Witam.

Chcialbym ponownie zaczac, poruszany juz watek dotyczacy rozbiorki starego domu i budowy nowego w tym samym miejscu. Nie znalazlem we wczesniejszych watkach konkretnych odpowiedzi , a zarazem moja sytuacja jest indywidualna.

Przedewszystkim interesuje mnie czy jest potrzebne pozwolenie na rozbiorke starego domu nie bedacego zabytkiem.( Dom z podpiwniczeniem (parter), pietrem i poddaszem , kryty eternitem, obok domu isnieje takze podlaczone szambo ) Z tego co wyczytalem w internecie to nie potrzeba pozwolenia / ale nie jestem tego pewien w 10% wiec prosze o potwierdzenie/zaprzeczenie.

Stary dom chcialbym usunac doszczetnie, oprucz isnitejacego juz szamba. Dom zostal by usuniety razem z fundamentami . Teraz , czy potrzebuje wykonawcy i umowy na rozbiorke domu? Czy moge wykonac to zadanie w swoim zakresie ?? Kolejnie , co z eternitowym dachem?? Czy musi to wykonac jakas firma? Jesli nie , to gdzie skladuje sie takie odpadki? Czy zwykle wysypisko przyjmie taki odpadek ?? Tak samo co z gruzem ? Wiem , ze elementy nadajace sie do odzysku powinienem posegregowac , i bezpiecznie skladowac. Nie wiem tylko co z robic z gruzem, czy mozna wywiesc go na wysypisko ?? Jakie sa zblizone koszty wywozu gruzu - nie pytam o transport tylko o usluge ??

Nastepnie czy bede mugl zostawic isnitejace juz szambo i podlaczyc do niego nowo powstaly dom ? Chcialbym jedynie w szmbie zmodernizowac pokrywe , zamontowac klape studzienkowa , taka o kture niszczymy swoje podwozie w aucie wjezdzajac do Warszawy w okolicach Marek Czy byloby potrzebne na to dodatkowo pozwolenie o remont + ewentualnie plan ?? Podejrzewam,ze plan podlaczenia szamba , dokonuje sie u architekta zatwierdzajacego , tak samo jak i przylacza wodociagowego.

Ostatecznie nurtuje mnie jeszcze to czy chcac wybudowac dom na miejscu starego , przy zaczynaniu calego projektu, musi byc on polaczony ze soba? Czyli czy sprawy dotyczace rozbiorki i budowy domu , musza byc zglaszane do urzedu jako jedna sprawa ?? Czy moge sobie najpierw zburzyc stary dom , nastepnie przystapic do adaptacji nowego projektu ??

Wiem , ze niektore pytania zapewne sa banalne , ale uwierzcie, ze na kazde z ich poszukuje odpowiedzi .

Za kazda nawet najmniejsza pomoc , bede ogromnie wdzieczny.

Alan M.