dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 96 z 214
Pokaż wyniki od 1.901 do 1.920 z 4264
  1. #1901

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin&Ewa Zobacz post
    Cześć

    Jesteśmy nowi na tym forum.Zdecydowaliśmy się budowę tego domku,w systemie kanadyjskim(szkieletowy) płytę fundamentową mamy już wylana
    i lada dzień bedziemy zaczynać dalej budowę. I mamy pytanie do was czy ktoś w mazowieckim najlepiej na trasie warszawa lublin budował taki domek lub wogóle w woj mazowieckim?
    Poszukajcie po forum czasem ktoś ma przy nicku miasto podane i na priva piszcie bo wielu już nie pisze a szkoda.

  2. #1902

    Domyślnie

    Cytat Napisał aninaj Zobacz post
    Witam wszystkich zetowców
    Byłam zdecydowana na budowę domu SLARIS do pułki mąż nie wszedł na projekty z 500. Wypatrzył Z 34 i od razu przypadł mu do gustu , natomiast mnie wydawał się zbyt mały ,podchodziłam do tego projektu sceptycznie. Moje zdanie na temat tego domku zmieniło się gdy zobaczyłam pięknie wykończony i funkcjonalny dom Pana Irka.Przeczytałam od dechy do dechy wszystkie wpisy i decyzja podjęta będzie Z 34:
    Działkę już mamy, zagospodarowanie przestrzenne również , teraz pozostało kupić projekt , adaptacja , zgoda na budowę i do przodu.
    W związku z tym , iż większość z was wybudowało już zetkę mam kilka pytań:
    1.Czy ktoś wybudował zetkę w okolicach Piły lub Koszalina ? Chętnie bym obejrzała dom w rzeczywistości.
    2.Gdzie najtaniej mogę zrobić adaptację (od Piły do Koszalina)?
    3.Ile kosztowały was zmiany w projekcie np.powiększenie domu o metr i doprojektowanie garażu?
    4.Jak powiększyć kuchnię ?
    Na dziś na razie tyle , proszę o porady i cenne wskazówki (szczególnie Pana Irka) jak również pozostałych.
    Bardzo mi się podobały zeki w wykonaniu Dacka, ani NT ,Pawła.gosi1 ,Delphiona1 oraz Miłka jestem pod wrażeniem.
    Pozdrowionka dla wszystkich zaczynających jak również dla tych którzy już mieszkają w swojej zetce.
    Podstawowe pytanie: Czy projekt juz macie czy dopiero nosicie się z zamiarem kupna?

  3. #1903
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marcin&Ewa

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Borowie
    Kod pocztowy
    08-412
    Posty
    13

    Domyślnie

    ok dzięki

  4. #1904

    Domyślnie

    No to czas się pochwalić obiecanymi efektami naszej pracy
    Jeszcze nie wszystko gotowe, ech ten czas

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom.jpg
Wyświetleń:	665
Rozmiar:	90,8 KB
ID:	193129Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom1.jpg
Wyświetleń:	610
Rozmiar:	89,4 KB
ID:	193130Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom2.jpg
Wyświetleń:	621
Rozmiar:	89,4 KB
ID:	193131Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom3.jpg
Wyświetleń:	572
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	193132Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom4.jpg
Wyświetleń:	643
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	193133

    Nie bójcie sie podpatrywać i uczyć od "fachowców".Wszystko później zaowocuje a jaka satysfakcja ,że się zrobiło samemu he he....
    Ostatnio edytowane przez Delphion1 ; 02-06-2013 o 08:00

  5. #1905

    Domyślnie

    Cytat Napisał aninaj Zobacz post
    Moje zdanie na temat tego domku zmieniło się gdy zobaczyłam pięknie wykończony i funkcjonalny dom Pana Irka.
    witam

    dziękuję i cieszę się że się podoba


    Cytat Napisał aninaj Zobacz post
    1.Czy ktoś wybudował zetkę w okolicach Piły lub Koszalina ? Chętnie bym obejrzała dom w rzeczywistości.
    2.Gdzie najtaniej mogę zrobić adaptację (od Piły do Koszalina)?
    3.Ile kosztowały was zmiany w projekcie np.powiększenie domu o metr i doprojektowanie garażu?
    4.Jak powiększyć kuchnię ? .
    1. z Koszalina było u mnie małżeństwo oglądać i byli zdecydowani na z34 więc może się odezwą
    3. 1600 zł zmiany + adaptacja

    pozdrawiam

  6. #1906

    Domyślnie

    Cytat Napisał delphion1 Zobacz post
    no to czas się pochwalić obiecanymi efektami naszej pracy
    gratulacje ładnie wyszło
    Ostatnio edytowane przez swirek100 ; 02-06-2013 o 12:05

  7. #1907
    Puri
    Guest
    Puri

    Domyślnie

    Cytat Napisał Delphion1 Zobacz post
    No to czas się pochwalić obiecanymi efektami naszej pracy
    Jeszcze nie wszystko gotowe, ech ten czas
    Nie bójcie sie podpatrywać i uczyć od "fachowców".Wszystko później zaowocuje a jaka satysfakcja ,że się zrobiło samemu he he....

    SUPER FOTKI ! TRAFILISCIE MOJ GUST

    A co do podpatrywania od fachowcow TO TAK JEST w 100% ! Ja sam polozylem kable elektryki po 2 dniowym kursie u kumpla elektryka, on tylko podlaczy i zrobi odbior. Mysle ze ocieplanie dachu, elewacje itd tez bede sam robil o ile czas na to pozwoli... Grund to sie nie bac. Polecam filmiki na youtube ! Wiekszosc producentow maj filmy instruktażowe na youtube !

    Tutaj pare przykladow:


    Murowanie z Ytonga Energo
    http://www.youtube.com/watch?v=FOsYYMH07XY

    ROCKWOOL

    http://www.youtube.com/watch?v=lFjZtEOwyrE

    FOVEO TECH film instruktażowy. Instrukcja wykonywania ociepleń metodą lekką-mokrą.
    http://www.youtube.com/watch?v=vekORlhza90

    Montaż rynny Marley Continental



    A wiec nie bac sie
    Pozdrawiam - Puri
    Ostatnio edytowane przez Puri ; 04-06-2013 o 07:49

  8. #1908
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar marek&magda1
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Mysłowice
    Posty
    75
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Święta prawda. YouTube to nieograniczone źródło wiedzy, my na tej podstawie budowaliśmy fundamenty
    Istotne są również porady przedstawicieli handlowych w punktach budowlanych którzy też chętnie doradzają

  9. #1909
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar marek&magda1
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Mysłowice
    Posty
    75
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin&Ewa Zobacz post
    Cześć

    Jesteśmy nowi na tym forum.Zdecydowaliśmy się budowę tego domku,w systemie kanadyjskim(szkieletowy) płytę fundamentową mamy już wylana
    i lada dzień bedziemy zaczynać dalej budowę. I mamy pytanie do was czy ktoś w mazowieckim najlepiej na trasie warszawa lublin budował taki domek lub wogóle w woj mazowieckim?
    Cieszę się że jeszcze ktoś buduje tym sposobem "zetkę" i w związku z tym mam pytanie odnośnie ocieplenia: jakiej grubości będzie styropian oraz czy będzie kolejowy bezpośrednio do płyty (czy z zastosowaniem szczeliny dylatacyjnej jak w naszym przypadku). My też mamy już płytę wylaną i jak pogoda dopisze to w najbliższym czasie prace rozpocznie firma.

  10. #1910
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marcin&Ewa

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Borowie
    Kod pocztowy
    08-412
    Posty
    13

    Domyślnie

    Raczej nie mieliśmy tej szczeliny musiał bym się dokładnie dowiedzieć a styropian jest w fundamencie grubości 20cm i na to beton wylany też 20cm plus oczywiście zbrojenie

  11. #1911
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marcin&Ewa

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Borowie
    Kod pocztowy
    08-412
    Posty
    13

    Domyślnie

    jak wrzucić bezpośrednio zdjęcie na forum?

  12. #1912
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar marek&magda1
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Mysłowice
    Posty
    75
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin&Ewa Zobacz post
    Raczej nie mieliśmy tej szczeliny musiał bym się dokładnie dowiedzieć a styropian jest w fundamencie grubości 20cm i na to beton wylany też 20cm plus oczywiście zbrojenie
    Mnie rozchodzi się o ocieplenie ścian zewnętrznych. Przy technologii szkieletowej są dwa sposoby mocowania styropianu (bezpośrednie klejenie oraz stosowanie szczeliny dylatacyjnej) ze względu na punkt skraplania pary wodnej, tzw "punkt rosy". Ta decyzja to był nasz największy ból głowy i jestem ciekawy jak inni podchodzą do tego tematu.
    A co do płyty to też mamy 20 cm na bokach oraz 2x10 na zakładkę na spodzie, styropian typu EPS 200
    Ostatnio edytowane przez marek&magda1 ; 04-06-2013 o 17:13

  13. #1913
    Puri
    Guest
    Puri

    Domyślnie

    @ Marcin&Ewa: Zobacz na obrazku....

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	screen.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	56,7 KB
ID:	193831

  14. #1914

    Domyślnie

    Witajcie po długiej przerwie, w której to udało nam się ruszyć i mamy już parter
    Mam pytanie odnośnie okien dachowych. My dzielimy oba pokoje na pół, więc będą 4 małe pokoiki (po ok. 11 m2 powierzchni). Każdy z nich ma mieć okno szczytowe 90x150 cm i myślimy żeby dodać po jednym oknie dachowym ale tym najmniejszym czyli 55x78 cm. Czy myślicie że to dobry pomysł? Będzie dość światła? Będzie to dobrze wyglądać? (zwykle kupuje się większe okna dachowe i dlatego nie mogę sobie do końca wyobrazić jak to będzie wyglądać).

  15. #1915
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marcin&Ewa

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Borowie
    Kod pocztowy
    08-412
    Posty
    13

    Domyślnie

    nasz fundament
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-05-15 15.45.35.jpg
Wyświetleń:	126
Rozmiar:	41,3 KB
ID:	193938   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-05-20 17.05.08.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	46,7 KB
ID:	193944   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-05-17 16.43.31.jpg
Wyświetleń:	126
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	193945  

  16. #1916
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marcin&Ewa

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Borowie
    Kod pocztowy
    08-412
    Posty
    13

    Domyślnie

    Mnie rozchodzi się o ocieplenie ścian zewnętrznych. Przy technologii szkieletowej są dwa sposoby mocowania styropianu (bezpośrednie klejenie oraz stosowanie szczeliny dylatacyjnej) ze względu na punkt skraplania pary wodnej, tzw "punkt rosy". Ta decyzja to był nasz największy ból głowy i jestem ciekawy jak inni podchodzą do tego tematu.
    A co do płyty to też mamy 20 cm na bokach oraz 2x10 na zakładkę na spodzie, styropian typu EPS 200

    Planujemy ocieplenie styropianem o grubości 10cm +ok 2cm dystans,czyli będzie szczelina dylatacyjna

  17. #1917
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    titka

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Zawiercie
    Posty
    130

    Domyślnie

    [QUOTE=Delphion1;5993092]No to czas się pochwalić obiecanymi efektami naszej pracy
    Jeszcze nie wszystko gotowe, ech ten czas



    Ale extra. Jak ja Ci zazdroszczę ale pozytywnie oczywiście
    A my w lesie

    Powiedz proszę co macie na ścianach w kuchni?

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez titka ; 05-06-2013 o 22:01

  18. #1918

    Domyślnie

    Cytat Napisał julijanka Zobacz post
    Witajcie po długiej przerwie, w której to udało nam się ruszyć i mamy już parter
    Mam pytanie odnośnie okien dachowych. My dzielimy oba pokoje na pół, więc będą 4 małe pokoiki (po ok. 11 m2 powierzchni). Każdy z nich ma mieć okno szczytowe 90x150 cm i myślimy żeby dodać po jednym oknie dachowym ale tym najmniejszym czyli 55x78 cm. Czy myślicie że to dobry pomysł? Będzie dość światła? Będzie to dobrze wyglądać? (zwykle kupuje się większe okna dachowe i dlatego nie mogę sobie do końca wyobrazić jak to będzie wyglądać).
    Przemysl normalne dachowe i oceń sama w którym pokoju potrzebujecie najwiecej doświetlenia.Połozenie domu też ma tutaj znaczenie.Najlepiej jakbyś wkleiła projekt to postarmy sie coś doradzić.

  19. #1919

    Domyślnie

    [QUOTE=titka;5999913]
    Cytat Napisał Delphion1 Zobacz post
    No to czas się pochwalić obiecanymi efektami naszej pracy
    Jeszcze nie wszystko gotowe, ech ten czas



    Ale extra. Jak ja Ci zazdroszczę ale pozytywnie oczywiście
    A my w lesie

    Powiedz proszę co macie na ścianach w kuchni?

    Pozdrawiam
    Pomysł małżonki,zamiast robić płytki na ścianie chciała mieć drewno.
    Wkleję fotki jak będzie juz kuchnia gotowa.Stolarze strasznie się ociagają .
    Wprowadzamy się juz za tydzień !

  20. #1920

    Domyślnie

    2 okna szczytowe są na południowy zachód (bardziej na południe) a 2 na północny wschód (bardziej na północ). 3 pokoje mają po ok. 11m2 a jeden 14m2 (ten na południe). okna szczytowe 90x150 cm, więc nie za duże... My zrobilibyśmy normalne dachowe, ale to ma swoje minusy: większa cena, większa utrata ciepła zimą, większe nagrzewanie latem. Co o tym wszystkim myśleć. Mamy wycenę z veluxa jesli wszystkie okna byłyby 78 x 98 (czyli większe niż w poprzednim wpisie) to jest 5 okien (4 pokoje + łazienka) to koszt samych materiałów (okien i akcesoriów) to prawie 6000 zł. Z firmy DAKEA byłoby taniej (ok. 4000), ale nikt nie zna tej firmy, więc boimy się ryzykować, że będą gorsze. Ceny fakro porównywalne do velux. A Wy z jakiej macie firmy okna dachowe?

Strona 96 z 214

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony