dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Regulacja rozdzielacza podłogowego - przepływomierze i inne

Domyślnie Regulacja rozdzielacza podłogowego - przepływomierze i inne

Witam,

W końcu podłączyłem do rozdzielacza podłogówki siłowniki, a dokładnie mój zestawy wygląda tak:
    - jest to rozdzielacz KAN 73A - zasilenie miesza się z powrotem z podłogówki przez pomnę. A za nią - z jednej strony regulowany zawór do wyjścia do pieca, a a drugiej zasilenie podłogówki tego zmieszanego wcześniej zasilenia z pieca z powrotem.
    Na każdym zaworze siłownik + regulatory w pomieszczeniach włącz / wyłącz.

I kilka pytań - teoretycznych:
    - ten rozdzielacz to po prostu mieszacz, miesza zasilenie z pieca z powrotem z podłogówki i w ten sposób obniża temperaturę w podłodze. Jak pisałem, mam zawór do regulowania kluczem imbusowym na powrocie całego rozdzielacza do pieca - czy dobrze rozumiem, że:
    * pompa pracuje z tą samą prędkością, a więc tyle samo wody przez określony czas przepompuje. Zaworem tym reguluję:
    a) im więcej wody wróci do pieca(a więc zawór odkręcam), tym wolniej woda będzie krązyła w podłogówce, bo szybciej po prostu będzie stygła?
    b) im mniej wody wróci do pieca (a więc zawór przykręcam), tym szybciej woda będzie krążyła w podłogówce, ale mniej ilościowy ciepłej wody zostanie pobrane z pieca, a więc też w skrajnej pozycji będzie chłodniej.

I moim zadaniem jest takie ustawienie tego zaworu, aby na krzywej znaleźć górkę, czyli temperatura będzie rosła do pewnego momentu, aby dalej spadać.

I teraz pytania kolejne:
    - co się zmienia w układzie podłogówki, gdy zamykam połowę linii do pomieszczeń? Rośnie ciśnienie, ciśnienie nie rośnie, pompa po prostu pompuje szybciej, bo ma mniej wody do pompowania???

- nie mam w tym układzie przepływomierzy, a słyszałem, że należy również przepływy wyregulować? Jak więc to zrobić, skoro przepływmoerzy brak. I czym skutkuje złe wyregulowanie przepływów?

Jeśli zawile napisałem, proszę dać mi znać, dopowiem, co trzeba.

Michał

Domyślnie

....odgrzewam kotleta.... ktoś się wypowie ??

3. Ogrzewanie gazowe. Jak załatwić gaz płynny krok po kroku Jak wybrać grzejniki do domu? Co jest istotne przy wyborze grzejników? Gdy centralne ogrzewanie nie działa jak należy Zbiornik oleju na zewnątrz domu - standardy montażu
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar xmsg
    Kod pocztowy
    96-300
    TERMOWIZJA i TESTY SZCZELNOŚCI Blower door. Sprawdzanie jakości wykonania termoizolacji i powłok szczelnych, lokalizowanie mostków, wyszukiwanie wycieków i zawilgoceń, lokalizowanie przebiegu instalacji CO. TERMOTESTY.PL mazowieckie

Domyślnie

- zawór z imbusem służy do zrównoważenia przepływów w instalacji
    (przy otwartej głowicy termostatycznej, zaworem ogranicza się przepływ do takiego aby czynnik dopływał tez na wyższe kondygnacje i inne rozdzielacze np. grzejnikowe)

-jeśli siłowniki zamkną część lub wszystkie obwody podłogówki to pompa zamyka się nadmiarem przez by-pass (taka pionowa rurka obok pompy, tez do ew. wyregulowania),
    zabezpiecza to przed wzrostem ciśnienia i zmianą przepływów,

- woda w podłogówce krąży ze stałą prędkością, ograniczoną numerem biegu pompy i ustawionymi przepływami (jak nie masz rotametrów to nie wiesz jaki przepływa jest na poszczególnych obwodach). Można dokonać regulacji na podstawie temperatur powrotu z poszczególnych pętli.

http://www.purmo.com/images/products...mieszajacy.pdf
    Ostatnio edytowane przez xmsg ; 08-03-2011 o 16:04

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia