dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 34
  1. #1

    Domyślnie podwieszone WC - za wysoko

    Mam podwieszoną miskę sedesową - jednak wykonawca dał ją za wysoko (niestety tak zdecydowali obaj z moim mężem ) i nie jest to wygodne dla niższych osób. Nie mówiąc, że nie uwzględniono grubości deski przy tych przymiarkach .
    Czy można jakoś sprytnie niewiele wykuć aby obniżyć sedes nie rujnując całej ściany ? W którym miejscu ? Stelaż jest geberita.

  2. #2

    Domyślnie

    Teraz to już po sprawie.
    Może wymyślić coś pod nóżki ? ale to półśrodek.
    Kocham to co zbudowałem.
    Ciężko było, ale dziś wiem że mam to o czym marzyłem.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    jakiej firmy stelaz?
    Bo Viega ma dośc fajnie rozwiązane - otwory pod śruby mozna zamontować na kilku wysokościach. Z tym jest szansa bez rujnowania całej zabudowy. Z innymi bez szans.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    problem tkwi nie w producencie stelaża, bo każdy ma możliwość regulacji,

    problemem jest podejście kanalizacyjne,

    jeśli jest możliwość jego obniżenia, to po drobnych demolkach można to zrobić,
    jeżeli nie to tylko podnóżek do tronu,

  5. #5

    Domyślnie

    jak można ustawić stelaż Geberita za wysoko? Przecież jest na nim specjalny znacznik który powinien znajdować się 1m nad ostateczną posadzką. U mnie stelaż stawiany był na chudziaku więc znacznik początkowo znajdował się 117cm nad chudziakiem. Przyszedł styropian, wylewka płytki i jest teraz chyba 99cm czyli w miarę ok.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    jak można ustawić stelaż Geberita za wysoko? Przecież jest na nim specjalny znacznik który powinien znajdować się 1m nad ostateczną posadzką. U mnie stelaż stawiany był na chudziaku więc znacznik początkowo znajdował się 117cm nad chudziakiem. Przyszedł styropian, wylewka płytki i jest teraz chyba 99cm czyli w miarę ok.


    Jestem w stanie sobie wyobrazić, że ludzie mają różny wzrost i to co dla jednego za wysoko, dla drugiego może być w sam raz. W Gebericie o tym nie wiedzą? Trochę dziwne.

  7. #7

    Domyślnie

    słyszałem. że geberita warto kilka cm nizej osadzić niż ten znacznik, prawda to?

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mapan
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    poza tym dochodzi fakt, że same muszle mają inny kształt i dwa różne modele muszli przykręcone do tego samego stelaża będą miały deski na różnych wysokościach. Czasem 0,5 cm daje znaczącą poprawę w komforcie użytkowania. Pod deską są takie korki dystansowe. Możesz spróbować je wyjąć, może coś się poprawi. U mnie pomogło.[/i]
    nie święci garnki lepią
    Dzienniki Słoneczne
    Komentarze

  9. #9

    Domyślnie

    no jeżeli komuś robi różnicę 5mm w wysokości na jakiej ma deskę sedesową to ja przepraszam....

    edde ja zawiesiłem tak jak pisałem - nie wiem na jakiej wysokości mam obecnie deskę ale wydaje się że jest ok (mam wrażenie że mogłaby być nawet wyżej ). Mój 4 letni synek jest w stanie wysikać się do niej na stojąco a jest dość niski. jak chcesz to mogę zmierzyć na jakiej wysokości jest teraz (miskę mam cersanitu chyba model Iryda)

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmor
    Jestem w stanie sobie wyobrazić, że ludzie mają różny wzrost i to co dla jednego za wysoko, dla drugiego może być w sam raz. W Gebericie o tym nie wiedzą? Trochę dziwne.
    Zaczynamy dyskutować o gustach? Gdzie nas to zaprowadzi? Czyli co? Powinni dołączyć tabelkę z przelicznikiem na jakiej wysokości ma być znacznik w zależności od wysokości użytkownika? Jest jakiś standard i kierując się nim średnio powinno być ok, ale nie dla tych dla których 1cm jest sporym problemem.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    Cytat Napisał zbigmor
    Jestem w stanie sobie wyobrazić, że ludzie mają różny wzrost i to co dla jednego za wysoko, dla drugiego może być w sam raz. W Gebericie o tym nie wiedzą? Trochę dziwne.
    Zaczynamy dyskutować o gustach? Gdzie nas to zaprowadzi? Czyli co? Powinni dołączyć tabelkę z przelicznikiem na jakiej wysokości ma być znacznik w zależności od wysokości użytkownika? Jest jakiś standard i kierując się nim średnio powinno być ok, ale nie dla tych dla których 1cm jest sporym problemem.

    Ale o jakich gustach? Ja napisałem o komforcie użytkowania, a nie o guście. jeśli koszykarz nie zmieści się do "malucha" to ma spaczony gust?
    Jesli rodzina ma wzrost przeciętny, tzn. dzieci i dorośli to pewnie dobrze będzie korzystać ze znaczników. Rozrzut wzrostu średniego bywa dość znaczny, a na pewno większy niż 1cm to i po co ma ktoś wieszać cokolwiek na standardowej wysokości jeśli wszystkim domownikom będzie to przeszkadzać?

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Korzystałem kiedyś z toalety u znajomych / stelaż Geberita / posadzonej sporo za wysoko - ciekawe doswiadczenie - na muszlę trzeba wchodzić prawie jak na konia - ale nie ma tego złego - można łatwiej pomachać nogami siedząc na muszli
    --
    Pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    i co? wszystko na wyższym/niższym poziomie? umywalki, zlewozmywak,automatycznie blat w kuchni, poziom parapetów, wyższy/niższy stół i krzesła, biurka... A potem chcemy sprzedać dom i szukamy kupca o podobnym wzroście...

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo
    ale nie ma tego złego - można łatwiej pomachać nogami siedząc na muszli
    gorzej jak przyjdzie zatwardzenie i trzeba się mocno zaprzeć

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    i co? wszystko na wyższym/niższym poziomie? umywalki, zlewozmywak,automatycznie blat w kuchni, poziom parapetów, wyższy/niższy stół i krzesła, biurka... A potem chcemy sprzedać dom i szukamy kupca o podobnym wzroście...

    Jak ktoś buduje na sprzedaż to wiele rzeczy robi inaczej
    Zakładam, że większość uczestników tego forum buduje dla siebie.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    Cytat Napisał pablitoo
    ale nie ma tego złego - można łatwiej pomachać nogami siedząc na muszli
    gorzej jak przyjdzie zatwardzenie i trzeba się mocno zaprzeć
    --
    Pozdrawiam

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmor
    [Zakładam, że większość uczestników tego forum buduje dla siebie.
    zgadzam się, ale założę się, że większość tych domów i tak przejdzie kiedyś w inne ręce (dzieci/wnuki, nowi właściciele)

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    Cytat Napisał zbigmor
    [Zakładam, że większość uczestników tego forum buduje dla siebie.
    zgadzam się, ale założę się, że większość tych domów i tak przejdzie kiedyś w inne ręce (dzieci/wnuki, nowi właściciele)
    A ja się założę, że nie większość, a wszystkie (jeśli wcześniej nie ulegną zagładzie), ale to nie dowód na to, że powinniśmy budować wygodnie dla przyszłych właścicieli.
    Kończąc temat zwócę tylko uwagę, że autorka ma miskę za wysoko dla niej. Bez znaczenia jest fakt, czy jest na standardowej czy nie wysokości.
    A intencje kolegi pierwka w pełni rozumiem i nie przekreślam.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    kurna, postawić obok rozkładaną drabinkę i dla wszystkich bedzie dobrze.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    kurna, postawić obok rozkładaną drabinkę i dla wszystkich bedzie dobrze.

    Ale, że co? Że niby tak jak kury na grzędzie?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony