dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Profil okna Deceuniuck: nowość 3000 czy stary 6k?

    Witam,

    zastanawiam się nad porównaniem profili tego samego producenta Deceunick nowy Projekt 3000 - 5 komór
    a
    starszy 6 komorowy Prestige z przejętej firmy Tyssen Polymer? Ceny różnią się o kilak % (droższy Prestige).

    - mam też opcję Tyssen Polymer Ellite - 5 komór, najtaniej ale raczej odpada.

    I jeszcze jedno pytanie: czy nie ma przeciwwskazań do montowania w tych profilach (czy wytrzymają) 3 szyby (U=0,7)? Okna wys 220, szer 95.

  2. #2

    Domyślnie Re: Profil okna Deceuniuck: nowość 3000 czy stary 6k?

    Cytat Napisał lukasza
    Witam,

    zastanawiam się nad porównaniem profili tego samego producenta Deceunick nowy Projekt 3000 - 5 komór
    a
    starszy 6 komorowy Prestige z przejętej firmy Tyssen Polymer? Ceny różnią się o kilak % (droższy Prestige).

    - mam też opcję Tyssen Polymer Ellite - 5 komór, najtaniej ale raczej odpada.

    I jeszcze jedno pytanie: czy nie ma przeciwwskazań do montowania w tych profilach (czy wytrzymają) 3 szyby (U=0,7)? Okna wys 220, szer 95.
    Trochę nieporównywalne te profile, nowa 5-komorowa wersja Projekt 3000 ma 70mm głębokości, 6-kom. Prestige 76mm i 3 uszczelkę. Lepsze parametry cieplne ale głównie Prestige przeważa statyką co przy rozmiarze i szkle jakie chcesz zastosować jest bardzo ważne. Z tej pary tylko Prestige.

    Pozdrawiam

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    A czemu Tyssen Polymer Ellite odpada? Takie złe???

    Mam ofertę okien takich właśnie w pakiecie trzyszybowym z firmy Pamax z Dzierżoniowa, może słyszeliście coś o tej firmie?
    ------------
    Z91 L GP2

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klodziki
    A czemu Tyssen Polymer Ellite odpada? Takie złe???

    Mam ofertę okien takich właśnie w pakiecie trzyszybowym z firmy Pamax z Dzierżoniowa, może słyszeliście coś o tej firmie?
    Hey do konca sma nie wiem, co firma to inne prawidła.
    Ja mam wycenę z dobrej firmy, która robi na Deceunick - w tym na Tyssen.Oferta była na profilu Tyssen Ellite 5 komór i nie chcieli mi dać gwarancji na okna z trzema szybami, z gwarancją dali ale na 6 komorowym Prestige.
    W innej firmie też robią w Deceunick dali mi ofertę ale tylko na Zendow 3000 (ten nowy) 5 komór i na Prestige Tyssen - 6 komór, oba z gwarancją (o Ellite nic nie chcieli mówić bo nie robią w tym profilu. Robią na Zendow, plus nowy zendow 3000 lub szersze profile Prestige lub Passiv Prestige).

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Dzięki za odp. Ja tak jak napisałam mam w pakiecie trzyszybowym te elite i nie było problemu z gwarancją, może to zależy jeszcze jakie okucia. U mnie winkhaus.

    Najgorzej jak człek się nie zna i wszędzie mu co innego wciskają, zwariować można.
    ------------
    Z91 L GP2

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klodziki
    Dzięki za odp. Ja tak jak napisałam mam w pakiecie trzyszybowym te elite i nie było problemu z gwarancją, może to zależy jeszcze jakie okucia. U mnie winkhaus.

    Najgorzej jak człek się nie zna i wszędzie mu co innego wciskają, zwariować można.
    Elite nie jest przedmiotem dyskusji. Jeśli ktoś na nim nie produkuje to oczywiście nie zaoferuje w nim okien klientowi, i wcale nie znaczy to że jest kiepski.
    Porównując Projekt 3000 i Prestige podałem swój wybór spośród tych dwóch. Jeśli masz wątpliwości poproś sprzedawcę o przedstawienie dopuszczalnych wymiarów skrzydła w obu systemach. Przemawiją one na korzyść Prestige dość wyraźnie.

    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasza
    Cytat Napisał Klodziki
    A czemu Tyssen Polymer Ellite odpada? Takie złe???

    Mam ofertę okien takich właśnie w pakiecie trzyszybowym z firmy Pamax z Dzierżoniowa, może słyszeliście coś o tej firmie?
    Hey do konca sma nie wiem, co firma to inne prawidła.
    Ja mam wycenę z dobrej firmy, która robi na Deceunick - w tym na Tyssen.Oferta była na profilu Tyssen Ellite 5 komór i nie chcieli mi dać gwarancji na okna z trzema szybami, z gwarancją dali ale na 6 komorowym Prestige.
    W innej firmie też robią w Deceunick dali mi ofertę ale tylko na Zendow 3000 (ten nowy) 5 komór i na Prestige Tyssen - 6 komór, oba z gwarancją (o Ellite nic nie chcieli mówić bo nie robią w tym profilu. Robią na Zendow, plus nowy zendow 3000 lub szersze profile Prestige lub Passiv Prestige).

    Nie rozumiem dlaczego na Elita nie chcą dać gwarancji a na Prestige dają. Wytrzymałość takich okien to przedewszystkim wzmocnienia staloweczyli ich grubość (min 1,5 mm dla okien białych i 2mm dla okien okleinowanych) Ważna rzeczą o której większość producentów zapomina jest rodzaj zawiasów. Standardowe zawiasy przeznaczone są do skrzydeł okiennych o ciężarze do 70 kg. Jeżli robisz np. okna jednoskrzydłowe o wymiarach 1450 x 1450 ( nie polecam) to przy pakiecie trzyszybowym takie skrzydło waży około 80 kg i tu standardowy zawias nie ma prawa bytu. W każdym systemie okuciowym są zawiasy o większej nośności tylko w większości firm technolodzy nie potrafią tego uwzględnić a poza tym kosztuje to trochę więcej.

    Proponuję zrobić mały test i sprawdzić czy dostaniesz gwarancję na okna ELITE z szybą antywłamaniową P2 oczywiście w pakiecie dwuszybowym - ciężar bardzo podobny - obstawiam że dadzą na takie okna gwarancję a to już dyskryminuje tego producenta. Jeśli nie to ma dobry tok myślenia. Znam THYSSENA ELITE bardzo dobrze i wiem że można z niego wykonać okna z gwarancją z pakietem trzyszybowym.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Tomeczek, no właśnie mam wycenę trzyszybową Elite Thyssena i okucia winkhaus, i dają gwarancję normalnie. Proponowali też mi szyby p2 czy p4.

    Skoro znasz to powiedz czy to dobry profil? Czy lepszy prestige (decenunik)?
    ------------
    Z91 L GP2

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klodziki
    Tomeczek, no właśnie mam wycenę trzyszybową Elite Thyssena i okucia winkhaus, i dają gwarancję normalnie. Proponowali też mi szyby p2 czy p4.

    Skoro znasz to powiedz czy to dobry profil? Czy lepszy prestige (decenunik)?
    Jeden i drugi profil to dawno temu produkt THYSSENA. Od kiedy Deceunink kupił THYSSENA te profile sprzedaje pod swoją marką. Dla mnie osobiście to już nie ta jakość co dawniej. Jeśli chcesz wybierz Prestige. Wiem że oferta cenowa może być atrakcyjna, jednakże w tej cenie można powybierać na rynku. Jeśli chcesz sprawdź inne oferty, dopytaj z czego wyprodukowane są uszczelki w oknach, jakiej grubości stal jest stosowana, jakie są warunki serwisu gwarancyjnego. Jak pisałem wcześniej pakiet 3 szybowy to nie tylko inna szyba w oknie to cały szerego innych elementów o innych parametrach wytrzymałościowych. Ja osobiście produkuje okna w systemie Gealan okuciach WINKHAUS ACTIVPILOT - nowszy typ okuć z grzybkami antywłamaniowymi i mimo że opinie na rynku są różne o tym systemie staram się przestrzegać rygoru aprobaty technicznej i jak na razie moi klienci nie narzekają, a ja śpie spokojnie. 50% sukcesu to dobrze wykonane okno, ale 50% to również dobrze zrobiony montaż.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klodziki
    Tomeczek, no właśnie mam wycenę trzyszybową Elite Thyssena i okucia winkhaus, i dają gwarancję normalnie. Proponowali też mi szyby p2 czy p4.

    Skoro znasz to powiedz czy to dobry profil? Czy lepszy prestige (decenunik)?
    Jeden i drugi profil to dawno temu produkt THYSSENA. Od kiedy Deceunink kupił THYSSENA te profile sprzedaje pod swoją marką. Dla mnie osobiście to już nie ta jakość co dawniej. Jeśli chcesz wybierz Prestige. Wiem że oferta cenowa może być atrakcyjna, jednakże w tej cenie można powybierać na rynku. Jeśli chcesz sprawdź inne oferty, dopytaj z czego wyprodukowane są uszczelki w oknach, jakiej grubości stal jest stosowana, jakie są warunki serwisu gwarancyjnego. Jak pisałem wcześniej pakiet 3 szybowy to nie tylko inna szyba w oknie to cały szerego innych elementów o innych parametrach wytrzymałościowych. Ja osobiście produkuje okna w systemie Gealan okuciach WINKHAUS ACTIVPILOT - nowszy typ okuć z grzybkami antywłamaniowymi i mimo że opinie na rynku są różne o tym systemie staram się przestrzegać rygoru aprobaty technicznej i jak na razie moi klienci nie narzekają, a ja śpie spokojnie. 50% sukcesu to dobrze wykonane okno, ale 50% to również dobrze zrobiony montaż.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    dzięki za odp. Wiesz cenę mam niższą sporo od pozostałych wycen, tzn. od najdroższej o jakieś 6-7 tys. Nie wiedziałam, że z oknami będzie taki dylemat
    ------------
    Z91 L GP2

  12. #12

    Domyślnie

    Hey,

    wczoraj oddzwonił do mnie pan z firmy co składał ofertę. Firma w regionie znana (jest notowana w przeglądach i wycenach okien w miesięczniku Murator

    I mówi tak (nie oceniam czy dobrze czy źle). W profilu Zendow 3000 5k jak i Prestige mogę mieć pakiety 3 szybowe, ale on "osobiście i z własnego wieloletniego doświadczenia nie proponował by 3 szyb. Bo dzięki temu uzyskam tylko poprawę U=1 na U=0,70 (ach te drobne 30%). Ale za to bardzo zwiększy się ciężar okien. Więc po co ryzykować? On proponuje dać ciepłą ramkę i będzie dobrze". I przekonuje mnie, że przecież by mi źle nie doradzał skoro proponuje rozwiązanie tańsze!
    p.s.1 co do gwarancji. jest 5 lat. dają. na każdy profil z 3 szybami. ale nie polecają

    p.s.2 a w innej firmie mówią mi: "Odpuść Pan sobie tą ciepłą ramkę. Niewiele to da! Ale dopłać Pan 1000 zł i zastosujmy 3 szyby. Tu Pan oszczędzisz 30%" (co do 3 szyby się zgadzam, dopłacam do całej ceny okien ok 12% a uzyskuje oszczędność U - 30%). No ale to odmienne podejście do ciepłej ramki??

    co kraj to obyczaj. W Polsce co producent okien to obyczaj, czytaj inna ściema. Grunt to nie zatracić rozumu.

    jedyne co mnie interesowało na forum to jak się ma nowy Zendow 3000 5 komór do starszego Prestige 6 komór. Czasem nowa technologia z 5k może być lepsza od starszej 6k. Ja postawiłem na Prestige.

    i ostateczny dylemat mam jak najlepiej zabezpieczyć okna balkonowe (i inne) przed "zawilgoceniem - skraplaniem się wody" ??
    dobre rady?

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    osobiście zamiast inwestować w droższy profil, dołożyłbym do porządnych nawiewników, jakiś higrosterowanych lub innych w wszyscy byliby wtedy zdrowsi i to w rzeczywistości....
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Ja się zastanawiałam nad tymi nawiewnikami, ale jak to jest zimą, przecież jak są otwarte aby wentylować to czy nie chłodzą powietrza, co z ogrzewaniem? Okna można też rozszczelnić, bądź otworzyć przewietrzyć i zamknąć? Jak to jest z tymi nawiewnikami?
    ------------
    Z91 L GP2

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    na początku trzeba zdać sobie sprawę z tego co to dopływ świeżego powietrza, jakie to ma znacznie dla naszego zdrowia i dla samego budynku.

    w tej chwili to nawiewniki są różne od ręcznie regulowanych, automatycznie pod wpływem ciśnienia, wilgotności do higrosterowanych przez zanieczyszczone powietrze (para wodna). Same się regulują tak że np. w sypialni w nocy się otworzą a w dzień przymkną, itd...

    tak naprawdę to bardziej ważne niż mity o oddychaniu ścian, czy to że mamy okna 5K czy 6K
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony