dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 37 z 37
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar akumulator
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-766
    Posty
    111

    Domyślnie

    Może schody z kostki brukowej to jest bardzo dobry pomysł i napewno dłużej wytrzymaja mniż każde inne płytki . Koszt porównywalny

  2. #22

    Domyślnie

    a i jeszcze jedna sprawa może wiecie gdzie kupić,zrobić takie parapety?http://www.pl.all.biz/img/pl/catalog/93311.jpeg
    lub macie jakiś pomysł na metalowe parapety bez końcówek plastikowych tych szerszych

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar akumulator
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-766
    Posty
    111

    Domyślnie

    A co mają parapety do schodów ?

  4. #24

    Domyślnie

    to że też potrzebuje,a właściwie potrzebowałam bo już mam;]
    schody ciągle pod znakiem "?"

  5. #25
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zga-ja

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-724
    Posty
    1

    Domyślnie dom z popielata dachowka

    Cytat Napisał monikabuduje Zobacz post
    temat troche stary ale może mi coś podpowiecie,szukam czegoś na schody przed dom,mam domek biały z grafitowym dachem i planuje elementy drewniane na ścianach,kolor jasny dąb,marmury raczej mi się nie podobają,klinkier też średnio chyba że jest jakiś na prawdę fajny,jaki materiał i jaki kolor pasuje?może Wy macie coś fajnego?
    witam!
    Mam ten sam problem, tylko ze jam mam bardzo długie schody i wszystko wychodzi drogo np jest popielaty piaskowiec z brennej ,ale ponoć trudny w użytkowaniu,patrzyłam na schody z z pozbruku ale popiel wygląda jak granit a ja tez nie chce granitu bo nie pasuje i drogi zastanawiam se nad betonem technicznym wszystkie płytki schodowe
    w popielu 25,30, a to
    dla mnie za krotkie jak a jak długa to tez bardzo drogie J
    Pozdrawiam

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał monikabuduje Zobacz post
    na schodach wejsciowych do domu?
    czerwone jak w pałacu z szybko schnącego materiału.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  7. #27

    Domyślnie

    a możesz przesłać jakiś link do tych płytek z betonu technicznego?chciałabym proste i nowoczesne schody,myślałam o betonie ale czy płyty czy jak wylewka?ja mam dwa schodki ale szerokie

  8. #28
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kaciacho

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    5

    Domyślnie

    Najlepiej wygląda i użytkuje sie granit nasz szary polski płomieniowany, kupiłem u gościa młodego ale znającego się na rzeczy. stopnie wstawione posmarowane specyfikiem a w zimie brak poślizgu i nic nie odpada jak to przy płytkach, ceny ma bardzo atrakcyjne + fachowa porada. Sąsiadowi akurat ten sam wykonawca wycinał stopnie i wstawiał wyszło b.dobrze jesli ktoś zainteresowany dam namiar na priv

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Barbara74

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    4.535
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    A czy ktoś widział żywicę na schodach zewnętrznych?

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Ja ciągle obczytuję temat granitu, na razie mam na głowie przyłącza i otoczenie rodem z irackiego bombardowania
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ewka_so

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    57

    Domyślnie

    My mamy płytki ceglane ze starych poniemieckich cegieł - ładne, ale wymagają impregnacji. Jest tego sporo na all... i innych serwisach.

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    candy6699

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-303
    Posty
    36

    Domyślnie

    a mnie się podobają kamienne... granit albo piaskowiec. może byc brenna - jest szary, ciemny, wygląda jak beton. wyszlifowac kraędzie i tyle... albo polski szary zwykły granit płomieniowany. jest dużo firm, które się tym zajmują i ceny mają do przyjęcia. w odróżnieniu od płytek to nie odpada. jak ktoś ma kilka stopni przed wejściem do zrobienia- naprawdę warto. takie jest moje zdanie... nawet jeżeli wyjdzie więcej o kilka stówek, to robicie to na lata. i codziennie przez te schody wchodzicie, jak i wszyscy Wasi znajomi. wstawiam fotkę dla porównania kamienia i płytek. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img05.jpg
Wyświetleń:	512
Rozmiar:	30,4 KB
ID:	288124

  13. #33

    Domyślnie

    Granitowe są najtrwalsze i w brew pozorom nie drogie, nie kupujcie chińskiego badziewia z marketów tylko nasz jasnoszary polski granit.
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Czy dużo droższy jest granit polski lekko żółtawy albo brązowawy: kostka do układania ok 150 mkw, kostka do wjazdu garażu, płyty płomieniowane o dł 120-150 cm jako stopnie do schodów na taras, do drzwi głównych oraz do drzwi kotłowni=10 szt?
    Jaka powinna być grubość stopnia?
    Coś takiego mogłoby być,
    http://allegro.pl/granit-plomieniowa...908771330.html


    Cytat Napisał k***a*z Zobacz post
    Granitowe są najtrwalsze i w brew pozorom nie drogie, nie kupujcie chińskiego badziewia z marketów tylko nasz jasnoszary polski granit.
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

  15. #35

    Domyślnie

    Ten granit , który pokazujesz w linku , ma 2cm grubości . To wystarczająca grubość , aby go położyć na schodach .

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    W ubiegłym roku na betonową wylewkę schodów wejściowych położyłem grafitowe płytki z łupka NIESZLIFOWANEGO! Rewelacja w użytkowaniu. Deszcz czy śnieg nie robią na nich wrażenia. Nawet ze śniegiem leżącym na tych stopniach, chodzi się jak po suchych. Nic nie tracą ze swojej przyczepności.
    Zagadką jest trwałość tych stopni. Nawet jakbym co kilka lat miał wymieniać kilka płytek, to i tak warto za ten komfort. Te płytki to kamień, nigdy nie wyjdą z oferty, jak to jest przy płytkach ceramicznych. Zawsze można będzie dokupić potrzebną ilość.

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Przede wszystkim zrób OZC, to podstawa do dalszych decyzji. Ale po kolei.
    Kominek z DGP nie podgrzewa CWU, wodę grzeje się prądem. Ewentualnie solarami, ale to nie jest dobre rozwiązanie. Ciepłej wody mamy pod dostatkiem latem, zimą jest deficyt, nie kalkuluje się.
    Nie lękaj się parodniowym brakiem prądu, taki dom traci na dobę ok 1oC. Przy ok 20oC wewnątrz, masz 3 tygodnie zanim zaczniesz się martwić. Przy temp zadanej "na podtrzymanie" w domu, także kilka dni bez grzania nie zagrozi instalacji. Mówimy przy tym o jakichś mrozach na zewnątrz. Dotyczy to wszystkich instalacji,brak prądu przez kilka dni to nie problem.
    Kominek+solary+pompa ciepła to bez sensu. Przeinwestowanie i dublowanie systemów.
    Podłogówka wcale nie dyktuje ceramiki na podłodze. Może być drewno, żaden problem. Należy tylko to wziąć pod uwagę, przy projektowaniu instalacji.Fachowiec od OZC wszystko policzy i rozwieje Twoje obawy.
    Tutaj w małym przybliżeniu możesz ocenić ile Twój dom będzie potrzebował energii-ile będzie kosztować ogrzewanie.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony