dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 137
  1. #1

    Domyślnie elektrozawór, odciecie wody przez alarm

    witam, czy sa takie zawory które odcinają "rurociąg" wody który można zamykać poprzez centralkę alarmowa Satel CA4? alarm załączony, zawór zamknięty.
    ZBUDOWALEM KOLIBE-L

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Jest ich mnóstwo ...
    - np tutaj - http://www.elektrozawory-sklep.pl/pl/ - te na 220V AC ,
    http://www.elektrozawory-sklep.pl/pl...produktow.html - te na 24V DC .
    --
    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo
    Jest ich mnóstwo ...
    - np tutaj - http://www.elektrozawory-sklep.pl/pl/ - te na 220V AC ,
    http://www.elektrozawory-sklep.pl/pl...produktow.html - te na 24V DC .
    dzięki, kiepsko szukałem
    pozdrawiam
    ZBUDOWALEM KOLIBE-L

  4. #4

    Domyślnie

    Masz jeszcze www.elektrozawory.pl
    Ale gdzie byś nie kupował to bierz NZ (normalnie zamknięty). Przy NO możesz mieć pecha że wężyk pęknie albo cewka się zablokuje (u mnie tak było) gdy akurat prądu nie będzie.
    Przy NZ ustawisz Satela by odcinał napięcie cewki po załączeniu alarmu.
    Pozdrawiam - Piotr

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    chrobry

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    344
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Re: elektrozawór, odciecie wody przez alarm

    Cytat Napisał slawciol
    witam, czy sa takie zawory które odcinają "rurociąg" wody który można zamykać poprzez centralkę alarmowa Satel CA4? alarm załączony, zawór zamknięty.
    Też bede cos takiego montował i tez do CA4. Mam namiar na ten sklep http://sklep.elektrozawory.pl/

    Czy bedziesz dawał jeden zawór na główną rure zasilającą ? Jaki masz piec ?

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał panda
    Masz jeszcze www.elektrozawory.pl
    Ale gdzie byś nie kupował to bierz NZ (normalnie zamknięty). Przy NO możesz mieć pecha że wężyk pęknie albo cewka się zablokuje (u mnie tak było) gdy akurat prądu nie będzie.
    Przy NZ ustawisz Satela by odcinał napięcie cewki po załączeniu alarmu.
    Raczej jak uzbroisz alarm a nie po załączeniu.

    Jeżeli kupisz NZ to licz się z tym że jeżeli braknie prądu a akum. centrali się rozładuje to ci wodę odetnie. Również jeżeli cewka się spali to tez ci odetnie wodę.

    Cytat Napisał panda
    Przy NO możesz mieć pecha że wężyk pęknie
    Co ma pękanie wężyka do typu zaworu ?
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  7. #7

    Domyślnie

    Będę brał NO, alarm za zbrojony, woda odcięta
    ZBUDOWALEM KOLIBE-L

  8. #8

    Domyślnie Re: elektrozawór, odciecie wody przez alarm

    Cytat Napisał chrobry
    Cytat Napisał slawciol
    witam, czy sa takie zawory które odcinają "rurociąg" wody który można zamykać poprzez centralkę alarmowa Satel CA4? alarm załączony, zawór zamknięty.
    Też bede cos takiego montował i tez do CA4. Mam namiar na ten sklep http://sklep.elektrozawory.pl/

    Czy bedziesz dawał jeden zawór na główną rure zasilającą ? Jaki masz piec ?
    tak, jeden na zasilaniu głównym domu. Piec 2 funkcyjny
    ZBUDOWALEM KOLIBE-L

  9. #9

    Domyślnie

    mozna tez zastosowac zawory tzw troj punktowe.
    zasilanie na jeden kabelek to zamyka
    gdy na drugi to otwiera i nie pobiera zadnego pradu w polozeniach krancowych , te NO NZ to zawsze te 5W razy 24h razy 365 i sie uzbiera akurat na taki jak pisze.
    Praktycznie skonczony lecz ....zaczynam nowy

    MGprojekt - Pod Debem - skonczony
    Archon - rezydencja w nerterach 2 - faza startowa

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Typ zaworu NZ to dla mnie bezsens - czyli podczas pobytu w domu i normalnego użytkowania cewka cały czas pod napięciem / licznik bije 24h/doba / ...

    Podczas opuszczenia budynku i uzbrojeniu alarmu cewka powinna złapać i zawór zamknąć - nie ma wody . To ma sens i uzasadnienie ekonomiczne - oczywiście dla takiego systemu trzeba przewidzieć większy akumulator w centrali w przypadku braku zasilania - aby zawór nie rozładował akumulatora i nie wyłączył centrali ...
    --
    Pozdrawiam

  11. #11

    Domyślnie

    obojetnie jaki zaworek zamontujemy , zawsze w ktoryms ze stanow bedzie pobieral prad ...
    te trojdrozne to biora w momencie gdy zamyka lub otwiera
    Praktycznie skonczony lecz ....zaczynam nowy

    MGprojekt - Pod Debem - skonczony
    Archon - rezydencja w nerterach 2 - faza startowa

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    chrobry

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    344
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał mario0658
    obojetnie jaki zaworek zamontujemy , zawsze w ktoryms ze stanow bedzie pobieral prad ...
    te trojdrozne to biora w momencie gdy zamyka lub otwiera
    Masz moze namiar na sklep z tego typu zaworami ?

  13. #13
    Praktycznie skonczony lecz ....zaczynam nowy

    MGprojekt - Pod Debem - skonczony
    Archon - rezydencja w nerterach 2 - faza startowa

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał mario0658
    obojetnie jaki zaworek zamontujemy , zawsze w ktoryms ze stanow bedzie pobieral prad ...
    No chyba jest różnica - pobierać prąd 24h/dobę przez miesiąc niż pobierać podczas nieobecności w domu zakładając tych kilka dni w miesiącu kiedy nas nie ma i system zamyka zawór pobierając wówczas prąd ...


    --
    Pozdrawiam

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo
    kiedy nas nie ma i system zamyka zawór pobierając wówczas prąd ...
    A jak nas nie ma i prąd wyłączą to zawór się otwiera - czy to powód do radości że miesięcznie zaoszczędziliśmy 1,80 zł ?
    Pozdrawiam - Piotr

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał panda
    Cytat Napisał pablitoo
    kiedy nas nie ma i system zamyka zawór pobierając wówczas prąd ...
    A jak nas nie ma i prąd wyłączą to zawór się otwiera - czy to powód do radości że miesięcznie zaoszczędziliśmy 1,80 zł ?
    Skoro zawór jest sterowany przez system alarmowy - to podczas braku zasilania jest wysterowany z akumulatora podtrzymującego zasilanie centrali - jak napisałem powyżej - jeżeli dobierze sie odpowiednią pojemność tegoż akumulatora to przez wiele godzin/dni takie zjawisko nie nastąpi .
    --
    Pozdrawiam

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo
    Skoro zawór jest sterowany przez system alarmowy - to podczas braku zasilania jest wysterowany z akumulatora podtrzymującego zasilanie centrali - jak napisałem powyżej - jeżeli dobierze sie odpowiednią pojemność tegoż akumulatora to przez wiele godzin/dni takie zjawisko nie nastąpi .
    Z całym szacunkiem ale to tylko w teorii ładnie wygląda. Zrób bilans prądowy dla akumulatora centrali (12V) zasilającego proponowany przez Ciebie zawór (24V lub 230V). Przetwornica? W bilansie uwzględnij wszystko co akumulator ten zasila, przy czym weź pod uwagę normalny system alarmowy a nie wyrób alarmopodobny proponowany przez firmy ochroniarskie. Załóż podtrzymanie awaryjne zasilania przez 24 godziny, mniej to już jest bezsens.
    Zresztą OK, są zawory z cewką na 12V, przy średnicy 3/4" pobór mocy według producenta to 14W (1,2A). Porównaj to ze średnim (a nie maksymalnym) zapotrzebowaniem modułów centrali: płyta główna Integra 64 - 0,149A, manipulator - 0,024A, czujka PIR - 0,01A, czujka mikrofalowa - 0,025A.
    Akumulator 17Ah (typowy do central) będzie podtrzymywał Twój zawór (i tylko zawór) przez max. 14 godzin, przy czym rozładujesz go do zera a zatem pójdzie na śmietnik. A gdzie reszta centrali?
    Dobierz zatem do swojego pomysłu odpowiedni akumulator (gdzie go zmieścisz?) i policz jeszcze czy centrala potrafi go naładować.

    Edit:
    Centrala po to ma wyjścia przekaźnikowe żeby z nich korzystać. IMHO żeby to miało sens to postawiłbym akumulator samochodowy 60Ah z prostownikiem i układem rozłączającym przy spadku napięcia na akumulatorze poniżej zadanej wartości. Do akumulatora podpiąć cewkę zaworu i sterować z centrali przekaźnikiem.
    I nie piszcie że u Was prąd jest zawsze - ostanie lata pokazały (i to na dużą skalę, wystarczy większy opad śniegu) że wcale tak nie jest i lepiej nie będzie.
    Pozdrawiam - Piotr

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Nie ma o czym dyskutować - polemika jest bez sensu - każdy robi jak uważa - ja napisałem jak wg mnie jest najrozsądnie to zrobić - i tak ja bym zrobił - nawet wyliczone przez Ciebie 14 godzin to kuuupa czasu - zresztą - jak ja opuszczam dom ze wszystkimi domownikami na kilka dni to zawsze ręcznie odcinam media - jak dla mnie to automatyczne odcięcie wody przez system alarmowy jest pożądane jak wyjeżdżam do pracy a aktualnie nie ma w domu nikogo - max kilka godzin, lub jak zostawiam dom bez domowników na właśnie kilka godzin - wtedy jestem spokojny że włączając system alarmowy jednoczesnie odcinam dopływ wody do budynku - nawet jak w tym czasie prąd wyłaczą i system przejdzie na zasilanie z aku centrali - po 3 godz mam sygnał z monitoringu ze nie mam w domu zasilania / agencja ochrony monitoruje mi zasilanie w budynku / - i wracam skontrolować dlaczego i co sie stało ...
    Ale jak napisałem - każdy robi jak uważa ... - nie moją intencją jest przekonywanie kogolwiek do mojej kocepcji ...
    - ale podtrzymanie zasilania na cewce zaworu NZ przez 24h/30 dni w miesiącu/360dni w roku - jest dla mnie conajmniej bezsensowne ...
    --
    Pozdrawiam

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał panda
    (...)
    I nie piszcie że u Was prąd jest zawsze - ostanie lata pokazały (i to na dużą skalę, wystarczy większy opad śniegu) że wcale tak nie jest i lepiej nie będzie.
    Od trzech lat jak mieszkam w moim domu nigdy jeszcze nie zdażyła się przerwa w dostawie prądu dłuższa jak godzina / a i tak ta godzina była wcześniej sygnalizowana przez ZE / , normalne zaniki zasilania na mojej sieci to kilkusekundowe przerwy w dostawie .
    Oczywiscie nie jest to żaden argument - ale nie ma co dorabiać ideologi do czegoś co może się zdarzyć a nie musi ...
    --
    Pozdrawiam

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo
    polemika jest bez sensu
    To nie polemika, to liczby

    - ale podtrzymanie zasilania na cewce zaworu NZ przez 24h/30 dni w miesiącu/360dni w roku
    Podtrzymanie cewki 24h/30 dni to koszt 1,80 zł miesięcznie a przecież średnio jesteśmy poza domem 10 godzin dziennie (a czasem i dłużej). A wtedy cewka prądu nie bierze.

    No ale fakt, jak mawiali starożytni - każdemu według potrzeb a koń po to ma głowę żeby myślał
    Pozdrawiam - Piotr

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony