dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: Krety a zima

  1. #1

    Domyślnie Krety a zima

    Wczoraj byłam na działce i okazało się że jest pokryta kopcami kreta.
    Co mówi mądrość ludowa że to może koniec zimy?
    Czy jedynie to że ziemia nie zamarzła?
    Może ktoś wie?

  2. #2

    Domyślnie

    U mnie jest to samo. Kopiec na kopcu.
    Przyłączam się do pytania?

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar piotras
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    53
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    U mnie też kretowina na kretowinie miałem spokój 3 lata a teraz co?

  4. #4

    Domyślnie

    To oznaka że krety żyją

  5. #5

    Domyślnie

    Kpochani, a kiedy ostatnio byliście na swoich działkach, albo dość dawno, albo w waszej części Polski ziemia jeszcze nie zamarzła. U mnie na działce, tuż przed nadejściem mrozów krety zwiększyły swoją aktywność (pewnie musiały zgromadzić zapas tłuszczu przed nadchodzącą zimą), ale teraz jest już spokój (czytaj nie przybywa kretowisk). Część rozgrabiłem przed zimą, resztą trzeba się będzie zająć na wiosnę i po kłopocie.
    Pozdrawiam Krzysztof

  6. #6

    Domyślnie

    Też jestem ciekaw czy jest jakaś reguła.

    Kopce kretów na śniegu obserwuję u siebie już 3 czy 4-tą zimę i żadnej zasady nie zaobserwowałem, choć zwykle są one w początkach zimy: grudzień, styczeń i raczej nie zwiastują końca mrozów.

  7. #7

    Domyślnie

    mi drodzy ja przez te czarne zwierzaki dostane zawalu serca nie mam juz pomysłow na to cholerstwoo walcze z nimi ale nic nie pomaga szok i prawie u mnie jak mam fajna trawke a sasiedzi nie maja tych zwierzaczkow moze kreciki lubia dobra wypielegnowana trawe??? hm
    jak ktos cos znajdzie prosze o pomysl
    pozdrowionka

  8. #8

    Domyślnie

    tego lata zastosowałem pewien środek w proszku (nie maniętam teraz jego nazwy). Swoim zapachem ma odstraszać krety i psy (żeby np. nie "podlewały" iglaków). Powsypywałem go w nory krecie i faktycznie miałem spokój w tym roku (przynajmniej w miejscach gdzie środek był rozsypany)

    Ten sposób oczywiście ma jedną wadę: kret musi się najpierw pojawić aby móc go potem wygonić! A nam zależy na tym, aby kret wogóle nie wchodził na naszą działkę! W profilaktyce można stosować puszki (np. wieszając je na płocie) ale nie jestem przekonany o sktueczności tego sposobu (przynajmniej po tym jak widziałem u siebie jak kret kopie pod kopcem, w którym, na pręcie, zawiesiłem puszkę)

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mag

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    190

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwiatkor
    tego lata zastosowałem pewien środek w proszku (nie maniętam teraz jego nazwy). Swoim zapachem ma odstraszać krety i psy (żeby np. nie "podlewały" iglaków).
    A czy psy tez odstrasza? Zamierzam wysypac go w tym roku i jestem ciekawa efektow

  10. #10

    Domyślnie

    Swego czasu, jak jeszcze mieszkaliśmy na swojej ziemi, najlepszym środkiem na krety była nasza sunia A na nornice - koty. Rano wystarczyło sprzątnąć ich "łupy" bo układały je przy wejściu

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał mag
    Cytat Napisał kwiatkor
    tego lata zastosowałem pewien środek w proszku (nie maniętam teraz jego nazwy). Swoim zapachem ma odstraszać krety i psy (żeby np. nie "podlewały" iglaków).
    A czy psy tez odstrasza? Zamierzam wysypac go w tym roku i jestem ciekawa efektow
    Nie jestem pewien, bo tam gdzie wysypałem ten środek - psy nie zanieczyszczały już wcześniej (ale, co ważne - po wysypaniu także nie zanieczyszczały ).

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwiatkor
    odstraszają psy żeby np. nie "podlewały" iglaków
    Polecam sunie - sikają w przykucu

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mag

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    190

    Domyślnie

    Ale na trawe.... a moja jeszcze gorzej, bo wlazi we wrzosy, irgi i golterie i tam mi zalewa skutecznie. Jesienia byla szczeniaczkiem, wiec cieszylam sie, ze nie robi tego w domu i na schodach, ale teraz juz gonie z roslinek.
    Narazie wszystko jest pod sniegiem, wiec nie wiem jak sie czuja, ale bardzo sie boje, ze mi wszystko na smierc zasikala i bede musiala je wymienic.
    Obawiam sie, ze jesli moje grozby i wysypany proszek nie podzialaja to psy beda musialy siedziec w domu a nie w ogrodzie, bo ja tylko na niszczenie trawy moge sie zgodzic.

  14. #14

    Domyślnie

    Dla wszystkich miłośników kretów i Pana Józka
    (430 kB)

    http://mp3.wp.pl/p/strefa/sciagnij/61215.mp3

  15. #15

    Domyślnie

    Krety? - już są, jeśli w tym lub następnym tygodniu trwale rozpocznie się wiosna - można uznać, że istotnie były jej zwiastunami

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony