dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 34 z 34
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo
    Korzystałem kiedyś z toalety u znajomych / stelaż Geberita / posadzonej sporo za wysoko - ciekawe doswiadczenie - na muszlę trzeba wchodzić prawie jak na konia - ale nie ma tego złego - można łatwiej pomachać nogami siedząc na muszli
    No nie róbcie sobie jaj
    Jak na konia czyli dobre 1,6 m to może ten stelaż zamocowali do sufitu
    el-ka mogłabyś napisać jak wysoko masz tą muszle ?
    Kocham to co zbudowałem.
    Ciężko było, ale dziś wiem że mam to o czym marzyłem.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    jak można ustawić stelaż Geberita za wysoko?
    Wystarczy filozof-kafelkarz. Usilnie mnie przekonywał że w/g znacznika będzie za nisko. Jest w/g znacznika i wszystkim pasuje.

  3. #23

    Domyślnie

    wykonawca dał ją za wysoko (niestety tak zdecydowali obaj z moim mężem ) i nie jest to wygodne dla niższych osób.
    Jak się nie potrafi wypośrodkować, to trzeba dwie montować. I choć doskonale rozumiem obawy piszącej, to rozumiem męża i murem staję po jego stronie. Wyrósł widać już z nocnika. I podjął męską decyzję. Żona trochę pozrzędzi i przestanie, a jemu już zawsze będzie wygodnie. W końcu to jedyne miejsce, gdzie można w spokoju gazetę poczytać, więc musi być wygodne.

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Reasumując- to powinno być regulowane. Na motorek. Najlepiej pilotem.

  5. #25

    Domyślnie

    zmierzyłem i u mnie deska jest na poziomie 41cm od posadzki a wygląda to tak

    Montaż stelaża tak jak pisałem wcześniej. Miska Iryda Cersanitu. Obok będzie jeszcze bidet ale najpierw muszę wykleić obudowę wanny, która jest bardziej z prawej strony.

  6. #26

    Domyślnie

    Uwaga na geberita, przy wypoziomowaniu 100cm w.g znacznika, kibel villeroa z deską jest na 44cm. niewygodnie, beznadziejnie!!!

  7. #27
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    essi7

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-043
    Posty
    5

    Domyślnie podwieszane WC - za wysoko

    Wiem że trochę czasu minęło, ale mam ten sam problem. Czy udało się wyjść z tej sytuacji ?

    Pozdrawiam


    Cytat Napisał el-ka Zobacz post
    Mam podwieszoną miskę sedesową - jednak wykonawca dał ją za wysoko (niestety tak zdecydowali obaj z moim mężem ) i nie jest to wygodne dla niższych osób. Nie mówiąc, że nie uwzględniono grubości deski przy tych przymiarkach .
    Czy można jakoś sprytnie niewiele wykuć aby obniżyć sedes nie rujnując całej ściany ? W którym miejscu ? Stelaż jest geberita.

  8. #28
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    essi7

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-043
    Posty
    5

    Domyślnie

    Czy tylko wystarczy skuć dół i ewentualnie płytę z otworem?

  9. #29
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    essi7

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-043
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał el-ka Zobacz post
    Mam podwieszoną miskę sedesową - jednak wykonawca dał ją za wysoko (niestety tak zdecydowali obaj z moim mężem ) i nie jest to wygodne dla niższych osób. Nie mówiąc, że nie uwzględniono grubości deski przy tych przymiarkach .
    Czy można jakoś sprytnie niewiele wykuć aby obniżyć sedes nie rujnując całej ściany ? W którym miejscu ? Stelaż jest geberita.
    Witam. Mam ten sam problem. Jak potoczyły sie sprawy

  10. #30
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    essi7

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-043
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950 Zobacz post
    problem tkwi nie w producencie stelaża, bo każdy ma możliwość regulacji,

    problemem jest podejście kanalizacyjne,

    jeśli jest możliwość jego obniżenia, to po drobnych demolkach można to zrobić,
    jeżeli nie to tylko podnóżek do tronu,
    Tak są nóżki
    Czy tylko wystarczy skuć dół i ewentualnie płytę z otworem?

  11. #31
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    essi7

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-043
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał el-ka Zobacz post
    Mam podwieszoną miskę sedesową - jednak wykonawca dał ją za wysoko (niestety tak zdecydowali obaj z moim mężem ) i nie jest to wygodne dla niższych osób. Nie mówiąc, że nie uwzględniono grubości deski przy tych przymiarkach .
    Czy można jakoś sprytnie niewiele wykuć aby obniżyć sedes nie rujnując całej ściany ? W którym miejscu ? Stelaż jest geberita.
    Ponawiam pytanie

    Mam podwieszoną miskę sedesową - jednak wykonawca dał ją za wysoko (niestety tak zdecydowali obaj z moim mężem ) i nie jest to wygodne dla niższych osób. Nie mówiąc, że nie uwzględniono grubości deski przy tych przymiarkach .
    Czy można jakoś sprytnie niewiele wykuć aby obniżyć sedes nie rujnując całej ściany ? W którym miejscu ? Stelaż jest geberita.

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Pod porcelaną musi swobodnie przejść mop, u niektórych nawet i-robot. Z tego wychodzi krawędź górna na 45cm, co docenicie na starość. Gdy jest niżej, staruszkom z trudem się wstaje. Wiem co piszę, różne akcje widziałem.

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MarcinMops

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    64

    Domyślnie

    Co do regulacji Geberitu na standardowych śrubach jest luz około 1cm, żeby więcej wyregulować można gwint sztangi przerobić i wtedy około 2cm w górę lub w dół
    aby uzyskać więcej centymetrów trzeba już grubiej przerabiać $$

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał essi7 Zobacz post

    Mam podwieszoną miskę sedesową - jednak wykonawca dał ją za wysoko (niestety tak zdecydowali obaj z moim mężem ) i nie jest to wygodne dla niższych osób.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony