dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 36 z 36
  1. #21
    Guest

    Domyślnie Re: Dobudowa do już istniejącego budynku-jakie formalności??

    Cytat Napisał P:)apolinek
    Witam.
    Mam zamiar postawic obok budynku mieszkalnego dobudówke która bedzie miecwłąsne 4 sciany z tym ze jedna ze scian dobudówki bedzie przylegac do jednej ze scian budunku mieszkalnego ...
    mi odmówiono argumentując to tym, ze jest to oszpecenie budynku czyli naruszenie prawa autorskiego /projektanta budynku/
    czyli inaczej mówiąć zmiana bryły budunku

    natomiast wygląda na to, ze odległości p.pożarowe można tu ominąc czyli zbliżyć budynki do siebie ...
    a o ile zblizyc ...?
    ano, o tyle ile sie wsunie w łapkę urzędnikowi ...
    ja wsuniesz odpowiednio duzo - to każe Ci sie odsunąć tylko ciut ciut -
    tak abyś był zadowolony ...

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar

    A jak zrobisz tam instalację elektryczną ? Skoro będa 4 ściany (aby trzymać dach) to bedzie tam raczej ciemno, wiec prąd by sie przydał.............
    podłączenia pod istanijąca instalacja "za ścianą" wymaga pozwolenia na budowe nie zgłoszenia.
    Przeciez nie ma zadnej wytycznej co do umiejscowienia okna w takim budynku(wiec bedzie juz nie tak ciemno).
    Co do instalacji elektrycznej tez nie jest to takie trudne
    - jedno z gniazdek w domu posłuzy mi do podłaczenia wtyczki z zasilaniem i podciagniecia tzw prowizorki(prowizorki w teori)
    - zostawie wneke w scianie dobudówki i bede sie podłanczał do gniazdka zewnetrznego w budynku mieszkalnym(moge miec tam nawet 10 gniazdek i nikt nie ma do tego nic).
    - najzwyczajniej poprowadze tam instalacje bo bedoac rolnikiem ustawowym zgłaszajac dobudówke budynku gospodarczego moge miec tam instalacje elektryczna(bez kombinowania).

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał P:)apolinek
    - najzwyczajniej poprowadze tam instalacje bo bedoac rolnikiem ustawowym zgłaszajac dobudówke budynku gospodarczego moge miec tam instalacje elektryczna(bez kombinowania).
    Tak się zastanawiam, co jeszcze może taki „rolnik ustawowy” bez kombinowania, czyli zgodnie z przepisami.
    Przepisy odrębne dla rolnika ustawowego?
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beaty
    witam
    trochę namieszam
    kiedyś też zapytałam czy można tak wybudować, bo nie byłam pewna

    zgłosiłam do starostwa taką chęć i otrzymałam zgodę- tu o tym pisałam
    http://forum.muratordom.pl/budowa-za...omu,t23114.htm

    wybudowałam wiatę przylegającą do domu, belka oczepowa zawieszona na wieńcu

    wszystko na zgłoszenie
    pzd
    Trochę inna sytuacja.
    W tym przypadku wpierw było pozwolenie na budowę obejmujące:
    Cytat Napisał Beaty
    ....W projekcie zagospodarowania działki wydanym w 1999 r zostało wyrysowane miejsce (zaplanowane) na wybudowanie budynku gospodarczego z adnotacją : według osobnego opracowania. Zaplanowany budynek gosp. miał przylegać do domu. Czy dzisiaj mogę w tym zaplanowanym miejscu wybudować wiatę, ......
    W tym przypadku zgłoszenie dotyczyło w zasadzie „zgody” na zamianę budynku gospodarczego na wiatę.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  5. #25

    Domyślnie

    Witam,
    Nam niestety nie przyjęto jedynie zgłoszenia budowy takiego budynku gospodarczego, tzn. mającego 4 ściany, na oddzielnych fundamentach i stykajacego się z domem. Pani twierdziła, że skoro prawo mówi "wolno stojący" to w żaden sposób nie może się stykać. Szukałam trochę w internecie, ale nic co pozwoliłoby obalić tę tezę nie znalazłam.
    Niby można się uprzeć, że odległość jest -np. 1cm , bo nigdzie ustawa nie mówi jaka musi być odległość. Szukałam trochę w internecie, ale nic co pozwoliłoby obalić tę tezę nie znalazłam. Znalałam właciwie potwierdzenie jej słów:
    Zwolnienie z obowiązku uzyskania pozwolenia na budowę nie dotyczy budynków gospodarczych dobudowanych do innego budynku.
    Budynek wolno stojący to taki, który charakteryzuje się samodzielnością konstrukcji, wokół niego jest na tyle duża przestrzeń, że żadne elementy sąsiadujących budynków np. ściany, dachy, nie stykają się i jest do nich swobodny dostęp w przypadku np. konserwacji.
    na tej stronie: http://www.taniebudowanie.pl/informa...okaz&tekst=682
    Z Twojej papolinku wypowiedzi wynika, że czasem można liczyć na przychylność urzędników

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12
    Tak się zastanawiam, co jeszcze może taki „rolnik ustawowy” bez kombinowania, czyli zgodnie z przepisami.
    Przepisy odrębne dla rolnika ustawowego?
    Tu chybanie chodzi o rolnika ustwawowego i jego prawa.Bardziej chodzi o to jak interpretuja przepisy urzednicy,to od tej interpretacji zalezy czy musimy przechodzic przez cała skomplikowana procedure.
    Bo gdzie jest to przyjazne panstwo-przyjazne obywatelom??
    Moze cos sie zmieni ale nie szybko.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał P:)apolinek
    ...Pisze bo mam na to ochote,jesli przeszkadza...
    Widzisz ja tak samo jak Ty mam czasami ochotę odpisywać a skoro moje wypowiedzi Ci nie odpowiadają to ich nie czytaj . A może to Ty jesteś tym urzędasem i nie potrafisz podjąć rozsądnej decyzji?! Masz szczęście, że nie jesteś moim sąsiadem . Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    Masz szczęście, że nie jesteś moim sąsiadem . .
    Aż tak oktopny jestes Andriej ??

  9. #29

    Domyślnie

    A jak sie ma sprawa z ogrodem zimowym?
    W tamtym roku napisalam zapytanie droga emailowa do um czy musze miec pozwolenie czy wystarczy zgloszenie.
    Odpowiedziano mi, ze samo zgloszenie.
    Zrobilam odbiory budynku, bo byla to jeszcze budowa i w tym roku raz jeszcze napisalam z prosba o podanie rodzaju dokumentow, ktore musze dolaczyc do zgloszenia.
    I coz sie okazalo... pani napisala mi, ze musze miec pozwolenia na budowe.
    I co ja mam teraz zrobic?
    Pozdr.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Moim zdaniem, wystarczy zgłoszenie.
    Opinia (interpretacja) prawna w tym linku, w dość prosty sposób definiuje dlaczego.
    http://www.ogrodyzimowe.org/oogrodach/prawo

    Mimo to radzę, nie dyskutować dalej z urzędem, tylko przygotować wymagane „kwity”( co należy dostarczyć określa Art. 30 Prawa Budowlanego) i złożyć w urzędzie zamiar wykonania takiego ogrodu (zgłoszenie). Odczekać i jeśli będzie sprzeciw, poparty uzasadnieniem, to będziesz miała idealne odwołanie.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  11. #31

    Domyślnie

    Mysle, ze moze ja zle sprecyzowalam tym razem zapytanie. Napisalam bowiem dobudowac zamiast budowac.
    Dziekuje Ci bardzo i pozdrawiam.
    Jak zawsze pomocny

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Zrozumiałem i napisałem o dobudowie lub (i) budowie – załączony link to wyjaśnia.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  13. #33

    Domyślnie

    Wezwano mnie do uzupelnienie dokumentow.
    Miedzy innymi: mapa z naniesionym ogrodem z wymiarowaniem. I tu sie zastanawiam do kogo sie zwrocic o wykonanie czegos takiego czy po prostu dorysowac ogrod do domu na mapie.
    Poza tym, sposob wykonania fundamentow.
    Nie wiem czy wystarczy zwykly opis prac krok po kroku?

  14. #34

    Domyślnie

    sSiwy12, pisalam do Ciebie na pw, ale nie wiem czy doszlo.
    Dostalam decyzje odmowna. Nie odnioslam sie do jednego punktu, a mianowicie mialam opisac sposob i zakres prowadzenia prac z uwzglednieniem usuniecia ew. kolizji z istniejacym podziemnym uzbrojeniem.
    Wszystko inne wykonalam sama i bylo w porzadku.
    Jak sie okazalo, dokladnie pod ogrodem biegnie siec gazowa. Calkiem o tym zapomnialam.
    Co radzisz mi zrobic w tej sytuacji?
    Ostatnio edytowane przez ellaj ; 30-11-2010 o 21:54

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar KamaG
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    2.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    199

    Domyślnie

    ellaj jeśli nie masz żadnego innego miejsca na usytuowanie ogrodu to trzeba byłoby spróbować uzgodnić z gazownią taką budowę a w opisie robót dopisać sposób zabezpieczenia gazociągu, zresztą jak uzgodnią (o ile gazownia się zgodzi, bo raczej nie wolno sytuować obiektów nad i w pobliżu nitek gazowych) to pewnie dadzą jakiś warunek co do zabezpieczenia sieci

  16. #36

    Domyślnie

    Dzieki KamaG.
    Zlozylam wniosek o przebudowe sieci gazowej. Takie obejscie dookola ogrodu. Moglam zamknac gaz przy ogrodzeniu. Byloby taniej, ale wystapilam o te pierwsza opcje przebudowy.
    Bede musiala wykopac i wlozyc nowe rury.
    Troche to bedzie kosztowalo

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony