dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 125
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Amtla
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    8.088
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    274

    Domyślnie

    Witajcie kochaniutkie to ja razem z Wami

    Nic już mi nie pozostaje dodać, bo wszystko zostało napisane....chyba tylko, że też baaaaaardzo lubię ciepełko czym się różnię od całej rodziny i z tego powodu często popadamy w konflikty

    pozdrawiam cieplutko oczywiscie

  2. #42
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie

    czytam sobie Was siostry "ciśnieniówki" i jestem po wrzącym prysznicu ( z mojej rodziny nikt by nawet palca w taką wodę nie włożył), w podwójnych skarpetach, ciepłej piżamce ( długie rękawy i portki) , szlafrok napuszony , ciepluchne kapcie, siedzę na polarowym kocyku i żłopie trzecią gorącą herbatkę..................widziałyście gdzieś może piżamy z polaru chętnie zakupie.............

  3. #43

    Domyślnie

    http://allegro.pl/search.php?sg=0&st...BCama+z+polaru

    tylko nie wiem, jak z rozmiarem

    Pozdrawiam,
    Armidia
    a gdyby tak... a może by... zwariować raz na jakiś czas

  4. #44

    Domyślnie

    Paty - ja tez w podwójnych skarpetach (a w stopy dalej zimno ), w kalesonkach sportowych thermo w dwóch polarach, po dwóch gorących herbatach. Idę zaraz tyż wrzątkiem się polać i wskakuję w ciepłą pidżamkę - ja z kolei lubię z flaneli, ciepluchne

    pozdrawiam wszystkie niskociśnieniowe klubowiczki w ten straaasznie wilgotny, zimny piątkowy wieczór
    Zapraszam na swój prywatny blog http://www.milemaison.blogspot.com/

  5. #45
    elutek
    Guest
    elutek

    Domyślnie

    Cytat Napisał galka
    To i ja sie zapiszę do klubu
    Objawy mniej więcej jak u wszystkich z jednym wyjątkiem;nie cierpię upałow a uwielbiam deszcz
    się też zapisuję i podpisuję pod galką i dopisuję, że mi jest zawsze gorąco
    zimą kurtkę noszę, żeby zbyt nie wyróżniać się z tłumu, ale pod kurtką - krótki rękawek

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Dziewczyny, niskie cisnienie niskim cisnieniem, ale te, co tak strasznie marzna - koniecznie marsz do lekarza, zeby sprawdzic tarczyce - to moze byc niedoczynnosc tarczycy !!![/i]
    chwilowo na sygnaturke pomyslu brak

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paty
    czytam sobie Was siostry "ciśnieniówki" i jestem po wrzącym prysznicu ( z mojej rodziny nikt by nawet palca w taką wodę nie włożył), w podwójnych skarpetach, ciepłej piżamce ( długie rękawy i portki) , szlafrok napuszony , ciepluchne kapcie, siedzę na polarowym kocyku i żłopie trzecią gorącą herbatkę..................widziałyście gdzieś może piżamy z polaru chętnie zakupie.............
    To ja, to ja! To o mnie tez.

  8. #48

    Domyślnie

    ciesze sie ze znalazlam ten watek.witam niskocisnieniowcow.u mnie zwykle 90/60. zdarza sie 120/80. w ciazy 80/60.nawet raz nizsze.lekarz mnie trzymal kilka godzin w gabinecie.nie mogl uwierzyc ze taka baba a takie niskie cisnienie.
    ale moj tato dzieki Bogu tez cale zycie 120/80.choruje na tarczyce ale odpukac serce ok.
    w torebce obowiazkowo cardiamidum. kiedy ledwo juz na nogach stoje kilkanascie kropelek i wracam do siebie. 1-2 razy w miesiacu tak mam.
    lodowate stopy i zimne dlonie normalka.
    czasem sie boje, ale nie wiedzialam ze az takie grozne moze byc niskie cisnienie.kurcze zapasc ... o ludzie.
    musze zrzucic kilka kg. i zaczac sie ruszac.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał monia77w1
    To i ja się dopiszę do klubu niskociśnieniowców.
    U mnie jak cisnienie przekroczy 90/60 to mamy małe święto w rodzinie
    A co to pulsu to jak u Neferki, serducho bije mi w szalonym tempie ale żadnych badań nie robiłam więc nie wiem jaka jest tego przyczyna.

    Monia a wjakim to tempie bije Ci to serducho?
    Po pierwsze niskie cisnienie sprzyja podwyższonemu pulsowi poniewaz serce musi przez to niskie cisnienie szybciej bic zeby szybciej tlenu dostarczyc do komorek ( jakos tak mi to lekarka tłumaczyła).
    Po drugie mozesz miec ZA MAŁO magnezu,potasu lub zelaza i wtedy tez serducho tłucze wiec radzę to sprawdzic
    Po trzecie moze masz bardzo kiepską kondycję i moze dlatego tak serce Ci szybko przyspiesza.
    Po czwarte mozesz miec niedomykalnosc,ktorejs z zastawek badz wypadanie płatka.
    Po piąte mozesz miec nadczynnosc tarczycy i wtedy rowniez serduchoi wali a do tego człowiek się poci i ręcę drżą.
    Po szoste...KONIECZNIE nalezy isc z tymdo lekarzabo serce bardzo sie meczy jak tak szybko bije i niestety na krócej nam wystracza,lekarz zleci badaniai ewentualnie zapisze jakis beta-blokerek zeby serduszko uspokoic.

    No mozesz miec jeszcze ewentulanie nerwice serca,ale najpierw nalezy wykluczyc inne choroby i naprawde nie lekcewazyc tego.
    Ja tez mialam takjie walenie serca przez ok 2 lata,lekarze przez 1 rok dochodzili do tego czemu tak mam i w koncu okazalao sie,ze zelaza nie mam juz prawie wcale w organizmie mimo prawidłowej morfologii krwi i zelaza w dolnej normie.Zrobili mi w koncu badanie na ferrytyne tj zapas zelaza w tkankach no i llipa bo nie bylo go tam prawie wcale((((


    A co do tych zimnych kąpieli na niskie cisnienie,to tak drogie panie nie pomylil;am sie ,jak najbardziej zimne kąpiele podnoszą ciśnienie a obnizają tętno serca natomiast gorące uspakajaja organizm i tętno podnoszą!!!!
    Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego,że osiągnięcie go wymaga długiego czasu.
    Czas i tak upłynie.
    http://lupedogo.fm.interia.pl/diana.jpg

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Wow, tez ma walenie serca. Takie przeskakiwania od czasu do czasu. Lekarze sie nie przejęli wcale. Kazali zrobić ekg, co nic nie pokazało, bo akurat wtedy serce biło normalnie.
    Dostałam jakiś lek na arytmie, ale nie chciałam brać. No bez żadnych badan łykać takie cos?!
    Morfologia tez była w porządku, a ja po wejściu schodami (z 10 ich bylo) dostawałam zadyszki. Po umyciu naczyń musiałam sie położyć itp.
    Po jakimś czasie minęło ale ostatnio znowu czuje cos podobnego.
    Chyba tez sprawdzę żelazo.
    Dzieki aha26.

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał aha26
    Cytat Napisał monia77w1
    To i ja się dopiszę do klubu niskociśnieniowców.
    U mnie jak cisnienie przekroczy 90/60 to mamy małe święto w rodzinie
    A co to pulsu to jak u Neferki, serducho bije mi w szalonym tempie ale żadnych badań nie robiłam więc nie wiem jaka jest tego przyczyna.

    Monia a wjakim to tempie bije Ci to serducho?
    Po pierwsze niskie cisnienie sprzyja podwyższonemu pulsowi poniewaz serce musi przez to niskie cisnienie szybciej bic zeby szybciej tlenu dostarczyc do komorek ( jakos tak mi to lekarka tłumaczyła).
    Po drugie mozesz miec ZA MAŁO magnezu,potasu lub zelaza i wtedy tez serducho tłucze wiec radzę to sprawdzic
    Po trzecie moze masz bardzo kiepską kondycję i moze dlatego tak serce Ci szybko przyspiesza.
    Po czwarte mozesz miec niedomykalnosc,ktorejs z zastawek badz wypadanie płatka.
    Po piąte mozesz miec nadczynnosc tarczycy i wtedy rowniez serduchoi wali a do tego człowiek się poci i ręcę drżą.
    Po szoste...KONIECZNIE nalezy isc z tymdo lekarzabo serce bardzo sie meczy jak tak szybko bije i niestety na krócej nam wystracza,lekarz zleci badaniai ewentualnie zapisze jakis beta-blokerek zeby serduszko uspokoic.

    No mozesz miec jeszcze ewentulanie nerwice serca,ale najpierw nalezy wykluczyc inne choroby i naprawde nie lekcewazyc tego.
    Ja tez mialam takjie walenie serca przez ok 2 lata,lekarze przez 1 rok dochodzili do tego czemu tak mam i w koncu okazalao sie,ze zelaza nie mam juz prawie wcale w organizmie mimo prawidłowej morfologii krwi i zelaza w dolnej normie.Zrobili mi w koncu badanie na ferrytyne tj zapas zelaza w tkankach no i llipa bo nie bylo go tam prawie wcale((((


    A co do tych zimnych kąpieli na niskie cisnienie,to tak drogie panie nie pomylil;am sie ,jak najbardziej zimne kąpiele podnoszą ciśnienie a obnizają tętno serca natomiast gorące uspakajaja organizm i tętno podnoszą!!!!
    Aha26

    ale wykład, trochę mnie przestraszyłaś, chyba najwyższy czas zająć się sobą
    Ale do rzeczy.
    Serducho wali mi z prędkością ok. 100 razy na minutę.
    Co do potasu, magnezu i żelaza to muszę zrobić badania. Ostatnio miałam robione po porodzie czyli przeszło 6 lat temu
    Jeśli chodzi o kondycję to nie powiem, nie jest najlepsza. Przepracowanie robi swoje.
    Ręce mi drżą ale nie pocę się praktycznie wogóle.

    Moje problemy zaczęły się jak byłam w ciąży i zaczęłam przyjmowac fenoterol. Po fenoterolu była masakra, serce biło mi 200 razy na minutę. Myślałam, ze umrę ale najważniejsze było donoszenie ciąży do końca 8 m-ca. Po odstawieniu leków pozostało mi przyspieszone tętno. Wcześniej miałam w granicach 60. Wydaje mi się, ze może to jest przyczyną ale to tylko moje zdanie.
    http://nasza-klasa.pl/profile/8917382
    zapraszam wszystkich forumowiczów

  12. #52

  13. #53

    Domyślnie

    Same kobitki się tu wypowiadają?
    W takim razie dla odmiany facet z niskim ciśnieniem (bez skojarzeń proszę )
    Właściwie to mam tylko tendencję do niskiego ciśnienia ale chyba dość często leci u mnie w dół bo rzadko który film oglądam do końca a i przed kompem też często kleją mi się oczy.
    Muszę też uważać na leki bo kiedyś wziąłem jakieś cholerstwo i w pracy poczułem się jak w stanie nieważkości , spadło mi do 85/60
    Najczęściej to mam 110/70, poprawia mi się gdy mnie ktoś w pracy wyprowadzi z równowagi ale to rzadko bywa bo spokojny ze mnie człek jest

  14. #54

    Domyślnie

    To i ja się ujawnię z brakiem ciśnienia tętniczego. 90/60 standard. Bywało i niższe.
    W ciąży było "wysokie" 100/75. Gdy było 80/40 ciągle spałam (leżąc w szpitalu). Całe życie, od wczesnego dzieciństw morfologia na granicy normy, albo ciut poniżej. Ciągle mam zimne końcówki. Trochę pomaga kawa. Przy niskim ciśnieniu atmosf usypiam na siedząco, przy wysokim łeb mi pęka. Ale lepsze to niż nadciśnienie. Nie ma tragedii.
    Pamiętam gdy kiedyś wypiłam litr soku (toż to raptem 4 szklaneczki) z aronii i jakoś mi było dziwnie słabo, miałam lekki odlot. Musiałam źle wyglądać bo mama mnie szybko zaprowadziła do przychodni na zmierzenie ciśnienia. Pamiętam przerażoną minę pani pielęgniarki, gdy odczytała wynik na ciśnieniomierzu. Mierzyła 2 razy bo myślała, że urządzenie zepsute. Podała mi jakąś "lufę", kofeinę czy cóś.
    Potem mnie uświadomiono, że aronia obniża ciśnienie.

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    a co powiecie na 78/48?
    teraz już wróciłam do 90/60 i czuję sie nieźle w porównaniu z tamtym grobowym cisnieniem

    lekarz zalecił mi:
    1. Ruch/sport. Jesli "niczego" nie uprawiasz to przynajmniej 4 km dziennie szybkim krokiem
    2.prysznice naprzemiennie ciepłe/zimne 2 x dziennie.

  16. #56

    Domyślnie

    Mój rekord 85/42.
    Nie byłam wstanie normalnie funkcjonować. Wystarczyło, że siadłam i już spałam.
    Słuchajcie w życiu nie pomyślalabym, że tyle osób ma problemy z niskim ciśnieniem.
    http://nasza-klasa.pl/profile/8917382
    zapraszam wszystkich forumowiczów

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Mój rekord 60/ ?

    NIemierzalne było
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał monia77w1
    Cytat Napisał aha26
    Cytat Napisał monia77w1
    To i ja się dopiszę do klubu niskociśnieniowców.
    U mnie jak cisnienie przekroczy 90/60 to mamy małe święto w rodzinie
    A co to pulsu to jak u Neferki, serducho bije mi w szalonym tempie ale żadnych badań nie robiłam więc nie wiem jaka jest tego przyczyna.

    Monia a wjakim to tempie bije Ci to serducho?
    Po pierwsze niskie cisnienie sprzyja podwyższonemu pulsowi poniewaz serce musi przez to niskie cisnienie szybciej bic zeby szybciej tlenu dostarczyc do komorek ( jakos tak mi to lekarka tłumaczyła).
    Po drugie mozesz miec ZA MAŁO magnezu,potasu lub zelaza i wtedy tez serducho tłucze wiec radzę to sprawdzic
    Po trzecie moze masz bardzo kiepską kondycję i moze dlatego tak serce Ci szybko przyspiesza.
    Po czwarte mozesz miec niedomykalnosc,ktorejs z zastawek badz wypadanie płatka.
    Po piąte mozesz miec nadczynnosc tarczycy i wtedy rowniez serduchoi wali a do tego człowiek się poci i ręcę drżą.
    Po szoste...KONIECZNIE nalezy isc z tymdo lekarzabo serce bardzo sie meczy jak tak szybko bije i niestety na krócej nam wystracza,lekarz zleci badaniai ewentualnie zapisze jakis beta-blokerek zeby serduszko uspokoic.

    No mozesz miec jeszcze ewentulanie nerwice serca,ale najpierw nalezy wykluczyc inne choroby i naprawde nie lekcewazyc tego.
    Ja tez mialam takjie walenie serca przez ok 2 lata,lekarze przez 1 rok dochodzili do tego czemu tak mam i w koncu okazalao sie,ze zelaza nie mam juz prawie wcale w organizmie mimo prawidłowej morfologii krwi i zelaza w dolnej normie.Zrobili mi w koncu badanie na ferrytyne tj zapas zelaza w tkankach no i llipa bo nie bylo go tam prawie wcale((((


    A co do tych zimnych kąpieli na niskie cisnienie,to tak drogie panie nie pomylil;am sie ,jak najbardziej zimne kąpiele podnoszą ciśnienie a obnizają tętno serca natomiast gorące uspakajaja organizm i tętno podnoszą!!!!
    Aha26

    ale wykład, trochę mnie przestraszyłaś, chyba najwyższy czas zająć się sobą
    Ale do rzeczy.
    Serducho wali mi z prędkością ok. 100 razy na minutę.
    Co do potasu, magnezu i żelaza to muszę zrobić badania. Ostatnio miałam robione po porodzie czyli przeszło 6 lat temu
    Jeśli chodzi o kondycję to nie powiem, nie jest najlepsza. Przepracowanie robi swoje.
    Ręce mi drżą ale nie pocę się praktycznie wogóle.

    Moje problemy zaczęły się jak byłam w ciąży i zaczęłam przyjmowac fenoterol. Po fenoterolu była masakra, serce biło mi 200 razy na minutę. Myślałam, ze umrę ale najważniejsze było donoszenie ciąży do końca 8 m-ca. Po odstawieniu leków pozostało mi przyspieszone tętno. Wcześniej miałam w granicach 60.
    Wydaje mi się, ze może to jest przyczyną ale to tylko moje zdanie.




    MONIA a czy w ciązy bralas ten fenoterol bez ochrony na serce,bez zadnego beta-blokeru? Przy tym leku zawsze trzeba brac coś osłonpowego bo mozna sie na serce wykonczyc.
    Strasznie Ci wspołczuje ,ze mialas takie szybkie tętno.
    A rodzilas silami natury czy przez cc? Rodzilas z takim wysokim tętnem?

    Monia nie lekcewaz tego szybkiego tętna bo 100 to jest stanowczo za szybko...norma to 60-90 z tym,ze najlepiej tak ok 60-80.
    Najpierw koniecznie zrob badania,echo serca, holter, elektrolity i zelazo z ferrytyną odrazu, tsh ,ft3 ,ft4 ,ekg i z tym do doktorka!!!
    Kup biovital ( ten z sercem) , kwasy omega 3 ( rewelka na serducho), Q10 ( bardzo dobry na serce) oraz cardiomin ( połączenie magnezu,potasu i wapnia,reguluje prace mięsnia sercowego-trochę zmniejsza tętno)
    Na obnizenie tętna ( pod warunkim ,ze srcce jest zdrowe) są cwiczenia najlepiej 3 w tygodniu cwiczyc w tempie pulsu 130 przez 30 minut,ale to tak jak mowilam przy zdrowym sercu.
    Tobie ten lek jezeli nie bralas nic osłonowego mogl oslabic serce





    ZELIJKA....Tobie kochana na te przeskakiwania serduszka tez polecam cardiomion,kwasy omega3 oraz kup sobie ziele serdecznika,bardzo dobre jest na zaburzenia rytmu serca
    Zapewne te Twoje przeskakiwania to dodatkowe skurcze ,o ile nadkomorowe to nieszkodliwe,szkoda,ze na ekg tego nie uchwycili
    Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego,że osiągnięcie go wymaga długiego czasu.
    Czas i tak upłynie.
    http://lupedogo.fm.interia.pl/diana.jpg

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Proszę Tylko nie leczmy się na serce przez internet
    Mam wrodzoną alergię - wiem Aha, że chcesz pomóc - ale jako osoba świadoma wystarczy, że napiszesz jakie badania zrobić.

    nie polecę NIKOMU czegokolwiek bo w takich lekko nienormalnych cechach organizmu można zrobić więcej krzywdy niż pomóc.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  20. #60

    Domyślnie

    Nefer ja nikogo nie lecze ,nie postawilam tu nikomu ZADNEJ diagnozy,powiedzialam jakie badania zrobic i ,ze trzeba szybko isc do lekarza bo z sercem nie ma zartow.Te preparaty ,ktore tu wypisalam są dostępne bez recepty i maja tylko korzystny wplyw na serce.
    Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego,że osiągnięcie go wymaga długiego czasu.
    Czas i tak upłynie.
    http://lupedogo.fm.interia.pl/diana.jpg

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony