dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Guest

    Domyślnie Gdzie w okolicach W-wy kupujecie roślinki ?

    Witajcie,
    ponieważ prawie kończy sie styczeń myślami błądze już wokół wiosny ( nie lubię zimy szczególnie w mieście) Jestem ciekawa gdzie kupujecie roślinki zarówno do swoich ogródków jak i domów. Do tej pory moje zakupy ograniczały się do Handlowo Rolniczej Spółdzielni w Dawidach. Dosyć duży wybór jeżeli chodzi o rośliny doniczkowe ( domowe) dużo mniejszy jeżeli chodzi o rośliny do ogrodów. Ceny umiarkowane. Jestem ciekawa Waszych ulubionych sklepików, szkółek. Podzielcie się namiarami.
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Ja kupowałam w centrum ogrodniczym na Płochocińskiej, przy wylocie z W-wy. Nazywa się Hortumnus, czy coś w tym stylu. Jadąc samochodem na pewno nie przegapisz. Mają bardzo duży wybór i chyba nie są drodzy. (w tym jeszcze nie mam zbyt dużego doświadczenia).

  3. #3

    Domyślnie

    Jestem jeszcze na etapie porównywania cen i roślin. Byłam w Centrum Ogrodniczym w Al. Krakowskiej i w Ogrodzie Botanicznym. Ceny porównywalne ale rośliny...? Nie wiem, bo to była wizyta czysto zwiadowcza. Wszystkie rośliny wywożą na okres zimy. Nic nie można zobaczyć.
    Jak wyraziłam chęć obejrzenia drzewek, pan pokazał mi rosnące na terenie w wieku..., nie skłamię jeśli powiem, że były moimi rówieśnikami a może nawet starsze?!
    Chyba jeszcze zbyt wcześnie na porównania i plany zakupów?

  4. #4

    Domyślnie

    Polecam na Puławskiej sklep Melona..vi za vi Mc Donalda w Pyrach..
    ma materiał z dobrych sprawdzonych szkółek....polecam..


    ps.urlop do 2.02...

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Jadąc w ostatnią sobotę w strone Mińska Maz. wypatrzyłam chyba w miejscowości Dębe Wlk. ( nie daleko od W-wy ) po prawej stronie duży sklep ogrodniczy. Nie miałam czasu żeby się zatrzymać i popatrzeć na roślinki. Widać było przylegające do sklepu poletko z sadzonkami różnych pięknych kszaczków i drzewek. Może ktoś z Was był w tym sklepie??? Jeżeli nie, sama się wybiorę. Słyszałam równiez o fajnym sklepiku na trasie Radość- Otwock. Trzeba sprawdzić
    Pozdrawiam

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sara

    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Posty
    229
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziaba
    Polecam na Puławskiej sklep Melona..vi za vi Mc Donalda w Pyrach..
    ma materiał z dobrych sprawdzonych szkółek....polecam..


    ps.urlop do 2.02...
    To prawda, najczęściej kupuję u nich (dodatkowy atut blisko mojego domu ). Mają dobrze zadbane rosliny, poza tym udzielają wyjasnień nie robiąc ogromnych oczu.
    Jest parę szkółek jadąc z W-wy w stronę Legionowa. Jednak na ich temat nic nie wiem, bo nigdy tam nie kupowałam.

  7. #7

    Domyślnie

    Polecam sklep Witona w Radzyminie niedrogo duży wybór a i sprowadzają na zamówienie. Pozdr
    Mama Misi

  8. #8

    Domyślnie

    Co do sklepu z roślinkami na trasie do Mińska Mazowieckiego. Wg moich doświadczeń są w porządku. Duży wybór, przyzwoite ceny, rośliny w różnym wieku, są i drzewka owocowe /ale ich cena jest troszkę wyższa niż w szkółkach typowo owocowych/
    Wszystkie rośliny które u nich kupiłam przetrwały zimy /a specjalnie się nie przykładałam z zabezpieczeniem roslin/ i co najważniejsze przyjęły się bez żadnego problemu.
    Z doswiadczenia wiem, że lepiej nie oszczędzać za bardzo - zazwyczaj sprawdzone źródło pochodzenia roslin gwarantuje ich przetrwanie nawet w niezbyt dobrych warunkach.

    Sklep ten to "Dom i ogród" i miesci się po prawej stronie /jadac od Warszawy/ w miejscowości Chszczówka /za miejscowością Dębe Wlk. zaraz za łukiem drogi i ok. 5 km przed Mińskiem/. Fakt - nie da się nie zauwazyć.
    A dodatkowo można zrobić zakupy w markecie

  9. #9

    Domyślnie gdzie kupic roslinki

    niedaleko tarczyna jest sklepik z roslinami, na rogu trasy numer 7 i drogi z piaseczna do tarczyna. maja dobre ceny i nawet jesli nie maja danego gatunku na stanie, mozna sobie zamowic. m

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    Niebieskooka,
    dziekuję, ponieważ są naprawdę blisko mnie będę ich stałą klientką.
    Dziękuję za wszystkie posty.
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony