dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Karolooo

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-133
    Posty
    2

    Lightbulb Dom z antresolą o powierzchni 346 m2 ZAKUP

    Witam,

    Chciałbym się dowiedzieć jakie mogą być przybliżone koszty ogrzewania domu z antresolą (nad salonem około 50m2 - wysokość około 7-8 metrów). Mam zamiar kupić dom wybudowany takim systemem o całkowitej powierzchni 346 m2, mieszkalnej 250 m2. Początkowo napaliłem się strasznie ale po zimnym prysznicu zaczynam myśleć ekonomicznie. Zastanawiam się nad opłatami w takim domu. Dom posiada do ogrzewania instalację gazową (piec Viessmann'a , dodatkowo w centralnym punkcie domu jest kominek).
    Proszę zorientowane osoby o szacunkowe podanie wartości jaki można zapłacić za ogrzewanie. Oglądałem ten dom i potwierdza się że wybudowany był "pod siebie" - wykorzystano dobrej jakości materiały jak na tamte czasy - wybudowany w 1982 roku. Sprzedający pokazywał mi rachunki opiewające na kwotę max 1200 PLN. Tylko zastanawiam się czy dom tej zimy był zamieszkiwany - może ktoś trzymał tylko minimalną temperaturę.
    Poproszę o poradę czy "ładować " się w takie luksusy.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Zajrzyj do świadectwa charakterystyki energetycznej tego budynku, tam jest roczne zapotrzebowanie na ciepło przy normalnym użytkowaniu, przemnóż sobie to przez jakąś stawkę za 1 kWh ciepła i będziesz miał odpowiedź.

    Ja bym się nie odważył kupować domu bez takich informacji, a ten 1 200 to chyba za miesiąc ogrzewania?
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  3. #3

    Domyślnie

    1200za gaz to mój sąsiad płaci za miesiąc dom ok 150m2, a stwierdzenie 'budowany pod siebie' może mieć różne oblicze, jeszcze pare lat temu ocieplali domy styropianem 6, dzisiaj 20, kilka lat temu nikt nie myślal o rekuperacji z odzyskiem ciepła, dzisiaj mało kto tego nie robi. Poproś o świadectwo energetyczne tak jak radzi Krzysztof i będziesz miał czarno na białym
    Ostatnio edytowane przez ana-76 ; 08-03-2011 o 09:25 Powód: literówka

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Karolooo

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-133
    Posty
    2

    Domyślnie

    Tak był to rachunek za jeden miesiąc. Dziękuje za wszelkie sugestie (takie jak świadectwa charakterystyki energetycznej). Przyznam się, że całe życie mieszkałem w bloku i dopiero wszystkiego chcę się dowiedzieć. Będę bardzo wdzięczny za sugestie na jakie sprawy, zagadnienia zwrócić uwagę kupując dom z rynku wtórnego (kredyt na lata - abym go spłacał z jakimkolwiek uśmiechem a nie łzami że wtopiłem.)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony