dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 11
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 220
  1. #201

    Domyślnie

    Elo elo! Piękny remoncik - efekty konkretne, coś pięknego! Sama radość patrzeć jak ktoś potrafi sobie sam radzić, i oszczędności konkretne... Wystarczy tylko chcieć i wykazać morze cierpliwości i wytrwałości! A co do znanych tekstów dlaczego tak długo, kto by tam w ten sposób itp.... stare jak świat i nie warte uwagi - koniecznie należy je olać w trybie natychmiastowym!!! POWODZENIA !!!
    Ps. Chcieć to móc

  2. #202

    Domyślnie

    Cześć rav-rav.
    Ja się nigdy mocno nie przejmowałem ocenianiem tempa mojej pracy. Miało być dobrze a nie szybko, choć jak szybko szło to wcale nie cierpiałem. Cieszę się, że Ci się podoba.

    Ostatnio w domu wiele się nie działo na górze ale za to przedpokój a raczej przedkuchnia doczekała się wykończeń. Trzeba wprawdzie ścianę trochę wyrównać itp. Ale na razie robię szafę narożną. Z pomocą kuzyna żony kupiłem pocięte płyty meblowe, kąty dociął mi właśnie wspomniany kuzyn co znacznie ułatwiło prace a ja sobie teraz oklejam płyty i skręcam wszystko do kupy. Muszę wrzucić zdjęcia bo już coś powstało. Oszczędność spora bo jak pytałem o koszt w stolarni to chcieli 2200 bez klamek, nóżek i obróbek drzwi (zakładanie profili aluminiowych kosztuje majątek więc to robiłbym sam). A zamówiona płyta wyszła 900 zł i do tego koło 400 zł za śrubki, zawiasy, nóżki, uchwyty ii profile aluminiowe. Więc kosztem kilku dni pracy oszczędziłem sporo kasy. Postaram się dziś lub jutro pokazać zdjęcia.
    Mój remont poddasza

  3. #203

    Domyślnie

    Dobra wrzucam obiecane zdjęcia.

    Na początek zdjęcia z działań żony dotyczących schodów bo ostatnio stwierdziła, że słabo chwalę jej pracę:







    A ja jak wspomniałem składam meble. Tak wyglądały po przywiezieniu czyli na etapie bałaganu




    A takie szafy z nich składam










    Jeszcze trochę pracy zostało i nie mam wszystkich części (jak klamki czy obrzeża aluminiowe ) ale końcem tygodnia chyba uda się skończyć... mam nadzieję.
    Mój remont poddasza

  4. #204
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kross74

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    7

    Domyślnie

    witam
    Przejrzałem od początku do samego końca żona mnie przeganiała ale dałem radę i naprawdę podziwiam waszą wytrwałość i zapał prac jaki wykonaliście naprawdę gratuluję .

  5. #205
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kubel30
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Pola
    Posty
    2.950
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Coś z tych schodów może wyjść chyba żonka miała rację, ciekawa barierka.

  6. #206

    Domyślnie

    Pewien etap produkcji szafy został zakończony. To znaczy szafa już jest ale nie ma jeszcze drzwi i podłączonego oświetlenia. Nie jest też ustawiona w pionie i poziomie. Ale i tak dobrze się prezentuje jak na pierwszy mebel jaki zrobiłem.






    Mój remont poddasza

  7. #207
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kross74

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    7

    Domyślnie

    fajnie ci ta szafa wyszła ,ale barku brak

  8. #208

    Domyślnie

    Toaletka powoli też powstaje. Jak dojdzie lustro to efekt będzie lepszy ale puki co
    Mój remont poddasza

  9. #209

    Domyślnie

    Witaj
    Mam pytanie czy mebelki zamawialiscie czy mozna dostac takie gotowe pod skosy ??

  10. #210

    Domyślnie

    Mebelki projektowałem i skręcałem sam. Płyty zamówiłem pocięte na prostokąty z kątem prowadzenia piły 90 stopni. Wszystkie skosy (zarówno płyt jak i krawędzie cięcia) zrobił mi kuzyn żonki (zajmuje się robieniem mebli zawodowo). Ale jak chodzi o skosy to każdy dobry warsztat stolarski to potnie za odpowiednią cenę (wcale nie tak znowu drogo). Problem bardziej jest z transportem takich płyt.
    Mój remont poddasza

  11. #211

    Domyślnie

    Zamontowałem drzwi do szafy, wprawdzie nie wszystkie bo zabrakło mi obrzeży aluminiowych i muszę poczekać aż przyjdzie reszta ale przynajmniej widać zarys tego co powstanie
    Mój remont poddasza

  12. #212

    Domyślnie

    widze ze remont jeszcze trwa ale juz widac koniec, ja dopiero zaczynam i chetnie poslucham rad bardziej doswiadczonych "kolegow"

  13. #213

    Domyślnie

    A niby koniec ale ciągle jest coś do zrobienia. Co do rad to nie wiem czy ja dość doświadczony jestem ale pytaj, chętnie odpowiem.
    Mój remont poddasza

  14. #214
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar momi
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Kod pocztowy
    72-400
    Posty
    1

    Domyślnie

    Przejzalam wszystkie strony i stwierdzam ze kuchnia i łazienka są piekne!!
    A co do schodów...maja charrrakter

    Powodzenia.bede zagladac

  15. #215

    Domyślnie

    Dawno nie pisałem ale od marca trochę zmian było. Zrobiłem na górze elektrykę a właściwie tylko kable bo ścian jeszcze nie ma wszystkich. Skończyłem zakładać stelaże do rigipsów, zrobiłem grzejnik kanałowy pod okrągłe okno, założyłem większość instalacji CO na górze. To wymagało przeniesienia zbiornika wyrównawczego. Teraz jest nad strychem zawieszony na kominie. Mam nadzieję, że po "ubraniu" go w ciepłe ubranko zniknie problem zamarzania w nim wody w największe mrozy. Muszę jeszcze zamontować drugi wyłaz w suficie (będziemy mieli tam dodatkowy schowek) i mogę zacząć ocieplać górę. Wata powinna pojawić się lada dzień. W między czasie robię szwagierce małą zabudowę z g-k w salonie żeby go trochę ożywić a dodatkowo zrobiłem meble do naszego salonu bo potrzebna jest dodatkowa przestrzeń magazynowa dla nowego członka rodziny, który niedługo przyjdzie na świat.

    Postaram się niedługo wrzucić jakieś zdjęcia celem udokumentowania moich poczynań.
    Mój remont poddasza

  16. #216

    Domyślnie

    Czas wrzucić zaległe zdjęcia. Szafa po skończeniu wyglądała tak:

    Przyszła też wata więc zacząłem ocieplanie

    a potem płytowanie skosów



    i sufitu, na którym doszedł dodatkowy wyłaz aby było miejsce na różne graty u góry

    Pomalowałem też grzejnik kanałowy własnego pomysłu

    który będzie zapobiegał parowaniu ego okna

    Po skosach przyszedł czas na ścianki działowe ale tu wielkiego postępu na razie nie widać.


    Gdzieś po środku tych wszystkich prac złożyłem też dodatkowe meble do salonu bo konieczna okazała się dodatkowa przestrzeń magazynowa dla nowego członka rodziny, który już niebawem będzie z nami. Taka oto komoda

    i szafka


    Żona przemeblowała też salon ale nie mam fotki i ze względu na bałagan nie zrobię
    Mój remont poddasza

  17. #217

    Domyślnie

    Dawno nie pisałem, nie było kiedy. Góra cała została ocieplona i pokryta płytami, wstawiłem jedną futrynę, druga czeka na wstawienie. Zacząłem też kładzenie gładzi. Jak trochę sprzątnę to zrobię zdjęcia. Na razie jest syf bo naprawiałem pęknięty brodzik. Chiński badziew pękł od zwyklego użytkowania. Musiałem z niego wyrwać deski wzmacniające i zalaminować kilka dodatkowych warstw ( w sumie 2kg żywicy i 2m^2 maty szklanej). Potem zamiast desek dałem jednolitą płytę. Teraz nic go nie ruszy.
    Gładzie robię jak mam czas a z tym bywa różnie. W domu są inne zajęcia. A to coś się zepsuje, a to trzeba coś zrobić związanego z szeroko pojętym utrzymaniem domu. Wolę też czasem spędzić czas z dzieckiem niż iść na górę (szczególnie, że teraz już nikt tam nawet nie zagląda bo żona z córeczką nie będzie przecież po drabinie wchodzić). Czasem po prostu nie chce mi się tam nic robić. Ostatnio postanowiłem, że się zmobilizuję i w końcu to skończę. Zobaczymy jak to będzie w praktyce. Od paru dni noszę się z zamiarem zrobienia zdjęć, jak się uda to wrzucę relację z moich prac.
    Mój remont poddasza

  18. #218
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar AgaKuba
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Olszyna
    Posty
    460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witaj Robert
    Kawał dobrej roboty! Gratuluje
    Bardzo mi się Wasze poddasze podoba. Ciekawa jestem jak barierka którą miała zająć się żona? Już zdrobiona czy jeszcze nie? Pytam, bo ciekawa jestem jak ew wyszła
    Granat
    Komentarze
    Mieszkamy od 13.04.2012

  19. #219

    Domyślnie

    Barierka chyba skończy jako opał bo teściowa chce zrobić nowe schody a przecież protestować nie wypada. Generalnie remont ma się ku końcowi i chyba prosi się o jakieś zdjęcia. Zabudowa jest skończona, ścianka z okrągłym oknem jest ocieplona od wewnątrz (inaczej się nie dało), komin obkuty i otynkowany. Gładzie prawie do szlifowania. Jak dobrze pójdzie to w przyszłym tygodniu będzie malowanie. Jak pójdzie źle to pewnie znowu będzie duża obsuwa. Czas pokaże.
    Mój remont poddasza

  20. #220

    Domyślnie

    Oj jak mnie tu dawno nie było,zrobiłeś kawał dobrej roboty fotki prosimy,fotki może to trochę pózno,ale gratuluję córci,odezwij się i pokaż swoje włości

Strona 11 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony