dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 82 z 214
Pokaż wyniki od 1.621 do 1.640 z 4262
  1. #1621
    sipex
    Guest
    sipex

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gocha i Krzycho Zobacz post
    Wstępnie wyliczyłem sso na 13 200 w tym kanał 900 i robocizna tylko dachu { jednospadowy}
    kusząca cena czyli SSO kompletny w 100tys spokojnie sie zmieścicie?tyle że Wy budujecie sami z tego co czytam?pozdrawiam

  2. #1622
    Puri
    Guest
    Puri

    Domyślnie

    Wiosna idzie ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013_01_31_8_21.jpg
Wyświetleń:	137
Rozmiar:	66,9 KB
ID:	166306

  3. #1623

    Domyślnie

    Cytat Napisał NieJan Zobacz post
    Kasinta, a ta przestrzeń obok schodów to takiś schowek? No i nie lepiej dzielić po tek stronie schodów na mniejsze, niż po tamtej, gdzie jest węziej?

    Kolejny mój pomysł na trzy pokoje na górze.
    I znowy zielona linia to 1,6 i 2,2 dla ścianki podniesionej o dwa pustaki (i powierzchnia użytkowa liczona dla takiego układu) a czerwona dla jednego pustaka w górę. (swirek, to nie pomyłka )
    Liczę na Wasze uwagi.
    Uwagi hmm...w zasadzie ilu użytkowników tyle koncepcji zetki i ostatnio widziałem projekt z-34 który był podobny do Twojego i jesli tylko Wam odpowiada to nic nam do radzenia.Jedynie te kominy wkomponuj sobie w ściany a wysokość ścianki kolankowej to kwestia wyboru napewno nie mniej niż 110 cm! Ja mam 120 po wylewkach i jest ok. Ale ja mam wzrostu 190 Gdybym miał mniej to pewnie 110 by starczyło.

  4. #1624

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gocha i Krzycho Zobacz post
    Jesteśmy łowcami promocji zakupy robimy w różnych hurtowniach. Ceny znamy na bieżąco na rzeczy które będą nam potrzebne,No i oczywiście wszędzie negocjujemy ceny
    To trzymamy kciuki za dalsze promocje

  5. #1625

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puri Zobacz post
    Wiosna idzie ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013_01_31_8_21.jpg
Wyświetleń:	137
Rozmiar:	66,9 KB
ID:	166306
    Mi teraz już tak się do wiosny nie śpieszy jak Wam

  6. #1626
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gocha i Krzycho

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    98

    Domyślnie

    [QUOTE=Delphion1;5793586]Mi teraz już tak się do wiosny nie śpieszy jak Wam A opału Ci starczy? Na drugi rok to i nam nie będzie się spieszyć

  7. #1627

    Domyślnie

    [QUOTE=Gocha i Krzycho;5794962]
    Cytat Napisał Delphion1 Zobacz post
    Mi teraz już tak się do wiosny nie śpieszy jak Wam A opału Ci starczy? Na drugi rok to i nam nie będzie się spieszyć
    Jakoś daje radę
    A na powaznie to chyba będziemy mieć szybciej wiosnę niż w zeszłym roku.
    Wiem jak człowiek jest niecierpliwy by się coś wkońcu ruszyło a pogoda blokuje.
    Spoko doczekacie się.
    U mnie robota się ślimaczy ale ciągle do przodu.

  8. #1628
    Puri
    Guest
    Puri

    Domyślnie

    Witam... sniegi po woli topnieja wiec chcialem sie wziasc za podlaczenie wody... Wiec musze zawitac do wodociagow.
    Napewno nie jeden z was AKTUALNIE przerabial ten temat i mogl by napisac pare slow...

    1. Jakie papier sa potrzebne ?
    2. Kto organizuje i pokrywa koszty za podlaczenie od glowne rury do domy, gdzie bedzie miescil sie licznik wodny ?
    3. Na jakie koszyt mam sie przygotowac ?


    Z gory dziekuje za porady i czas !

    Pozdrawiam - Puri

  9. #1629

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puri Zobacz post
    Witam... sniegi po woli topnieja wiec chcialem sie wziasc za podlaczenie wody... Wiec musze zawitac do wodociagow.
    Napewno nie jeden z was AKTUALNIE przerabial ten temat i mogl by napisac pare slow...

    1. Jakie papier sa potrzebne ?
    2. Kto organizuje i pokrywa koszty za podlaczenie od glowne rury do domy, gdzie bedzie miescil sie licznik wodny ?
    3. Na jakie koszyt mam sie przygotowac ?


    Z gory dziekuje za porady i czas !

    Pozdrawiam - Puri
    No koszty całkiem nie małe
    Niedawno przerabiałem temat i tak w skrócie:
    1.Warunki masz bo do projektu były Ci potrzebne.
    2.Całkowity koszt związany z "wpinka"od głównego wodociągu aż po dom pokrywa inwestor i wszystko zależy ile metrów, taki koszt Cię czeka.
    Nie polecam robienia we własnym zakresie(mimo,że wyjdzie taniej) przyłącza bo więcej robią problemów z odbiorem niż jak to się zleci najlepiej moim zdaniem zaczepić pracowników wodociągów i zrobią Ci to na "fuchę" a odbiór będziesz miał bez problemów.
    Może nie u wszystkich robią problemy ale ja akurat takie przedsiębiorstwo mi się upierdliwe trafiło co z wszystkiego robią problem
    Poza tym na początek musisz zlecić wykonanie projektu przyłącza koszt jak pamiętam coś około 400 zł.(wykonuje projektant i on Ci umiejscawia licznik zapewne będzie najbliżej do przyłacza i tuż za ścianą budynku od wewn.)
    Potem przyjadą Ci Panowie lub Panie z wodociągów i wepną Ci przyłacze do głównej sieci(wpinka)która też jest płatna coś około 400 zł.Odbiorą wykonane przyłącze i jakieś tam umowy itp powypełniają na miejscu.
    Po wykonaniu przyłącza które musi odpowiadać projektowi praktycznie idealnie i wykonane musi być z materiałów jakie będziesz miał podane w projekcie najważniejsza średnica rury tej niebieskiej aby odpowiadała projektowi.
    Będziesz musiał zlecić wykonanie inwentaryzacji po wykonawczej przyłącza geodecie(koszt chyba od 300 zł w górę nawet chyba do 600) aby po otrzymaniu inwentaryzacji z papierami jakie otrzymasz pójść do wodociągów i potem 2 tygodnie czekasz aż wsio posprawdzają i założą Ci licznik ufff... dobrneliśmy do końca Może o czymś po drodze zapomniałem ale główne rzeczy napisałem chyba jasno? Jak coś to pytaj.
    A wydawało mi sie na początku ,że to tak łaps i już
    Czas czekania od projektu do licznika może nawet trwać 3 miesiące lub dłużej.
    Ostatnio edytowane przez Delphion1 ; 06-02-2013 o 16:55

  10. #1630

    Domyślnie

    Drogi Świrku , dziękuję Ci za piękne okna które zamówiłam pod wpływem Twoich sugestii, oraz oczywiście zamieszczonych zdjęć.To jedyna dobra i ładna rzecz w moim domu, bo reszta nadaje się do wyburzenia Ilość błędów popełnionych przez zachwalaną przez poprzedników ekipę nie daje mi spać po nocach i zmieniła mi kolor włosów. Oprócz rury kanalizacyjnej w sypialni . mam dach położony bez kontrłat , a więc nie ma przerwy między folią , a dachówką. Czekam teraz na powrót kierownika budowy z delegacji ,żeby obwieścić mu tą radosną nowinę. Niech się szykuje na poprawki na własny koszt , no mogą podzielić się po połowie z wykonawcą, w końcu jeden budował drugi pilnował. Nie tak dawno czytałam na forum jak po będzie geodety trzeba było poszerzać dom , teraz sama ma w perspektywie ściąganie dachu, okna i elektryka już jest. Pocieszcie trochę umęczoną duszę , to przecież dzięki forum odważyłam się budować.
    Pozdrawiam

  11. #1631

    Domyślnie

    Cytat Napisał miłek Zobacz post
    Drogi Świrku , dziękuję Ci za piękne okna które zamówiłam pod wpływem Twoich sugestii, oraz oczywiście zamieszczonych zdjęć.To jedyna dobra i ładna rzecz w moim domu, bo reszta nadaje się do wyburzenia Ilość błędów popełnionych przez zachwalaną przez poprzedników ekipę nie daje mi spać po nocach i zmieniła mi kolor włosów. Oprócz rury kanalizacyjnej w sypialni . mam dach położony bez kontrłat , a więc nie ma przerwy między folią , a dachówką. Czekam teraz na powrót kierownika budowy z delegacji ,żeby obwieścić mu tą radosną nowinę. Niech się szykuje na poprawki na własny koszt , no mogą podzielić się po połowie z wykonawcą, w końcu jeden budował drugi pilnował. Nie tak dawno czytałam na forum jak po będzie geodety trzeba było poszerzać dom , teraz sama ma w perspektywie ściąganie dachu, okna i elektryka już jest. Pocieszcie trochę umęczoną duszę , to przecież dzięki forum odważyłam się budować.
    Pozdrawiam
    Nie będzie tak źle.
    Pokaż ,wstaw fotki dachu i co macie na dachu.
    Podejrzewam,że większość z Nas ma,lub bedzie mieć uwagi do wykonanych prac u siebie i ja do wyjatków nie należę.Mam i to całkiem sporo uwag a koszty też nie małe popraw po partaczach.
    Tez mam okna z Drutexu
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Delphion1 ; 06-02-2013 o 19:30

  12. #1632
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    przemek.

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Janikowo
    Kod pocztowy
    88-160
    Posty
    7

    Domyślnie Z34

    A to nasz domek. Budujemy w Janikowie (kujawsko-pomorskie). Do tej pory zrobiliśmy wszystko sami
    Jeśli kogoś interesują koszty....:
    FUNDAMENT - 13000zł w tym geodeta 400zł, koparka 400zł, agregat 500zł, podstawowe narzędzia, brak instalacji wod-kan i pierwszej wylewki betonowej.
    ŚCIANY NOŚNE - 6000zł
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG20121017_001.jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	89,0 KB
ID:	168072   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG20121017_004.jpg
Wyświetleń:	126
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	168073   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	124
Rozmiar:	96,5 KB
ID:	168087   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	168088  
    Ostatnio edytowane przez przemek. ; 06-02-2013 o 19:48

  13. #1633
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gocha i Krzycho

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    98

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puri Zobacz post
    Witam... sniegi po woli topnieja wiec chcialem sie wziasc za podlaczenie wody... Wiec musze zawitac do wodociagow.
    Napewno nie jeden z was AKTUALNIE przerabial ten temat i mogl by napisac pare slow...

    1. Jakie papier sa potrzebne ?
    2. Kto organizuje i pokrywa koszty za podlaczenie od glowne rury do domy, gdzie bedzie miescil sie licznik wodny ?
    3. Na jakie koszyt mam sie przygotowac ?


    Z gory dziekuje za porady i czas !

    Pozdrawiam - Puri
    Witam. W naszym przypadku było tak wstępne warunki techniczne 70 zł ,zawierały kto co wykonuje.My projekt wod- kan i prace ziemne a PWIK nieodpłatnie wpięcie do sieci wod-kan wraz z materiałem.(nawiertka, rury, wodom, zawory odcinające) woda.(rury od sieci do studni rew.)kanalizacja. Studnię rewizyjną i rury do domu na nasz koszt i peszel pod fundamentami.Następnie projekt 450zł ,uzgodnienie proj.65zł ,odbiór tech. wykopu207zł.Odbiór tech. powykonawczy 97zł .+ koszt wykopu który musisz zrobić lub zlecić wspominali że jeszcze nie koniec . Coś dojdzie ? zł przy odbiorze domu

  14. #1634
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gocha i Krzycho

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    98

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemek. Zobacz post
    A to nasz domek. Budujemy w Janikowie (kujawsko-pomorskie). Do tej pory zrobiliśmy wszystko sami
    Jeśli kogoś interesują koszty....:
    FUNDAMENT - 13000zł w tym geodeta 400zł, koparka 400zł, agregat 500zł, podstawowe narzędzia, brak instalacji wod-kan i pierwszej wylewki betonowej.
    ŚCIANY NOŚNE - 6000zł
    Niedługo to i my takie zdjęcia pokarzemy W którym miesiącu zaczęliście budowę ? a stan ze zdjęć to w którym? Pozdrawiamy i tak trzymać do końca budowy

  15. #1635
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gocha i Krzycho

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    98

    Domyślnie

    Jeden pracownik Mi już odpadł- to żonka- swoje poszukiwania wiosny zakończyła nogą w gipsie na około 4 tyg. I kto mi będzie wiosną nosić suporeksy

  16. #1636
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kasinta123

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Lębork
    Kod pocztowy
    84-300
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemek. Zobacz post
    A to nasz domek. Budujemy w Janikowie (kujawsko-pomorskie). Do tej pory zrobiliśmy wszystko sami
    Jeśli kogoś interesują koszty....:
    FUNDAMENT - 13000zł w tym geodeta 400zł, koparka 400zł, agregat 500zł, podstawowe narzędzia, brak instalacji wod-kan i pierwszej wylewki betonowej.
    ŚCIANY NOŚNE - 6000zł
    Czy ten koszt 13.000 to z robocizną jest czy sami z pomocnikami daliście radę.
    My chcemy latem stawiać fundamenty wiec zastanawiamy sie ile nas może wyjść...

  17. #1637
    sipex
    Guest
    sipex

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasinta123 Zobacz post
    Czy ten koszt 13.000 to z robocizną jest czy sami z pomocnikami daliście radę.
    My chcemy latem stawiać fundamenty wiec zastanawiamy sie ile nas może wyjść...
    jest napisane że sami a Wy też sami czy jakaś ekipa będzie robić?ciekawe ile śreednio spiewają za fundament i murowanie..

  18. #1638
    Puri
    Guest
    Puri

    Domyślnie

    Wielkie dzieki dla Delphion1 + Gosi & Krzysia

    Wiec nie wyglada to tak najgorzej. Zawor glowny mam na szczescie jakies 15-20 metrow za plotem na posesji wujka.

    Poprawka: dzwonilem dzis do wodociagow


    Podsumujac co zrozumialem:

    • 1. Mam Warunki bo do projektu były mi potrzebne (juz nie wazne max. 1 rok :(
    • 2. Pobranie warunkow technicznych (zmiana licznik wody na ganicy posesji a nie w domu
    • 3. Wstępne warunki techniczne, zawieraja kto co wykonuje ~70 zł
    • 2. Projektant: zlecić wykonanie projektu z umieszczenie licznika wody w domu ~400 zł
    • 3. Wykopanie rowu (glebokosc ~1,2m) od domu do glownego zaworu na wlasny koszt ~200 zł
    • 4. Wpinka: wpiecie przyłacza do głównej sieci + obior -400 zł
    • 5. Geodeta: zlecić wykonanie inwentaryzacji ~300-600 zł
    • 6. Po otrzymaniu inwentaryzacji z papierami jakie otrzymasz pójść do wodociągów
    • 7. Okolo 2 tygodnie czekc aż wsio posprawdzają i założą mi licznik


    Do tego dochodzi (poniewaz rura znajduje sie na wlasnej posesji ale 3 metry od drogi jest jeszcze oficialnie pas drogowy, drogi wojewodzkiej):

    Najpierw uzgodnienie w drogach we Wrocławiu, potem zud, a potem pozwolenie w starostwie. Przed realizacją będzie trzeba załatwić zajęcie pasa drogowego w drogach we Wrocławiu, do tego potrzebne jest projket organizacji ruchu zaopiniowany u marszałak we Wrocławiu i komendzie wojeewódzkiej policji we Wrocławiu !!!
    MASAKRA ! Ludzie ja chce tylko wykopac 15 metrow rowu na wlasnej posesji !!!




    Wielkie dzieki jeszcze raz!

    rura wodna wchodzaca do garazu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012_9_3_H.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	92,7 KB
ID:	168308
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012_9_16_D.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	168309
    Ostatnio edytowane przez Puri ; 07-02-2013 o 13:11

  19. #1639
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    przemek.

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Janikowo
    Kod pocztowy
    88-160
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gocha i Krzycho Zobacz post
    Niedługo to i my takie zdjęcia pokarzemy W którym miesiącu zaczęliście budowę ? a stan ze zdjęć to w którym? Pozdrawiamy i tak trzymać do końca budowy
    Zaczeliśmy w maju 2012 potem była przerwa...(zbiórka pieniędzy), mury postawiłem na przełomie września i października. Tydzień temu zakupiliśmy kominy uniwerslane do spalin suchych i mokrych za kwotę 3800zł. Zakup przez internet z pewnej firmy w wielkopolskim. Niestety kominy nie sprostały moim oczekiwaniom. Marzec zaczynamy strop. Mam już zamówiony Terrva za kwotę 4500zł

  20. #1640
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gocha i Krzycho

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    98

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gocha i Krzycho Zobacz post
    Jeden pracownik Mi już odpadł- to żonka- swoje poszukiwania wiosny zakończyła nogą w gipsie na około 4 tyg. I kto mi będzie wiosną nosić suporeksy
    Kochany mężu zatrudnisz TEŚCIOWĄ

Strona 82 z 214

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony