dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    MRS.CONSTR.

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    838
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie Jakie zawody wykonujecie na emigracji?

    Mam nadzieje ,ze tego tematu jeszcze na forum nie poruszano.Jakie prace podejmujecie,zeby zarobic na swoje wymarzone Domeczki?
    Ja bardzo popularny ,ale niestety niezbyt przyjemny mianowicie Sprzatanie Domow.Moj maz natomiast ma duzo lepiej ,bo prowadzi swoja Firme Budowlano-Remontowa.

  2. #2

    Domyślnie

    Ja moge napisac o tym w czasie przeszlym,bowiem juz od kilku lat jestem na stale w kraju.
    Zaczynalem od pracy w zawodzie jaki wykonywalem przed wyjazdem na obczyzne tzn. reefer machanic.Po krotkim czasie przyszla pora na awans na foreman, pozniej to juz z gorki supervisor i na koniec przypadlo mi pelnic obowiazki terminal manager.Oczywiscie wszystko w branzy.

  3. #3

    Domyślnie

    witam
    ja jestem chef de pastry, czyli pracuje jako kucharz na bardzo slodkim dziale czyli cukiernia w hotelu cztero gwiazdkowym w Anglii, dokladniej w Essex, miasto Colchester.
    nie mam przyjemnosci pracowania z innymi rodakami, czego szczerze nie zaluje

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gabriela
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    869

    Domyślnie

    Ja pracuje na emigracji jako farmaceuta (technik). Z Polski przywiozlam tu dyplom mgr.inz.zootechniki, ktory na nic mi sie nie przydal. 2,5 letnia szkole farmaceutyczna skonczylam juz tutaj, w Niemczech.
    Gabriela

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kotecek
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Ja przeszlam przez 3 etapy pracy za granica:
    w restauracji
    w hotelu
    a teraz w biurze, jestem sekretarka

    Moj maz zaczynal podobnie, pozniej byla myjnia samochodowa, zlota raczka w hotelu a teraz komis samochodowy.

    I tak az do stanu developerskiego

  6. #6

    Domyślnie

    Pracowalem jako informatyk (teleinformatyk) w dużej firmie telekomunikacyjnej. Dom sie wybudowal, a teraz jestem prawie szczesliwym bezrobotnym,.

    Pozdrawiam
    Andrzej

  7. #7

    Domyślnie

    hej
    \
    Ja buduje domy z drzewa w usa (kurniki ) a moja luba jak wiele tu polek bawi dzieciaczki

  8. #8

    Domyślnie

    witam ja pracuje przy produkcji okien juz 3,5 roku w jednym miejscu masakra a moja zonka przygotowuje lunche dla dzieci do szkoł jest git

  9. #9

    Domyślnie

    witam. ja pracuje w hotelu a mój mąż jest spawaczem

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Maciejka2
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    458

    Domyślnie

    Witam! Ja pracuje w coffee shop'ie, a mąż robi wykończenia, składa kuchnie, układa podłogi. Jeszcze z 6 miesięcy i wracamy Dom już jest gotowy za pieniądze zarobione w UK. Oboje mamy wyższe wykształcenie ale robota w Polsce była żałosna. Pozdrawiam

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mr.A

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    To ja się przywitam.Zaglądam na forum od czasu do czasu z czystej ciekawości zawodowej.Na emigracji w UK od paru lat z małymi przerwami.Wyjechałem zaraz po studiach podciągnąć angielski.Robiłem b.różne rzeczy i w końcu spŽężyłem się i znalazłem pracę w zawodzie.Pracuję jako structural engineer dla niedużej firmy projektowej.Dodam tylko że my Polacy powiniśmy bardziej wierzyć w swoje umiejętności i cenić siebie.Najtrudniej jest zrobić pierwszy krok.Potem okazuje się że było to naprawdę łatwe.

  12. #12

    Domyślnie

    Mój bliski przyjaciel pracował w banku, w UK ale u niego nawet po zrobieniu pierwszego kroka nie było łatwiej. Wydaje mi się, że przecienił swoje możliwości, nie przykładał się do nauki języka a później to wszystko wyszło i musiał zrezygnować. Na szczęście dostał dość dobrą posadę tu, w kraju i nie żałuje, że wrócił.
    Aby zdobyć wielkość, człowiek musi tworzyć, a nie odtwarzać - rzekł mądry człowiek i ja się do tego stosuję.

  13. #13

    Domyślnie

    Mieszkam w USA od 27 lat. Pracowałem przez 22 lata w hucie magnezu jako inspektor kontroli jakości (quality control). Teraz jestem na emeryturze.
    PS. Poza pracą zawodową przez wiele lat zajmowałem się pośrednictwem w handlu nieruchomościami (jestem certyfikowanym realtorem).
    "Śpieszmy się kochać ludzi - tak szybko odchodzą." (Ks. Jan Twardowski)

    Mój podróżniczo-przyrodniczy blog. Zapraszam.
    www.mysandyhome.wordpress.com

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lukasz79

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    32
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Witam.

    Ja pracuje w Irlandii jako asystent ksiegowej na Policji ("ichnich" Gardzie) - jako cywil nie policjant. Zona jako manager pietra (floor manager) w H&M. Przy dzisiejszym kryzysie cale szczescie nasze prace wydaja sie byc dosc pewne.

  15. #15

    Domyślnie

    Witam
    Ja i mój Mąż pracujemy w sklepie (sale assistant)- na razie nie mamy zamiaru zmieniać,bo tak jest nam wygodnie,zresztą w tym momencie to mogłoby być trochę ryzykowne,bo sytuacja jest jaka jest. Na początku pobytu Mąż składał aplikację na nauczyciela WF-u w Dublinie,ale nie udało się,bo wtedy jednym z warunków był język irlandzki. Oprócz tego ja jeszcze dodatkowo sprzątałam domki.
    Wiadomo,nie jest to praca,o jakiej marzyliśmy,ale jakoś dała nam możliwość wybudowania naszego domku

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony