dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 125
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie niskie (bardzo) ciśnienie tętnicze

    Wszyscy walczą z wysokim ciśnienie bo jest niebezpieczne dla zdrowia. A jak bardzo może być niskie ciśnienie?. Ja mam tą przypadłość i na dodatek muszę brac leki które dodatkowo je obniżją nie muszę pisać jak sie czuję kiedy standartowe moje ciśnienie to około 90/ 60
    Nie mogę się nigdzie doszukać informacji bo wszędzie piszą o zawysokim
    Radę dostałam żeby w chwili słabości koniaczka sobie strzelić, jak tak dalej pójdzie to w alkocholizm wpadnę. Niskociśnieiowcy ratunku, jak sobie radzicie ???

  2. #2

    Domyślnie

    Ja często mam nawet ponizej 90 alkoholu nie pijam, bo leki nie pozwalają, więc tak sobie podnieśc nie mogę

    ratuje się preparatem o nazwie Glucardiamid

    z ulotki:
    Glucardiamid można stosować pomocniczo w: stanach dużego i długotrwałego wysiłku fizycznego, stanach przewlekłego osłabienia i zmęczenia.
    Skład:
    1 tabletka zawiera substancje czynne:
    Niketamid - 125 mg
    Glukoza - 1500 mg

    Działanie:
    Niketamid działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy. Powoduje zwiększenie wrażliwości ośrodka oddechowego na dwutlenek węgla, podwyższa objętość oddechową i nasila częstość oddechów.
    Zwiększając częstość uderzeń serca, rzut minutowy serca i ciśnienie w tętnicach płucnych, podwyższa ciśnienie krwi zwłaszcza u osób z hipotensją. Glukoza zawarta w preparacie Glucardiamid służy jako źródło energii dla organizmu.

    Wskazania:
    Glucardiamid można stosować pomocniczo w:
    -stanach dużego i długotrwałego wysiłku fizycznego,
    -stanach przewlekłego osłabienia i zmęczenia

    naprawdę mi on pomaga, jakieś 15-20 minut od wyssania tabletki cisnienie wzrasta, oczy się już nie zamykają i nie jest słabo
    Zapraszam na swój prywatny blog http://www.milemaison.blogspot.com/

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Hehe, to temat dla mnie. Ja mam zazwyczaj kolo 90/60, a dosc czesto nawet duzo nizsze. Najgorzej sie czuje, jak jest niskie cisnienie atmosferyczne i taka pogoda siapiaco-lejaca - wtedy zasypiam na stojaco. Czasami pomaga mi kawa albo cola, ale na dluzsza mete nie wiem, jak podwyzszyc.

    Chociaz nie, wiem, jedynie uprawianie regularne jakiegos sportu lub cwiczen - ale na to nie mam sily
    chwilowo na sygnaturke pomyslu brak

  4. #4

    Domyślnie

    ja też usypiam przy takiej senno-lejącej pogodzie: wtedy własnie glucardiamid. Ale z kolei jak cisnienie atmosferyczne rosnie to mam migreny i tak źle i tak nie dobrze
    Zapraszam na swój prywatny blog http://www.milemaison.blogspot.com/

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie Re: niskie (bardzo) ciśnienie tętnicze

    Cytat Napisał Kasiorek
    Wszyscy walczą z wysokim ciśnienie bo jest niebezpieczne dla zdrowia. A jak bardzo może być niskie ciśnienie?. Ja mam tą przypadłość i na dodatek muszę brac leki które dodatkowo je obniżją nie muszę pisać jak sie czuję kiedy standartowe moje ciśnienie to około 90/ 60
    Nie mogę się nigdzie doszukać informacji bo wszędzie piszą o zawysokim
    Radę dostałam żeby w chwili słabości koniaczka sobie strzelić, jak tak dalej pójdzie to w alkocholizm wpadnę. Niskociśnieiowcy ratunku, jak sobie radzicie ???
    A nie chcesz się zamienić? Najwyższe 238/138.
    Ale składam to na karb niedrogiego urządzenia do pomiaru.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    .....i ja należałam do grupy niskocisnieniowcow ....90/60 czy to w ciązy czy nie ...... przed kawą czy po -wciąż niskie .....teraz od jakiegos czasu mam 145/ 90 ...i to mnie dopiero martwi
    Kasiu i inni niskocisnieniowcy - w chwilach osłabienia mnie pomagał pomidor mocno posolony (sól podnosi cisnienie a pomidor jest źródłem potasu ) ...rano zimny ,a przynajmniej chłodny prysznic na stopy i kark pobudzał mnie do życia .Kawa nie jest chyba dobrym wyjściem ,a koniaczek i owszem ....ale może prowadzic do uzależnienia

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Wiedziałam, że nie jestem sama
    Zastanawiałam się czy niskie ciśnienie też może być niebezpieczne i jaki wynik powinin już niepokoić. A może nie powinnam się niepokoić ?Te 90 / 60 jak pisałam to przeciętne, lae często spada jeszcze niżej. I teraz jeszcze te tabletki (ataraX) i chodzę jak zombi

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasiorek
    Wiedziałam, że nie jestem sama
    Zastanawiałam się czy niskie ciśnienie też może być niebezpieczne i jaki wynik powinin już niepokoić. A może nie powinnam się niepokoić ?Te 90 / 60 jak pisałam to przeciętne, lae często spada jeszcze niżej. I teraz jeszcze te tabletki (ataraX) i chodzę jak zombi
    niskie cisnienie raczej nie jest niebezpieczne, ale trzeba monitorowac, coby zabardzo nie zleciało i do spiączki się nie doprowadzic. Byłam u lekarza z tym tematem, bo jakiś miesiąc temu był czas, że juz w ogóle nie dawałam rady. pani dr powiedizała mi, ze teraz się skupia na tym, by obniżac cisnienie, bo wysokie to dopiero jest niebezpieczne. A ja muszę się ratowac kawą, glucardiamidem. O pomidorze z solą nie słyszałam, sprobuję

    a może to być zamiast pomidora sok pomidorowy z solą?
    Zapraszam na swój prywatny blog http://www.milemaison.blogspot.com/

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasiorek
    Wiedziałam, że nie jestem sama
    Zastanawiałam się czy niskie ciśnienie też może być niebezpieczne i jaki wynik powinin już niepokoić. A może nie powinnam się niepokoić ?Te 90 / 60 jak pisałam to przeciętne, lae często spada jeszcze niżej. I teraz jeszcze te tabletki (ataraX) i chodzę jak zombi
    niskie tak jak i wysokie może być niebezpieczne ...wlasnie buszuje po necie i czytam ... i chyba mi sie cisnienie podniosło z tego wszystkiego

  10. #10

    Domyślnie

    doraźnie może być sok pomidorowy z solą - chodzi o potas i sól (nie mylić z Krwawą Mary ) poza tym dużo potasu zawierają suszone morele, rodzynki, migdały, awokado, banany, melon, łosoś, szparagi, cukinia, płatki zbożowe, pumpernikiel - im bardziej surowe jemy tym więcej potasu przyswajamy (potas niestety rozpuszcza się w wodzie i w czasie gotowania wypłukuje)
    nie lekceważcie ani zbyt niskiego, ani zbyt wysokiego ciśnienia - obydwa stany w ekstremalnych wydaniach są niebezpieczne
    wysokie ciśnienie - ryzyko wylewów, zawrotów głowy, utrat przytomności i kłopotów ze wzrokiem
    niskie ciśnienie - ryzyko zapaści, zawrotów głowy, napadów senności (ja tak mam - zdarza mi się, że z minuty na minutę zaczynam przysypiać i nie ma bata, wtedy zjazd na najbliższy parking i śpieszę się czy nie, obowiązkowa drzemka ; acha, przy tym poziom cukru mierzony na wszystkie możliwe sposoby mam w najlepszym porządku)
    no i jeszcze jedno - nawet przy ciśnieniu o wartościach ciśnienia skurczowego i rozkurczowego z grubsza mieszczących się w normach, utrzymująca się duża różnica pomiędzy wartościami może sugerować kłopoty z tarczycą
    ja mam standardowe ciśnienie 80/50, przy tętnie 90-92, ale to niestety genetyka w połączeniu z uszkodzeniem zastawki mitralnej... jak mawia mój kardiolog: z tym się żyje, a czasem się na to umiera

    Pozdrawiam,
    Armidia

    P.S. nie buszujcie w Internecie, bo ja jak sobie poczytałam przed biopsją sutka to się tak nakręciłam, że testament spisałam przed zabiegiem
    a gdyby tak... a może by... zwariować raz na jakiś czas

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasiorek
    Wiedziałam, że nie jestem sama
    Zastanawiałam się czy niskie ciśnienie też może być niebezpieczne i jaki wynik powinin już niepokoić. A może nie powinnam się niepokoić ?Te 90 / 60 jak pisałam to przeciętne, lae często spada jeszcze niżej. I teraz jeszcze te tabletki (ataraX) i chodzę jak zombi
    Mam takie ciśnienie jak Ty Kasoirku
    Co nam grozi ? Nie wylew - ale zapaść
    Ja na szczęście mam po prostu trochę za małe serducho, więc z niskim ciśnienie idzie w parze wysokie tętno - pompka musi szybciej pompować, żeby nadążyć.

    na pewno lepiej mieć za niskie niż za wysokie. Koniaku nie lubię, ale wiśniówka też może być .
    Czasem mogłabym wcale nie wstawać z łóżka, ale na szczęście charakter mam jaki mam i nie mogę na miejscu usiedzieć
    A jak kiedyś ciśnienie nam wzrośnie to nie będzie tak niebezpiecznie.
    Chociaż będziemy suię czuć kiepsko, bo nasze organizmy już wiedzą, że 80/40 to żadne halo i da się z tym żyć A czasem nie da sie już ciśnienia zmierzyć - ale wtedy się po prostu nie ma czym przejmować
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  13. #13

    Domyślnie

    z netu:

    Kłopotliwe niskie ciśnienie
    Jolanta Dyjecińska
    Niskie ciśnienie tzw. pierwotne nie jest groźne, więc nie trzeba go leczyć. Utrudnia jednak codzienne życie, bo wciąż chodzisz senna i zmęczona. Możesz to zmienić - proste sposoby pomogą odzyskać energię.
    Blisko 30% Polaków ma nadciśnienie. Jednak niemała liczba naszych rodaków (około 2%) boryka się z odmiennym problemem: niedociśnieniem, inaczej zwanym hipotonią. Jeżeli jego objawy ograniczają się do marznięcia stóp i dłoni, a także uczucia senności i ciągle utrzymującego się zmęczenia, które się nasilają przy przechodzeniu przez Polskę kolejnego niżu - można powiedzieć, że masz szczęście. Symptomy hipotonii bywają bowiem znacznie dokuczliwsze. Niejeden niskociśnieniowiec doświadcza zawrotów głowy, napadów nudności, omdleń, nocnych potów, uczucia lęku. Mimo tych przykrych dolegliwości niskie ciśnienie można byłoby skwitować słowami "ot, taka to już moja uroda", gdyby nie fakt, że bywa również objawem choroby. Dlatego lepiej go nie lekceważyć i wybrać się do lekarza, by się upewnić, że nic ci nie dolega.

    Dlaczego jest takie niskie

    Gdzie jest granica pomiędzy niskim a normalnym ciśnieniem? Specjaliści uważają, że poniżej 90/60 mm Hg zaczyna się hipotonia. W zależności od przyczyny może mieć ona różny charakter.

    • Niedociśnienie pierwotne Jest najczęściej spotykane. Miewają je głównie młode kobiety. Prawdopodobną przyczyną jest wrodzona wiotkość ścian naczyń krwionośnych, które są za mało napięte i nie stawiają wystarczającego oporu przepływającej krwi. Powoduje to obniżenie ciśnienia, niedokrwienie tkanek i związane z tym dolegliwości. Nasilają je spadek ciśnienia atmosferycznego i upał.
    Niedociśnienie wtórne Jest objawem wielu chorób, np. niewydolności krążenia, zaburzeń rytmu serca, zwężenia aorty, cukrzycy oraz zaburzeń hormonalnych. Leczenie tych chorób normuje ciśnienie.
    Niedociśnienie ortostatyczne To gwałtowny spadek ciśnienia związany z szybką zmianą pozycji (np. z leżącej na siedzącą) lub długim staniem. Doświadczają go osoby z prawidłowym ciśnieniem, a nawet nadciśnieniem. Przyczyną są zaburzenia w regulacji krążenia pojawiające się przy zmianie pozycji ciała i w efekcie spadku ciśnienia.

    Leczenie nie zawsze potrzebne
    Objawy charakterystyczne dla hipotonii powinny skłonić cię do wizyty u lekarza, żeby rozstrzygnąć, jaki ma charakter. W postawieniu diagnozy pomaga analiza moczu, morfologia krwi, EKG, USG serca. Jeśli badania wykażą, że hipotonia jest wtórna, trzeba leczyć chorobę, która ją powoduje.

    Niedociśnienia pierwotnego nie trzeba leczyć. Leki podaje się tylko wtedy, gdy drastycznie się obniża. Natomiast z ich pomocą trudno na stałe utrzymać je na właściwym poziomie. Pociechą powinna być więc dla ciebie wiadomość, że z wiekiem dolegliwości zmniejszą się, a hipotonicy żyją dłużej.

    Jak postępować przy omdleniu
    Przy nagłym zasłabnięciu osobę z hipotonią trzeba ułożyć płasko, poluzować jej ubranie i unieść nogi na wysokość ok. 30 cm. Zwiększa to napływ krwi do serca i mózgu.

    Rady dla hipotoników

    Nie tylko kawa podnosi ciśnienie. Są jeszcze inne sposoby, dzięki którym poczujesz energię.
    • 1. Gdy ciśnienie szybko spada, zażyj np. Glucardiamid, Cardiamid-Coffein, Cardiamidum. Stosuj te leki w sytuacjach podbramkowych.
    • 2. Jeśli zrobi ci się słabo, usiądź i zrób głęboki skłon. Spowoduje to wypchnięcie krwi z nóg i jamy brzusznej w kierunku serca i podniesienie ciśnienia.
    • 3. Unikaj gwałtownych zmian pozycji ciała. Rano zaś, zanim wstaniesz z łóżka, poprzeciągaj się, zrób rowerek, żeby pobudzić krążenie.
    • 4. Masz mdłości, problemy z koncentracją, robi ci się duszno z powodu zbyt niskie- go ciśnienia- wyjdź na świeże powietrze.
    • 5. Pij ok. 3 l płynów dziennie i w przeciwieństwie do nadciśnieniowców nie ograniczaj spożycia soli. Zwiększysz objętość krwi, a tym samym i ciśnienie.
    • 6. Daj się namówić na ćwiczenia, ruch pobudza krążenie.
    • 7. Jedz często, ale mało. Głód i obfite posiłki mogą spowodować spadek ciśnienia.

    Źródło: Naj nr 50/2007



    faktycznie, lekcewazyc nie wolno. Mi wtedy lekarka zleciła ekg, cukier, morfologię - było w porządku, więc powiedziała, że nie muszę leczyć.
    Zapraszam na swój prywatny blog http://www.milemaison.blogspot.com/

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    i na pocieszenie :

    Hipotonia – eliksir młodości?


    Długowieczność to temat który nurtuje ludzkość już od wieków. Co sprawia że jedni ludzie żyją dłużej od innych?. Magowie, wróżbici, medycy przyrządzali napary z różnych przedziwnych ziół, tajemnych składników i podawali swym klientom do spożycia. Dzisiejsza medycyna obala wiele z tych mitów i wierzeń, twierdząc że nie ma właściwej recepty na długowieczność. Czy jest jednak coś co pozwoliłoby na wydłużenie naszego życia?

    Niskie ciśnienie, choroba, a może zwykły dyskomfort dotykający dość sporej grupy osób w różnym wieku, w niewyjaśniony sposób sprawia że pacjenci na nią cierpiący w przeważającej większości żyją dłużej od osób mających odpowiednio wysokie ciśnienie krwi. Czy to możliwe aby choroba stała się źródłem długowieczności?

    Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Medycyna w tej dziedzinie nie potrafi wykluczyć, ani potwierdzić zbawiennego działania hipotonii. Badania nad tym stanem wciąż są prowadzone ale minie jeszcze sporo czasu zanim będzie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie.

    Jedno jest pewne, człowiek cierpiący na podciśnienie aby łagodzić jego objawy musi stosować się do pewnych reguł. Niewątpliwie na sekret długowieczności może wpływać dieta chorego składająca się w dużej mierze z warzyw, owoców, gotowanego mięsa. Spora ilość wypijanej wody czy naparów ziołowych również dobrze wpływa na funkcjonowanie organizmu. Zmiana trybu życia, zmniejszenie czynników stresujących, relaksujące kąpiele, długie spacery to też powody dla których nasz organizm potrafi dłużej funkcjonować. Czy to jednak wszystko? Czy to jest cała tajemnica długowieczności? Chyba jednak nie do końca. Czy hipotonia dzięki obniżeniu ciśnienia krwi krążącej w organizmie pozwala na dłuższe życie chorego?. Czy dzięki tej właściwości organy wewnętrzne mniej się starzeją i zużywają?. A może jest jeszcze jakaś inna właściwość jeszcze nie zbadana przez medycynę. Na podstawie dotychczasowych badań możemy powiedzieć że jest jakiś związek łączący hipotonie z długowiecznością. Jednak na razie są to tylko hipotezy niepotwierdzone przez naukowców. Osoby z niskim ciśnieniem nie mają powodów do obaw cierpiąc na tą dolegliwość, albowiem posiadają swojego rodzaju eliksir długowieczności. Aby jednak cieszyć się w pełni życiem należy pamiętać o częstej kontroli lekarskiej i przyjmowaniu odpowiednich leków – jeśli jest to konieczne.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    i na pocieszenie :

    Hipotonia – eliksir młodości?
    .
    Drogie Panie,
    to się nie ma co przejmować, śwarne z nas dziouszki bydom do samiuśkiej setki

    Pozdrawiam,
    Armidia
    a gdyby tak... a może by... zwariować raz na jakiś czas

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał Armidia
    Cytat Napisał Nefer
    i na pocieszenie :

    Hipotonia – eliksir młodości?
    .
    Drogie Panie,
    to się nie ma co przejmować, śwarne z nas dziouszki bydom do samiuśkiej setki

    Pozdrawiam,
    Armidia
    I tego się będziemy trzymać
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Hipotonia – eliksir młodości?

    no i to mi się podoba

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasiorek
    Hipotonia – eliksir młodości?

    no i to mi się podoba
    a jakże
    Zapraszam na swój prywatny blog http://www.milemaison.blogspot.com/

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie

    witajcie w klubie...................wiecznie zaspana, znużona, ledwo zipiąca, słońce i ciepełko jedynie daje mi kopa więc od jesieni do wiosny generalnie jestem nieprzytomna, wiecznie zimne ręce, zimne stopy, dwie pary skarpet, dres i szlafrok po domu , czapki szaliki , futrzane kurtki .............itd itd................w pracy kaloryfery na full , kawa nie pomaga, cola rozdrażnia...........oby do wiosny.......a na stare lata trzeba się wyprowadzić w ciepłe krainy..........

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paty
    witajcie w klubie...................wiecznie zaspana, znużona, ledwo zipiąca, słońce i ciepełko jedynie daje mi kopa więc od jesieni do wiosny generalnie jestem nieprzytomna, wiecznie zimne ręce, zimne stopy, dwie pary skarpet, dres i szlafrok po domu , czapki szaliki , futrzane kurtki .............itd itd................w pracy kaloryfery na full , kawa nie pomaga, cola rozdrażnia...........oby do wiosny.......a na stare lata trzeba się wyprowadzić w ciepłe krainy..........
    hi hi , jakbym siebie widziała. W mieszkaniu ciepło ( dla pozostałych domowników oczywiście) a ja w ciepłym szlafroczku, zwinięta w kłębek z kubkiem gorącej herbaty, aż się boję co bedzie jak się przeprowadzimy do domu, tam w takim nowym temperatury inne

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony