dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar agiles1978
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Radom
    Posty
    145

    Domyślnie Odzysk energii z kominka

    WITAM

    Może już ktoś pisał, nie wiem nie znalazłem. Paląc w kominku serce mnie ściska gdy marnuje się tyle energii wylatując kominem z domu. Chodzi mi po głowie pomysł odzyskania trochę tej energii. Najprościej podpiąć się do C.O. za pomocą wkładu do tego przystosowanego (ale w moim przypadku wiąże się to z wymianą wkładu i demolką całego kominka, koszt około 8 000zł - odpada). No i powstał pomysł jest to tylko wizja i proszę o uwagi i podpowiedzi. A możne by zamontować (w moim przypadku na strychu) kaloryfera , lub płyty grzewczej którą została by wkuta w komin spalinowy (około 5 cm tak by nie przebić się do środka) w pobliżu filara rozgrzanego. By uniknąć ogrzewania komina w sytuacji gdy nie pali się w kominku na powrocie z owego kaloryfera zamontowany będzie czujnik temp, który otworzy zawór zasilający po przekroczeniu temp 50 st Cel. (w C.O. jest na powrocie 40 st Cel)

    Nie wiem jak piec się zachowa (Junkers Euro Star z pogodówką TA211) czy wyłączy palnik jak na powrocie wejdzie cieplejsza woda?

    Co o tym sądzicie?

  2. #2

    Domyślnie

    W kominie, to rowka pod przewód elektryczny kuć nie wolno, a Ty chcesz wyskrobać 5cm pod kaloryfer, który za wymiennik ciepła ma robić?

  3. #3

    Domyślnie

    Czy nie lepiej było pomyśleć wcześniej kupując dobry wkład????
    Przy sprawności na poziomie 75-83% ,to co tracisz przez komin służy tylko utrzymaniu prawidłowej temperatury w przewodzie spalinowym,dzięki czemu unikasz osadzania się kreozotu, tak często będącego przyczyną pożarów w kominie.
    pzdr.
    festina lente

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony