200 z 214

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony