Witam. W tym roku przy pemoncie domu zdecydowałem sie na wymianę starego pieca na nowy. Wybór padł na piec firmy HEF Multi Mat na ekogroszek. Zakupiłem ekogroszek i zaczął się problem. Mój piec strasznie dymi, zbiera się w nim dużo sadzy, a ekogroszek nie spala się całkowicie to znaczy pozostaje żużel w popielniku. Piec musze czyści co tydzień i z popielnika wybiera ok 2 pojemników popiołu i sadzy która spadnie z góry po czyszczeniu. Wentylator mam ustawiony na 30% mocy i przesłonę mam przesłoniętą na ok. 1,5 cm. Sterownik to Compit R520. nie wiem co mam robic. Ekogroszek wydaje mi się że jest kaloryczny bo osiagnięcie temp 65-73 stopinie to nie problem. Prosze o radę. Dodam ze mam zamontowany zawór 3 drogowy i w domu jest ciepło, trylko własnie problem jest ze spalanie. Czy może są jakieś specyfiki aby piec sie tak nie brudził sadzą oraz moze macie jakieś sprawdzone ustawienia sterownika. Dodam jeszcze że spalanie to ok 1 zasobnika( może nie całego) na tydzień prtzy tem. zewnętrznej 0-6 stopni. Z góry dziękuję za odpowiedzi i posze o radę.