dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 88
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Aktualnie mieszkam na poddaszu, gdzie mam sześć okien połaciowych (Velux). Nie czuję, aby jakoś specjalnie od nich wiało, ale nocny (albo poranny) deszcz nie należy do przyjemności (tym bardziej, że ja śpię pod takim oknem ).
    Przyczyną zimna ciągnącego od okien jest to, o czym piszą Goście w tym wątku - "zimna" szyba, albo błędny montaż (albo jedno i drugie).

    Dopilnujcie w swoich domach, aby przestrzeń wokół okien połaciowych była dobrze izolowana termicznie oraz aby paroizolacja była szczelnie połączona z oknem (najlepiej klejona do ramy). Zapobiega to nawiewaniu wiatru pod płyty GK.

    Okna połaciowe mają jeszcze inną wadę - skrapla się na nich woda, która zimą potrafi zamarzać, albo ścieka sobie po ścianie, powodując zacieki.

    Osobiście spotkałem się tylko z jednym przypadkiem inwestora, który nie narzeka na wodę kapiącą z okien połaciowych, ale on ma ogrzewanie powietrzne z ciągłą wentylacją.
    Wiem, że skraplanie się wody na oknach połaciowych to kwestia złej wentylacji, ale zwykłe wietrzenie, czy nawet wentylacja wymuszona wentylatorem nie pomaga (w moim przypadku).

    Przed ciepłem napływającym przez okna połaciowe latem można się chronić stosując rolety z warstwą aluminium (sam mam takie). Nie jest to oczywiście złoty środek, ale trochę blokuje dopływ ciepła.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał _ZBYCH_
    (...)
    Osobiście spotkałem się tylko z jednym przypadkiem inwestora, który nie narzeka na wodę kapiącą z okien połaciowych, ale on ma ogrzewanie powietrzne z ciągłą wentylacją.
    (...)
    A ten inwestor to ma nawiew na dół okna (tak że od dołu powietrze idzie do góry i owiewa całe okno)? Ja też będę miał ogrzewanie powietrzne z ciągłą wentylacją. Kanały będę miał rozprowadzane na stryszku. I chciałem jakoś pociągnąć te kanały pod okna, aby nawiewało na okna właśnie ze względu na skraplanie. Ale projektant jakoś krzywo na to patrzy, i mówi że za bardzo skomplikowane. I że i tak nie powinno się nic wykraplać, nawet jak nawiew będzie na środku sufitu.

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    legar

    Zarejestrowany
    Dec 2003
    Posty
    186

    Domyślnie

    szaruś
    Jak w ogóle można policzyć, na ile pokoje są doświetlone?
    powierzchnia okna połaciowego powinna stanowić 1/8 - 1/10 powierzchni podłogi...jezeli tak jest, to pokój jest dobrze "doświetlony"...no, ale zależy też z której strony swiata masz to okno...bardzo dobrze jest je umieścic od strony północnej, korzystasz wtedy ze swiatła rozproszonego i eliminujesz jednoczesnie mozliwość nadmiernego przegrzania pokoju...gdybysmy, np: porównali tej samej wielkosci okna- połaciowe i zwykłe, to przez połaciówkę wpada do pokoju "więcej" światła...a więc 1/8-1/10 powierzchni podłogi nie dotyczy okna zwykłego....pzdr
    już mieszkam )

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szaruś
    Cytat Napisał _ZBYCH_
    (...)
    Osobiście spotkałem się tylko z jednym przypadkiem inwestora, który nie narzeka na wodę kapiącą z okien połaciowych, ale on ma ogrzewanie powietrzne z ciągłą wentylacją.
    (...)
    A ten inwestor to ma nawiew na dół okna (tak że od dołu powietrze idzie do góry i owiewa całe okno)? Ja też będę miał ogrzewanie powietrzne z ciągłą wentylacją. Kanały będę miał rozprowadzane na stryszku. I chciałem jakoś pociągnąć te kanały pod okna, aby nawiewało na okna właśnie ze względu na skraplanie. Ale projektant jakoś krzywo na to patrzy, i mówi że za bardzo skomplikowane. I że i tak nie powinno się nic wykraplać, nawet jak nawiew będzie na środku sufitu.
    Wszystkie nawiewy wychodzą z podłogi (kanały dolne były zalane w płycie fundamentowej). Część wychodzi przy wielkich oknach, a część przy ścianach. Sądzę, że jeśli nie masz całych szklanych ścian, to nie jest tak bardzo istotne, czy kanał będzie pod oknem. Ważne, że będzie ciągła wymiana powietrza. Wentylacja grawitacyjna tego nie zapewnia.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał _ZBYCH_
    (...) Sądzę, że jeśli nie masz całych szklanych ścian, to nie jest tak bardzo istotne, czy kanał będzie pod oknem. Ważne, że będzie ciągła wymiana powietrza. Wentylacja grawitacyjna tego nie zapewnia.
    Dokładnie tak samo mówi projektant. To się go chyba posłucham.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał _ZBYCH_
    Okna połaciowe mają jeszcze inną wadę - skrapla się na nich woda, która zimą potrafi zamarzać, albo ścieka sobie po ścianie, powodując zacieki.
    Tak właśnie jest i u nas. A jak było na zewnątrz minus kilkanaście to był lodek od środka.
    Szyby są U=1,1
    Teraz przy temp. 0 st. nie ciągnie straszliwie, ale przy dużych mrozach okna sprawiały nieciekawe wrażenie.
    Da się jednak z tym żyć. Cenne są uwagi na temat montażu. Trzeba będzie zwrócić uwagę. Też będziemy mieli w domku kilka takich. Chociaż m.in. ten wątek, jak i obecne doświadczenia spowodowały, że poważnie zastanawiamy się nad rezygnacją z dwóch, które miały doświetlać salon z wysokości 6m. Chyba sporo ciepła by wypuszczały(?)
    A tak swoją drogą to każde okno jest w sumie "taką dziurą energetyczną". Czy jakieś źródła podają, że te połaciowe szczególnie?

    pozdrawiam
    Robert

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał bilbo
    ...
    Chociaż m.in. ten wątek, jak i obecne doświadczenia spowodowały, że poważnie zastanawiamy się nad rezygnacją z dwóch, które miały doświetlać salon z wysokości 6m. Chyba sporo ciepła by wypuszczały(?)
    pozdrawiam
    Robert
    Nie rezygnuj z tych okien. Często bywam w nowych domach, w których salon jest otwarty w górę i tylko w jednym inwestorzy zrezygnowali z okien połaciowych (bo kłopot z myciem). Uwierz, że strasznie wygląda taka duża połać bez okien. Trzeba po prostu kupić dobre okna i pilnować wykonawcę przy ich montażu i obróbce.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  8. #28

    Domyślnie okna połaciowe

    czy jest ktoś zadowolony z okien połaciowych?po przeczytaniu opinii jestem zdruzgotana,bo w moim projekcie jest kilka takich okien.....
    Jakie firmy są najlepsze/
    ? ewa
    dom? Marzenia Henia.....

  9. #29

    Domyślnie

    Na moim poddaszu użytkuje 8 okienn fakro. Faktem jest iż ocieplenie i obróbki okien robiłem osobiście bardzo zwracając uwagę na dokładność wykonania, i nie mogę narzekać jest ciepło, nic nie ciągnie są szczelne lekko się otwierają . Mankamentem jest tylko to iż mam skos dachu 36st więc okna idealnie pasują dla mojej żony 174cm wzrostu dla mnie 194 cm gorzej, i często się brudzą. poza tym jestem bardzo zadowolony.
    Ale u sąsiada jego okna tej samej firmy (spartolony montaż) to lepiej ich nie otwierać bo straszny kłopot z zamknięciem i wieje bokiem jak diabli.

  10. #30
    Guest

    Domyślnie

    Witam
    Mam 6 okien połaciowych Fakro i właśnie sam robię ocieplenie poddasza.
    Po przeczytaniu tego mam trochę stracha . Na co zwrócić szczególną uwagę przy ocieplaniu żeby nie było później takich problemów o jakich piszecie powyżej.
    Karol.

  11. #31

    Domyślnie

    ja zwracałem uwagę na to na co wielokrotnie zwracał uwacę murator,
    przy montażu okna ułożenie i wywinęcia folii,
    od środka dokładne uszczelnienie w narożach( tam mogą zostawać duże dziury, dokładne doprowadzenie ocieplenia do samych framug ze wszystkich czrerech stron, zokładne założenie i uszczelnienie foli paroizolacyjnej.
    Robota żmudna bo gdy człowiek robi dla siebie to trzeba się pobawić, ale kłopotu z nieszczelnościami, przewiewami nie mam.

  12. #32

    Domyślnie

    czy ktoś z moich przedmówców użytkiuje okna 4-5 lat
    mi też nic nie przedmuchuje i zawiewa ale stan okien( lakieru) po tylu latach jest okropny i co się okazuje że aby dobrze je odnowić konieczna jest ekipa z serwisu za jedyne 150 zł za okno plus koszta dojazdu z Sącza
    okna dachowe, wymysł diabła
    opinia jest jak du... każdy ma inną

  13. #33

    Domyślnie

    fakt ja je dopiero ocieplone użytkuję pierwszy sezon (i rok bez ocieplenia), ale to i tak krótko.

  14. #34

    Domyślnie

    w mieszkaniu od 10 lat mam 4 okna Velux i 1 Fakro.
    - do deszczu, gradu można się przyzwyczaić i "nie słyszeć"
    - Fakro w moim przypadku ma lepszą jakość , ale może dlatego, że było w wersji 2-krotnie malowanej
    - Fakro podoba mi się bardziej , bo ma zamknięcie na dole okna i nie trzeba sięgać wysoko jak w przypadku Veluxa.
    - w chłodne dni, szczególnie zimą okna po nocy są zaparowane, ale nie stanowi to jakiegoś szczególnego problemu. Co ciekawe w zasadzie w ogóle nie zaparowuje Fakro (może lepszy współczynnik przenikania, albo lepiej zamontowane).
    W budowanym obecnie domu będę miał w 2 sypialniach po 2 okna połaciowe i jestem o nie zupełnie spokojny. Z 10 lat użytkowania postanowiłem zadbać o solidny montaż, kupić Fakro w tym lepszym wykonaniu (2-krotnie malowane + wywietrznik) oraz zainstalować pod nimi grzejniki.

  15. #35

    Domyślnie

    Gdzie w Internecie jest szczegółowa instrukcja montażu i ocieplania okien dachowych?
    Tylko "dla ludzi"

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewa kulik
    ...po przeczytaniu opinii jestem zdruzgotana...
    Ewa, bez przesady nie ma powodu do 'zdruzgotania'
    Może te opinie rzeczywiście brzmią strasznie, ale nie jest aż tak źle.
    Poza drobnymi 'zjawiskami' generalnie okna dachowe nas cieszą.
    Na pewno warto zwrócić uwagę na montaż.

    Cytat Napisał a&z
    ...Z 10 lat użytkowania postanowiłem zadbać o solidny montaż, kupić Fakro w tym lepszym wykonaniu (2-krotnie malowane + wywietrznik) oraz zainstalować pod nimi grzejniki.
    Jeszcze raz przyglądając się z bliska problemowi 'ciągnięcia zimna' od naszych okien stwierdziliśmy, że głównie dmucha od tych [piiiiii] wywietrzników. W sumie nie dziwne, ale jak się je zamknie, to też ciągnie! W naszym domu na pewno nie będzie żadnych wywietrzników w oknach! (będzie za to wentylacja z reku ) I nie chodzi nawet o oszczędności na ogrzewaniu, ale o tzw. komfort cieplny.
    A grzejniki mamy pod każdym z okien.
    I jeszcze raz powtórzę:
    bez problemu da się z takimi oknami żyć, tragedii nie ma

    ZBYCH, dzięki. Może masz rację. Weźmiemy pod uwagę to, co piszesz o połaciowych w salonie. Wprawdzie w oryginalnym projekcie ich też nie było, ale może rzeczywiście to jednak dobry pomysł, by je zamontować.

    pozdrawiam
    Robert

  17. #37

    Domyślnie

    Witam
    słyszałem, że Fakro już robi okno o współczynniku k=0,9, to może być niegłupie. Prawda ?
    Ja mam Fakro k=1,1 i nie zamontowałem pod oknem grzejnika - no niestety zdarza się. Mam za to wykraplanie się wody na szybie i lód też się pojawia jak u moich przedmówców. Dodatkowo zauważyłem niepokojący objaw: woda na szybie zaczyna jakby podsiąkać w ramę (pod tę uszczelkę czarną, która trzyma szybę) powodując jej zaczernienie i poniekąd korozję bilogiczną ramy. Okno jest lakierowane na przeźroczysty lazur stąd łatwo to zauważyć. Czy to może także macie u siebie ? Jak zaradzić korozji okna, wiem, że w lato wyschnie, ale ile wytrzyma takich cykli.
    Macie jakiś pomysł co z tym fantem zrobić ?
    Pozdrowienia

  18. #38

    Domyślnie

    wlaśnie o to mi chodzi
    po prostu okno gnije od szyby
    i jedyny sposób to grzejnik pod oknem bez wzgledu na temp w pomieszczeniu.
    opinia jest jak du... każdy ma inną

  19. #39

    Domyślnie

    Luuudzie...
    Co wy wypisujecie?!? Czy 90% ekip to partacze, bo taki wniosek mi się nasuwa. Mamy 5 okien połaciowych na poddaszu.
    Nic nie wieje, nic się nie skrapla (ogrzewanie grzejnikowe), nic nie "ciągnie", a jak miło popatrzeć na gwiazdy leżąc w wannie albo w łóżku...
    A deszcz... Jeśli jest ulewny to fakt, przeszkadza. Raz mnie zbudził. Przeciętny jednak bardzo pomaga zasnąć.

    Sebastian

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArtMedia
    Luuudzie...
    Co wy wypisujecie?!? Czy 90% ekip to partacze, bo taki wniosek mi się nasuwa...
    Nie da się ukryć, że wiele ekip nie ma pojęcia o wielu zagadnieniach swojej pracy, a jak się im delikatnie podpowie coś, to się jeszcze obrażają .
    Efekt jest taki, że i tak zrobią po swojemu, bo nie myślą!
    Np. przy oknach połaciowych paroizolację ucinają równo z krokwią, zamiast wywinąć ją na krokwię i przynajmniej zszywkami przybić do ramy okna połaciowego (już nie mówię skleić). Nie docierają do nich argumenty, że folia paroizolacyjna nie tylko chroni ocieplenie przed wilgocią, ale również chroni przed nawiewaniem zimnego wiatru przez nieszczelności ocieplenia (te zawsze są!).
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony