Witam, jakiś czas temu kupiliśmy z żoną 1/4 domu, każde z mieszkań ma swój piec. W naszej części domu przerobiliśmy dodatkowo strych na pokoje i zwięszył się przez to metraż ogrzewanych pomieszczeń, w tej chwili jest ( nie mierzyłem w sumie jeszcze) około 70-80 m2. Na razie mam tam badziewny piec CO firmy per-eko, model KSW 5. Piec jest oczywiście na węgiel i drewno, chcę zmienić go na jakiś większy, a przynajmniej taki do którego można normalnie nawrzucać, w tym co mam jest taka klapka w piecu którą trzeba przesunąć po wrzucaniu do pieca drewna czy też węgla, klapka ta zmniejsza komorę spalania o połowę, ale to po to aby jakoś tam ciepło nie uciekało za szybko.
No iteraz narazie upatrzyłem sobie piec firmy Kotstal model Kotek, cena mniej wiećej 1600 zł


http://www.kotstal.pl/kotly_dzialdowo.html

i mam pytanie czy ktoś ma już taki piecyk i co może o nim powiedzieć. Fjane w nim jest to że wrzuca się do niego od góry i można cały zarzucić od góry do dołu. Albo jeżeli ktoś ma jakiś lepszy to proszę o wskazanie go, ja się aż tak nie znam na piecach. Chodzi o to żeby dobrze się do niego wrzucało no i żeby dobrze ciepło dawał. A piec mam bez pompki, obieg grawitacyjny.