dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 91 z 214
Pokaż wyniki od 1.801 do 1.820 z 4264
  1. #1801

    Domyślnie

    Cytat Napisał michałwlkp Zobacz post
    w budowlance stawiam pierwsze kroki, budowlaniec tak położył, może dlatego że budujemy z ytong energo 36, napewno
    i wszystko jasne

  2. #1802
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gocha i Krzycho

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    98

    Domyślnie

    Wszystko przygotowane pod strop. W poniedziałek kładziemy strop typu filigran,potem dozbrajanie szalowanie wieńca i lanie nadbetonu.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00540.jpg
Wyświetleń:	164
Rozmiar:	89,6 KB
ID:	184908Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00541.jpg
Wyświetleń:	200
Rozmiar:	87,1 KB
ID:	184909 Schody docelowe(tańszych chyba nie znajdziemy)Stępli miało być 30 na cały strop ale dla pewności dałem 80 % więcej.

  3. #1803

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gocha i Krzycho Zobacz post
    Wszystko przygotowane pod strop. W poniedziałek kładziemy strop typu filigran,potem dozbrajanie szalowanie wieńca i lanie nadbetonu.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00540.jpg
Wyświetleń:	164
Rozmiar:	89,6 KB
ID:	184908Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00541.jpg
Wyświetleń:	200
Rozmiar:	87,1 KB
ID:	184909 Schody docelowe(tańszych chyba nie znajdziemy)Stępli miało być 30 na cały strop ale dla pewności dałem 80 % więcej.
    No i super

    A my z Małżonką zrobiliśmy wczoraj zestawienie kosztów. Wyszło ,że wraz z kuchnia pod zabudowe+ troszke sprzętu, budowa do obecnej chwili łyknęła nam 260 tys( z działką za 50 tys w tej kwocie).Mamy nadzieję do czerwca się wprowadzić
    Jedynym nieskończonym pomieszczeniem zostanie łazienka górna, którą dokończymy później.
    Jestem mile zaskoczony
    Ostatnio edytowane przez Delphion1 ; 21-04-2013 o 18:10

  4. #1804
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gocha i Krzycho

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    98

    Domyślnie

    Cytat Napisał Delphion1 Zobacz post
    No i super

    A my z Małżonką zrobiliśmy wczoraj zestawienie kosztów. Wyszło ,że wraz z kuchnia pod zabudowe+ troszke sprzętu, budowa do obecnej chwili łyknęła nam 260 tys( z działką za 50 tys w tej kwocie).Mamy nadzieję do czerwca się wprowadzić
    Jedynym nieskończonym pomieszczeniem zostanie łazienka górna, którą dokończymy później.
    Jestem mile zaskoczony
    Dzięki takie koszty budowy aż miło czytać Nasze plany są podobne odnośnie kosztów ale czas pokaże.Łazienka może poczekać jest druga na dole(chyba że bez wanny ani rusz) Pozdrowienia

  5. #1805
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    titka

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Zawiercie
    Posty
    130

    Domyślnie

    To kolejny raz mnie pocieszyłeś tymi kosztami Wiemy czego się spodziewać.
    My jesteśmy na etapie architekta. Domek będzie z garażem więc koszty w górę. Jak już uzgodnimy zmiany to się pochwalę.
    Podpowiedzcie proszę na czym można w miarę rozsądnie zaoszczędzić?

    No i jeszcze jedno pytanko jak u Was jest rozwiązany temat ścieków? Nie będziemy mięli możliwości podłączenia się do kanalizacji, więc pod uwagę jest brane szambo albo przydomowa oczyszczalnia. Oj dylemat mamy.

    Pozdrawiam

  6. #1806
    sipex
    Guest
    sipex

    Domyślnie

    260 tys to w moich stronach mieszkanko 3pokojowe jak dobrze ,że trafiłem na te forumteż ciągle myśle o garażu,najlepiej z niedużym kanałem ale ciągle mnie te +ok.20tys.zł troche irytuje,z drugiej strony dostaiwać wolnostojący to chyba drożej wyjdzie..ehh dobrze ,że jeszcze mam czas na namyślenie się

  7. #1807
    Puri
    Guest
    Puri

    Domyślnie Szambo

    Cytat Napisał titka Zobacz post
    To kolejny raz mnie pocieszyłeś tymi kosztami Wiemy czego się spodziewać.
    My jesteśmy na etapie architekta. Domek będzie z garażem więc koszty w górę. Jak już uzgodnimy zmiany to się pochwalę.
    Podpowiedzcie proszę na czym można w miarę rozsądnie zaoszczędzić?

    No i jeszcze jedno pytanko jak u Was jest rozwiązany temat ścieków? Nie będziemy mięli możliwości podłączenia się do kanalizacji, więc pod uwagę jest brane szambo albo przydomowa oczyszczalnia. Oj dylemat mamy.

    Pozdrawiam
    Tez mam ten dylemat i zamowie 12m3 szambo betonowe jak te: http://pabloxsystem.pl/szamba-betono...ukomorowe-12m3

    Pozdrawiam

  8. #1808
    Puri
    Guest
    Puri

    Domyślnie

    Cytat Napisał michałwlkp Zobacz post
    w budowlance stawiam pierwsze kroki, budowlaniec tak położył, może dlatego że budujemy z ytong energo 36, napewno w drugą strone było by mniej bloczków ale więcej piasku na podsypkę. nie wiem dlaczego tak ale spytam fachure
    Witam, ja tez buduje z Ytonga ENERGO 36,5

    Pozdr.

  9. #1809

    Domyślnie

    Cytat Napisał titka Zobacz post
    To kolejny raz mnie pocieszyłeś tymi kosztami Wiemy czego się spodziewać.
    My jesteśmy na etapie architekta. Domek będzie z garażem więc koszty w górę. Jak już uzgodnimy zmiany to się pochwalę.
    Podpowiedzcie proszę na czym można w miarę rozsądnie zaoszczędzić?

    No i jeszcze jedno pytanko jak u Was jest rozwiązany temat ścieków? Nie będziemy mięli możliwości podłączenia się do kanalizacji, więc pod uwagę jest brane szambo albo przydomowa oczyszczalnia. Oj dylemat mamy.

    Pozdrawiam
    Kurcze myślałem ,że wydałem więcej a tutaj he he...
    Oszczędzić można na wszystkim i należy się targować.Cieszy nawet 10 zł zaoszczędzone!(zawsze jest na czeropak )
    Im bardziej ktoś kreatywny tym więcej zaoszczędzi ale oczywiście nie oszczędzać na gorszym materiale wszędzie!
    W końcu buduje sie dla siebie i każdy chce spokojnie mieszkać a nie z awariami się później borykać.

    Ja czekam na kanalizację aż w końcu w drodze zrobią i tymczasowe szambo sobie postawiłem.Później wykorzystam na deszczówkę

  10. #1810
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    michałwlkp

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    wlkp
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    26

    Domyślnie

    No i jeszcze jedno pytanko jak u Was jest rozwiązany temat ścieków? Nie będziemy mięli możliwości podłączenia się do kanalizacji, więc pod uwagę jest brane szambo albo przydomowa oczyszczalnia. Oj dylemat mamy.

    Pozdrawiam[/QUOTE]

    a nie lepiej przydomową oczyszczalnie. na kupno oczyszczalni gmina daje 70% ceny

  11. #1811

    Domyślnie

    Cytat Napisał Delphion1 Zobacz post
    No i super

    A my z Małżonką zrobiliśmy wczoraj zestawienie kosztów. Wyszło ,że wraz z kuchnia pod zabudowe+ troszke sprzętu, budowa do obecnej chwili łyknęła nam 260 tys( z działką za 50 tys w tej kwocie).Mamy nadzieję do czerwca się wprowadzić
    Jedynym nieskończonym pomieszczeniem zostanie łazienka górna, którą dokończymy później.
    Jestem mile zaskoczony
    witam

    a nie mówiłem ?

  12. #1812

    Domyślnie

    Cytat Napisał titka Zobacz post
    Podpowiedzcie proszę na czym można w miarę rozsądnie zaoszczędzić?
    - na wykończeniu - promocje - szukać -szukać - szukać

  13. #1813

  14. #1814
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    titka

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Zawiercie
    Posty
    130

    Domyślnie

    a nie lepiej przydomową oczyszczalnie. na kupno oczyszczalni gmina daje 70% ceny[/QUOTE]

    Niestety u nas nie ma dotacji

  15. #1815
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gocha i Krzycho

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    98

    Domyślnie

    Witam Strop gotowy do zalewania nadbetonuKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00554.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	185519Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00545.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	86,5 KB
ID:	185521

  16. #1816
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gocha i Krzycho

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    98

    Domyślnie

    Cytat Napisał swirek100 Zobacz post
    piękne to były czasy ? prawda ? już kiedyś o tym wspominałem niestety pozostaje już tylko zwykłe mieszkanie

    myśmy z ogródka po trzech latach wywaliliśmy kwiaty i posadzili bezobsługowe tuje



    przyjemnie popatrzeć na taki zakatek z bezobsługowymi tujami mam nadzieję że chociaż je podlewasz

  17. #1817
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kyko

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Piekary Śląskie
    Kod pocztowy
    41-943
    Posty
    14

    Domyślnie

    Witam.A gdzie najtanie kupic ytong 36,5?, moze ktos doradzi.Pozdrawiam

  18. #1818

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gocha i Krzycho Zobacz post
    przyjemnie popatrzeć na taki zakatek z bezobsługowymi tujami mam nadzieję że chociaż je podlewasz
    oczywiście

  19. #1819

    Domyślnie

    Witam. Zobacz na stronie www.taniebudowanie. Tam ytongi są w promocji, ale nie wiem czy jeszcze jest ten wymiar, o który pytasz. Miesiąc temu jeszcze były.

  20. #1820
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    duńczyk

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam chciał bym zacząć budować Z34 w Dolnośląskim, oto moje wstępne wyliczenia, chcę aby ktoś z was fachowym okiem to ogarnął i doradził:
    Firma budowlana ( SSO) 30 000 zł
    Fundament 12 000 zł
    Ściany( + nośne i wewnętrzne i schody) 15 000 zł
    Dach ( dachówka ceramiczna + więźba ogólnie komplet) 12 000 zł
    Ogrzewanie (piec na ekogroszek) 15 000 zł ??? tu pytanie czy na podłogówkę w salonie 25 m i łazinka 5 m wystarczy???
    Okna + drzwi + 3 dachowe 10 000 zł
    Elektryka 7 000 zł
    Studnia głębinowa 10 000 zł
    Przydomowa rozlewiskowa oczyszczalnia ścieków 7 000 zł
    Tynk parter 5 000 zł
    Skromne wykończenie kuchni salonu pokoju i łazienki 20 000 zł ( panele i malowanie sam będę robił, płytek nie mam pojęcia jak się kładzie)

    Chcę tak wybudować aby zacząć mieszkać i nie brać kredytu mam około 150 000 zł resztę którą pominąłem będę robił z czasem na bieżąco. Proszę o podpowiedzi. Oczywiście pomijamy ceny projektu i działki oraz pozwoleń. Dziękuję i pozdrawiam.

Strona 91 z 214

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony