dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: Wełna i folia paroprzepuszczalna - czy tak można ?

Domyślnie Wełna i folia paroprzepuszczalna - czy tak można ?

Proszę o poradę. Mój majster proponuje mi taki sposób ocieplenia poddasza:
    Między krokwie 15 cm wełny, na to folia paroizolacyjna, potem stelaż pod płyty K-G i między ten stelaż 8 albo 10 cm płyty z wełny a no to wszystko oczywiście na końcu płyty K-G. Z tego co się dowiedziałem z wcześniejszych dyskusji to folia paroizolacyjna powinna chyba być położona na wszystkie warstwy wełny bezpośrednio pod płyty K-G. On twierdzi, że płyty K-G nie mogą stykać się z folią. Co o tym sądzicie ?

Domyślnie

Sądzę że powinieneś zmienić wykonawcę, ten człek będzie robił wszystko po swojemu, a nie tak jak się powinno. Folie daje się na ostatniej warstwie wełny. A on chce iść na łatwiznę, bo łatwiej ja będzie pewnie zszywkami przymocować folię do krokwi niż taśma dwustronną do stelaża.

3. Prawidłowy montaż izolacji z wełny szklanej: sprawdź, jak ułożyć izolację krok po kroku 12 błędów podczas ocieplania ścian metodą ETICS lekką mokrą Ocieplenie ścian domu kostki. Sprawdź, ile zapłacisz za kompleksową termomodernizację Parametry styropianu. To musisz wiedzieć o gęstości i współczynniku przewodzenia ciepła (lambdzie)

Domyślnie

Znalazłem na stornie rockwoola opis wykonania izolacji dwuwarstwowej i wg. tego opisu tylko w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności trzeba zastosować folię paroizolacyjną !
    http://rwiumbraco-pl.inforce.dk/dora...superrock.aspx

Co wy na to ?

Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

Domyślnie

Nie wiem, jak inni, ale ja u siebie położyłem folię paroizolacyjną na całości poddasza. To praktycznie żaden koszt, a w przypadku wystąpienia zbyt dużej wilgotności wewnątrz pokoju nie uśmiecha mi się późniejsze zrywanie sufitu i skosów, aby wymienić przegniłą wełnę
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

<a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!

Domyślnie

nio teraz wsio sie kładzie folię u mnie też tak będzie .
    mirosag masz temat o podaszu tam daj swoje pytanie zawodowcy i 6 sekund dadzą Ci odpowiedź i to na najwyższym poziomie.
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

Dzielnica
    Północ-Zachód

Domyślnie Re: Wełna i folia paroprzepuszczalna - czy tak można ?

Cytat Napisał mirosag
    Proszę o poradę. Mój majster proponuje mi taki sposób ocieplenia poddasza:
    Między krokwie 15 cm wełny, na to folia paroizolacyjna, potem stelaż pod płyty K-G i między ten stelaż 8 albo 10 cm płyty z wełny a no to wszystko oczywiście na końcu płyty K-G. Z tego co się dowiedziałem z wcześniejszych dyskusji to folia paroizolacyjna powinna chyba być położona na wszystkie warstwy wełny bezpośrednio pod płyty K-G. On twierdzi, że płyty K-G nie mogą stykać się z folią. Co o tym sądzicie ?
    warstwy kolejno nie inaczej jak
    - welna 15
    - welna 8-10 w stelazu
    - paroizolacja
    - plyta g/k.
    nie sadze by majster zmienil "wierzenia"
    Pragnę wszystkich przeprosić. Usuwam się z forum Muratordom. Jestem w trakcie kasowania wszystkich swoich postów. Aż dojdę do "ziro"

Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon

Domyślnie

Jest możliwość dania paroizolacji pomiędzy dwie warstwy wełny ale w proporcjach (widok od strony dachu) nie mniej niż 2/3 całkowitej grubości wełny - folia paroizolacyjna - nie więcej niż 1/3 całkowitej grubości wełny. Takie rozmieszczenie warstw wełny i foli eliminuje kondensacje pary wodnej w wełnie (ten cholernie niezrozumiały punkt rosy). Nie stosuje się tego systemu bo ciężko jest zachować powyższe proporcje. Folię paroizolacyjną daję na profile klejąc ją taśmą 2-stronną (najlepiej wzmocnioną).
    Wreszcie stabilizacja. Wolny termin na "za chwilę"

Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie

Domyślnie

No właśnie dokładnie tak jak napisał "Rom-Kon". Stosowanie paroizolacji pomiędzy warstwami izolacji cieplnej nie jest błędem. Majster pewnie też miał rację gdyż prawdopodobnie zamierzał zamontować folię metalizowaną (odbijającą promieniowanie). Dodam jeszcze, że teoretyzując można negować montaż paroizolacji na stelażu gdyż jest ona podziurawiona setkami wkrętów. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: aw.witand@gmail.com

Domyślnie

Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    No właśnie dokładnie tak jak napisał "Rom-Kon". Stosowanie paroizolacji pomiędzy warstwami izolacji cieplnej nie jest błędem. Majster pewnie też miał rację gdyż prawdopodobnie zamierzał zamontować folię metalizowaną (odbijającą promieniowanie). Dodam jeszcze, że teoretyzując można negować montaż paroizolacji na stelażu gdyż jest ona podziurawiona setkami wkrętów. Pozdrawiam.
    I dlatego twierdzę że w tym systemie nie wykonujemy szczelnej paroizolacji tylko dążymy do doskonałości a wychodzi coś na wzór aktywnej paroizolacji. Dodatkowo na swoją obronę mam że te dziurki są wypełnione wkrętem a folia dociśnięta do profila... I po to właśnie daje się albo wysoko przepuszczalną membranę dachową albo drożna szczelinę wentylacyjną.

Domyślnie

Cytat Napisał Rom-Kon
    Jest możliwość dania paroizolacji pomiędzy dwie warstwy wełny ale w proporcjach (widok od strony dachu) nie mniej niż 2/3 całkowitej grubości wełny - folia paroizolacyjna - nie więcej niż 1/3 całkowitej grubości wełny. Takie rozmieszczenie warstw wełny i foli eliminuje kondensacje pary wodnej w wełnie (ten cholernie niezrozumiały punkt rosy). Nie stosuje się tego systemu bo ciężko jest zachować powyższe proporcje. Folię paroizolacyjną daję na profile klejąc ją taśmą 2-stronną (najlepiej wzmocnioną).
    Podpinając się do tematu zapytam, czy nie można położyć paroizolacji na warstwie powiedzmy 10 cm. wełny leżącej na stelażu i dalej dajemy następną warstwę wełny i kolejną między krokwie /przypuśćmy że następne 25 cm./ czyli zachowujemy te proporcje a paroizolację wtedy do niczego nie przyklejamy bo jest pomiędzy wełną - czy to ma sens?
    myślenie jest przyszłością

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie

Domyślnie

Oczywiście ma. Mogą tylko wystąpić trudności z wykonaniem. Pozdrawiam.
    miłego dnia

Domyślnie

Cytat Napisał sacha
    Cytat Napisał Rom-Kon
    Podpinając się do tematu zapytam, czy nie można położyć paroizolacji na warstwie powiedzmy 10 cm. wełny leżącej na stelażu i dalej dajemy następną warstwę wełny i kolejną między krokwie /przypuśćmy że następne 25 cm./ czyli zachowujemy te proporcje a paroizolację wtedy do niczego nie przyklejamy bo jest pomiędzy wełną - czy to ma sens?
    By ograniczyć ilość dziurek od wkrętów można zastosować stelaż 2-poziomowy krzyżowy i folię kleić do pierwszej warstwy ale druga warstwa profili to już nie CD60 tylko profil kapeluszowy mocowany na pchełki do pierwszej warstwy... będzie wtedy parę dziurek od pchełek a nie tysiące od wkrętów do płyt... na upartego można nawet i CD60 i mocować na ES-y... w tym systemie można zastosować folię metalizowaną i zrobić wymaganą szczelinę pomiędzy folią a płytą. Ale skąd wziąć te profile kapeluszowe? w żadnej hurtowni ich nie ma... może na zamówienie? Inna "wersja" to pierwsza warstwa na łatach drewnianych a druga dopiero na profilach CD60... ale obie wersje mają zasadniczą wadę - są drogie we wykonaniu (robocizna + dodatkowy materiał) i praktycznie jest to walka o przysłowiowe nic czyli może trzecie miejsce po przecinku.... nigdy nakład się nie zwróci...

...a konkluzja jest taka:
    rzeczy niemożliwych niema... są tylko nieopłacalne!

Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie

Domyślnie

Swoimi wyjaśnieniami odwaliłeś kawał dobrej roboty . A ostatnia sekwencja to kwint esencja . Pozdrawiam.
    miłego dnia

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Waldek78

Domyślnie

Remontuję starą chatkę, strop jest drewniany, wyciepliłem watą, na poddaszu podłogę ułożyłem... no i chciałbym zabrać się za kręcenie profili alu na sufitach parteru.
    Mam pytanie, czy folię paroizolację mogę bić zszywkami do konstrukcji drewnianej i pozaklejać te zszywki taśmą, czy lepiej kleić folię taśmą dwustronną do profili.
    No i tutaj mam dylemat. Trzeba unikać dziurawienia folii, ale co mam zrobić w przypadku zakładania w suficie lampek halogenowych, w tym wypadku i tak robię dziury na oprawki lampek.
    Jakie rozwiązanie zastosować na suficie poziomym?

Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie

Domyślnie

W przypadku gdy poddasze jest ogrzewane żadna folia nie jest potrzebna. W przypadku poddasza nieogrzewanego pomiędzy wełną a podłogą powinna pozostać szczelina wentylacyjna. W przypadku montowania folii paroizolacyjnej nad halogenami należy usunąć trochę wełny "wybrzuszyć" folię i osłonić ją kawałkiem płyty GK aby nie uległa zniszczeniu od gorącego powietrza z halogena. Pozdrawiam.
    miłego dnia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia