dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 204 z 214
Pokaż wyniki od 4.061 do 4.080 z 4264
  1. #4061
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bratciszek

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Nysa
    Kod pocztowy
    48-303
    Posty
    72

    Domyślnie

    mam pytanko , odnośnie okna w kuchniczy tez mieliscie problem bo jeżeli wstawia mi okno to wychodzi ,że meble wys. 86cm będą wystawac na okno i je nie otworze.

  2. #4062
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anika001

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    67

    Domyślnie

    my za schody płaciliśmy 10 tys. natomiast z oknem w kuchni to mamy bloczek wyżej niż w projekcie , trochę jest mniejsze okno -ale plusy są takie,że nikt z ulicy nie widzi wnętrza domu (jeszcze nie kupiliśmy karniszy) nie będę miała nigdy ochlapanego okna między parapetem a meblami będzie szkło. wygląda to też dobrze

  3. #4063
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar M^2
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    powiat chrzanowski
    Posty
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał bratciszek Zobacz post
    mam pytanko , odnośnie okna w kuchniczy tez mieliscie problem bo jeżeli wstawia mi okno to wychodzi ,że meble wys. 86cm będą wystawac na okno i je nie otworze.

    U mnie podobnie jak u "anika001" tzn parapet okna wyżej od blatu o jakieś 7 cm. Pod parapetem, a nad blatem pasek lakierowanego szkła. Planowałem tak aby blat wchodził pod okno jak parapet. Moim zdaniem najefektowniej to wygląda. Niestety w trakcie realizacji poszczególnych etapów budowy gdzieś wkradł się 7 centymetrowy błąd

  4. #4064
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar M^2
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    powiat chrzanowski
    Posty
    60

    Domyślnie

    Bardzo ładnie. Właśnie o taki montaż blatu pod oknem mi chodziło, super!

  5. #4065

    Domyślnie

    Cytat Napisał bratciszek Zobacz post
    prosze podajcie ile was kosztowały schody drewniane
    witam

    12000 zł

  6. #4066
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sp3cjal

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nowy Dwór Gdański
    Kod pocztowy
    82-100
    Posty
    21

    Domyślnie

    Witam.
    Czy ktoś używa do ogrzewania domu gazu?
    Pani architekt bardzo mnie do gazu namawia ale ja nie jestem do niego nie przekonany. Czy czasami nie będzie za zimno.
    Pozdrawiam

  7. #4067
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar M^2
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    powiat chrzanowski
    Posty
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał sp3cjal Zobacz post
    Witam.
    Czy ktoś używa do ogrzewania domu gazu?
    Pani architekt bardzo mnie do gazu namawia ale ja nie jestem do niego nie przekonany. Czy czasami nie będzie za zimno.
    Pozdrawiam
    Zdecydowałem się na gaz. Generalnie uważam, że gaz to wygoda, raz ustawisz i masz spokój oraz masz dodatkowe, czyste pomieszczenie. Niestety wprowadziłem się w kwietniu tego roku to nie powiem Ci o kosztach w sezonie (utrzymywałem tylko 16 *C). Za zimno na pewno nie będzie ponieważ ustawiasz sobie temperaturę jaką chcesz pytanie tylko czy rachunki Ci będą odpowiadać Musisz sobie odpowiedzieć czy chcesz wygody ale wyższych rachunków czy dodatkowej pracy i brudnej kotłowni (kocioł węglowy) ale mniejsze rachunki za sezon grzewczy.
    Jeżeli się zdecydujesz na gaz to zrób wszędzie ogrzewanie podłogowe (przy ogrzewaniu podłogowym jest niższa temperatura czynnika grzewczego tak max do 38*C, a im niższa ta temperatura to niższe rachunki).
    Co do zużycia to mogę się tylko na razie wypowiedzieć o wodzie użytkowej. Mam bojler poziomy Kospela 150 l płaszczowy. Podgrzewam w nim wodę do temperatury 60 *C (to nam wystarcza na cały dzień rodzina 3 osobowa) i kocioł na ten cel zużywa prawie 1 kubik gazu.
    Ważne jest też jak zamierzasz "ocieplić" dom bo to będzie miało wpływ na późniejsze rachunki.

  8. #4068

    Domyślnie

    Czemu miało by być zimno?
    Trochę więcej zapłacisz za wyższą temp i tyle.

  9. #4069
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kasinta123

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Lębork
    Kod pocztowy
    84-300
    Posty
    48

    Domyślnie

    gdzie dokladnie w Pomorskim sie chcecie budowac?
    My 9 km od Łeby

  10. #4070
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sp3cjal

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nowy Dwór Gdański
    Kod pocztowy
    82-100
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasinta123 Zobacz post
    gdzie dokladnie w Pomorskim sie chcecie budowac?
    My 9 km od Łeby
    Nowy Dwór Gdański i chyba jeszcze ktoś drewniany w Malborku

  11. #4071
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bratciszek

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Nysa
    Kod pocztowy
    48-303
    Posty
    72

    Domyślnie

    cześć, co sądzicie o tym, żeby w całym domu był apodłogówka, tak zaleca hydraulik , żeby nie dawac dodotkowych pomp. czy to ogrzeje pomieszczenia czy jest wytarczajace?

  12. #4072
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kasinta123

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Lębork
    Kod pocztowy
    84-300
    Posty
    48

    Domyślnie

    Kto ma najswiezsze dane na temat kosztu pod klucz?
    W projekcie rezygnujemy z kominka ale doklejony wykusz w salonie co za tym idzie dodatkwe okna i balkon

    jak myslicie w 250 tys starczy?

  13. #4073
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kasinta123

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Lębork
    Kod pocztowy
    84-300
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin&Ewa Zobacz post
    Cześć.Tak się przedstawia nasz domek na dzień dzisiejszy, zostało malowanie płytki podłoga no i cała reszta ale to już z górki he he
    Piękny!
    Jaki koszt do takiego stanu???

  14. #4074
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar M^2
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    powiat chrzanowski
    Posty
    60

    Domyślnie

    bratciszek

    cześć, co sądzicie o tym, żeby w całym domu był apodłogówka, tak zaleca hydraulik , żeby nie dawac dodotkowych pomp. czy to ogrzeje pomieszczenia czy jest wytarczajace?
    Moim zdaniem tak. Wprowadziłem się dopiero w kwietniu (jeszcze było chłodno) i system spokojnie dawał rade żeby było wszędzie ciepło. Pompa też dawała rade przy ok. 750 metrach rur. Zaufaj hydraulikowi

    kasinta123

    Kto ma najswiezsze dane na temat kosztu pod klucz?
    W projekcie rezygnujemy z kominka ale doklejony wykusz w salonie co za tym idzie dodatkwe okna i balkon

    jak myslicie w 250 tys starczy?
    Trudne pytanie ponieważ czy ta kwota wystarczy zależy od wielu czynników np. jakie materiały kupisz do budowy i wykończenia domu. Moim zdaniem nie wystarczy ale pewnie wiele osób na forum powie, że tak. Jeżeli trzyma Cię jakiś limit to zrób kosztorys i trzymaj się materiałów, które były w nim ujęte.

    Pozdrawiam

  15. #4075

    Domyślnie

    M^2 dobrze prawi

    Jeśli to Ci coś pomoże to ja przy poprzedniej zimie ani razu nie włączałem kaloryferów tam gzie mam i podłogówkę i kaloryfery to podłoga dawała radę sama.
    Nasłuchałem się głupot o szkodliwości podłogówki w sypialniach i zrobiłem mieszane ogrzewanie w razie czego.


    Co do budowy domu za 250 tys uważam jak kolega .Wszystko zalezy od inwestora ,można za 200 a można i za 500 tys.
    Moim zdaniem wystarczy i troszkę na bajery zostanie o ile się pracy nie boicie i coś tam sami porobicie
    Powodzenia i nie ma się co bać tylko do dzieła

  16. #4076
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bratciszek

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Nysa
    Kod pocztowy
    48-303
    Posty
    72

    Domyślnie

    dziekuje bardzo za wszelkie porady

  17. #4077
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kasinta123

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Lębork
    Kod pocztowy
    84-300
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał M^2 Zobacz post
    Moim zdaniem tak. Wprowadziłem się dopiero w kwietniu (jeszcze było chłodno) i system spokojnie dawał rade żeby było wszędzie ciepło. Pompa też dawała rade przy ok. 750 metrach rur. Zaufaj hydraulikowi



    Trudne pytanie ponieważ czy ta kwota wystarczy zależy od wielu czynników np. jakie materiały kupisz do budowy i wykończenia domu. Moim zdaniem nie wystarczy ale pewnie wiele osób na forum powie, że tak. Jeżeli trzyma Cię jakiś limit to zrób kosztorys i trzymaj się materiałów, które były w nim ujęte.

    Pozdrawiam
    Gdzie kosztorys szukac?

  18. #4078
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar M^2
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    powiat chrzanowski
    Posty
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasinta123 Zobacz post
    Gdzie kosztorys szukac?
    W sumie to chyba musisz sobie go wykonać samemu na podstawie projektu albo komuś zlecić.. Co do samej robocizny to dużo robiłem we własnym zakresie ale niektóre rzeczy będę mógł podać (jakbyś czegoś nie znalazł to pytaj), zresztą przez to forum ju przewijały się nie raz ceny różnych usług tak więc życzę wytrwałości i powodzenia

  19. #4079
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kloczkowski84

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    149

    Domyślnie

    u mnie w domu też wszędzie podłogówka i nie mogę być zawiedziony, nic się ze mną ani z moja rodziną nie działo żyjemy prawda jest taka, że narzeka ten co na podłogę daje wysokie temperatury i skacze bo parzy podłoga
    PS. czy już zakupy ekogroszku porobione? jesli tak to co polecacie?
    U mnie w najbliższych składach mają
    Jaret Plus 25MJ po 810zł/t
    Ziemowit 26-27MJ po 750zł/t
    Bobrek węglokoks 27MJ po 840zł/t
    Retopal 24-25MJ po 850zł/t
    PIAST 26-27MJ po 820zł/t
    Pieklorz chwałowice 28MJ po 850zł/t
    Paliłem wcześniej ekomiałem z piasta ale teraz lipa bo nikt obok nie ma a jakies dostawca z neta ma ale po 750zł
    Co byście doradzili? co macie sprawdzone?

  20. #4080

    Domyślnie

    Cytat Napisał bratciszek Zobacz post
    cześć, co sądzicie o tym, żeby w całym domu był apodłogówka, tak zaleca hydraulik , żeby nie dawac dodotkowych pomp. czy to ogrzeje pomieszczenia czy jest wytarczajace?
    witam

    podłogówka w całym z34 jest idealna , mam, chwalę, jest idealnie - jak bym mógł przyznał bym nobla osobie która wynalazła podłogówkę

    pozdrawiam

Strona 204 z 214

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony