dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Cristof8

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    2

    Domyślnie projekt M46b SZUMIĄCE TOPOLE wariant 2

    Czy ktoś podjął się już realizacji domu wg projektu Muratora - Szumiące Topole wariant II ??

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    elko

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    1

    Domyślnie Re: Czy ktoś buduje Szumiące Topole wariant II ??

    Cytat Napisał Cristof8
    Czy ktoś podjął się już realizacji domu wg projektu Muratora - Szumiące Topole wariant II ??
    BUDUJĘ SZUMIĘCE TOPOLE II JESTEM NA ETAPIE KRYCIA DACHU

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Cristof8

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Czy mógłbyś coś napisać o projekcie i samej realizacji domku. Właśnie z żoną jesteśmy na etapie wyboru projektu, zdecydowanie najbardziej odpowiadają nam Szumiące Topole II. Prawdę mórwiąc to żonka juz podjęła decyzję - Szumiące... i koniec, ale ja wolałbym się czegoś dowiedzieć o domku od osób. które sprawdziły go w praniu.
    Czy robiłeś jakieś zmiany w stosunku do projektu muratora, jeśli tak to co warto zmienić w projekcie??
    Czy na etapie wykonawstwa pojawiły się jakieś problemy wynikające z błędów projektowych??
    Może udałoby Ci się wrzucić jakieś zdjęcia.

    Z góry dziękuję za informacje

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar BobyRobson
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-440
    Posty
    5
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Hej forumowicze

    Zastanawiamy się z żoną nad tym projektem w wersji II. Chciałbym tylko przenieść dolną łazienkę do jednego z pomieszczeń przy wejściu. Łazienka w pierwotnym położeniu wydaje mi się trochę klaustrofobiczna.
    Następny "problem" to dosyć wąskie przejście do małego pokoju na dole.

    A tak w ogóle buduje ktoś "szumiące" gdzieś koło wrocka? Myślę, że gdyby moja lepsza połowa mogła zobaczyć ten domek na żywo, było by mi łatwiej Ją przekonać do tego projektu.

    Rob

  5. #5

    Domyślnie

    Hej, hej!
    Czy ktoś jeszcze zaczął budować według tego projektu? A może się przymierza? My się wahamy między tym a Kolorową tęczą.

  6. #6

    Domyślnie

    Witam Maciejka_ed

    Mamy dokładnie ten sam dylemat - bierzemy pod uwagę Szumiące topole I / II lub Kolorową tęczę. Szumiące topole są bardziej wygodne (większe) ale zastanawiamy się czy nie za duże jak na nasze potrzeby i możliwości. Gdyby ktoś już budował wcześniej to chętnie poznałbym realne koszty stanu surowego: otwartego, zamkniętego i pod klucz.

    Pozdrawiam,

  7. #7

    Domyślnie

    Witaj Łukaszu ze Śląska!
    Jakby można wnętrze Topoli umieścić w środku Tęczy to byłby dla mnie ideał! My jeszcze cały czas czekamy, jak nam się kiedyś w końcu uda rozpocząć, to napewno dam znać!
    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Witam budowniczych!

    Mam nadzieję niebawem zakupić ten projekt i przystąpić do budowy. Chciałbym wprowadzić kilka zmian i mam kilka pytań:
    Możecie mi podać wysokość ścianki kolankowej? Podnosicie czy zostawiacie jak jest w projekcie?
    Jakie ogrzewanie na parterze i na pietrze? - podłogowe czy grzejniki?
    Jaka wentylacja?

    Moje potencjalne zmiany, to:
    1. z tyłu lukarna identyczna jak na froncie budynku tylko bez balkonu - normalne okna
    2. komin do kominka na drugą stronę ściany - do pokoiku na dole. Dzięki temu kominek będzie można przesunąć bliżej drzwi wejsciowych i nie będzie wysunięty do salonu
    3. likwidacja ścianki nośnej w WC na parterze na rzecz jakiegoś innego rozwiązania podparcia stropu - może macie pomysł? Po przesunięciu komina zmniejszy się to WC i bez tej ścianki sedes jako tako się zmieści.
    4. garaz na 2 samochody - jaką max szerokość da się zrobić? Mam nadzieję na 6,5m wewnątrz od ściany do ściany.
    5. pokój nad garażem na calej powierzchni - likwidacja łazienki

    Jakby ktoś chciał podzielić się swoimi pomysłami, to zapraszam tu lub emailem: wbatura (małpa) op.pl

    Pozdrawiam,
    wbat

  9. #9

    Domyślnie

    My również zastanawiamy się na szumiącymi topolami wariant 2. Szukamy projektu już ponad rok i wciąż nie mamy tego idealnego. W tym projekcie trochę przeraża nas powierzchnia użytkowa, która dla nas jest zbyt duża ponieważ będziemy brali projekt, ale mam nadzieję że architekt np. górę wpisze nam jako strych i nie wliczy nam tego do powierzchni użytkowej.

    Jeżeli udałoby się to przeskoczyć to w lipcu kupujemy projekt i dajemy do adaptacji ale budowa pewnie dopiero kwiecień 2012 na euro
    Moja budowa - Ambrozja 2, Salomea 2M, a także inne ważne informacje związane z budową domu
    E-Papierosy forum

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar benias2
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Tuchomie
    Kod pocztowy
    77-133
    Posty
    2

    Post Szumiace...

    My po długich poszukiwaniach, przejrzeniu tony katalogów zdecydowaliśmy się na Szumiące Topole - wariant II (odbicie lustrzane).
    Mam nadzieję, ze nie będziemy żałować decyzji
    W sierpniu planujemy zakup projektu.
    Oczywiście będziemy nanosić zmiany m. in.:
    - dorobiona zostanie piwnica, czego konsekwencją będzie
    - przesunięcie łazienki (bez prysznica) w miejsce garderoby
    - garaż chcemy 2-stanowiskowy
    - nie chcę żadnych okien dachowych, w zamian za nie od strony ogrodu powstanie/-ną jedna/dwie kukułki (lukarny)
    - kominek zostanie usunięty, więc pozbędziemy się szpecącego drugiego komina
    - chcę balkon w sypialni nad garażem, ale zobaczymy co z tego wyniknie
    - kotłownię przeniesiemy do piwnicy, a pomieszczenie po niej wykorzystamy jako pomieszczenie na sprzęt ogrodowy
    - myślałam nad usunięciem wypustki w jadalni, ale mąż powiedział, że wtedy straci dom urok, więc chyba tego nie zrobię
    - chciałabym wyprostować poziom (strop) między sypialnią nad garażem a innymi pokojami, wtedy w naszej sypialni zamiast stryszku byłby wysoki sufit - powinno się udać

    To tak z obecnych spraw technicznych i zmian, w trakcie budowy pewnie jeszcze sporo pozmieniamy
    Co mi się podoba w projekcie to zaplanowany taras- rzadkość w projektach.
    Z zewnątrz chcielibyśmy wykończyć elewację płytką klinkierową.

    Czy ktoś kto wybrał ten projekt buduje/wybudował na pomorzu lub w województwie zachodnio-pomorskim? Proszę o kontakt

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar benias2
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Tuchomie
    Kod pocztowy
    77-133
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,
    widzę ze mamy zbliżone gusta
    nam architekt zaproponował dwie lukarny, żeby łaniej wyglądało, ale wersja takiej samej jak od strony frontowej też jest dobra, choć ja bym ją zachowała w takim samym stylu jak z przodu.
    Co do garażu, to nam architekt zaproponował 6m, wiec z 6,5m nie powinno być problemów.
    Na dole chcę ogrzewanie podłogowe, w korytarzu obowiązkowo, a w salonie, kuchni i WC zależy od kosztów i możliwości. A na piętrze ogrzewanie podłogowe w łazienkach + ozdobne grzejniki do suszenia ręczników.
    Jak by ktoś chciał wymienić opinie, zdanie, poradzić itd. podaję adres mailowy: [email protected]

    Cytat Napisał wbat Zobacz post
    Witam budowniczych!

    Mam nadzieję niebawem zakupić ten projekt i przystąpić do budowy. Chciałbym wprowadzić kilka zmian i mam kilka pytań:
    Możecie mi podać wysokość ścianki kolankowej? Podnosicie czy zostawiacie jak jest w projekcie?
    Jakie ogrzewanie na parterze i na pietrze? - podłogowe czy grzejniki?
    Jaka wentylacja?

    Moje potencjalne zmiany, to:
    1. z tyłu lukarna identyczna jak na froncie budynku tylko bez balkonu - normalne okna
    2. komin do kominka na drugą stronę ściany - do pokoiku na dole. Dzięki temu kominek będzie można przesunąć bliżej drzwi wejsciowych i nie będzie wysunięty do salonu
    3. likwidacja ścianki nośnej w WC na parterze na rzecz jakiegoś innego rozwiązania podparcia stropu - może macie pomysł? Po przesunięciu komina zmniejszy się to WC i bez tej ścianki sedes jako tako się zmieści.
    4. garaz na 2 samochody - jaką max szerokość da się zrobić? Mam nadzieję na 6,5m wewnątrz od ściany do ściany.
    5. pokój nad garażem na calej powierzchni - likwidacja łazienki

    Jakby ktoś chciał podzielić się swoimi pomysłami, to zapraszam tu lub emailem: wbatura (małpa) op.pl

    Pozdrawiam,
    wbat

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dawidwiel

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    staszów
    Kod pocztowy
    28-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam
    czy ktoś ze świętokrzyskiego budował może szumiące topole II ??

  13. #13

    Domyślnie

    Czy ktoś z obecnych buduje Szumiące Topole II w chwili obecnej i mógłby powiedzieć jak rozwiązał problem oddalenia kuchni od kominów (wentylacja)?
    Pozdrawiam
    G.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorz_sledz Zobacz post
    Czy ktoś z obecnych buduje Szumiące Topole II w chwili obecnej i mógłby powiedzieć jak rozwiązał problem oddalenia kuchni od kominów (wentylacja)?
    Pozdrawiam
    G.
    Grzegorzu w kuchni nie musi być komin, pewnie autor wentylację rozwiązał wywiewkami i rury wychodzą w dachu - na pewno jest to tańsze rozwiazanie niż tradycyjny komin. Na większości wizualizacji pracownie nie pokazują wywiewek,. Napisz maila do Muratora wyjaśnią Ci kwestie wentylacji.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony