dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 5
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 88
  1. #61
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mim
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Łomianki Dolne
    Posty
    171

    Domyślnie

    Mają być Brugman Kompakt 22 600x960.

    Nie wiem czemu tak szczegółowo dopytujesz. Mnie interesuje problem ogólny, czy dawać
    1) jeden grzejnik przy drzwiach balkonowych - wtedy będzie wysokość 600 mm
    2) jeden grzejnik pod oknem dachowym VELUX - wtedy będzie wysokość 900 mm, a szerokość odpowiednio węższa
    3) dwa grzejniki: pod oknem dachowym malutki, pod drzwiami balkonowymi normalny

    Pewnie wybiorę p 1) i doprowadzenie rury c.o. pod okno dachowe tak jak proponował deweloper. Wtedy w razie czego mogę podłączyć grzejniczek. We współczesnym domu jest mała szansa, że woda będzie się skraplać na oknie dachowym.

  2. #62

    Domyślnie

    grzejniki powinny być dobrane odpowiednio do pomieszczenia przy podobnym przeliczeniu dla całego domu np. 100W na m2 (trochę przewymiarowane)

    dałbym jeden grzejnik patrząc przede wszystkim na układ pomieszczenia - jak najdalej od stref przebywania ludzi (łóżko, biurko)

    pod oknem połaciowym daje się grzejnik także dlatego, że z takiego okna potrafi nieźle p..dzić

    inna sprawa, że do tej wielkości pokoju wystarczyły pewnie tylko okna balkonowe, ale już pewnie po ptakach
    tak się zaczyna każda misja
    znaleźć człowieka, swoją przystań
    urządzić po swojemu kawałek świata
    zbratać się z nim

  3. #63

    Domyślnie

    witam,

    a ja mam takie pytanie, mam w projekcie domu 5 okien połaciowych i mam taką ofertę:

    Okna Velux modele GZL lub Okna OKPOL modele Thermo VBA.
    Koszt taki sam, dlatego że Velux to model podstawowy a OKPOl to model bardziej dopasiony.

    Czy ktoś doradzi co lepiej wybrac ?? gołego Merca czy wypasionego OPLA ??

    pozdr,
    tdw.

  4. #64

    Domyślnie

    Jeżeli VBH to powinien być cennikowo dużo droższy od Veluxa
    dopytaj się jaki rabat jest na jednym i drugim - moim zdaniem ten Velux powinien wyjść dużo taniej
    tak się zaczyna każda misja
    znaleźć człowieka, swoją przystań
    urządzić po swojemu kawałek świata
    zbratać się z nim

  5. #65
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mim
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Łomianki Dolne
    Posty
    171

    Domyślnie

    Cytat Napisał enickman
    grzejniki powinny być dobrane odpowiednio do pomieszczenia przy podobnym przeliczeniu dla całego domu np. 100W na m2 (trochę przewymiarowane)

    dałbym jeden grzejnik patrząc przede wszystkim na układ pomieszczenia - jak najdalej od stref przebywania ludzi (łóżko, biurko)

    pod oknem połaciowym daje się grzejnik także dlatego, że z takiego okna potrafi nieźle p..dzić

    inna sprawa, że do tej wielkości pokoju wystarczyły pewnie tylko okna balkonowe, ale już pewnie po ptakach
    No tak, ale pewnie na oknie balkonowym są większe straty ciepła niż na oknie dachowym. Osobiście lubię okna dachowe, bo lubię światło w domu.

    "Żeby te plusy nie przesłoniły nam minusów"
    Miś

  6. #66

    Domyślnie

    witam,
    ten VBH kosztuje około 1070 zł
    a zwykły GZL Velux około 800 zł
    Mam około 30% rabatu na Okpol może dlatego, że biorę u nich dachówkę, więźbę i okna.

    pozdr,

  7. #67

    Domyślnie

    standardowy rabat na Veluxa to około 20-25%
    tak się zaczyna każda misja
    znaleźć człowieka, swoją przystań
    urządzić po swojemu kawałek świata
    zbratać się z nim

  8. #68
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mim
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Łomianki Dolne
    Posty
    171

    Domyślnie

    Okazało się, że mam okna dachowe FAKRO, a nie VELUX. Czy to duża różnica ?

  9. #69

    Domyślnie

    ale w kwestii grzejników? o ile są z tej samej półki to żadna

    ogólnie produkty podobne do siebie, podobno Fakro ma gorszy serwis
    tak się zaczyna każda misja
    znaleźć człowieka, swoją przystań
    urządzić po swojemu kawałek świata
    zbratać się z nim

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał tedew
    witam,
    ten VBH kosztuje około 1070 zł
    a zwykły GZL Velux około 800 zł
    Mam około 30% rabatu na Okpol może dlatego, że biorę u nich dachówkę, więźbę i okna.

    pozdr,
    Też mam ofertę OKPOLa i porównywałam do FAKRO ( z wentylacją)

    Wychodza podobnie technicznie i cenowo z tym, że OKPOL ma jakąś powłokę "samoczyszczącą"

    Pooglądałam - jak tam ogromnej różnicy nie widzę
    ale w hurtowni mi zwrócili na jedno uwagę- gwarancja na fakro czy velux - jak zakłada firma z autoryzacją
    okpol - jak zakłada firma dekarska -

    nie wiem czy prawda nie sprawdzałam.

    Dla mnie chyba najważniejsze to prawidłowy montaż, pogadałam z naszym dekarzem i jak wspomniał o pewnych niuansach przy zakładaniu + dodatkowe rzeczy to wiem, że będzie dobrze.

    I na 90 % bedzie okpol.
    Pozdrawiam Ewa

  11. #71

    Domyślnie

    mam pytanie do użytkowników okien dachowych, ponieważ waham się nad drewnianymi i PCV, do łazienek i tak trzeba kupić specjalnie powlekana, więc może PCV jest tańszym i prostszym rozwiązaniem. Natomiast do pokoju boję się drewnianego, ponieważ obejrzałam tu na forum kilka zdjęć poczerniałych ram, znajomi też twierdza, że prędzej czy później czeka to każdego - PCV raczej nie poczernieją - ale co z przenikalnością cieplną takich okien, czy nie jest gorsza? plastik jest chyba zimniejszy od drewna, poza tym jak PCV to jakiej firmy, na allegro tylko fakro, velux i roto, ja znalazłam okna skylight - czy ktoś coś słyszał o tych oknach, jak się je użytkuje. Może jednak najlepszym wyjściem jest rezygnacje z tych okien, ponieważ z tego co przeczytałam z tymi oknami są same problemy.
    Podsumowując, proszę o poradę czy drewniane, czy PCV (ale nie dyskusja te zdrowsze itd.., tylko które są bardziej funkcjonalne i dlaczego), a może w ogóle zrezygnować i nie stwarzać sobie problemu.
    wszystkim z góry dziękuję za pomoc.

  12. #72

    Domyślnie

    Jezeli okno do łazienki to najpewniejszy jest plastik bo nie bedzie pochłaniał wilgoci, nie wymaga konserwacji.
    W innych pomieszczeniach najlepiej wyglądają drewniane. Przy oknach dachowych trzeba spełnic kilka warunków odnosnie montażu i odpowiedniego docieplenia (na forum była już o tym mowa) czyli:
    *odpowiednio wykończone szpalety,
    *grzejnik pod oknem
    *odpowiedni montaż i docieplenie
    *sprawna wentylacja w pomieszczeniu
    *sprawdzony producent to też plus

    ... i wtedy nie bedzie problemu z szybkim niszczeniem drewnianych okien. Ludzie czesto otym zapiminają lub poprostu nie wiedza.
    Czasem ramy czepnieją bo niespełnienie tych powyższych warunków powoduje zwiększoną kondensacje pary wodnej, która wychodzi na oknie bo jest najzimniejsze w pomieszczeniu i wtedy z okien się leje, drewno pochłania wilgoć, ktora je poprostu niszczy. Plastiku wilgoć nie zniszczy ale bedzie się lało z nich tak samo jak z drewnianych.

    Poprostu trzeba dopilnować odpowiedniego montazu i docieplenia i wtedy bedziesz zadowolona z okien dachowych (drewnianych i plastikowych)

    pozdr

  13. #73
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Zapomniałeś o odpowiednim spadku Pozdrawiam Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  14. #74

    Domyślnie

    odpowiedni spadek?? hmmmm

    Spadek dachu raczej nie ma znaczenia!
    przyznaje ze nie wiem o co chodzi!

    No chyba że taki spadek po dziadku, wtedy to ma znaczenie


    pozdr

  15. #75

    Domyślnie

    nie wiem czy z tym spadkiem to było do mnie, jak tak to nie wiem o co chodzi, ale zapomniałam napisać o bardzo ważnej rzeczy, mianowicie nie planuje na górze grzejników, tylko podłogówkę, może w łazience będzie grzejnik, ale tylko na powrocie z podłogówki, czyli nie będzie grzał zbyt mocno. Czy w takim wypadku nie lepiej nawet do pokoju PCV?

  16. #76

    Domyślnie

    nachylenie dachu 35 stopni.

  17. #77
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Widzisz Krzysiu, Ty nie wiesz o co chodzi a Kaniosy załapał Pozdrawiam Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  18. #78

    Domyślnie

    No dobra nachylenie dachu 35 stopni i co w związku z tym??

    Mistrzu Janie oświeć!!!


    pozdr

  19. #79

    Domyślnie

    a ja jeszcze ponowię pytanie, co zrobić jeżeli nie planuję w pokoju żadnego grzejnika tylko ogrzewanie podłogowe, w łazience grzejnik może być, ale na "powrocie", czyli też za gorący nie będzie. Jak w takiej sytuacji będą się zachowywały okna dachowe? Może wtedy dać sobie spokój, albo dać PCV? Nie wiem.

  20. #80

    Domyślnie

    Troszke zeszliśmy z tematu.

    Grzejnik czy podłogówka, chodzi oto żeby zapewnić prawidłowy ruch powietrza przy oknie. I teraz pytanie czy podłogówka spełni zadanie. Hmmmm
    Moim zdaniem bedzie ok bo z drugiej strony grzejnik jest zalecany a nie obowiązkowy


    pozdr

Strona 4 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony