dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 41
  1. #1

    Domyślnie Instalacja TV - da się to łatwiej pociągnąć?

    Planuję instalację tv w następującej wersji - od każdego gniazda w pokoju bezpośrednio do konwertera quad przy antenie na zewnątrz. Tak jak na rysunku.

    Kable pójdą na ścianie zaraz przy suficie, nad nadprożem okiennym. Pytanie - da się to jakoś łatwiej połączyć?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sat.jpg
Wyświetleń:	156
Rozmiar:	61,1 KB
ID:	411209
    Ostatnio edytowane przez eryk77 ; 16-04-2018 o 11:01

  2. #2

    Domyślnie

    A o multiswitchach słyszał?

  3. #3

    Domyślnie

    Coś słyszał. Jak to wykorzystać na swoim przykładzie tak łopatologicznie?

  4. #4

    Domyślnie

    Jakie planujesz anteny? DVB-T do TV i UKF dla radia FM? Satelita to już wiem. Najlepiej dwa konwertery quatro. Wtedy musisz pociagnąć minimum 9 (lepiej dać zapas) przewodów do multiswitcha. I dalej od multiswitcha do gniazd koncowych abonenckich w danych pomieszczeniach. Inaczej nie ma sensu moim zdaniem.
    https://asset.conrad.com/media10/isa...1_FB/image.jpg

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał brencik Zobacz post
    Jakie planujesz anteny? DVB-T do TV i UKF dla radia FM? Satelita to już wiem. Najlepiej dwa konwertery quatro. Wtedy musisz pociagnąć minimum 9 (lepiej dać zapas) przewodów do multiswitcha.
    Jaki zapas? I czy użytkownik faktycznie potrzebuje tych 2 konwerterów?

  6. #6

    Domyślnie

    Kolego tu masz przykład instalacji:
    http://www.dipol.com.pl/odbior_platf...schemat120.htm

    Pomiń w powyższej instalacji card spliter i kamerkę. Do pomieszczeń z tv doprowadzone dwa przewody sat co w nowoczesnych dekoderach pozwala ci w pełni wykorzystać ich potencjał

    Dwa konwertery w przypadku odbioru z dwóch satelitów. Jeśli zależny nam tylko na polskich platformach to 1 satelita/konwenter wystarczy

    Możesz jeszcze poczytać o instalacjach unicable
    Ostatnio edytowane przez rhein ; 16-04-2018 o 21:08

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Jaki zapas?
    Zapas aby w razie uszkodzenia któregoś z przewodów był zapasowy. Tutaj wyjaśnienia uważam za zbędne. Zapytaj na forum samochodowym po co koło zapasowe

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    I czy użytkownik faktycznie potrzebuje tych 2 konwerterów?
    Zależy ile programów, z jakich satelit i na ilu odbiornikach chce odbierać programy.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Jaki zapas? I czy użytkownik faktycznie potrzebuje tych 2 konwerterów?
    tak. Jeden konwerter jeden satelita, u nas potrzeba dwa, bo wszystkie platformy satelitarne nadają z co najmniej dwóch satelitów. Kazdy konwerter typu quad:
    1. pasmo dolne polaryzacja H lub prawoskrętna
    2.pasmo dolne polaryzacja V lub lewoskretna
    3.pasmo górne polaryzacja H lub prawoskrętna
    4.pasmo górne polaryzacja V lub lewoskretna


  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał brencik Zobacz post
    Zapas aby w razie uszkodzenia któregoś z przewodów był zapasowy. Tutaj wyjaśnienia uważam za zbędne. Zapytaj na forum samochodowym po co koło zapasowe
    Czyli wg Ciebie przy zastosowaniu 2 konwerterów typu quattro i sygnału dvb-t dając 9 koncentryków zostaje jakiś zapas? Czy też w razie uszkodzenia zmniejszymy funkcjonalność instalacji i albo zrezygnujemy z jednego satelity albo z sygnału dvb-t? Czy też nie za bardzo wiesz o czym piszesz?

    tak. Jeden konwerter jeden satelita, u nas potrzeba dwa, bo wszystkie platformy satelitarne nadają z co najmniej dwóch satelitów.
    No nie wiem bo np nc+ nadaje z Hotbirda cyfrowy polsat zresztą też.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    tak. Jeden konwerter jeden satelita, u nas potrzeba dwa, bo wszystkie platformy satelitarne nadają z co najmniej dwóch satelitów.
    Możesz to rozwinąć? U nas czyli w Polsce najbardziej popularne płatne platformy nadają z jednego satelity Hotbird. No chyba, że chce się dodatkowo np holenderski canal digitaal z 23.5E lub np Sky Deutchsland z Astry 19

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Czyli wg Ciebie przy zastosowaniu 2 konwerterów typu quattro i sygnału dvb-t dając 9 koncentryków zostaje jakiś zapas? Czy też w razie uszkodzenia zmniejszymy funkcjonalność instalacji i albo zrezygnujemy z jednego satelity albo z sygnału dvb-t? Czy też nie za bardzo wiesz o czym piszesz?



    No nie wiem bo np nc+ nadaje z Hotbirda cyfrowy polsat zresztą też.
    Pisałem "MINIMUM 9". Czyli np. 10 albo 11.
    Proszę czytać ze zrozumieniem.
    Rence opadajom

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał rhein Zobacz post
    Możesz to rozwinąć? U nas czyli w Polsce najbardziej popularne płatne platformy nadają z jednego satelity Hotbird. No chyba, że chce się dodatkowo np holenderski canal digitaal z 23.5E lub np Sky Deutchsland z Astry 19
    chyba masz rację, zostałem trochę w tyle z informacja z jakich satelit nadają. W takim razie wystarczy jeden quad.


  13. #13

    Domyślnie

    Panowie, chcę to zrobić na 4 kablach od gniazd. Nie interesuje mnie nagrywanie. Czyli podsumowująć - 4 przewody od gniazd do multiswitcha, od multiswitcha do anteny SAT 4 przewody, 1 przewód od antenty DVBT do multiswitcha. Teraz powstaje pytanie - jaki sygnał mam w gniazdach końcowych? - SAT czy DVBT skoro do multiswitcha idą 2 sygnały pięcioma przewodami a do gniazd końcowych idą 4 przewody

  14. #14

  15. #15

  16. #16

  17. #17

    Domyślnie

    Nie zapomnijcie, że dobry przewód koncentryczny i jego odpowiednie zarobienie to połowa sukcesu. W takich instalacjach domowych polecany jest przewód Triset-113 PE żelowany - czarny

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał rhein Zobacz post
    Nie zapomnijcie, że dobry przewód koncentryczny i jego odpowiednie zarobienie to połowa sukcesu. W takich instalacjach domowych polecany jest przewód Triset-113 PE żelowany - czarny
    Żelowany tak ale tylko na zewnątrz.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał eryk77 Zobacz post
    Ok, coś już wiem. Powiedzcie jeszcze czy taki zestaw wystarczy do złożenia kompletnej instalacji

    https://dvbsklep.pl/pl/p/Gniazdo-kon...2-00-Axing/146
    Jeszcze sporo elementów brakuje. Przewody, złączki itp.
    No i serio chcesz w domu zastosować gniazda natynkowe? W całym domu stosuje się produkty jednej serii jednego producenta

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał brencik Zobacz post
    Jeszcze sporo elementów brakuje. Przewody, złączki itp.
    No i serio chcesz w domu zastosować gniazda natynkowe? W całym domu stosuje się produkty jednej serii jednego producenta
    podejrzewam, ze złaczki, przewody to na tyle sa jasne, ze o nich nie pisze, a to gniazdo co zaproponował autor jest natynkowo podtynkowe. Można go montować i tak i tak.


Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony