dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 88
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    legar

    Zarejestrowany
    Dec 2003
    Posty
    186

    Domyślnie

    po prostu okno gnije od szyby
    i jedyny sposób to grzejnik pod oknem bez wzgledu na temp w pomieszczeniu.
    no,no...czyli rada dla BiK-a: dodatkowych siedem grzejników więcej...no no.....................twierdzę dalej to samo...mniej okien połaciowych w projekcie...to jest sposób na dobre okna...pzdr
    już mieszkam )

  2. #42

    Domyślnie

    Podczas ostatnich ostrych wiatrów walących w nasze okna dachowe wreszcie mogliśmy się ostatecznie przekonać w czym rzecz.

    Ogólnie to problem w tym, że od nich wieje!!!
    (czasami tak, jakby okno było uchylone)

    Winą za ten fakt obarczaliśmy nawiewniki, w okolicy których powiew był bardzo silny. Tak silny, że postanowiliśmy je... zakleić taśmą! I podczas tych eksperymentów stwierdziłem, że to nie tyle z (zamkniętych) nawiewników wieje, co po prostu spod ramy. Problem w tym, że (jak już zwracałem uwagę) okno zamyka jedna śmieszna klameczka. Jak się temu teraz przyjrzałem z bliska, to stwierdziłem, iż byłoby cudem (!!!), gdyby takie jednostronne ryglowanie było w stanie właściwie uszczelnić długą ramę okna na całym obwodzie. Po porostu na przeciwległym krańcu klameczki rama i jej uszczelka nic nie może i wiatr hula, że aż strach.

    Słyszałem, że robią okna dachowe z dwiema klamkami.
    To już wygląda rozsądniej, jak mi się zdaje.
    Ale czy słyszł ktoś o oknach dachowych, które tak jak to jest już w zwyczaju wśród pionowych ryglują się w wielu punktach???

    pozdrawiam
    Robert

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Tak wyglądają okna połaciowe (Velux) po pięciu latach eksploatacji na niskim, kiepsko ogrzewanym i standardowo wentylowanym (wentylatory wyciągowe w łazience i aneksie kuchennym) poddaszu. Wszystkie okna wyglądają podobnie. Najgorzej wygląda okno łazienkowe.









    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  4. #44

    Domyślnie

    Zbych, te zdjęcia są przerażające
    I Ty nam piszesz, żebyśmy nie rezygnowali z połaciówek nad wysokim salonem?
    A jak nam będzie ta skraplająca się woda kapać na głowy ?

    Z tych nad salonem już zrezygnowaliśmy jednak. Z wielu powodów. Mamy teraz do czynienia z oknami dachowymi i chociaż łudzimy się, że nam się uda zamontować lepsze, to doszliśmy do wniosku, że mogłoby z tym nad salonem być więcej kłopotów niż pozytku.
    Ale i tak zostają nam cztery okna dachowe w domku.
    Wciąż wypatrujemy takich, które się porządnie zamykają.
    Ale sprzedawcy nie za bardzo potrafią nam coś podpowiedzieć.

    Dopatrujesz się jakiś przyczyn tych zacieków na Twoich oknach Zbychu?

    pozdrawiam
    Robert

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał bilbo
    Zbych, te zdjęcia są przerażające
    I Ty nam piszesz, żebyśmy nie rezygnowali z połaciówek nad wysokim salonem?
    A jak nam będzie ta skraplająca się woda kapać na głowy ?

    Z tych nad salonem już zrezygnowaliśmy jednak. Z wielu powodów. Mamy teraz do czynienia z oknami dachowymi i chociaż łudzimy się, że nam się uda zamontować lepsze, to doszliśmy do wniosku, że mogłoby z tym nad salonem być więcej kłopotów niż pozytku.
    Ale i tak zostają nam cztery okna dachowe w domku.
    Wciąż wypatrujemy takich, które się porządnie zamykają.
    Ale sprzedawcy nie za bardzo potrafią nam coś podpowiedzieć.

    Dopatrujesz się jakiś przyczyn tych zacieków na Twoich oknach Zbychu?

    pozdrawiam
    Robert
    Hmm...

    Okna, które pokazałem na zdjęciach zamontowane są na niskim poddaszu (niewiele ponad 2 m). Poddasze jest kiepsko ogrzewane (grzejniki elektryczne). Klatka schodowa (z dwoma oknami połaciowymi) połączona z dużym holem na tym poddaszu jest nie ogrzewana. Na poddaszu mieszkają trzy osoby. Produkowana jest wilgoć (oddychanie, pranie, gotowanie, kąpiel, itp.), która nie bardzo znajduje ujście (brak porządnej wentylacji mechanicznej we wszystkich pomieszczeniach, brak nawiewników w oknach). Do tego dochodzi słońce mocno grzejące w lato. Lakier na drewnianych oknach nie wytrzymuje takich warunków. Może parę lat temu były stosowane gorszej jakości lakiery.
    Najgorzej jest w łazience. Tam mimo wentylatora wspomagającego wentylację całe okno jest często mokre (co widać po stanie okna – na zdjęciach to z czerniejącą ramą).

    Inaczej wygląda sprawa w domu z normalnym ogrzewaniem i wentylacją. Twój salon otwarty w górę na pewno nie jest narażony na skraplanie się wody na oknach połaciowych, ale nie wiem, czy słońce nie uszkodzi lakieru.
    Moim zdaniem takie okna nie nadają się do pomieszczeń wilgotnych (kuchnie, łazienki, pralnie, suszarnie, itp.) oraz nie ogrzewanych (strychy)

    Teraz można sobie kupić okna połaciowe powlekane specjalną masą i lakierowane na biało. Może takie okna spiszą się lepiej.

    Co do systemu zamykania takich okien, to Velux produkuje wersję okien z podwójnym systemem otwierania. Tam zastosowano dwa zamknięcia, górne (tradycyjna listwa zamykająca) oraz dolne (klamka jak w Roto). Z innym rodzajem lepszych okuć w oknach połaciowych się nie spotkałem.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  6. #46
    Piotr Bujak
    Guest
    Piotr Bujak

    Domyślnie

    Ludzie!!!

    Tam gdzie duuużo wilgoci (łazienka, kuchnia)
    trzeba stosować okna połaciowe plastikowe
    Osobiście polecam Roto ale KONECZNIE te drozsze
    modele. Z oknem połaciowym jak z oponami.
    No Comments...

  7. #47

    Domyślnie

    A może by zastosować uszczelkę mięszy krawędzią ramy o "okiennicą". Wiadomo że jedna klamka nie spowoduje takiego docisku "okiennicy" do ramy. Zastanawiam się nad czyms takim bo troche wieje. Izolacja wokół okna robiona przeze mnie więc są przesłanki by mówić o poprawnym montażu.

  8. #48

    Domyślnie

    a kto powinien montować okna dachowe?
    ekipa od ocieplenia poddasza czy dekarze?
    tak się zaczyna każda misja
    znaleźć człowieka, swoją przystań
    urządzić po swojemu kawałek świata
    zbratać się z nim

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał enickman
    a kto powinien montować okna dachowe?
    ekipa od ocieplenia poddasza czy dekarze?
    U mnie montowali dekarze a ekipa od docieplenia czyli ja będzie docieplać też okna poł

  10. #50

    Domyślnie

    Czy jest wielkim błądem montowanie okna nad wanną? Czy ktoś tak ma? Oczywiście okno jest specjalne - do łazienkii. Chodzi o to, że grzejnika pod oknem już nie umieszczę ale za to okno w jednej linii z dolnym

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    ogólnie i na wstępie rzecz ujmując - okna połaciowe to jeden z tych wyborów których żałuję .... gdybym budowałam drugi raz - okna połaciowe byłyby tylko na klatce schodowej i w łazience (bo tam nie ma mozliwości innego doświetlenia) .... ja mam okien jak mrówków , czyli w każdym jeszcze pokoju - w sumie 6

    niełatwo toto dobrze docieplić (od moich zimą ewidentnie wiało ), niełatwo toto dobrze obrobić (jesli ktos jak my wykańcza się samemu , bo dobry fachman se poradzi- przynajmniej powinien) ...... no i jak na to nie patrzeć - to tylko szyba , inaczej : dziura w dachu ..... acha ,i syfi się niemiłosiernie - jak ktos pedant to zanim skończy myć pierwsze to ostatnie już bedzie upierniczone przy dobrych wiatrach i zaś od nowa


    TomekC73 - mam okno w łazience veluxa jak pozostałe, ale plastikowe - do łazienek ...mam je w zasadzie prawie bezpośrednio nad wanną
    co zauwazyłam: dziać to się z nim nic nie dzieje ....ale gały mi wyszły po ostatnim myciu kiedy to na uszczelce zauważyłam ....pleśń .... co prawda podoga od kilku dni deszczowa i wilgoć w powietrzu niemiłosierna ..... no ale nie wiem czy to tak powinno być
    a nadmienię , że łazienka ma wentylację grawitacyjną, okno w zasadzie jest cały czas albo uchylone albo otwarte na wywietrzniku
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  12. #52

    Domyślnie

    nad wanną będzie mocno parować poza tym nic złego cię nie spotka jeśli dopilnujesz właściwego montażu i izolacji

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał enickman
    a kto powinien montować okna dachowe?
    ekipa od ocieplenia poddasza czy dekarze?
    Rozumiem, że to pytanie retoryczne... czy masz wątpliwości gdzie to okno bedzie - w dachu czy w warstwie ocieplenia...?

  14. #54
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mim
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Łomianki Dolne
    Posty
    171

    Domyślnie

    Mam pytanie na temat grzejników pod oknami dachowymi. Gwarancja do takich okien mówi, że ma być pod spodem grzejnik. Ale w naszym projekcie grzejnik jest gdzie indziej. Z kolei pod takim oknem dachowym bardziej by pasował jakiś grzejnik pionowy, a takie są podobno droższe. Nasz deweloper oferuje nam grzejniki wysokości 90 cm BRUGMAN. Jak chcemy inne, to musimy sami szukać. Nie bardzo mamy czas i siły szukać innych grzejników.

    Deweloper proponuje zamontować normalny grzejnik tam, gdzie był w projekcie. Oraz zrobić doprowadzenie instalacji c.o. pod okno dachowe. Jak będzie woda się skraplać czy coś podobnego w przyszłości, to zamontujemy sobie mały grzejniczek pod takim oknem. Czy to rozsądne ?

    Gdzie można kupić taki mały grzejniczek i jakie byłyby jego wymiary ? Zastanawiam się czy od razu nie zamontować tych małych grzejniczków i negocjować, żeby deweloper to pokrył w cenie domu, z który sporo płacimy.

  15. #55

    Domyślnie

    cały dom robi za Ciebie developer a Ty nie masz czasu poszukać grzejnika?
    zapytaj się skąd biorą i jaką ma moc - zadzwoń tam i weź inny wymiar z tą samą mocą - Brugman to dobre grzejniki
    tak się zaczyna każda misja
    znaleźć człowieka, swoją przystań
    urządzić po swojemu kawałek świata
    zbratać się z nim

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mim
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Łomianki Dolne
    Posty
    171

    Domyślnie

    Idę teraz do sklepu popatrzeć jakie mają rozmiary grzejniki PURMO. Widziałem, że mają więcej możliwości rozmiarowych niż BRUGMAN.

    Chcę poza tym porozmawiać z żywym człowiekiem na temat konieczności (lub jej braku) montowania grzejników pod oknami dachowymi. Jak pisałem montujemy je tam tylko wtedy, gdy jest taka konieczność dla funkcjonowania okna dachowego.

  17. #57
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mim
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Łomianki Dolne
    Posty
    171

    Domyślnie

    Cytat Napisał enickman
    cały dom robi za Ciebie developer a Ty nie masz czasu poszukać grzejnika?
    Takie teraz czasy, ale lenistwo jest motorem postępu

    Zastanawiam się czy jeden grzejnik na pokój wystarczy. W pokoju są drzwi na balkon i grzejnik jest przy tych drzwiach, co jest logiczne. W tym pokoju jest też okno dachowe i pytanie brzmi, czy warto montować drugi grzejnik pod tym oknem dachowym. Temat powinien być już dawno rozpracowany, skoro okna dachowe sprzedaje się w Polsce chyba od 15 lat.

    Grzejnik pod oknem dachowym średnio pasuje. Jak się go zrobi wysoko, to nie za bardzo mebel będzie można postawić. Wysokość do skosu mam 150cm przy ścianie.

    Chyba pozostanę przy propozycji dewelopera: zrobić grzejnik tam gdzie był w planie i doprowadzić rurę c.o. pod okno dachowe. Jak będzie jakiś problem z oknem to podłączy się malutki grzejnik. Najmniejszy grzejnik PURMO znalazłem 6x30x40cm za 270zł.

  18. #58

    Domyślnie

    Jakie okno?
    Jaka powierzchnia pokoju?
    Ile kW ma proponowany grzejnik?
    Jaki to grzejnik?
    tak się zaczyna każda misja
    znaleźć człowieka, swoją przystań
    urządzić po swojemu kawałek świata
    zbratać się z nim

  19. #59
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mim
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Łomianki Dolne
    Posty
    171

    Domyślnie

    Cytat Napisał enickman
    Jakie okno?
    Jaka powierzchnia pokoju?
    Ile kW ma proponowany grzejnik?
    Jaki to grzejnik?
    Okno dachowe Velux. Powierzchnia pokoju 16 m2 po podłodze, są skosy - 150cm wysokość przy ścianie. Nie mam przy sobie projektu - odpowiedni grzejnik ma zaproponować hydraulik, aby ogrzać ten pokój. Są to grzejniki Brugman wysokość 90 cm.

    Projekt "dom w kaliach" bez garażu.
    http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m3ffac33ea646d
    Problem dotyczy pokoi 7,8,9 na piętrze. Nasz dom nie ma balkonu w pokoju 9. Zamiast tego jest okno, a grzejnik pod oknem.

  20. #60

    Domyślnie

    ale jaka długość i jakie?
    11?
    22?

    najlepiej zerknij tutaj:

    http://www.brugman.pl/podstrona_21.html
    tak się zaczyna każda misja
    znaleźć człowieka, swoją przystań
    urządzić po swojemu kawałek świata
    zbratać się z nim

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony