dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 89 z 214
Pokaż wyniki od 1.761 do 1.780 z 4264
  1. #1761

    Domyślnie

    No i wiosna w końcu się pokazała!
    Może i na forum zawita wkrótce?

  2. #1762

    Domyślnie

    Cytat Napisał Delphion1 Zobacz post
    No i wiosna w końcu się pokazała!
    Może i na forum zawita wkrótce?
    witam

    w końcu wczoraj trawę i iglaki nawozem zasiliłem, drzewka pobielone - witaj wiosno

    pozdrawiam

  3. #1763
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar marek&magda1
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Mysłowice
    Posty
    75
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A u nas dalej śnieg. Jutro przyjedzie transport ze stalą zbrojeniową, a koparką to możnaby tylko błoto zgarniać. Porażka z ta wiosną. Jesteśmy załamani.... ale w międzyczasie w garażu powstaje najważniejszy punkt każdej budowy, Toi Toi .

  4. #1764

    Domyślnie

    Witajcie po długiej zimie! My planujemy zaczynać w przyszłym tygodniu. Efekty będziemy pokazywać na bieżąco i oczywiście będziemy prosić w dalszym ciągu o wasze bezcenne rady.Najlepszego dla wszystkich budujących i doradzających.

  5. #1765
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    titka

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Zawiercie
    Posty
    130

    Domyślnie

    Widziałam, widziałam piękną Z-tkę na żywo!!
    Nie chce nic innego tylko taką chatkę.
    Wielkie podziękowania dla Delphion1 za możliwość zwiedzenia jego Z-tki.

    P.S.
    W piątek obieramy "kierunek architekt", chcemy trochę zamieszać na dole ale tym pochwalę się po konkretnych ustaleniach.
    Trzymajcie się wiosennie.

  6. #1766
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar letniowoc
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    225

    Domyślnie

    Witam serdecznie
    Jestem na etapie wyboru projektu. Przeczytałam prawie cały wątek. W oko wpadł mi podobny projekt do z34, a mianowicie z225. Nurtuje mnie tylko kwestia wymiarów tego domu 10, 74 m na 7,44 m. Projekt z34 również ma jeden z wymiarów 7,44 m. Zastanawiam się czy nie ma się wrażenia, że wszystko jest tak strasznie blisko siebie tzn. że stół jest jednocześnie w kuchni i w salonie? Że brakuje miejsca żeby się swodobnie ruszać między kuchnią a salonem? Czy nie lepiej szukać projektu, który ma np. o metr więcej? Jakie są Wasze spostrzeżenia i doświadczenia?
    Pozdrawiam

  7. #1767
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gocha i Krzycho

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    98

    Domyślnie

    U nas są już pociągnięte mury do około 180 cm i już nareszcie widzę że domek jest szyty na naszą miarę Musisz zadać sobie pytanie ile potrzebujecie przestrzeni aby dobrze się czuć.

  8. #1768

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gocha i Krzycho Zobacz post
    U nas są już pociągnięte mury do około 180 cm i już nareszcie widzę że domek jest szyty na naszą miarę Musisz zadać sobie pytanie ile potrzebujecie przestrzeni aby dobrze się czuć.
    Dobrze Ci napisano.
    Ja ze swej strony proponuję poszukać zetki gdzieś w Twojej okolicy i na własne oko ocenić czy to jest to czego potrzebujesz.
    My wybraliśmy i dopasowalismy do swoich potrzeb i jest ok.

  9. #1769

    Domyślnie

    Cytat Napisał titka Zobacz post
    Widziałam, widziałam piękną Z-tkę na żywo!!
    Nie chce nic innego tylko taką chatkę.
    Wielkie podziękowania dla Delphion1 za możliwość zwiedzenia jego Z-tki.

    P.S.
    W piątek obieramy "kierunek architekt", chcemy trochę zamieszać na dole ale tym pochwalę się po konkretnych ustaleniach.
    Trzymajcie się wiosennie.
    Sam jestem ciekaw co tam nawymyslacie.
    Część juz wiem

  10. #1770
    Puri
    Guest
    Puri

    Domyślnie

    Cytat Napisał letniowoc Zobacz post
    Witam serdecznie
    Jestem na etapie wyboru projektu. Przeczytałam prawie cały wątek. W oko wpadł mi podobny projekt do z34, a mianowicie z225. Nurtuje mnie tylko kwestia wymiarów tego domu 10, 74 m na 7,44 m. Projekt z34 również ma jeden z wymiarów 7,44 m. Zastanawiam się czy nie ma się wrażenia, że wszystko jest tak strasznie blisko siebie tzn. że stół jest jednocześnie w kuchni i w salonie? Że brakuje miejsca żeby się swodobnie ruszać między kuchnią a salonem? Czy nie lepiej szukać projektu, który ma np. o metr więcej? Jakie są Wasze spostrzeżenia i doświadczenia?
    Pozdrawiam
    Jest to domek w miare maly ale za to ekonomiczny w utrzymaniu - cos za cos. Moj Z34 juz jest w SSO i chodzac po nim sa 2 miejsca ktore mogly miec wieksze wymiary.

    1 - to miejsce na rogowke (jak w projekcie Z500), z jednej strony masz slup od schodow a z drugiej dzwi na tarac - wiec rogowka musi byc w miare mala
    2- to miejsce na stol. Jezeli postawi sie tam duzy rodzinny stol to zawalisz pokoj, przejscie do kuchni i bedzie jak na moj gust za blisko dochodzil do kominka...

    A tak po za tym pokoj na parterze jest naprawde maly !

    Wiec jak ktos lubi przeszczen to nie polecam - dla mnie jako domek rekreacyjno-wypoczynkowy jest super!
    Zobacz fotki z innych realizacji Z34 tutaj na forum - jest duzo ciekawych rozwiazan umeblowania.

    Pozdr.

  11. #1771

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gocha i Krzycho Zobacz post
    U nas są już pociągnięte mury do około 180 cm i już nareszcie widzę że domek jest szyty na naszą miarę Musisz zadać sobie pytanie ile potrzebujecie przestrzeni aby dobrze się czuć.
    witam

    zapewne jak zobaczyliście same fundamenty to strach był w oczach - jaki on mały ?



    pozdrawiam i trzymam kciuki

  12. #1772

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puri Zobacz post
    Jest to domek w miare maly ale za to ekonomiczny w utrzymaniu - cos za cos. Moj Z34 juz jest w SSO i chodzac po nim sa 2 miejsca ktore mogly miec wieksze wymiary.

    1 - to miejsce na rogowke (jak w projekcie Z500), z jednej strony masz slup od schodow a z drugiej dzwi na tarac - wiec rogowka musi byc w miare mala
    A tak po za tym pokoj na parterze jest naprawde maly !

    Wiec jak ktos lubi przeszczen to nie polecam - dla mnie jako domek rekreacyjno-wypoczynkowy jest super!

    Pozdr.
    witam

    ad1 ja ustawiłem po przeciwnej stronie a pod podciąg telewizor

    w pokoju na parterze mam szafę pod zabudowę łóżko 160x200, komodę i toaletkę

    jak ktoś ma budżet nieograniczony to mogą mu się podobać przestrzenie
    - my mieliśmy do wyboru w podobnych cenach albo mieszkanie w bloku albo z34 bez działki ale temat już kiedyś tu wałkowałem .

    jedno czego żałuję to to że nie zrobiłem od przodu na poddaszu lukarenek takich jak w z4

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez swirek100 ; 12-04-2013 o 08:39

  13. #1773
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar marek&magda1
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Mysłowice
    Posty
    75
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Czas Start !
    Przyszła długo wyczekiwana wiosna więc czas ruszać z budową. Na dzisiaj jest zamówiona koparka, jutro ogrodzenie, poniedziałek piasek i geodeta do wyznaczenia budynku..... tyle chiałoby się zrobić jednocześnie a doba ma tylko 24 h.

  14. #1774
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar marek&magda1
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Mysłowice
    Posty
    75
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał letniowoc Zobacz post
    Witam serdecznie
    Jestem na etapie wyboru projektu. Przeczytałam prawie cały wątek. W oko wpadł mi podobny projekt do z34, a mianowicie z225. Nurtuje mnie tylko kwestia wymiarów tego domu 10, 74 m na 7,44 m. Projekt z34 również ma jeden z wymiarów 7,44 m. Zastanawiam się czy nie ma się wrażenia, że wszystko jest tak strasznie blisko siebie tzn. że stół jest jednocześnie w kuchni i w salonie? Że brakuje miejsca żeby się swodobnie ruszać między kuchnią a salonem? Czy nie lepiej szukać projektu, który ma np. o metr więcej? Jakie są Wasze spostrzeżenia i doświadczenia?
    Pozdrawiam
    My też na początku obawialiśmy się czy aby nasz Z34 nie będzie za mały, ale dzięki uprzejmości Delphion1i oględzinach jego domu stwierdziliśmy że dla nas jes w sam raz. Do końca miesiąca powinniśmy wylać płytę fundamentową, gdyby ktoś był ciekawy technologii, miał pytania to zapraszamy

  15. #1775

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek&magda1 Zobacz post
    My też na początku obawialiśmy się czy aby nasz Z34 nie będzie za mały, ale dzięki uprzejmości Delphion1i oględzinach jego domu stwierdziliśmy że dla nas jes w sam raz. Do końca miesiąca powinniśmy wylać płytę fundamentową, gdyby ktoś był ciekawy technologii, miał pytania to zapraszamy
    I tak powinno działać forum
    Jestem sam ciekaw ,jak szybko da się w szkieletowej zamieszkać?Stawiam na 3-4 miesiace.
    Tak jak poprzednicy napisali, dobrze zobaczyć, ocenic ,nanieść zmiany i zakasać rękawy do roboty
    Pogoda wreszcie super!
    Ej jak to jest ,że wszyscy którzy u mnie byli zostali przy tym projekcie hmm...?
    Chyba mam dar przekonywania lub raczej domek takowy dar posiada.

    A u mnie malowanie i oględziny sklepów w poszukiwaniu paneli itp.
    Zamówiliśmy kuchnię pod zabudowę i za sprzętem się rozglądamy do kuchni.
    Jakby ktos mógł poradzić (posiada i jest zadowolony)dobrą zmywarkę 60cm, okap,kuchenkę i płytę ceramiczna gazowa(w cenach przyzwoitych oczywiście) to byłbym wdzięczny.Tyle tego na rynku,że głowa boli a może ktoś ma większa wiedzę w tym temacie i podpowie na co zwracać uwagę?
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Delphion1 ; 12-04-2013 o 11:16

  16. #1776

    Domyślnie

    Cytat Napisał swirek100 Zobacz post
    witam

    zapewne jak zobaczyliście same fundamenty to strach był w oczach - jaki on mały ?



    pozdrawiam i trzymam kciuki
    Moi Teściowie myśleli ,że to tylko pod garaż ..
    Fakt, małe się wydaje ,ale sie nie zrażajcie, urośnie później w trakcie budowy .

  17. #1777
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    titka

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Zawiercie
    Posty
    130

    Domyślnie

    Cytat Napisał Delphion1 Zobacz post
    I tak powinno działać forum
    Jestem sam ciekaw ,jak szybko da się w szkieletowej zamieszkać?Stawiam na 3-4 miesiace.
    Tak jak poprzednicy napisali, dobrze zobaczyć, ocenic ,nanieść zmiany i zakasać rękawy do roboty
    Pogoda wreszcie super!
    Ej jak to jest ,że wszyscy którzy u mnie byli zostali przy tym projekcie hmm...?
    Chyba mam dar przekonywania lub raczej domek takowy dar posiada.

    A u mnie malowanie i oględziny sklepów w poszukiwaniu paneli itp.
    Zamówiliśmy kuchnię pod zabudowę i za sprzętem się rozglądamy do kuchni.
    Jakby ktos mógł poradzić (posiada i jest zadowolony)dobrą zmywarkę 60cm, okap,kuchenkę i płytę ceramiczna gazowa(w cenach przyzwoitych oczywiście) to byłbym wdzięczny.Tyle tego na rynku,że głowa boli a może ktoś ma większa wiedzę w tym temacie i podpowie na co zwracać uwagę?
    Pozdrawiam
    Co do osprzętu to mogę doradzić. Dwa lata temu robiliśmy remont kuchni a w zeszłym roku łazienki. A w tym roku padła decyzja na dom Jak szaleć to szaleć

    Zmywarka - Amici nie polecam bo posiadam. Następnym razem chyba kupiłabym Boscha. Zwróć uwagę jak otwiera się pojemnik na proszek (tabletki). Kup taką, w której ten pojemnik się odsuwa. Moja Amica ma ten pojemnik z otwieraną klapką, która uderza w górny kosz przez co kosz rdzewieje.

    Płyta gazowa i piekarnik - postawiliśmy na Beko. Płyta gazowa czarne szkło. Jestem bardzo zadowolona i nie mam zastrzeżeń, no może co do utrzymania czystości-szybko widać kuch i krople wody. Beko ma też dostępną płytę białą i teraz chyba bym poszła w taką kolorystykę bo łatwiejszy w utrzymaniu czystości . Sprzęt dobry i w przystępnej cenie.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez titka ; 12-04-2013 o 19:52

  18. #1778
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar marek&magda1
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Mysłowice
    Posty
    75
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Delphion1 Zobacz post
    I tak powinno działać forum
    Jestem sam ciekaw ,jak szybko da się w szkieletowej zamieszkać?Stawiam na 3-4 miesiace.
    Tak jak poprzednicy napisali, dobrze zobaczyć, ocenic ,nanieść zmiany i zakasać rękawy do roboty
    Pogoda wreszcie super!
    Ej jak to jest ,że wszyscy którzy u mnie byli zostali przy tym projekcie hmm...?
    Chyba mam dar przekonywania lub raczej domek takowy dar posiada.

    A u mnie malowanie i oględziny sklepów w poszukiwaniu paneli itp.
    Zamówiliśmy kuchnię pod zabudowę i za sprzętem się rozglądamy do kuchni.
    Jakby ktos mógł poradzić (posiada i jest zadowolony)dobrą zmywarkę 60cm, okap,kuchenkę i płytę ceramiczna gazowa(w cenach przyzwoitych oczywiście) to byłbym wdzięczny.Tyle tego na rynku,że głowa boli a może ktoś ma większa wiedzę w tym temacie i podpowie na co zwracać uwagę?
    Pozdrawiam
    My mamy zmywarkę Bosch, kupując zwracaliśmy uwagę na zużycie prądu oraz wody. I w sumie to chyba tyle, działa i jesteśmy (a raczej moja żona) zadowoleni

  19. #1779
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar marek&magda1
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Mysłowice
    Posty
    75
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    I w końcu można zacząć działać. W piątek i sobotę działo się dosyć sporo a efektem jest wykop pod płytę fundamentową, oraz część ogrodzenia
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-04-13_18-08-12_610.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	183495
    a, i najważniejsze na budowie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Toi.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	183496

  20. #1780
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gocha i Krzycho

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    98

    Domyślnie

    NASZE DZIECI GDY ZOBACZYŁY JAK BYŁ WYLANY CHUDZIAK TO MARUDZIŁY ŻE DOM BĘDZIE MNIEJSZY NIŻ NASZE MIESZKANIE ALE TERAZ STWIERDZILI ŻE JES SPOKO SZKODA ŻE NIE MIELIŚMY OKAZJI ZOBACZENIA Z 34 NA REALU ALE DZIĘKI FOTKOM I RADOM CZUJEMY SIĘ TAK JAK BYŚMY GO ZWIEDZALI OSOBIŚCIE

Strona 89 z 214

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony