dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Dziury wokół ościeżnicy

    Witam, nie tak dawno montowałem drzwi wewnętrzne w mieszkaniu. Panowie fachowcy przyszli, pomierzyli. Po 4 tygodniach wrócili z drzwiami i pomontowali je. Niestety ościeżnica okazała się mniejsza niż otwory na drzwi. Wokół ościeżnicy zostawili bardzo nieładnie wyglądające dziury:






    Pytanie brzmi: w jaki sposób można je zapaćkać? Wciskanie tam gipsu wydaje mi się kiepskim pomysałem, bo ościeżnica jest tam praktycznie pusta. Czy powinienem wcisnąć tam pianke i dopiero na to gips bądź szpachle? Jeśli tak to jaką?

    Byłbym wdzięczny na porade od kogoś kto ma doświadczenie. Pozdrawiam.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Klasyczny błąd. Nieodpowiednie otwory do zakupionych drzwi.
    Dobry sprzedawca wychwyci taki "problem" przy pomiarach. Wtedy się podkleja płytę k/g (czasem dwie czy trzy. Niekiedy wkleja się styropian. Albo proponuje się inne /wyższe/ ościeżnice.
    Czasem jednak Klienci zapominają o tych zaleceniach...

    Zwykle takie dziurki się akryluje. Faktycznie - jak tam jest pusto to będzie wpadać, więc może jakaś siatka? Zapytałbym wykończeniowców, co oni proponują.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    da się to zrobić - najlepiej przy okazji kolejnego malowania ścian.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  4. #4

    Domyślnie

    Nic mi fachowcy od montażu nie powiedzieli. Pomierzyli, zamowili a pozniej zamontowali drzwi. Jak się spytałem, co z tymi dziurami to tylko rzucili, że trzeba je zaszpachlować. Teraz to jestem mądry i kazałbym włożyć tam jakaś płyte.

    Myślałem na wciśnięciu tam pianki co stosuje się w ościeżnicach (takiej rozprężnej, elatsycznej) a pozniej szpachelka.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Obawiam się, że możesz tym sobie narobić kłopotu - jeśli oni w ogole nie pianowali góry ościeżnic, to tam jest dziura że hoho. Cała pianka Ci tam moze wejsc, a potem 3/4 jej zawartosci po rozprężeniu wypłynąć na drzwi. Także jeśli nie masz doświadczenia w operowaniu pianką to byłbym ostrożny przy tej pracy.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony