dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 94 z 214
Pokaż wyniki od 1.861 do 1.880 z 4262
  1. #1861
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar marek&magda1
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Mysłowice
    Posty
    75
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał spyra80 Zobacz post
    My zakupiliśmy drewniane (zdjęcie powyżej na tej stronie) firmy CAL, jednak tak jak napisaliście drewniane mogą się wypaczyć, a nawet jeśli się zdecydujecie na drewniane to stracicie gwarancje gdyż jej warunkiem jest podcień lub zadaszenie. (to kolejny powód dla tych którzy jeszcze nie zbudowali a zastanawiają sie nad likwidacją podcienia a nie planują daszku)- to oczywiście tylko rada i spostrzeżenie moje. Pozdr
    Daszek planujemy, ale nie osłoni on w zupełności drzwi, stąd nasze obawy. Dzięki za radę

  2. #1862

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek&magda1 Zobacz post
    Na chwilę obecną mamy trochę czasu na planowanie i przemyślenia i mamy mały dylemat, mianowicie jakie drzwi wejściowe wybrać. Wykonawca daje w standardzie drewniane, zlikwidowaliśmy podcień i zastanawiamy się czy się za szybko nie wypaczą i nie zamienić ich na metalowe (antywłamaniowość drzwi jest na drugim planie mając z drugiej strony domu przeszklone drzwi balkonowe ).
    Prosimy o radę
    witam

    mam daszek i mam metalowe, firmy kędziora, zamykają się i otwierają już przeszło 3 lata -nadal wyglądają jak w dniu montażu - koszt 1100 zł

    pozdrawiam

  3. #1863

    Domyślnie

    Cytat Napisał Delphion1 Zobacz post
    Ja dokładnie odwrotnie Irku.Z podajnikiem chciałem i tyle. Również nie zamienię mojego cudeńka na miałowca .
    Nie każdy ma czas zapierdzieleć co kilka godz do kotłowni itp.piec ma byc wiadomo ,ale najlepiej jakby się o nim zapomniało ,że jest.
    witam

    zimą przy mrozach o 16:00 idę do kotłowni sypię 5-10 kilo węgla lub miału - rozpalam, wciskam start (max 5 minut) i idę na piwko godzina 19:00 idę do kotłowni wciskam stop i idę na piwko - następna wizyta w kotłowni w dniu następnym o godzinie 16:00 ot całe palenie

    jak kiedyś pisałem już wielokrotnie jak co komu pasuje ... ja do niczego nie namawiam .................. chyba że chodzi o zmiękczacz do wody

    pozdrawiam

  4. #1864

    Domyślnie

    Coraz bardziej jestem do tego zmiekczacza przekonany i chyba go zakupimy,napisz jeszcze raz jakiej firmy posiadasz lub zapodaj linka.Chcielibysmy wydajny, ale w rozsądnej cenie ;: dzięki
    Ps.jakie sa koszty obsługi zmiękczacza ?
    Ostatnio edytowane przez Delphion1 ; 12-05-2013 o 20:05

  5. #1865
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    michałwlkp

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    wlkp
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Delphion1 Zobacz post
    Tak jak kolega i ja wcześniej napisałem ,nie ma szans na piec z podajnikiem ślimakowym w tym miejscu co kombinujesz(strzałki)Musielibyście ustawić wzdłuż kabiny prysznicowej z podajnikiem z prawej strony.
    Ale na pocieszenie powiem ,że nie wiem czy czasem z tłokowym by nie wszedł ale najlepiej pytać sprzedawców.Podasz im rysunek i napewno cos doradzą.Jak coś to dam Ci namiar na uczciwego sprzedawcę z muratora co nie jest nastawiony tylko na zysk i chętnie doradzi.
    dziękuje forumowiczom za rady i poproszę o ten namiar na uczciwego sprzedawcę z muratora, a puki co mały aktual z dnia dzisiejszego: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	13052013048.jpg
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	189106Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	13052013049.jpg
Wyświetleń:	136
Rozmiar:	96,5 KB
ID:	189108Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	13052013050.jpg
Wyświetleń:	134
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	189109Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	13052013051.jpg
Wyświetleń:	129
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	189110
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	13052013052.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	189111  

  6. #1866
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    michałwlkp

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    wlkp
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    26

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	13052013053.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	95,8 KB
ID:	189115

  7. #1867
    Puri
    Guest
    Puri

    Domyślnie

    Widze ze sie zdjecia po sypaly Wiec sie dolaczam...

    PS: Mam pytanie dot. elektryki :
    Jak rozwiazac problem uziemienia instalacji elektrycznej poniewaz na etapie budowy nie bylo nic robione wokol fundamentow, nikt mi nic nie powiedzial ze trzeba zakopac bednarke

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6741.jpg
Wyświetleń:	246
Rozmiar:	70,9 KB
ID:	189315Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6815.jpg
Wyświetleń:	215
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	189316Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6819.jpg
Wyświetleń:	231
Rozmiar:	69,8 KB
ID:	189317Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6796.jpg
Wyświetleń:	223
Rozmiar:	76,6 KB
ID:	189318Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6797.jpg
Wyświetleń:	228
Rozmiar:	77,6 KB
ID:	189319

  8. #1868

    Domyślnie

    Cytat Napisał Delphion1 Zobacz post
    Coraz bardziej jestem do tego zmiekczacza przekonany i chyba go zakupimy,napisz jeszcze raz jakiej firmy posiadasz lub zapodaj linka.Chcielibysmy wydajny, ale w rozsądnej cenie ;: dzięki
    Ps.jakie sa koszty obsługi zmiękczacza ?
    witam

    zmiękczacz z allegro nazwa maxflo d4 dla 5-6 osób cena ~ 1400 , koszty hmmm - worek soli 33 zł wystarczy na 4 miesiące

  9. #1869
    Puri
    Guest
    Puri

    Question Zmiękczacz

    Cytat Napisał swirek100 Zobacz post
    witam

    zmiękczacz z allegro nazwa maxflo d4 dla 5-6 osób cena ~ 1400 , koszty hmmm - worek soli 33 zł wystarczy na 4 miesiące
    Hej,
    tez sie kiedys nad tym zastanawialem ale szczerze mowiac przekonali mnie ze w moim przypadku jest to "nie potrzebny" wydatek...

    Z medycznego punktu widzenia jest t.z. "twarda woda" nawed zdrowsza dla organizmu niz "woda miękka", poniewaz daje nam dodatkowo wapń i magnezium.

    Co do pralek to dzis kazdy proszek do prania dozowany w odp. ilosciach ma wystarczajaco skladnikow zmiękczających wodę...
    Jezeli chodzi o czajnik do wody to raz na 2 tyg. zostaje zagotowany kwas cytrynowy i jest blysk i zapach...
    Jezeli chodzi o krany itd. to plamy po bardzo twardej wodzie idealnie usuwa np. W5 Eco ekologiczny płyn do czyszczenia z octem...

    Wiec nie moge znalesc konkretnego powodu zeby wydac na to urzadzenia pieniadze... ale moze wy mnie przekonacie

    Pozdr.

  10. #1870
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    titka

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Zawiercie
    Posty
    130

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puri Zobacz post
    Widze ze sie zdjecia po sypaly Wiec sie dolaczam...

    PS: Mam pytanie dot. elektryki :
    Jak rozwiazac problem uziemienia instalacji elektrycznej poniewaz na etapie budowy nie bylo nic robione wokol fundamentow, nikt mi nic nie powiedzial ze trzeba zakopac bednarke

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6741.jpg
Wyświetleń:	246
Rozmiar:	70,9 KB
ID:	189315Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6815.jpg
Wyświetleń:	215
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	189316Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6819.jpg
Wyświetleń:	231
Rozmiar:	69,8 KB
ID:	189317Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6796.jpg
Wyświetleń:	223
Rozmiar:	76,6 KB
ID:	189318Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6797.jpg
Wyświetleń:	228
Rozmiar:	77,6 KB
ID:	189319
    Witam.
    Uziemienie. Temat morze.

    Najlepiej faktycznie wykonać otok z bednarki i jeszcze lepiej gdy jest połączony ze zbrojeniem ławy fundamentowej. Gdy nie ma możliwości, proponuje użyć uziomów ocynkowanych- składanych
    http://www.elektromad.pl/sklep/uziom..._podstawa_an53.
    Walisz w ziemię ile wlezie- jak najgłębiej i w kilku miejscach łącząc bednarką. Następnie do rozdzielni pod PE.
    Tak naprawdę to nie ma zasady ile czego użyć i jak głęboko. Wszystko zależy od gruntu. Poszukaj wilgotnych miejsc na działce i tam kieruj uziemienie.
    Do prawidłowego zadziałania ograniczników przepięć potrzebna jest wartość poniżej 10 ohm ( im mniej tym lepiej). Im więcej żelastwa w ziemi tym lepiej.
    Bywają takie grunty, że nawet zakopałbyś czołg, to i i tak będzie kicha. Pomiary wykona ci pomiarowiec, który ma stosowne uprawnienia, nie byle jaki elektryk. Mam znajomych, którzy wbili parę uziomów i sami uznali, że im to wystarczy.

    Pozdrawiam.

    Mąż TITK I

  11. #1871
    Puri
    Guest
    Puri

    Rezystywność gruntu

    @ Mąż Titki:

    Dziekuje za odpowiedz! Rozumiem ze uziomy wbijam gdzies kolo domu i lacze kablem do rozdzielni pod PE...
    U mnie ziemia bedzie nie ciekawa jezeli chodzi o rezystywność gruntu! Dom jest w Sudetach, wiec ziemia skalista pelna kamieni...

    Przykładowe spotykane wartości rezystywności gruntów:

    • woda morska 0,5 Ωm
    • grunt bagnisty 30–50 Ωm
    • ziemia orna 90–150 Ωm
    • grunt gliniasty 20–200 Ωm
    • wilgotny zwir 100–500 Ωm
    • suchy piasek 500 Ωm
    • grunt piaszczysty suchy 500–2000 Ωm
    • grunt kamienisty 100–3000 Ωm


    Pozdrawiam - Irek

  12. #1872

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puri Zobacz post
    Hej,
    Wiec nie moge znalesc konkretnego powodu zeby wydac na to urzadzenia pieniadze... ale moze wy mnie przekonacie

    Pozdr.
    Hej

    znam twoje stanowisko, szanuję je i nie zamierzam Cię przekonywać ... ja i 15 moich kolegów którzy zakupili owe zmiękczacze jesteśmy BARDZO ZADOWOLENI .

    pozdrawiam

  13. #1873
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    titka

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Zawiercie
    Posty
    130

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puri Zobacz post
    @ Mąż Titki:

    Dziekuje za odpowiedz! Rozumiem ze uziomy wbijam gdzies kolo domu i lacze kablem do rozdzielni pod PE...
    U mnie ziemia bedzie nie ciekawa jezeli chodzi o rezystywność gruntu! Dom jest w Sudetach, wiec ziemia skalista pelna kamieni...

    Przykładowe spotykane wartości rezystywności gruntów:

    • woda morska 0,5 Ωm
    • grunt bagnisty 30–50 Ωm
    • ziemia orna 90–150 Ωm
    • grunt gliniasty 20–200 Ωm
    • wilgotny zwir 100–500 Ωm
    • suchy piasek 500 Ωm
    • grunt piaszczysty suchy 500–2000 Ωm
    • grunt kamienisty 100–3000 Ωm


    Pozdrawiam - Irek
    Tak, wbijasz koło domu i łączysz bednarką. Dopiero do domu wchodzisz kablem. Im więcej żelastwa w ziemi tym lepiej.

    Zaczął bym od wbicia ze trzech uzionów, może się uda? połączył bednarką i pomierzył. Jak słabo wyjdzie to jeszcze dobił.
    Na jaką głębokość ? Ile się da. Ludzie wbijają nawet 5m.
    Może będziesz kopał jeszcze pod odwodnienie itp. to też dawaj bednarkę. Miejsca spawane najlepiej zabezpieczyć czymś w rodzaju izolbetu czy kabelmasą.
    Najlepiej, jak już pisałem, wykonać pomiary. Doświadczony pomiarowiec podpowie co i jak.

    Aha. Ktoś zapyta: dlaczego uziomy ocynkowane? bo nie rdzewieją.
    Niektórzy wbijają pręty pozostające po budowie, ale po paru latach różnie bywa.

    Pogoogluj w temacie, może ktoś inny ma inne pomysły

    Niestety nie jesteś jedyny z tym problemem. Moim zdaniem w każdym projekcie powinno być choć jedno zdanie aby wykonać otok uziemiający lub uziom fundamentowy.

    Pozdrawiam

    Krzysiek, mąż Titki

  14. #1874
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Maga i Tomek

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam

  15. #1875

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maga i Tomek Zobacz post
    Witam
    Witaj

  16. #1876
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    titka

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Zawiercie
    Posty
    130

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maga i Tomek Zobacz post
    Witam
    Witamy

  17. #1877
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gocha i Krzycho

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    98

    Domyślnie

    Witam wszystkich Świrku jak ocieplałeś ścianę od strony wiaty ,to już miałeś położony daszek - w jaki sposób to robiłeś aby wszędzie dosięgnąć

  18. #1878
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gocha i Krzycho

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    98

    Domyślnie

    U nas przygotowane wszystko do kładzenia dachu tylko czekamy na decyzję dekarza a kominy w połowie drogi -nie obyło się bez małej reklamacji ,bo był krzywy jeden element ceramiczny

  19. #1879

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gocha i Krzycho Zobacz post
    Witam wszystkich Świrku jak ocieplałeś ścianę od strony wiaty ,to już miałeś położony daszek - w jaki sposób to robiłeś aby wszędzie dosięgnąć
    witam

    tak dachówka leżała,
    przy kładzeniu styropianu wyjęli dachówki w miejscach gdzie przechodziły "nogi" rusztowania, jak kładli strukturę mieli rusztowania tag zwane warszawskie na dachówkę położyli worki z klejem i na nie rusztowanie

    powodzenia

  20. #1880

    Domyślnie

    Czym izolowaliście fundamenty ?
    Pozdrawiam

Strona 94 z 214

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony