dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 11
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 220
  1. #41

    Domyślnie

    Do ścianki skośnej przykręcony jest kawałek profilu C. Zobacz na powiększeniu http://rab.ict.pwr.wroc.pl/~bobby/re...2/dscf2791.jpg. Mi wystarczył taki krótki bo listewka (używałem łat z tartaku na stelaż skosów bo takie listewki maja od ręki) wypadała jakieś 8 cm od złamania ściany (nie przypadkiem ). Stelaż pod kaloryfer z kolei widać tu http://rab.ict.pwr.wroc.pl/~bobby/re...b_dscf2792.jpg w prawym dolnym rogu.. Zwyczajnie przykręciłem do płyty kawałki (resztki) płyty OSB . Potem wkrętami przykręciłem zawieszki do grzejników. Sam grzejnik waży coś koło 3 kg i przyjmuje mniej jak 2l wody. 5kg montowane na 4 śrubach nie wymaga specjalnego stelaża

  2. #42

    Domyślnie

    Dawno się nie chwaliłem jak mi idzie to się dziś pochwalę. Mam nadzieję, że jeszcze ktoś śledzi ten wątek (poza moją żonką, która zagląda tu regularnie aby sprawdzić czy coś dodałem. Nawet jak mówię, że nie to i tak na wszelki sprawdzi. Słodka prawda )

    Po wymalowaniu całej łazienki folią w płynie poszły pierwsze płytki:

    i po drugiej stronie


    Do tego etapu sżło łatwo. Potem zaczęły się docinki, szlifowanie rogów i tak to schodzi powoli. Jeszcze z pracy wracam później ostatnio i wiele nie zrobię. 1.5 do 2 godzin szlifuję, docinam i wiercę a potem godzinkę pokleję i robi się 21.00 i żona każe być już cicho. Tak więcej jeszcze trochę mi to zajmie. dziś wygląda to tak:



    O dokładnie z takimi kawałeczkami jest tyle zabawy


    Kafle jakby ktoś chciał z bliska obejrzeć



    albo mu się spodobały
    http://www.paradyz.com.pl/Collection.../carioca_brown

    A ja sobie odpocznę trochę

  3. #43

    Domyślnie

    Gratuluję zapału jedno mnie tylko ciekawi czemu wcześniej niewyszlifowałes sufitu??? czemu en kawałek nad futryną ? tak wyszło czy złe planowanie??
    Pozdrawiam i nie martw sie nie tylko żona zagląda

  4. #44

    Domyślnie

    Trochę mi on nie wyszedł (może nie tyle nie wyszedł bo z góry wiedziałem że tak będzie). To znaczy nie szlifowałem wcześniej bo chcę dopasować się dokładnie do linii kafelek. A wiedziałem, że nie zachowuje poziomu w jednej płaszczyźnie. Chodzi o to że nad pokojami był już strop. I ten dostawiany robiłem "Do belki" przez co jest pochyły w kierunku okna tak jak była pochyła jedna z belek. W poprzek łazienki jest za to poziomy. Teraz muszę na 1/3 dokręcić jeszcze płytę rigipsu, wyprowadzić to tynkiem i dopiero będzie można pomyśleć o gładzi (względnie tynku jak w sypialni). Jakby był poziomy to już byłby dawno przetarty

    Z kolei te kawałki nad futryną i z jednego boku są niejako planowane. Nie sądziłem tylko, że wyjdą aż tak małe. Jakbym wsunął futryną w łazienkę tak aby kafle wychodziły z jej linią to bym nie miał jak drzwi założyć na zawiasy (otwierają się do kuchni) albo bym musiał przerobić oścież. Zresztą takie wykończenie mi się podoba tylko strasznie mozolnie się to robi.

    A błędy też się zdarzają niestety. Ostatnio skułem kafel przy grzejniku bo otwór niezbyt dobrze wywierciłem i zaślepka nie cały zakrywa. Się poprawi.

  5. #45

    Domyślnie

    Ja też zagladam, niestety nie widzę ostatnich zdjęć



    Ooo, już widzę

    Co do łazienki to wyszła bardzo fajnie. Ładne kafle wybraliście. Nie przejmuj się tym,że długo Ci z nią zeszło. Mój mąż też robił tak jak ty, wracał po pracy , jadł obiad i szedł docinać płytki. Jak zdążył coś przykleić to dobrze, jak nie to kleił na nastepny dzień. U nas tez było dużo docinania, głównie dlatego że mąż wymurował brodzik i ścianę na której umocował szklane drzwi do kabiny, no i to wszystko trzeba było obłożyć płytkami. Wkurzał się wtedy strasznie ale teraz z dumą prezentuje swoja pracę U nas nad drzwiami też był problem zeby zgrać płytki. Wyszłoby tak jak u Ciebie ale dalismy sobie spokój i kupiliśmy futryny regulowane, które obejmują mur. Na tej fotce jest ciut ta futryna widoczna (akurat lepszej fotki nie mam ) wiec chyba bedziesz wiedzial o co mi chodzi:



    Koszt był w sumie niewielki, mniej cięcia płytek a wyglada to bardzo estetycznie.
    Niech się mury pną do góry...
    Zamieszkać na poddaszu

  6. #46

    Domyślnie

    Poszłam zrobić dokładniejsze fotki, bo na tamtym prawie nic nie widac :





    Na tym ostatnim drzwi wyszły jakies takie połokragłe ale zapewniam ze wszystko z nimi ok, poprostu nie umiem robic zdjęć Jak obejrzysz to daj znac, wykasuje zdjecia zeby nie zasmiecac ci wątku.
    Niech się mury pną do góry...
    Zamieszkać na poddaszu

  7. #47

    Domyślnie

    Bea nic mi nie zaśmiecasz. Niech sobie zostaną WIem o co chodzi z tą futryną. Fakt ładnie to wygląda i fajnie się to pewnie montuje. Ale u mnie nie ma możliwości. Jak widać tu futryna dochodzi dokładnie do ściany obudowującej belkę nośną. A przecież nie zamontuję tylko części futryny.

    Ładna ta twoja łazienka. Płytki wyszły prościej niż u mnie

  8. #48

    Domyślnie

    Faktycznie, nie zwróciłam uwagi
    Nie martw się, jak zafugujesz to też się u Ciebie płytki wyprostują Apropos.. kupiłeś fugę? Pytałeś ostatnio jaką mamy.
    Niech się mury pną do góry...
    Zamieszkać na poddaszu

  9. #49

    Domyślnie

    Tak, wzięliśmy Ceresita http://www.ceresit.pl/produkty/produ...-40-aquastatic i do tego silikony w komplecie w kolorach beż jaśminowy i chyba caramel

    Można tu obejrzeć na ostatniej stronie http://www.ceresit.pl/download/files...507_122500.pdf ale od razu mówię, że ten PDF nie oddaje rzeczywistości. Za to w castoramie były próbniki kolorów z fugą (nie malowanym paskiem) i żona sobie kawałki kafelek przykładała i dobierała. Silikon też wziąłem biały do uszczelnień przy armaturze.


    A na kuchnię pójdzie już epoksydowa ale kolory jeszcze się dobierze. Chyba kupię Mapeii ale nie jest to pewne (kolory żona dobierze).

    W ogóle najpierw dobraliśmy jeden kolor z Mapeii a drugi z Ceresita. Ja stwierdziłem, żebyśmy wzięli obydwie z Ceresita bo tańsze trochę i gotowe. Koloru nie było takiego samego jak się potem okazało tylko w nazwie bo porównanie próbników jednoznacznie powiedziało że beż Mapeii to jaśmin Ceresita. Ale najlepsze było moje zdziwienie, że to ładne wiadro nie zawiera gotowca ale proszek i muszę to rozrabiać. I nici z celebracji lenistwa. Żona się ze mnie śmiała, że chociaż 5 zł oszczędziłem.

  10. #50

    Domyślnie

    W końcu robota poszła do przodu (znaczy się idzie codziennie ale nie zawsze to widać. Najczęściej po pracy szlifuje kafle i je przyklejam co nie generuje dużych zmian - wiele nie naszlifuje wieczorami). Za to wczoraj i dziś zrobiłem sufit. Już jest idealnie poziomy i czeka tylko na warstwę wykańczającą. Ostatecznie zdecydowaliśmy się dać taki tynk jak w sypialni bo: a) został nam z sypialni. b) nie mamy już ochoty na szlifowanie i kurzenie przed świętami c) jest ładny . Gładź będzie tylko w kuchni i na klatce schodowej ale to już po nowym roku.

    Mamy też wybrane meble do kuchni. W sumie jeszcze przed remontem były wybrane ale jeszcze nie pewne. Teraz już racze nic się nie zmieni więc pokażę http://www.bodzio.pl/1,1-767-1,9612meble.html a dokładniej limba


    Nasza wersja to mała szafka przy drzwiach do łazienki, zlew narożny, kuchenka na razie bez piekarnika a potem się zobaczy, szafka z szufladami i lodówka przy drzwiach na schody. Górą zwykłe szafki bez udziwnień i okap nag kuchenką. Pierwszy plan zakładał okap podszafkowy ale stanęło na kominowym ze szkła.

  11. #51

    Domyślnie

    Bardzo ładne te mebelki, a jak z jakością?
    Niech się mury pną do góry...
    Zamieszkać na poddaszu

  12. #52

    Domyślnie

    Jakościowo meble są OK. Firma nie robi badziewia. Ale to płyta więc ma wady płyty. Jak każda płyta zresztą. Porównując z innymi firmami jakościowo nie odbiegają od bardziej popularnych a cenowo wypadają świetnie. Zresztą w sypialni tez meble są z tej samej firmy. Na wyrku śpi się bosko..... W życiu się jeszcze nie wyspałem nigdzie tak jak pierwszy raz po zakupie Potem zresztą też

  13. #53

    Domyślnie

    Muszę się pochwalić. Wkleiłem dziś lustro
    oraz zrobiłem trochę obudowy przy półkach. A dokładnie chcę się pochwalić ta kaflą
    Wyciąłem ja kątówką, zeszlifowałem pod kątem i to za pierwszym razem, nic nie pękło. A ma 5 cm na krótkim boku i 3 cm na długim przy wymiarach kafli 25x40. Mistrzostwo świata. A potem dalej kieracik (kolejne kafalki)


  14. #54

    Domyślnie

    W końcu największe pałowanie się za mną. Udało mi się skończyć obudowywać okno. A łatwo nie było


    Trochę też półki zacząłem. Ale co ważniejsze mam już wszystkie kafelki wyszlifowane na kąt 45 do półek więc na razie zabawy kątówką na mrozie pójdą w niepamięć. Mam dość już ciągłego pyłu w oczach i biegania tam i z powrotem bo coś nie przypasowało.
    Półeczki

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał colanika
    Gratuluję zapału jedno mnie tylko ciekawi czemu wcześniej niewyszlifowałes sufitu??? czemu en kawałek nad futryną ? tak wyszło czy złe planowanie??
    I dziś sprawa została ostatecznie załatwiona i mam już zrobiony sufit. Gotowy tynk baranek to piękna sprawa. 2 godzinki może i zrobione (licząc z oklejaniem folią kafelek żeby ich nie ubrudzić i sprzątaniem bałaganu). Zero szlifowania i kurzu a sufit ładnych (chyba, mi się podoba)


    Tak z bliska


    Mam nadzieję, że to się komuś oprócz mnie też podoba

  16. #56

    Domyślnie

    Mi kiedyś też sie podobał
    Wiesz kiedy przestał??
    Pierwszy raz gdy zobaczyłam jak szybko brud osiada w tym nierównym terenie
    Drugi raz gdy przyszło to pomalowac
    A trzeci raz gdy zrozumiałam ze teraz naciągnąc go na gładź to sprawa przerypana
    Mimo to życzę powodzenia

  17. #57

    Domyślnie

    Mam w sypialni i z brudem nie jest źle. Półki wystarczy się nauczyć odkurzać a ściany zwyczajnie przemieść. Co do malowania zwykłe przejechanie wałkiem wystarcza w przypadku dokładnie tego tynku (kreisel baranek 2mm). Idzie więcej farby niż na gładkie ściany ale nigdzie pędzlem nie musiałem poprawiać po wałku więc właściwie pracy jest może 20 % więcej bo o tyle więcej farby idzie. Jak kiedyś zamarzy mi się gładź to wtedy pewnie się pobawię z tym trochę - tu się zgadzam

    Poza tym po roku robienia remontu z niewielkimi przerwami zrobienie sufitu w dwie godziny cieszy bardziej niż martwi fakt lekko większego wysiłku przy malowaniu

  18. #58

    Domyślnie

    Ja też tu zaglądam! ! Bardzo fajnie z tym barankiem. Łazienka nabiera kształtów!Pozdrawiam!
    M+M Budujemy domek parterowy 128 m, płyta fundamentowa, gruntowa pompa ciepła.

  19. #59

    Domyślnie

    Dzięki MARTA79, cieszę się, że się podoba

  20. #60

    Domyślnie

    Bardzo ładna łazienka Ci wyszła. Baranek fajnie wygląda a jak będziesz chciał "przerobić" go na gładź to będziesz sie martwił później.

    Ps. widzę, że Ciebie podobnie jak mojego męża przy robocie wspiera Kampania Piwowarska
    Niech się mury pną do góry...
    Zamieszkać na poddaszu

Strona 3 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony