dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie Panka PUR na chudziak - jaka grubość?

    Mam mało miejsca na izolację posadzki. Facet od ogrzewania doradził mi natrysk pianką zamkniętokomórkową z uwagi na jej parametry izolacyjne i hydroizolacyjne (dość mokro jest na naszych terenach).

    Oczywiście najchętniej dałabym 8 cm pianki, ale to cena 80 zł na m2 - niestety mnie nie stać.

    Rozważam 2 warianty:

    3 cm pianki + 5 cm dobrego styropianu

    5 cm pianki + 3 cm dobrego styropianu

    Pytanie do Was - czy te 2 cm różnicy to dużo? Warto?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    A czy dowiadywałaś się czy natrysk da się wykonać tak by podłoga była w miarę w poziomie?
    Nie lepiej będzie położyć płyty PUR, mają podobny współczynnik przenikania ciepła.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  3. #3

    Domyślnie

    Tak, dowiadywałam się. Powierzchnia będzie wyszlifowana. Pianka mnie przekonuje z uwagi na jej szczelność i ciągłość na całym podłożu.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Z tego co wiem to naruszenie wierzchniej struktóry piankin jest niewskazane.
    Co będzie z gwarancją po zeszlifowaniu? Radzę dowiedzieć się u producenta.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  5. #5

    Domyślnie

    Ok, dziękuję. Dowiem się.

  6. #6

    Domyślnie

    No to się dowiadywałam. Przedstawiciel hiszpańskiej Synthesia International zapewnia, że szlifowanie niczego nie psuje, ponieważ nakłada się piankę warstwowo, a każda warstwa jest na wierzchu wykończona tak jakby "skórką pomarańczy". Podobno szlifowanie jest standardową procedurą.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Żadna pianka natryskowa nie ma takiej lambdy jak płyty PIR, natrysk piany na chudziaka to jakieś nieporozumienie, kto to w ogóle doradza?

    Kupiłem ostatnio płyty PIR thermano grubość 8 cm za 36 PLN netto /m2

  8. #8

    Domyślnie

    Czy ja dobrze rozumiem, że zakładasz, że na chudziaku będziesz miała mokro, bo dookoła mokro i pianka ma temu zaradzić?

    @jacentyy daj namiar na to thermano za taką cenę

  9. #9

    Domyślnie

    Panowie, nie znam sie na budownictwie, zatem nic nie zakładam, tylko słucham rad mądrych ludzi Zasugerowano mi piankę na chudziak jako świetna metoda izolacji. Izolacji przed zimnem i przed wilgocią (która może przenikać przez mury) - źle myślę? Napiszcie proszę co przemawia za zastosowaniem płyt PIR zamiast pianki.

    Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda - 0,022-0,025 przy piance. Nie znalazłam parametrów lambdy odnośnie grubości natrysku (lambda stała?), przy płytach PIR 4 cm płyta to 0,58, wg tego
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 06-02-2017 o 15:04 Powód: Link reklamowy

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    @Marzena TG Dam czapkę Dolarów przeciw czapce orzechów że natrysk pianki na chudziak zaproponował Ci jej wykonawca.
    Jeśli brakuje miejsca lub chcesz mieć doskonałej jakości ocieplenie podłogi na gruncie stosuje się płyty PIR lub PUR. Ten sam materiał co natryskiwany tylko wylany w fabryce w formie płyty z okładziną folii aluminiowej i przynajmniej o połowę tańszy. Najlepiej stosować w jednej warstwie z t/z półfelcem.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  11. #11

    Domyślnie

    Na podłogę zastosuj tak jak wyżej płyty PIR, są drogie ale będą tańsze niż natrysk pianki i jej szlifowanie. Poza tym będą równe i mają już folię aluminiową, warstwę tekturową. Będzie szybciej i łatwiej, natrysk pianki wewnątrz budynku to nie jest taka łatwa sprawa, bo trzeba obłożyć okna, drzwi, ościeża itd tak żeby nie zapianować bo pianki już się nie da łatwo usunąć. To samo tyczy się samego chudziaka raz zapiankowany będzie już tak do końca. Owszem będzie szczelnie, ale nierówno.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    konrdzik

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    MIASTO
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    ^^

    Kupiłem ostatnio płyty PIR thermano grubość 8 cm za 36 PLN netto /m2

    Mozesz zdradzic gdzie kupiłeś ? oraz jak kładłeś? 2 warstwy czy jedna?

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Nie rozumiem jaka jest potrzeba kładzenia płyt pur w dwóch warstwach? Jeśli się nie mylę owe płyty są na P/W.
    Zamawiamy grubość jaką nam potrzeba i z głowy.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    ^^
    Żadna pianka natryskowa nie ma takiej lambdy jak płyty PIR, natrysk piany na chudziaka to jakieś nieporozumienie, kto to w ogóle doradza?

    Kupiłem ostatnio płyty PIR thermano grubość 8 cm za 36 PLN netto /m2
    Mam ofertę na PIR w alu. pióro/wpust grubość 120mm za 45 PLN netto/m2 z firmy co mam Ci od niej przysłać próbkę. Podaj adres na priv.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Nie rozumiem jaka jest potrzeba kładzenia płyt pur w dwóch warstwach?
    Aby hydraulik układający podłogówkę mógł ćwiczyć marynarski chód.

    Tak jak Tomasz131 pisze, jedna warstwa, a inne instalacje (rurki CWU,ZWU) na dystansach w połowie wysokości ocieplenia.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post

    @jacentyy daj namiar na to thermano za taką cenę
    Sorki machnąlem się w liczeniu 38,40 netto /m2, zakupione u lokalnego dostawcy w mojej okolicy tylko musiałem wziaźć pełne paczki tj jedna paczka 43,2 m2.
    Na priv moge podac adres tylko nie wiem czy to była cena specjalnie dla mnie bo dość długo z nimi wspołpracuje.

    Cytat Napisał cezary.pl Zobacz post
    Mam ofertę na PIR w alu. pióro/wpust grubość 120mm za 45 PLN netto/m2 z firmy co mam Ci od niej przysłać próbkę. Podaj adres na priv.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Hej
    Po Twoich postach odnośnie ceny zaczalem sam szukac cen thermano i sie zdecydowalem zakupić . Test robiłem na swoich resztkach i musze powiedziec, że rzeczywiście izolacja zwegla się w miejscu przyłożenia ognia ale nie "zanika" tak jak styropian , kiedyś może nagram filmiki z takiego palenia. Tak wiec z probka to już nieaktualne.

    Cytat Napisał konrdzik Zobacz post
    Mozesz zdradzic gdzie kupiłeś ? oraz jak kładłeś? 2 warstwy czy jedna?
    Tak jak pisalem wyzej wyszla mi cena 38,40 netto , troszke sie pomylilem w metrach jednej paczki, jak jestes dalej zainteresowany to przesle na priv dane hurtowni, jedna z wiekszych w Skoczowie.
    A co do układania, ja akurat ocieplam poddasze od środka, na krokwie dałem stare płyty osb co mialem z szalunków i do tych osb przykrecilem i na piance przykelilem płyty thernano, potem bede krecil płyty GK lub jakies inne na to .

    https://zapodaj.net/819b1c98b3ad5.jpg.html
    Ostatnio edytowane przez jacentyy ; 07-02-2017 o 09:14

  17. #17

    Domyślnie

    Czy mam rozumieć, że "Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda - 0,022-0,025 przy piance" to ściema? Piszecie, że płyty PIR są lepsze, bo prosto z fabryki. Czyli pianka jest do niczego, bo jest z agregatu? Trochę słaba argumentacja jak dla mnie.

    ps. facet od ogrzewania robi mi tylko ogrzewanie, nie natrysk.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    żadna pianka natryskowa nie ma lambdy 0,022 ,taka lambda tylko w płytach PIR, a jak ktos tweirdzi inaczej niech pokaże deklaracje zgodności na ta pianke natryskową, pianka natryskowa jest ok ale nie ma takich wlasciwosci jak płyty PUR i PIR , a poza tym te szlifowanie, toż to jakaś żenada ....

    poszukaj sobie na you tube jakiś filmik ze ścinania pianki natryskowej i porownaj sobie z tanszymi gotowymi płytami PIR

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    @MarzenaTG podałaś cenę za natrysk pianki PUR 1000,- zł / m3 i nie dziwię się że Cię nie stać.
    Ja podałem cenę za płytę PIR 461,- zł / m3, jacentyy 590 zł/m3.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony