dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 203 z 214
Pokaż wyniki od 4.041 do 4.060 z 4262
  1. #4041
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Iwona_12

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Malbork
    Kod pocztowy
    82-224
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał sp3cjal Zobacz post
    Witam Panią. Miałem zamiar wysłać do Pani PW ale coś mi na razie nie działa. Z tego co widzę mieszka Pani po sąsiedzku i ciekawi mnie która firma będzie wam stawiać dom i za ile jeśli to nie jest tajemnicą.
    Dziękuję i pozdrawiam.
    Witam. Domek będzie nam stawiac firma Eco-house z Gdańska. Stan surowy zamknięty . Dość sporo zmian . Cena to 170 tys

  2. #4042
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sp3cjal

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nowy Dwór Gdański
    Kod pocztowy
    82-100
    Posty
    21

    Domyślnie

    Ok dziękuje za odpowiedz. Też się zastanawiałem nad domem szkieletowym ale myślę że w tej cenie już postawie dom murowany.

  3. #4043
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zmuda.mr

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-041
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, zastanawiam się nad kupnem projektu z 34 z garażem. Czy jest szansa aby ktoś mnie zaprosił na kawę (ja przywiozę ciasto przez Żonę upieczone) z województwa pomorskiego i pokazał mi gotowy już dom ? Zależy mi aby zobaczyć dom na żywo.

  4. #4044
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sp3cjal

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nowy Dwór Gdański
    Kod pocztowy
    82-100
    Posty
    21

    Domyślnie

    Widzę że z34 na północy zaczną się budować bo jak na razie to chyba południe Polski tylko opanowało. Najbliżej nas (woj. pomorskie) to chyba Pani anika001 mieszka do której sam z żoną bym na kawę wpadł ale coś nie odpowiada na moją wiadomość pocztową

  5. #4045
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anika001

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    67

    Domyślnie

    sp3cjal wiadomość wysłana

  6. #4046
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar M^2
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    powiat chrzanowski
    Posty
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał sp3cjal Zobacz post
    Witam.
    Jestem na etapie adaptacji budynku i zastanawiam się nad wydłużeniem salonu bo nie wiem czy nie jest on za mały . Tak z perspektywy czasu osoby które już mieszkają zostawiły by tak jak jest czy może też by go wydłużyły ?
    Witam forumowiczów,

    Mieszkamy od 2 tygodni i mogę powiedzieć, że wydłużenie budynku było dobrą decyzją (0,5m). Teraz salon jak dla mnie jest w sam raz, zmieścił się duży narożnik i jeszcze wejdzie RTV-ka ale dla mnie ważniejsza była kuchnia, która wydłużyła się do 3,8 metra dzięki czemu mamy więcej w niej miejsca. Zdecydowaliśmy się również na "wyspę" co zwiększyło ilość blatu roboczego i polecam każdemu kto czerpie przyjemność z przebywania w kuchni.
    Również polecam piekarnik z mikrofalówką ponieważ to spora oszczędność miejsca tak cennego w kuchni.

    kilka zdjęć:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	882
Rozmiar:	86,5 KB
ID:	388040Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	725
Rozmiar:	86,9 KB
ID:	388041Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	2471
Rozmiar:	84,2 KB
ID:	388042Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	3427
Rozmiar:	81,5 KB
ID:	388043Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	4843
Rozmiar:	83,7 KB
ID:	388044


    Pozdrawiam

  7. #4047
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sp3cjal

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nowy Dwór Gdański
    Kod pocztowy
    82-100
    Posty
    21

    Domyślnie

    Chcę jeszcze raz podziękować anika001 za możliwość obejrzenia domu. Dom jest super bardzo nam się podoba. Budynek będziemy przedłużać max o 1m.
    Jako że mamy wąską działkę układ salonu (okna) będzie jak M^2 zabraknie tylko okna za rogówką bo musi być tam goła ściana.

    M^2 jakbyś mógł mi mniej więcej podać długości ściany pod tv i długość okna bo mi wychodzi 2 m na ścianę pod tv i 2,5 m na okno, są to dane robione z linijką na karce więc jestem ciekaw jak u ciebie to wyszło.

  8. #4048
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar M^2
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    powiat chrzanowski
    Posty
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał sp3cjal Zobacz post
    Chcę jeszcze raz podziękować anika001 za możliwość obejrzenia domu. Dom jest super bardzo nam się podoba. Budynek będziemy przedłużać max o 1m.
    Jako że mamy wąską działkę układ salonu (okna) będzie jak M^2 zabraknie tylko okna za rogówką bo musi być tam goła ściana.

    M^2 jakbyś mógł mi mniej więcej podać długości ściany pod tv i długość okna bo mi wychodzi 2 m na ścianę pod tv i 2,5 m na okno, są to dane robione z linijką na karce więc jestem ciekaw jak u ciebie to wyszło.
    U nas okno ma 2m. Przy nim mieliśmy dylemat tzn brać 2 m otwierane normalnie czy 2, 5 m rozsuwane. Wybraliśmy węższe ponieważ nie chcieliśmy zabierać miejsca w salonie i kuchni tym bardziej, że mamy jeszcze okno w salonie.

    Co do wymiaru kuchni to nie wiem jak jest w oryginale ponieważ robiliśmy projekt indywidualny i nie wiem czy coś z wiatrołapu jeszcze nie uciąłem (już nie pamiętam) i dlatego wyszło 3,75 m (3,8m bez tynków).

    Wymiary wewnętrzne:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wymiary.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	27,8 KB
ID:	388789

    Pozdrawiam,
    Ostatnio edytowane przez M^2 ; 10-05-2017 o 05:17

  9. #4049
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sp3cjal

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nowy Dwór Gdański
    Kod pocztowy
    82-100
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał M^2 Zobacz post
    U nas okno ma 2m. Przy nim mieliśmy dylemat tzn brać 2 m otwierane normalnie czy 2, 5 m rozsuwane. Wybraliśmy węższe ponieważ nie chcieliśmy zabierać miejsca w salonie i kuchni tym bardziej, że mamy jeszcze okno w salonie.

    Co do wymiaru kuchni to nie wiem jak jest w oryginale ponieważ robiliśmy projekt indywidualny i nie wiem czy coś z wiatrołapu jeszcze nie uciąłem (już nie pamiętam) i dlatego wyszło 3,75 m (3,8m bez tynków).

    Wymiary wewnętrzne:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wymiary.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	27,8 KB
ID:	388789

    Pozdrawiam,
    Dzięki za informacje raczej u nas będzie okno 2,5 rozsuwane gdyż to będzie jedyne okno w salonie ale jeszcze zobaczymy.

  10. #4050
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anika001

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    67

    Domyślnie

    sp3cjal było bardzo miło z Wami się spotkać. Trzeba sobie pomóc, po to jest forum, parę lat temu to ja zasypywałam pytaniami. Teraz,kiedy przeszliśmy przez budowę mogę podpowiedzieć innym budującym z34.

  11. #4051
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sp3cjal

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nowy Dwór Gdański
    Kod pocztowy
    82-100
    Posty
    21

    Domyślnie

    Witam. Prawie codziennie wchodzę na forum czytam i czytam aż mnie już głowa zaczyna boleć .
    Co chwilę zamieniam coś w projekcie ale na razie wygląda to tak. Oczywiście czekam na jakieś podpowiedzi. Żona upiera się przy balkonie bo chce gdzieś pościel wieszać.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	14805865569YFTC_614_0_tl_normalmoj projekt.jpg
Wyświetleń:	385
Rozmiar:	81,0 KB
ID:	389267
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1480586556X5I99_614_0_tl_projket 2.jpg
Wyświetleń:	279
Rozmiar:	66,5 KB
ID:	389268

    Mam wąską działkę i dlatego na jednej stronie nie mogę mieć okien.

  12. #4052
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bratciszek

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Nysa
    Kod pocztowy
    48-303
    Posty
    72

    Domyślnie

    prosze o zdjecia jaka macie podbitkę pod dachem pionowaczy pozioma czy widacbelki czy nie. Dziekuje

  13. #4053
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bratciszek

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Nysa
    Kod pocztowy
    48-303
    Posty
    72

    Domyślnie

    mam jeszcze pytanko, nie mam w projekcie włazu czy ktoś moze zrobił okno dachowe z funkcja wlazu czy lepiej schodki dla kominaiarza?

  14. #4054
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar M^2
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    powiat chrzanowski
    Posty
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał sp3cjal Zobacz post
    Witam. Prawie codziennie wchodzę na forum czytam i czytam aż mnie już głowa zaczyna boleć .
    Co chwilę zamieniam coś w projekcie ale na razie wygląda to tak. Oczywiście czekam na jakieś podpowiedzi. Żona upiera się przy balkonie bo chce gdzieś pościel wieszać.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	14805865569YFTC_614_0_tl_normalmoj projekt.jpg
Wyświetleń:	385
Rozmiar:	81,0 KB
ID:	389267
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1480586556X5I99_614_0_tl_projket 2.jpg
Wyświetleń:	279
Rozmiar:	66,5 KB
ID:	389268

    Mam wąską działkę i dlatego na jednej stronie nie mogę mieć okien.


    Witam,

    Pisałem już o tym wcześniej ale pozwolę sobie powtórzyć:
    1. Zlikwidowałem korytarzyk przy pokoju i łazience oraz przestawiłem schody dzięki czemu zrobiłem wejście do pokoju i łazienki z korytarza przy schodach, a do kotłowni z wiatrołapu. Dzięki tej operacji zwiększyła mi się łazienka do 3,3 metra długości oraz kotłownia ponieważ odbiłem wcięcie na prysznic w stronę łazienki w taki sposób, że na końcu umieściłem prysznic 90 cm.
    2. Jeśli celujesz w dom energooszczędny to unikaj mostków termicznych np. balkony (w technologi tradycyjnej), okna dachowe (jak najmniej) itp - temat szeroki ale warto się nim zainteresować przed budową ponieważ można jeszcze wiele pozmieniać na etapie projektowania.
    3. Okno tarasowe w Twoim przypadku i tak zaplanowanym ułożeniu RTV-ki zrobiłbym na 3 - 4 m (w zależności od której strony świata)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11.jpg
Wyświetleń:	371
Rozmiar:	82,6 KB
ID:	389761
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	14.jpg
Wyświetleń:	403
Rozmiar:	84,1 KB
ID:	389750



    bratciszek

    mam jeszcze pytanko, nie mam w projekcie włazu czy ktoś moze zrobił okno dachowe z funkcja wlazu czy lepiej schodki dla kominaiarza?

    19-05-2017, 19:55
    bratciszek

    prosze o zdjecia jaka macie podbitkę pod dachem pionowaczy pozioma czy widacbelki czy nie. Dziekuje

    Ja zrobiłem osobny wyłaz dachowy i wychodzi się ze stryszku. Nie wiem jak okno dachowe z funkcją wyłazu ale bałbym się, że kominiarz uszkodzi je butami. Co do podbitki to mam z lakierowanego drewna jak na zdjęciach. Na razie jest ok (1 rok)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12.jpg
Wyświetleń:	261
Rozmiar:	82,6 KB
ID:	389762
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	13.jpg
Wyświetleń:	258
Rozmiar:	89,8 KB
ID:	389763

    Pozdrawiam,
    Ostatnio edytowane przez M^2 ; 22-05-2017 o 13:59

  15. #4055
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bratciszek

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Nysa
    Kod pocztowy
    48-303
    Posty
    72

    Domyślnie

    dzięki za zdjęcia napisz proszę jakie wymiary ma twój daszek nad drzwiami będe miec podobny tylko nie wiem jakiej długości robić belki ,zeby na głowe nie padło.

  16. #4056
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sp3cjal

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nowy Dwór Gdański
    Kod pocztowy
    82-100
    Posty
    21

    Domyślnie

    M^2 dzięki za podpowiedzi przedstawie je żonie i chyba zrobimy tak jak Ty masz

  17. #4057
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar M^2
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    powiat chrzanowski
    Posty
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał bratciszek Zobacz post
    dzięki za zdjęcia napisz proszę jakie wymiary ma twój daszek nad drzwiami będe miec podobny tylko nie wiem jakiej długości robić belki ,zeby na głowe nie padło.
    U mnie jest 120 cm od elewacji ale niestety jest to za mało :/ W ogóle to dzisiaj robiłbym inne zadaszenie np takie jak mam Delphion1 czyli przedłużony dach nad wejściem i oparty na dwóch słupach. Taki daszek jak mam teraz to po pierwsze nie chroni całkowicie drzwi przed zacinającym deszczem (wejście od zachodu) oraz problem był z zakończeniem podbitki tak aby ptaki i inne zwierzęta nie wchodziły pod nią (połączenie podbitki dachu z daszkiem).



    sp3cjal

    M^2 dzięki za podpowiedzi przedstawie je żonie i chyba zrobimy tak jak Ty masz
    Nie ma sprawy, po to jest to forum

  18. #4058
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Barszcz Biały

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Trzebnica
    Kod pocztowy
    55-100
    Posty
    77

    Domyślnie

    Kontynuacja - otynkowaliśmy cały dom oraz zakonserwowaliśmy podbitkę, na tarasie na początek wybudowaliśmy pergolę.
    .

  19. #4059
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bratciszek

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Nysa
    Kod pocztowy
    48-303
    Posty
    72

    Domyślnie

    wiecha opita
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wiecha.jpg
Wyświetleń:	198
Rozmiar:	56,6 KB
ID:	390906

  20. #4060
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bratciszek

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Nysa
    Kod pocztowy
    48-303
    Posty
    72

    Domyślnie

    prosze podajcie ile was kosztowały schody drewniane

Strona 203 z 214

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony