dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 93 z 214
Pokaż wyniki od 1.841 do 1.860 z 4264
  1. #1841

    Domyślnie

    Ktoś pytał o piec z podajnikiem. Ja zakupiłem i się z mieści, inna kwestia dostęp do podajnika ślimakowego musi być 50 cm.
    Mam już tynki posadzkę, teraz biała elewacja, podbitka w kolorze okien i wykończenie
    myślę że 230- 240 tyś to realna kwota do wprowadzenia. Niestety sam zrobiłem tylko taras i pomagałem przy hydraulice, więc koszty trochę większe
    ale cóż.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nn 009.jpg
Wyświetleń:	324
Rozmiar:	84,6 KB
ID:	188288   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nn 010.jpg
Wyświetleń:	296
Rozmiar:	86,0 KB
ID:	188289   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nn 011.jpg
Wyświetleń:	318
Rozmiar:	83,9 KB
ID:	188290   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nn 014.jpg
Wyświetleń:	316
Rozmiar:	83,7 KB
ID:	188291   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nn 015.jpg
Wyświetleń:	282
Rozmiar:	76,8 KB
ID:	188292  


  2. #1842

    Domyślnie

    Cytat Napisał spyra80 Zobacz post
    myślę że dobrze zrobiliśmy z żoną a efekty oceńcie sami.
    podobnie też zrezygnowaliśmy z powiększenia pokoju na górze kosztem klatki schodowej.
    Mamy bardzo dobry dostęp do okna dachowego nad klatką. Teraz gdy po 2 tygodniach od zamontowania okien dachowych,
    zobaczyłem jak brudne są z zewnątrz te okna, myślę że raz w miesiącu będzie trzeba je przetrzeć, (mieszkamy na osiedlu domków jednorodzinnych i ruch samochodów jest dość spory i kurz się zbiera), więc wg mnie lepiej mieć dobry dostęp do tego okna.
    Witamy kolejnych właścicieli zetki
    Ilu ludzi tyle opinii i tyle wykonań zetki.
    Chyba nie znajdzie się 2 inwestorów co wykonało by ten dom identycznie?
    Wklej fotki klatki schodowej ,chętnie zobaczymy.
    My z małzonką skupiliśmy się głównie na funkcjonalności i wykorzystaniem każdej przestrzeni prawie wszystko sie udało.Okazało się ,że przy odpowiednim poukładaniu domku mamy znacznie więcej niż 96,5 m² zaplanowane przez studio Z-500.Z moich wyliczeń jest coś około 115m2 co przy takich małych wymiarach zewn.jest całkiem sporo.Nie liczę do tego strychu gdzie też jest sporo miejsca na upchanie rzeczy "zapomnianych".

  3. #1843

    Domyślnie

    jeśli ktoś ciekaw o dokładny kosztorys umieściłem go w komentarzach strony z500.
    na obecny stan to kosztowało mnie
    PLANY PROJEKTY PRZYŁACZA 9000
    Fundamenty 15700 zł
    SSO 52800 zł
    ELEKTRYKA 6500
    POSADZKI 4550
    CO WODA 8000
    TYNKI cem wap 11400
    OKNA ZEW I DRZWI (drewniane) 16960
    PIEC CO 6800
    WENT HYBRYDOWA 1600
    DACH ruukki RYNNY galeco OKNA 23000 z robocizną

    OK 156 000 ZŁ bez zasobnika przyłącz wody i elewacji
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nn 016.jpg
Wyświetleń:	211
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	188293   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nn 017.jpg
Wyświetleń:	207
Rozmiar:	84,3 KB
ID:	188294   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nn 018.jpg
Wyświetleń:	200
Rozmiar:	76,6 KB
ID:	188295   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nn 019.jpg
Wyświetleń:	210
Rozmiar:	78,7 KB
ID:	188296   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nn 020.jpg
Wyświetleń:	247
Rozmiar:	85,1 KB
ID:	188297  


  4. #1844

    Domyślnie

    a
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nn 022.jpg
Wyświetleń:	165
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	188298   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nn 023.jpg
Wyświetleń:	169
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	188299   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nn 024.jpg
Wyświetleń:	182
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	188300   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nn 025.jpg
Wyświetleń:	148
Rozmiar:	85,2 KB
ID:	188301  

  5. #1845

    Domyślnie

    Interesuje mnie piec jaki zastosowałeś do tego domku a dlaczego ?O tym później.Napisz coś więcej co to za piec?
    http://karoka.eu/kategoria,4/firma-sekomlucki
    chyba to ten tak?
    Ostatnio edytowane przez Delphion1 ; 10-05-2013 o 09:34

  6. #1846

    Domyślnie

    zdjęcie klatki jest powyżej, schodów jeszcze nie ma. Oczywiście że dużo opinii ale opinie że wygląda jak stodoła mnie zabolała dlatego nie zrezygnowałem z podcienia.
    Wiesz, gdym chciał mieć dom 115 m2 to bym takiego szukał, a nie z 95 robił blok, ale wybraliśmy ten i dużo zmian nie było.Pozdrawiam i szanuje twoje wybory.
    Co do Robena, mój dobry kolega handluje dachami i mi odradził, ja się nie znam bazuję na tym co ktoś mi doradzi a co kolega to kolega a nie obcy handlarz.
    zresztą oceńcie sami jak wygląda ruuki finera
    Piec masz racje SKAM P 12 KW sekom lucki

  7. #1847

    Domyślnie

    Mam nadzieję,że sterownik brulii do niego zamówiłeś?
    Te 115 było nie zamierzone po prostu tak wyszło po dostosowaniu wszystkich zmian celowo tego nie robiliśmy.
    Jeden powie ,że masz kurnik a drugi , że stodoła , trzeciemu się spodoba (Budujemy dla siebie przecież ,ma być wygodnie i funkcjonalnie)
    Piec fajny i ma dobre opinie uzytkowników ja jednak wolę swój
    Będziemy się dzielić uwagami i spostrzeżeniami przy paleniu mam nadzieję?Pozdrawiam
    ps.Dachówka rzeczywiście ładna.Ja postawiłem jednak na ceramikę robena,czas pokaże.
    Ostatnio edytowane przez Delphion1 ; 10-05-2013 o 10:13

  8. #1848

    Domyślnie

    dokładnie ma byc tanio w budowie, i praktycznie,
    bedziemy sie dzielic i cieszyc i smiac z tych którzy buduja domy za 800 tys a pozniej je musza sprzedac

  9. #1849

    Domyślnie

    Cytat Napisał spyra80 Zobacz post
    Co do Robena, mój dobry kolega handluje dachami i mi odradził, ja się nie znam bazuję na tym co ktoś mi doradzi a co kolega to kolega a nie obcy handlarz.
    zresztą oceńcie sami jak wygląda ruuki finera
    Piec masz racje SKAM P 12 KW sekom lucki
    co do robena mam leży nic się z nim nie dzieje, mam na nią gwarancje i tyle - dachówkę się ogląda na początku potem to po prostu to dachówka ...
    kolega położył dachówkę 120 zł z metr bo mu się taka podobała, dach ma kopertowy - teraz po 6 miesiącach mówi że następnym razem położył by zwykłą najtańszą
    na mój domek szef ekipy budowlanej mówił że to jest kurnik - kompletnie mi to nie przeszkadzało

  10. #1850

    Domyślnie

    Cytat Napisał spyra80 Zobacz post
    dokładnie ma byc tanio w budowie, i praktycznie,
    bedziemy sie dzielic i cieszyc i smiac z tych którzy buduja domy za 800 tys a pozniej je musza sprzedac
    Bardzo ladny domek, naprawdę nie ma powodu do kompleksów. Obróbki blacharskie na dachu, kominy to już w ogole cud, miod i orzeszki

  11. #1851

    Domyślnie

    A po obejrzeniu na żywo, można rzec że polane polewą karmelową ale jak zauważył Irek, teraz to po prostu blacha na dachu i nie zwracam juz na to uwagi.
    Dlatego chyba nie rozważać więcej o wyższości Merca nad BMW

  12. #1852
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    michałwlkp

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    wlkp
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    26

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	thumb_Z34_rzut1 -1.JPG
Wyświetleń:	220
Rozmiar:	38,3 KB
ID:	188403 , powracając do mojego ostatniego pytania, chodzi mi o tą wnękę w kotłowni (komin mam w ścianie murowany), jak dobrze pamiętam według projektu ta wnęka ma 110cm budowlaniec przesunie ściankę na 125cm. Sprawdzając na stronach www ,średnice pieców z podajnikiem wynoszą ok 110cm, teoretycznie wejdzie ale chciałem znać zdanie użytkowników, czy tam wejdzie piec z podajnikiem

  13. #1853

    Domyślnie

    Cytat Napisał michałwlkp Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	thumb_Z34_rzut1 -1.JPG
Wyświetleń:	220
Rozmiar:	38,3 KB
ID:	188403 , powracając do mojego ostatniego pytania, chodzi mi o tą wnękę w kotłowni (komin mam w ścianie murowany), jak dobrze pamiętam według projektu ta wnęka ma 110cm budowlaniec przesunie ściankę na 125cm. Sprawdzając na stronach www ,średnice pieców z podajnikiem wynoszą ok 110cm, teoretycznie wejdzie ale chciałem znać zdanie użytkowników, czy tam wejdzie piec z podajnikiem

    Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale chcesz zmieścić piec we wnęce której szerokość zaznaczyłeś strzałką?? ta wnęka musi mieć 110 cm +~50cm na obsługę ślimaka czyli nie wejdzie, piec musi stać na zewnątrz tej wnęki czyli prawie cała szerokość kotłowni

  14. #1854

    Domyślnie

    Cytat Napisał michałwlkp Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	thumb_Z34_rzut1 -1.JPG
Wyświetleń:	220
Rozmiar:	38,3 KB
ID:	188403 , powracając do mojego ostatniego pytania, chodzi mi o tą wnękę w kotłowni (komin mam w ścianie murowany), jak dobrze pamiętam według projektu ta wnęka ma 110cm budowlaniec przesunie ściankę na 125cm. Sprawdzając na stronach www ,średnice pieców z podajnikiem wynoszą ok 110cm, teoretycznie wejdzie ale chciałem znać zdanie użytkowników, czy tam wejdzie piec z podajnikiem
    witam

    ja mam pytanie z innej beczki - dlaczego piec z podajnikiem ?
    mieszkam w z34 przeszło 3 lata i nie zamienił bym mojego zwykłego pieca miałowego na piec z podajnikiem za żadne pieniądze ...
    Ostatnio edytowane przez swirek100 ; 10-05-2013 o 19:49

  15. #1855

    Domyślnie

    Cytat Napisał swirek100 Zobacz post
    witam

    ja mam pytanie z innej beczki - dlaczego piec z podajnikiem ?
    mieszkam w z34 przeszło 3 lata i nie zamienił bym mojego zwykłego pieca miałowego na piec z podajnikiem za żadne pieniądze ...
    Ja dokładnie odwrotnie Irku.Z podajnikiem chciałem i tyle. Również nie zamienię mojego cudeńka na miałowca .Moi rodzice maja zasypowe piece i wiem jakie niedogodności z tym są związane.Spróbuj kiedyś z podajnikiem pieca i zdanie zmienisz Dorzuć najnowsze zdobycze techniki i luksus pieca gazowego w piecu węglowym
    Nie każdy ma czas zapierdzieleć co kilka godz do kotłowni itp.piec ma byc wiadomo ,ale najlepiej jakby się o nim zapomniało ,że jest.
    Mój potrzebuje obsługi raz na 7-10 dni przy zimie a latem myslę,ze raz na 2 tyg wystarczy tam tylko zajrzeć. Czemu sobie nie podarować odrobiny luksusu w naszych zetkach?
    Ostatnio edytowane przez Delphion1 ; 10-05-2013 o 23:08

  16. #1856

    Domyślnie

    Cytat Napisał michałwlkp Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	thumb_Z34_rzut1 -1.JPG
Wyświetleń:	220
Rozmiar:	38,3 KB
ID:	188403 , powracając do mojego ostatniego pytania, chodzi mi o tą wnękę w kotłowni (komin mam w ścianie murowany), jak dobrze pamiętam według projektu ta wnęka ma 110cm budowlaniec przesunie ściankę na 125cm. Sprawdzając na stronach www ,średnice pieców z podajnikiem wynoszą ok 110cm, teoretycznie wejdzie ale chciałem znać zdanie użytkowników, czy tam wejdzie piec z podajnikiem
    Tak jak kolega i ja wcześniej napisałem ,nie ma szans na piec z podajnikiem ślimakowym w tym miejscu co kombinujesz(strzałki)Musielibyście ustawić wzdłuż kabiny prysznicowej z podajnikiem z prawej strony.
    Ale na pocieszenie powiem ,że nie wiem czy czasem z tłokowym by nie wszedł ale najlepiej pytać sprzedawców.Podasz im rysunek i napewno cos doradzą.Jak coś to dam Ci namiar na uczciwego sprzedawcę z muratora co nie jest nastawiony tylko na zysk i chętnie doradzi.
    Ostatnio edytowane przez Delphion1 ; 10-05-2013 o 23:06

  17. #1857

    Domyślnie

    Cytat Napisał swirek100 Zobacz post
    witam

    ja mam pytanie z innej beczki - dlaczego piec z podajnikiem ?
    mieszkam w z34 przeszło 3 lata i nie zamienił bym mojego zwykłego pieca miałowego na piec z podajnikiem za żadne pieniądze ...
    A dlaczego nie piec miałowy z podajnikiem ? ja taki mam i jak tak delphion nie zakupie już zwykłego. Mam taki w obecnym domu i zaglądanie do niego co 2 godz znudziło mi się a mam dopiero 32 lata

  18. #1858
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar marek&magda1
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Mysłowice
    Posty
    75
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Dobry doradca to 3/4 sukcesu. My przy wyborze styropianu pod płytę trafiliśmy na "tanią" firmę, ale każdy typ styropianu był najlepszy, każdy się nadawał i każdy był idealny do naszych potrzeb. Sami musieliśmy wszystko sprawdzić i podjąć decyzję.

  19. #1859
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar marek&magda1
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Mysłowice
    Posty
    75
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Na chwilę obecną mamy trochę czasu na planowanie i przemyślenia i mamy mały dylemat, mianowicie jakie drzwi wejściowe wybrać. Wykonawca daje w standardzie drewniane, zlikwidowaliśmy podcień i zastanawiamy się czy się za szybko nie wypaczą i nie zamienić ich na metalowe (antywłamaniowość drzwi jest na drugim planie mając z drugiej strony domu przeszklone drzwi balkonowe ).
    Prosimy o radę

  20. #1860

    Domyślnie

    My zakupiliśmy drewniane (zdjęcie powyżej na tej stronie) firmy CAL, jednak tak jak napisaliście drewniane mogą się wypaczyć, a nawet jeśli się zdecydujecie na drewniane to stracicie gwarancje gdyż jej warunkiem jest podcień lub zadaszenie. (to kolejny powód dla tych którzy jeszcze nie zbudowali a zastanawiają sie nad likwidacją podcienia a nie planują daszku)- to oczywiście tylko rada i spostrzeżenie moje. Pozdr

Strona 93 z 214

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony