dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    picia136

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    8

    Domyślnie Ogrzanie pokoju

    Mam pytanie jak można ogrzać pokój ok 24m2 na zimę taniej niż energiką elektryczna. Posiadam piecyk elektryczny 2,5KW pod oknem. Ale to trochę pociagnie prądu przez zimę.

  2. #2

    Domyślnie

    Nanosić chrustu i rozpalić ognisko.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał labas1
    Nanosić chrustu i rozpalić ognisko.
    Inteligentna odpowiedź jednego speca z elity forum. Czyżby minimum 1000 postów w tym stylu ?

  4. #4

    Domyślnie

    Błyśnij Ty.

  5. #5

    Domyślnie

    to ja błysnę


    pompa ciepła powietrze powietrze


    lub split z funkcja pompy ciepłą i pracą do -20

  6. #6

    Domyślnie

    Jeśli jest gdzie wyprowadzić rurę to np. kominek wolnostojący.
    Pozdrawiam - Piotr

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał dareks

    Inteligentna odpowiedź jednego speca z elity forum. Czyżby minimum 1000 postów w tym stylu ?
    nabijasz licznik ?
    odpowiedź Labasa była konkretna
    a z Twojego bełkotu nic nie wynika

    Cytat Napisał picia136
    Mam pytanie jak można ogrzać pokój ok 24m2 na zimę taniej niż energiką elektryczna. Posiadam piecyk elektryczny 2,5KW pod oknem. Ale to trochę pociagnie prądu przez zimę.
    może trociak ? /troty sa tanie, a mozna je mieszac z liśćmi - będzie jeszcze taniej .../

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał panda
    Jeśli jest gdzie wyprowadzić rurę to np. kominek wolnostojący.
    ja też jestem za jakąś kozą ....
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  9. #9

    Domyślnie

    pojawia sie coraz wiecej inteligentnych postow `expertow`

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał jerzy hajkowski
    pojawia sie coraz wiecej inteligentnych postow `expertow`
    To ja też dołączę. Mozna pokój podgrzać zapraszając kilka chętnych panienek. Niech naprodukują trochę energii. Kiedyś na takie młode mówili "koza" więc wszystko pasuje .
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    ....

    ja też jestem za jakąś kozą ....
    dosłownie?

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde
    Cytat Napisał daggulka
    ....

    ja też jestem za jakąś kozą ....
    dosłownie?
    Przeca wiadomo , że chodzi o żeleźniok

    możno trza od razu fota wlepić coby sie wewontek nie zszedł
    na zoo klimaty ...


    Cytat Napisał picia136
    ... Posiadam piecyk elektryczny 2,5KW ...
    ...ew. małe stadko farelek może grzało by taniej ...(niz te 2,5kw)

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał r-32
    Cytat Napisał edde
    Cytat Napisał daggulka
    ....

    ja też jestem za jakąś kozą ....
    dosłownie?
    Przeca wiadomo , że chodzi o żeleźniok

    możno trza od razu fota wlepić coby sie wewontek nie zszedł
    na zoo klimaty ...


    Cytat Napisał picia136
    ... Posiadam piecyk elektryczny 2,5KW ...
    ...ew. małe stadko farelek może grzało by taniej ...(niz te 2,5kw)
    Ale to dzieło sztuki jest nie koza. Do galeri jakiejś a nie do zwykłego pokoju.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    wspominam czasy , kiedy żyła moja babcia - i mieszkając na wsi miała sporo fajnych starych przedmiotów .... sieczkarnia w stodole , maselnica, stara maszyna do szycia z kołem, piece kaflowe w sypialni i w kuchni .... i właśnie koza (taka wypasiona żeliwna z fajerkami ) dogrzewająca zimą pokój w którym przesiadywaliśmy przyjeżdżając ...

    nie jest to głupie ... ciepła dawało sporo .... a babcia w niej paliła wszystkim : drewnem , węglem , papierami ....
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał jerzy hajkowski
    pojawia sie coraz wiecej inteligentnych postow `expertow`
    Nie jestem "expertem" i może mój post nie był inteligentny - zaproponowałem jedno z możliwych, sensowych rozwiązań.
    Wbrew pozorom kominek wolnostojący swój urok ma i nie musi przypominać beczki
    Pozdrawiam - Piotr

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie Re: Ogrzanie pokoju

    Cytat Napisał picia136
    Mam pytanie jak można ogrzać pokój ok 24m2 na zimę taniej niż energiką elektryczna. Posiadam piecyk elektryczny 2,5KW pod oknem. Ale to trochę pociagnie prądu przez zimę.
    Ja mam takie piecyki elektryczne w całym domu i zaczynam właśnie 7 sezon grzewczy nie narzekam i na net mnie stać jak widać nie ma absolutnie żadnego problemu

    Na ogrzewanie wychodzi średnio w sezonie równowartość ok poł tony ekogroszku na miesiąc czyli ok 350 zł.
    Choć brakuje mi kotłowni rozpalania, serwisu kotła, zmiany nastawów, zapowietrzającej sie instalacji co ech...

  17. #17

    Domyślnie

    Licznika nie nabijam, przeglądam codziennie to forum od kilkunastu lat. I wiele z niego wyniosłem. Raczej czytam niż piszę (co widać po ilości postów).
    Z odpowiedzi labasa nic nie wynikało jeżeli chodzi logiczne rozwiązanie problemu założyciela tematu. Do brzozy - odpowiedź labasa była konkretna ale głupia. Jeżeli uważasz inaczej to czy wykorzystałbyś jego "radę" ? Ja też nie napisałbym, że ktoś "bełkocze". Staram się uważać co piszę.
    W tym wątku to będzie mój ostatni post aby nie nabijać licznika. Jestem za rozwiazaniem pandy. A może wystarczy ocieplić od wewnątrz pokój (niedawno była taka dyskusja - może wątek wskaże elita forum ).
    Ja ogrzewam dom kominkiem z rozprowadzeniem ciepłego powietrza + piece elektryczne.
    To by było na tyle, aby nie rozmydlać tematu.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał dareks
    Licznika nie nabijam, przeglądam codziennie to forum od kilkunastu lat. I wiele z niego wyniosłem. Raczej czytam niż piszę (co widać po ilości postów).
    Z odpowiedzi labasa nic nie wynikało jeżeli chodzi logiczne rozwiązanie problemu założyciela tematu. Do brzozy - odpowiedź labasa była konkretna ale głupia. Jeżeli uważasz inaczej to czy wykorzystałbyś jego "radę" ? Ja też nie napisałbym, że ktoś "bełkocze". Staram się uważać co piszę.
    W tym wątku to będzie mój ostatni post aby nie nabijać licznika. Jestem za rozwiazaniem pandy. A może wystarczy ocieplić od wewnątrz pokój (niedawno była taka dyskusja - może wątek wskaże elita forum ).
    Ja ogrzewam dom kominkiem z rozprowadzeniem ciepłego powietrza + piece elektryczne.
    To by było na tyle, aby nie rozmydlać tematu.
    Faktycznie nie pisz więcej w tym wątku jak masz pierdoły pisać.
    Ja wyżej napisałem z ironią, bo ktoś chce mieć za darmo ciepło w mieszkaniu, nie ogrzewa bo drogo i się dziwi dlaczego ma zaparowaną chałupę.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał labas1
    Ja wyżej napisałem z ironią
    Ironia to by była z emotikonem a tak to wyszła powaga w podejściu do tematu.
    Pozdrawiam - Piotr

  20. #20
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał dareks
    Cytat Napisał labas1
    Nanosić chrustu i rozpalić ognisko.
    Inteligentna odpowiedź jednego speca z elity forum. Czyżby minimum 1000 postów w tym stylu ?
    Zanim odpowiem na postawione pytanie w tym topiku zwrócę uwagę na stwierdzenie: ...speca z elity forum...Już to kiedyś chciałem jednemu panuu wytłumaczyć.Pod awatarem są różne opisy.Te które są automatycznie nadane poprzez zdobytą ilość postów i te ,które na wniosek-prośbę forumowiczów nadaje szanowna Redakcja.Te ostatnie są najodpowiedniejsze i faktycznie określają wkład jaki wnosi dana osoba W FM.

    picia136

    Cytat Napisał picia136
    Mam pytanie jak można ogrzać pokój ok 24m2 na zimę taniej niż energiką elektryczna. Posiadam piecyk elektryczny 2,5KW pod oknem. Ale to trochę pociagnie prądu przez zimę.
    Taniej od energii el.będzie na pewno postawienie kozy ,wolno-stojącego kominka.Trochę jednak za mało tych podpowiedzi od strony autorki wątku.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony