dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 42 z 214
Pokaż wyniki od 821 do 840 z 4262
  1. #821
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    barpas

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Katarzynki
    Kod pocztowy
    62-006
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwii.p Zobacz post
    Witam!
    Ja również będę miała schody z wejściem od tarasu tak jak na rysunku wyżej, a pod schodami tak mniej więcej pomiędzy ścianą a słupem - stół. Już mam nawet doprowadzone kable do lampy, która będzie wisiała nad stołem. Co do elektryki koszt: 6 000 zł (materiał i robocizna), z tym że najdroższy u nas był kabel ziemny tj. 1200 zł, kanalizacja i woda również 6 000 zł
    a dałabyś radę wrzucic jakies zdjęcia z budowy? ja wciaz mam zagwozdkę z tymi schodami, dzisiaj bylam na budowie, nie mam poczucia odległości, wiec chodzę z miarką - pomiędzy słupem a ścianą na ktorej jest taras mam 2,19 m...

  2. #822
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    barpas

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Katarzynki
    Kod pocztowy
    62-006
    Posty
    33

    Domyślnie

    dzięki za foty, wreszcie widzę tez schody z przodu ( fajny kot! ) waham się czy jednak nie zrobić podobnych do Twoich, tylko bez spocznika (zabiegowe). po mojej dzisiejszej wizycie na budowie mam wątpliwości co do schodów od strony tarasu, a muszę dać znać w poniedziałek najpóźniej co ze stropem...
    a tak w ogóle to nasz z34 na dziś wygląda tak:



    pozdrowienia

  3. #823
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    barpas

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Katarzynki
    Kod pocztowy
    62-006
    Posty
    33

    Domyślnie

    mam jeszcze pytanie co do okien tarasowych - właściwie to są one na całej ścianie salonu. zawsze chcialam miec duze okna, ale moze je warto jednak trochę zmniejszyc, może nie o cale skrzydło, tylko tak chociażby o 50-70 cm? co sądzicie?

  4. #824

    Domyślnie

    Cytat Napisał barpas Zobacz post
    dzięki za foty, wreszcie widzę tez schody z przodu ( fajny kot! )

    ale jaki wredny i ile czesania wymaga

  5. #825

    Domyślnie

    Cytat Napisał barpas Zobacz post
    mam jeszcze pytanie co do okien tarasowych - właściwie to są one na całej ścianie salonu. zawsze chcialam miec duze okna, ale moze je warto jednak trochę zmniejszyc, może nie o cale skrzydło, tylko tak chociażby o 50-70 cm? co sądzicie?
    jak kto lubi i jak kto ma ustawiony domek moje okno na 3,60 / 3 szyby i ładnie słońce wpada

  6. #826
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sylwii.p

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    małopolskie
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    54

    Domyślnie

    Ja ma okna 3x90 czyli zmniejszone i też super doświetlają salon pomimo, iż okna są od północy. Co do schodów - to mnie do posadowienia ich od tarasu przekonał fakt, iż w ten sposób zyskuje miejsce. Nie oszukujmy się ale salon nie jest ogromny, a schody tak jak w projekcie zajmują miejsce pomimo, iż robią wrażenie. Ale to jest moja subiektywna ocena. Co do argumentów, iż dzieci biegają przez salon..no cóż dla mnie komfortem byłoby gdyby klatka schodowa była oddzielnie - to wtedy można zminimalizować bieganie, a tak to co za różnica czy wchodzą od tarasu czy też nie i tak każdy kto idzie po schodach robi to w salonie. Co do zdjęć dodam je jak odbiorę aparat z naprawy a to może jeszcze potrwać bo kupiony był w RTV EuroAGD a tam się nie spieszą no bynajmniej u nas.
    Teraz mamy dylemat co do pompy ciepła - zastanawiamy się nad jej montażem bo koszt co prawda nie mały, ale perspektywa mniejszych rachunków za prąd w lecie kiedy się nie pali a woda ciepła by się przydała - jest kusząca. Czy ktoś planuje takie rozwiązanie?

  7. #827

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwii.p Zobacz post
    Teraz mamy dylemat co do pompy ciepła - zastanawiamy się nad jej montażem bo koszt co prawda nie mały, ale perspektywa mniejszych rachunków za prąd w lecie kiedy się nie pali a woda ciepła by się przydała - jest kusząca. Czy ktoś planuje takie rozwiązanie?
    Każdy planuje domek taki jak mu pasuje

    co do pompy ciepła policz ile ona zjada prądu na miesiąc / rok

  8. #828
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sylwii.p

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    małopolskie
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał swirek100 Zobacz post
    Każdy planuje domek taki jak mu pasuje

    co do pompy ciepła policz ile ona zjada prądu na miesiąc / rok
    A jak masz rozwiązany problem ciepłej wody w lecie? Zbiornik na prąd? czy mi się wydaje, że pisałeś, że palisz w lecie aby mieć ciepłą wodę? tylko jak to wygląda - paląc w piecu grzeje się kaloryfery i podłogówkę? trochę kiepsko - upały i jeszcze grzanie. Czy też odłącza się kaloryfery i w piecu pali się jedynie by podgrzać wodę? Jaki masz zbiornik tzn. na ile litrów? Ja w obecnym domu grzeje wodę prądem cały rok i mamy zbiornik 60 l i na dzień dzisiejszy to wystarcza no ale rachunki za prą to 300 - 400 zł za 2 mce. No oczywiście nie za sam bojler. No a jak przyjdzie zbiornik 150 l to rachunki będą jakieś kolosalne. Będziemy mieli piec na węgiel więc w zimie grzanie wody to nie problem tylko co z okresem gdy nie będzie się palić?

  9. #829

    Domyślnie

    Nastepna wersja co o niej myslicie ? i byloby okienko a łazience za to garaz mniejszy

    [IMG][/IMG]

  10. #830
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    foqsica

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-448
    Posty
    10

    Domyślnie

    Irku bardzo ładnie zagospodarowaliście przestrzeń pod schodami, wcześniej nie mogłam sobie wyobrazić co tam można by było postawić itd, ale jak widać można Ja myślałam o czymś takim jak na obrazku, nie koniecznie z tymi schowkami pod pierwszą "częścią" schodów, bo tam by się postawiło tv albo wypoczynek... to jednak takie rozwiązanie jest nierealne i trzeba stawiać całą ścianę? http://bi.gazeta.pl/im/6/6681/z66818...szufladzie.jpg

  11. #831

    Domyślnie

    Podrzucam zdjęcia z budowy na prośbę

    - zdjęcie ...330 i 331 - dodatkowe okno w salonie 120x230 i drugie w małym pokoju zmienione też na tarasowe,
    - zdjęcie ...290 - zrobione z małego pokoju na dole na łazienkę (po lewej) i kotłownię (z prawej),
    - zdjęcie ...286 - widok z salonu - na wprost wejście do garażu przez kotłownię, po lewej wejście z sieni do salonu, po prawej ściana gdzie będą schody zabiegowe, w salonie okno tarasowe powiększone do 3,65m,
    - zdjęcie ...315 - od lewej - garaż, kotłownia, łazienka (okna 120x150), wejście do sieni, okno w kuchni.

    Pozdrawiamy
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	18102011331.jpg
Wyświetleń:	288
Rozmiar:	89,9 KB
ID:	80645   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	18102011330.jpg
Wyświetleń:	278
Rozmiar:	85,0 KB
ID:	80635   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	16102011290.jpg
Wyświetleń:	288
Rozmiar:	91,4 KB
ID:	80636   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	16102011286.jpg
Wyświetleń:	265
Rozmiar:	88,4 KB
ID:	80637   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	18102011315.jpg
Wyświetleń:	268
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	80639  

    Paulina i Jacek

  12. #832

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwii.p Zobacz post
    A jak masz rozwiązany problem ciepłej wody w lecie? Zbiornik na prąd?
    mam piec na (węgiel, miał , drewno) , bojler mam 140 litrów latem zakręcam 1 zawór i odcinam grzejniki i podłogówkę - przepalam w piecu 4 kawałkami drewna i mam gorącą wodę

  13. #833

    Domyślnie

    Cytat Napisał foqsica Zobacz post
    Irku bardzo ładnie zagospodarowaliście przestrzeń pod schodami, wcześniej nie mogłam sobie wyobrazić co tam można by było postawić itd, ale jak widać można Ja myślałam o czymś takim jak na obrazku, nie koniecznie z tymi schowkami pod pierwszą "częścią" schodów, bo tam by się postawiło tv albo wypoczynek... to jednak takie rozwiązanie jest nierealne i trzeba stawiać całą ścianę? http://bi.gazeta.pl/im/6/6681/z66818...szufladzie.jpg
    Dziękuję

    - to co pokazałaś na zdjęciu można zrobić w z34 bez problemu z tym że nie robił bym tych szafek i szuflad tylko postawił tam np TV lub kanapę

    pozdrawiam

  14. #834

    Domyślnie

    Cytat Napisał F_Paulina Zobacz post
    Podrzucam zdjęcia z budowy na prośbę

    - zdjęcie ...330 i 331 - dodatkowe okno w salonie 120x230 i drugie w małym pokoju zmienione też na tarasowe,
    - zdjęcie ...290 - zrobione z małego pokoju na dole na łazienkę (po lewej) i kotłownię (z prawej),
    - zdjęcie ...286 - widok z salonu - na wprost wejście do garażu przez kotłownię, po lewej wejście z sieni do salonu, po prawej ściana gdzie będą schody zabiegowe, w salonie okno tarasowe powiększone do 3,65m,
    - zdjęcie ...315 - od lewej - garaż, kotłownia, łazienka (okna 120x150), wejście do sieni, okno w kuchni.

    Pozdrawiamy
    ja tu widzę iż będzie to najbardziej wypasiona wersja z34

    pozdrawiam i zazdraszczam

  15. #835

    Domyślnie

    A mi doradzcie w jaki sposób ustawić dom bo mam nietypową działke wąską a długą kwestia garażu z której strony taras z boku trzymają mnie metry więc muszę sie przybliżyć do granicy na 3 m wiec okna tylko przód i bok bo z jednej strony garaż z drugiej taras

    Zastanawiałem sie nad projektem RENA http://www.wybieramydom.pl/projekty_...2192-rena.html ale teraz bardziej mi w oko wpadł Z34 niesety trzyma mnie boczna sciana maks 7,5 m





    weszły podobno w lipcu nowe przepisy że w wypadku gdy działka ma mniej niż 16m to można się zbliżyć nawet na 1,50metra
    Jak jest liczone te 16m jak ja mam 16,73 to lipa ?a drugiej strony mniej
    Ostatnio edytowane przez epterode ; 23-10-2011 o 20:01

  16. #836
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    barpas

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Katarzynki
    Kod pocztowy
    62-006
    Posty
    33

    Domyślnie

    [QUOTE=sylwii.p
    Teraz mamy dylemat co do pompy ciepła - zastanawiamy się nad jej montażem bo koszt co prawda nie mały, ale perspektywa mniejszych rachunków za prąd w lecie kiedy się nie pali a woda ciepła by się przydała - jest kusząca. Czy ktoś planuje takie rozwiązanie?[/QUOTE]

    my byliśmy napaleni na pompę ciepła - genialna sprawa, wygodna, ekologiczna (modne słowo ) i juz juz bysmy ją mieli ale...no własnie - po wielogodzinnych dyskusjach i czytania w necie w naszym przypadku to nie jest to dobre rozwiązanie dla nas (podkreslam dla naszego przypadku gdyż:
    1. bierzemy kredyt wiec do kosztów pompy ciepla trzeba doliczyć koszt kredytu i odsetek) a czasy niepewne, wiadomo im mniejszy kredyt tym spokojniejszy sen
    2. tak jak wspomniał swirek - rachunków za prąd nie da się uniknąć - kuzyn ma pompę ciepła głębinową - o ile dobrze pamiętam zimą płacił ok 800 zl za miesiac. ale fakt- ma cieplutko i bez dokładania do pieca
    3. poza tym jesli chodzi o koszty ogrzewania to (opinia faceta od systemów grzewczych) pompa ciepła sprawdza się w domach o dużej powierzchni - koszty ogrzania domu 200 m2 sa relatywnie mniejsze. ale przy malym domu sa niewiele niższe.

    ale to sa nasze rozważania. jesli ktoś zdecydowalby się na pompę ciepła - szacun. tez bysmy chcieli - ale w naszej sytuacji musimy patrzeć realnie. robienie pompy ciepla na kredyt to nie jest najlepszy pomysl

  17. #837
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sylwii.p

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    małopolskie
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    54

    Domyślnie

    pompę ciepła chcemy zamontowac jedynie do ogrzewania wody bo do centarlengo będziemy mieli piec na wegiel. Koszt takiej pomy to ok.6000 zł. Nawet nie myslałam o pompie ciepła do ogrzewania domu bo jest to koszt kilkudziesięciu tysięcy.

  18. #838
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    barpas

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Katarzynki
    Kod pocztowy
    62-006
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał foqsica Zobacz post
    Irku bardzo ładnie zagospodarowaliście przestrzeń pod schodami, wcześniej nie mogłam sobie wyobrazić co tam można by było postawić itd, ale jak widać można Ja myślałam o czymś takim jak na obrazku, nie koniecznie z tymi schowkami pod pierwszą "częścią" schodów, bo tam by się postawiło tv albo wypoczynek... to jednak takie rozwiązanie jest nierealne i trzeba stawiać całą ścianę? http://bi.gazeta.pl/im/6/6681/z66818...szufladzie.jpg
    super te schody, bardzo mi się podobają. moze i my się pokusimy na cos takiego. tym bardziej ze wtedy jest schowek pod schodami, z czego przy schodach drewnianych trzeba zrezygnowac. nie bedziemy miec na razie garazu, a i na wiatke na auta trzeba bedzie troszke poczekac, a pomieszczenie gospodarcze malutkie, wiec schowek pod schodami baardzo się przyda.

  19. #839
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    barpas

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Katarzynki
    Kod pocztowy
    62-006
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwii.p Zobacz post
    pompę ciepła chcemy zamontowac jedynie do ogrzewania wody bo do centarlengo będziemy mieli piec na wegiel. Koszt takiej pomy to ok.6000 zł. Nawet nie myslałam o pompie ciepła do ogrzewania domu bo jest to koszt kilkudziesięciu tysięcy.
    aaaa, chyba że tak my zdecydujemy sie raczej na grzanie gazem plynnym, wiec problem cieplej wody w lecie odpada.

  20. #840

    Domyślnie

    Cytat Napisał swirek100 Zobacz post
    ja tu widzę iż będzie to najbardziej wypasiona wersja z34

    pozdrawiam i zazdraszczam
    Hehe ... To chyba najbardziej zmieniona wersja, ale i tak pozostaje dalej naszym malutkim Z34

    Przestrzeń się nie zmieniła, a najlepszym rozwiązaniem było zlikwidowanie słupa w salonie oraz powiększenie okien... Będą widoki

    Pozdrawiam
    Paulina i Jacek

Strona 42 z 214

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony