dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    leku

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    8

    Domyślnie Blat pod zlewozmywak - zabezpieczenie

    Będę miał szafkę 90 cm pod zlewozmywak umieszczoną w narożniku kuchni.
    Jak prwidłowo zabezpieczyć laminowany blat z płyty wiórowej przed wilgocią od strony ścian pokrytych glazurą ?
    Jakoś nie mam zufania do listew narożnikowych przystosowanych do tego celu
    (nierówności glazury, fugi).
    Czy blat powinien być oklejony od strony ścian np obrzeżem PCV 2 mm ?
    Czy dociągnąć go do ściany wraz z szafką na silikon i na to od góry listwy wykończeniowe ?
    Czy zabezpieczać jakoś brzeg otworu wyciętego w blacie na zlewozmywak ?
    Czy uszczelka zlewozmywaka skutecznie zabezpieczy blat przed wilgocią ?

    Pytam bo nie raz widziałem jak pięknie puchnie od wilgoci płyta wiórowa
    a chciałbym tego uniknąć.

    pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Styk doklejki z PCV i płyty również będzie chłonął wodę, podobnie jak krawędź płyty zabezpieczona silikonem. Wolniej trochę ale prędzej czy później spuchnie. Jedynym wyjściem jest utrzymać wilgoć z dala od brzegu płyty, jakiekolwiek listwy narożnikowe z uszczelnieniem, zwykłe kątowniki na silikon, cokolwiek co nie pozwoli wodzie podejść do krawędzi płyty. Sam silikon jeżeli nie dopuści wody do krawędzi też wystarczy tylko że on się melaminy zbyt dobrze nie trzyma.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  3. #3
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm
    Styk doklejki z PCV i płyty również będzie chłonął wodę, podobnie jak krawędź płyty zabezpieczona silikonem. Wolniej trochę ale prędzej czy później spuchnie. Jedynym wyjściem jest utrzymać wilgoć z dala od brzegu płyty, jakiekolwiek listwy narożnikowe z uszczelnieniem, zwykłe kątowniki na silikon, cokolwiek co nie pozwoli wodzie podejść do krawędzi płyty. Sam silikon jeżeli nie dopuści wody do krawędzi też wystarczy tylko że on się melaminy zbyt dobrze nie trzyma.

    pierwsze moge sie zgodzić
    drugie NIE
    trzecie -zgadzam się
    czwarte - do czego zmierzamy
    czwarte -bzdura - nie w dzisiejszych czasach i nie do każdego rodzaju kuchni
    piąte zgadzam się jest to możliwe z farba która zawiera melaminę
    zwykłe zabezpieczenie silikonu sanitarnego dobrej jakosci , bardziej niczym Chuck Norris farbą http://www.para.pl/katalog-produktow.../catid,1/id,2/
    ale sylikon wystarczy

  4. #4
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie Re: Blat pod zlewozmywak - zabezpieczenie

    Cytat Napisał leku
    Będę miał szafkę 90 cm pod zlewozmywak umieszczoną w narożniku kuchni.
    Jak prwidłowo zabezpieczyć laminowany blat z płyty wiórowej przed wilgocią od strony ścian pokrytych glazurą ?
    Jakoś nie mam zufania do listew narożnikowych przystosowanych do tego celu
    (nierówności glazury, fugi).
    Czy blat powinien być oklejony od strony ścian np obrzeżem PCV 2 mm ?
    Czy dociągnąć go do ściany wraz z szafką na silikon i na to od góry listwy wykończeniowe ?
    Czy zabezpieczać jakoś brzeg otworu wyciętego w blacie na zlewozmywak ?
    Czy uszczelka zlewozmywaka skutecznie zabezpieczy blat przed wilgocią ?

    Pytam bo nie raz widziałem jak pięknie puchnie od wilgoci płyta wiórowa
    a chciałbym tego uniknąć.

    dokładnie nie stosuj tej uszczelki i oklejenie bez abs nic nie da jak wspomniał \Perm Silikon lub farba jak podałem niżej

    pozdrawiam

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Z melaminy wykonywana jest powierchnia płyt. Tak też się popularnie na nie mówi.
    Kótko mówiąc, nie da się skutecznie zabezpieczyć krawędzi płyty wiórowej przed napuchnięciem wskutek działania wody. Wszelkie farby, doklejki itp tylko opóźniają ten proces. jedyną możliwością jest nie pozwolenie by woda do krawędzi dotarła.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  6. #6
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm
    Z melaminy wykonywana jest powierchnia płyt. Tak też się popularnie na nie mówi.
    Kótko mówiąc, nie da się skutecznie zabezpieczyć krawędzi płyty wiórowej przed napuchnięciem wskutek działania wody. Wszelkie farby, doklejki itp tylko opóźniają ten proces. jedyną możliwością jest nie pozwolenie by woda do krawędzi dotarła.

    dokładnie ale można opóznić ten proces podałem przykład z tą farba bo jest to ten sam materiał i on da sie skutecznie polączyc

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    leku

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm
    Wszelkie farby, doklejki itp tylko opóźniają ten proces. jedyną możliwością jest nie pozwolenie by woda do krawędzi dotarła.
    Może jestem przewrażliwiony ale jakoś czarno to widzę. Wiadomo, że woda
    nie ma się lać po blacie ale do zlewozmywaka. Nie można jednak wykluczyć
    rozprysków, które trafią na blat lub gorzej na ścianę i woda spłynie w szczelinę
    ściana / blat. Własnie tego co spłynie po ścianie obawiam się najbardziej
    bo glazura nie jest równa i ma fugi. Jakoś się nie widzę ciągle wyciarającego
    najmniejsze krople wody na blacie
    Można wysnuć katastroficzny wniosek, że te tysiące blatów zlewozmywakowych
    z popularnej płyty wiórowej stosowane w większości kuchni prędzej czy póżniej i tak spuchną ?
    Wszystko wygląda bardzo ładnie w suchych studiach kuchennych czy sklepach meblowych.
    Czyli pozostaje pewny kamień lub konglomerat ?
    Albo zakup blatu wiórwego na zapas bo za kilka lat na pewno takiego wzoru nie da się dokupić
    Ciekaw jestem ilu użytkowników blatów wiórowych laminowanych doświadczyło ich zamoknięcia
    przy zlewozmywakach ?

  8. #8

  9. #9
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    Ciekaw jestem ilu użytkowników blatów wiórowych laminowanych doświadczyło ich zamoknięcia
    przy zlewozmywakach ?

    Tyle ile zostało zamontowanych - nieodpowiednio zabezpieczonych blatów

  10. #10

    Domyślnie

    Krawędzie nasączyłem lakierem bezbarwnym do drewna (zostało mi trochę po podłogach).
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    leku

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    można opóznić ten proces podałem przykład z tą farba bo jest to ten sam materiał i on da sie skutecznie polączyc
    Można też brzeg zaimpregnować żywicą epoksydową, która doskonale wsiąknie w płytę. Tylko ilu montażystów jest tak zapobiegliwych.
    Pewnie okres gwrancyjny da się wytrzymać na silikonie
    Do tej pory miałem zlewozmywak bez blatu na całej szafce z rantem wywiniętym do góry i opisne problemy mnie nie dotyczyły.
    Zachciało mi się zlewu wpuszczanego w blat i stąd moje pytania

  12. #12
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    Leku montuj nie zadawaj więcej pytań bo Klienci uciekną

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    leku

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał ANSE&DREW
    Leku montuj nie zadawaj więcej pytań bo Klienci uciekną
    Nie ma obawy, nie wszyscy czytają tą grupę
    A zamontować i tak muszę pomimo niezbyt pocieszających porad bo zlewozmywak już kupiony

  14. #14
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    oj spokojnie wejdz na moje gg a wysle Tob ie fotkę 6378403

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony