dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie ROZBIORKA STAREGO DOMU / BUDOWA NOWEGO W TYM SAMYM MIEJSCU

    Witam.

    Chcialbym ponownie zaczac, poruszany juz watek dotyczacy rozbiorki starego domu i budowy nowego w tym samym miejscu. Nie znalazlem we wczesniejszych watkach konkretnych odpowiedzi , a zarazem moja sytuacja jest indywidualna.

    Przedewszystkim interesuje mnie czy jest potrzebne pozwolenie na rozbiorke starego domu nie bedacego zabytkiem.( Dom z podpiwniczeniem (parter), pietrem i poddaszem , kryty eternitem, obok domu isnieje takze podlaczone szambo ) Z tego co wyczytalem w internecie to nie potrzeba pozwolenia / ale nie jestem tego pewien w 10% wiec prosze o potwierdzenie/zaprzeczenie.

    Stary dom chcialbym usunac doszczetnie, oprucz isnitejacego juz szamba. Dom zostal by usuniety razem z fundamentami . Teraz , czy potrzebuje wykonawcy i umowy na rozbiorke domu? Czy moge wykonac to zadanie w swoim zakresie ?? Kolejnie , co z eternitowym dachem?? Czy musi to wykonac jakas firma? Jesli nie , to gdzie skladuje sie takie odpadki? Czy zwykle wysypisko przyjmie taki odpadek ?? Tak samo co z gruzem ? Wiem , ze elementy nadajace sie do odzysku powinienem posegregowac , i bezpiecznie skladowac. Nie wiem tylko co z robic z gruzem, czy mozna wywiesc go na wysypisko ?? Jakie sa zblizone koszty wywozu gruzu - nie pytam o transport tylko o usluge ??

    Nastepnie czy bede mugl zostawic isnitejace juz szambo i podlaczyc do niego nowo powstaly dom ? Chcialbym jedynie w szmbie zmodernizowac pokrywe , zamontowac klape studzienkowa , taka o kture niszczymy swoje podwozie w aucie wjezdzajac do Warszawy w okolicach Marek Czy byloby potrzebne na to dodatkowo pozwolenie o remont + ewentualnie plan ?? Podejrzewam,ze plan podlaczenia szamba , dokonuje sie u architekta zatwierdzajacego , tak samo jak i przylacza wodociagowego.

    Ostatecznie nurtuje mnie jeszcze to czy chcac wybudowac dom na miejscu starego , przy zaczynaniu calego projektu, musi byc on polaczony ze soba? Czyli czy sprawy dotyczace rozbiorki i budowy domu , musza byc zglaszane do urzedu jako jedna sprawa ?? Czy moge sobie najpierw zburzyc stary dom , nastepnie przystapic do adaptacji nowego projektu ??

    Wiem , ze niektore pytania zapewne sa banalne , ale uwierzcie, ze na kazde z ich poszukuje odpowiedzi .

    Za kazda nawet najmniejsza pomoc , bede ogromnie wdzieczny.

    Alan M.
    []\/[]isztal

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie Re: ROZBIORKA STAREGO DOMU / BUDOWA NOWEGO W TYM SAMYM MIEJS

    Cytat Napisał misztal_1986

    Przedewszystkim interesuje mnie czy jest potrzebne pozwolenie na rozbiorke starego domu nie bedacego zabytkiem.( Dom z podpiwniczeniem (parter), pietrem i poddaszem , kryty eternitem, obok domu isnieje takze podlaczone szambo ) Z tego co wyczytalem w internecie to nie potrzeba pozwolenia / ale nie jestem tego pewien w 10% wiec prosze o potwierdzenie/zaprzeczenie..
    Potrzebne zgłoszenie na roboty budowlane

    Stary dom chcialbym usunac doszczetnie, oprucz isnitejacego juz szamba. Dom zostal by usuniety razem z fundamentami . Teraz , czy potrzebuje wykonawcy i umowy na rozbiorke domu? Czy moge wykonac to zadanie w swoim zakresie ??.
    Można rozebrać samemu

    Kolejnie , co z eternitowym dachem?? Czy musi to wykonac jakas firma? Jesli nie , to gdzie skladuje sie takie odpadki? Czy zwykle wysypisko przyjmie taki odpadek ??.
    Teoretycznie (zależy od sąsiada) powinna wykonać to firma specjalistyczna.
    Odpady odbierają uprawnieni odbiorcy, zwykłe wysypisko nie. Czasami odpady odbiera i finansuje ich utulizację gmina

    Tak samo co z gruzem ? Wiem , ze elementy nadajace sie do odzysku powinienem posegregowac , i bezpiecznie skladowac. Nie wiem tylko co z robic z gruzem, czy mozna wywiesc go na wysypisko ?? Jakie sa zblizone koszty wywozu gruzu - nie pytam o transport tylko o usluge ??.
    Najlepiej popytać firmy transportowe, czasami znajdzie sie odbiorca gruzu za darmo.

    Nastepnie czy bede mugl zostawic isnitejace juz szambo i podlaczyc do niego nowo powstaly dom ? Chcialbym jedynie w szmbie zmodernizowac pokrywe , zamontowac klape studzienkowa , taka o kture niszczymy swoje podwozie w aucie wjezdzajac do Warszawy w okolicach Marek Czy byloby potrzebne na to dodatkowo pozwolenie o remont + ewentualnie plan ?? Podejrzewam,ze plan podlaczenia szamba , dokonuje sie u architekta zatwierdzajacego , tak samo jak i przylacza wodociagowego..
    Oczywiście istniejace szambo można podlączyć do nowego domu. Musi to zawierać projekt zagospodarowania działki.

    Ostatecznie nurtuje mnie jeszcze to czy chcac wybudowac dom na miejscu starego , przy zaczynaniu calego projektu, musi byc on polaczony ze soba? Czyli czy sprawy dotyczace rozbiorki i budowy domu , musza byc zglaszane do urzedu jako jedna sprawa ?? Czy moge sobie najpierw zburzyc stary dom , nastepnie przystapic do adaptacji nowego projektu ??.
    Rozebranie starego domu możemy załatwić zgłoszeniem. Czekamy 30 dni i jeżeli nie ma sprzeciwu możemy przystąpić do prac.
    Na budowę nowego potrzebne jest pozwolenie na budowę.

    Powodzenia

  3. #3

    Domyślnie Re: ROZBIORKA STAREGO DOMU / BUDOWA NOWEGO W TYM SAMYM MIEJS

    Cytat Napisał misztal_1986
    Za kazda nawet najmniejsza pomoc , bede ogromnie wdzieczny.
    Wpisz w google "prawo budowlane". Budynek do 8m wysokości i w odległości od granicy działki jest nie mniejszej niż połowa wysokości możesz rozebrać w 30 dni po zgłoszeniu. Potrzebne do zgłoszenia mapki i odpisy powinieneś wyrobić za 100-200zł.

  4. #4

    Domyślnie

    Serdecznie dziekuje za pomoc A gdzie uwczesnie musze zdobyc te odpisy i mapki? Pozdrawiam
    []\/[]isztal

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał misztal_1986
    Serdecznie dziekuje za pomoc A gdzie uwczesnie musze zdobyc te odpisy i mapki? Pozdrawiam
    Mapka - starostwo (do rozbiórki potrzebna jest mapka zasadnicza z nakładką sieci)
    Odpis księgi wieczystej - sąd rejonowy
    Wypis z rejestru gruntów - starostwo
    Sam wniosek - starostwo.

  6. #6

    Domyślnie

    Jeśli jest to stary dom, to może zdarzyć się tak,że jego usytuowanie na działce nie jest zgodne z obecnymi przepisami budowlanymi - szczególnie odległość od granicy działki. Jest tu taki wątek, gdzie radzą, aby zgłosić to jako remont z możliwością wymiany elementów konstrukcyjnie słabych.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony