dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar e-mól
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.940

    Domyślnie gdzie kosz na śmieci??

    Wczoraj z Panami od kuchni mieliśmy zagwostkę, pod zlewem mam szufladę setkę. Mam trzy szafki setki z szufladami, w środkowej szafce zlewozmywak, górna szuflada staje się maskownicą, dwie niższe będą miały jakieś 25 wewn. to za mało na kosz.
    Kuchnię mam w "L-kę" i tam jest jedna szafka 60-tka gdzie można by dać ten kosz, ale czy to nie będzie za daleko od zlewu?
    Ta szafka znajdować się będzie pomiędzy płytą, a zmywarką.

    Jedyne co to przychodzi mi do głowy żeby zrobić podział szuflad na dwa i u góry wewnętrzna szuflada, wtedy ta niższa szuflada będzie głębsza niż przy podziale na trzy. Tylko mam wątpliwość czy te wewnętrzne szuflady są wygodne, ktoś ma i narzeka?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Poza jednym skrajnym cargo i szafką narożną z półką mam tylko szuflady - pod zlewem też, ale inaczej podzieloną. Trzymam w niej kosz, chemię codzienną i "brudne" warzywa od czasu do czasu.


  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar aneta-we
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    7.456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    174

    Domyślnie

    Ja mam bardzo podobnie podzielona szafkę z koszem pod zlewem. I jest ok.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie Re: gdzie kosz na śmieci??

    Cytat Napisał e-mól
    Wczoraj z Panami od kuchni mieliśmy zagwostkę, pod zlewem mam szufladę setkę. Mam trzy szafki setki z szufladami, w środkowej szafce zlewozmywak, górna szuflada staje się maskownicą, dwie niższe będą miały jakieś 25 wewn. to za mało na kosz.
    Kuchnię mam w "L-kę" i tam jest jedna szafka 60-tka gdzie można by dać ten kosz, ale czy to nie będzie za daleko od zlewu?
    Ta szafka znajdować się będzie pomiędzy płytą, a zmywarką.

    Jedyne co to przychodzi mi do głowy żeby zrobić podział szuflad na dwa i u góry wewnętrzna szuflada, wtedy ta niższa szuflada będzie głębsza niż przy podziale na trzy. Tylko mam wątpliwość czy te wewnętrzne szuflady są wygodne, ktoś ma i narzeka?

    A dlaczego kosz musi być blisko zlewu?

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar e-mól
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.940

    Domyślnie

    obieram ziemniaczki marchewkę nad koszem... i siup do zlewu, tyle mi do głowy przychodzi

    Dlatego pytam, czy jest jakieś wskazane ergonomicznie miejsce na umieszczanie śmietnika, nigdy się nad tym nie zastanawiałam....jak i nad tysiącem innych spraw zanim nie przyszło się urządzić...
    ..w beże nie wierzę...

    ni to ni owo...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał e-mól
    obieram ziemniaczki marchewkę nad koszem... i siup do zlewu, tyle mi do głowy przychodzi

    Dlatego pytam, czy jest jakieś wskazane ergonomicznie miejsce na umieszczanie śmietnika, nigdy się nad tym nie zastanawiałam....jak i nad tysiącem innych spraw zanim nie przyszło się urządzić...
    Najlepiej wstawić tam, gdzie jest najczęściej używany. Pod zlewem jest o tyle wygodnie, że przed zmywaniem można wyrzucić resztki z jedzeniem i zabierać się do mycia. Ja bym też zadbała, aby znajdował się obok miejsca, przy którym najczęściej przygotowuje się posiłki. Sama praktycznie codziennie zajmuję się gotowaniem/pieczeniem i wiem, że nic by mnie tak nie denerwowało jak bieganie od "stanowiska" do kosza (nawet kilka metrów) za każdym razem kiedy muszę wyrzucić pustą puszkę, opakowanie, niejadalne części warzyw etc. A ponieważ, że nad koszem znajduje się zlew, to mogę od razu po wyrzuceniu śmieci umyć ręce. Przy planowaniu rozmieszczenia mebli i sprzętów nie można niestety brać tylko pod uwagę stylu i czy będzie coś fajnie wyglądać. Kuchnia powinna być przede wszystkim funkcjonalna i kiedy sama planuję projekty, to zawsze zastanawiam się, jak mi by się "pracowało" w danej aranżacji.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony