dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 39
  1. #1

    Domyślnie Podłączenie grzejników

    Witam,
    mam dylemat...
    kupilem komplety złączek do grzejników.. i skrecając je razem.. wyjdzie dosc spore (wysokie) złącze... mam pytanie czy musi byc caly komplet jak tutaj:

    czy takie cos wystarczy?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Górne połączenie jest na pewno na uszczelkę. Jeśli dolne jest na taką samą (a nie np. na stożek) to nie widzę problemu. Jednak pewny nie jestem.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Spore?
    1- Grzejnik nie może "leżeć" na ziemii
    2- widzę, że rurki wystaja z podłogi? A nie lepiej ze ściany?
    3- na pierwszym zdjęciu masz moduł przyłączeniowy-odcinający, prosty, a na drugim podłączenie "na pałę" - na pewno tak ma zostać?
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały
    Spore?
    1- Grzejnik nie może "leżeć" na ziemii
    2- widzę, że rurki wystaja z podłogi? A nie lepiej ze ściany?
    3- na pierwszym zdjęciu masz moduł przyłączeniowy-odcinający, prosty, a na drugim podłączenie "na pałę" - na pewno tak ma zostać?
    Ad1. dlaczego?
    Ad2. jestes kolejna osoba ktora zwraca na to uwage.. niestety jest tak a nie inaczej juz na to nieporadze .. dodatowo niektore są zamienione miejscami..(zasilanie-powrot) i bede musial troche sie nagimnastykowac i je powiginac jakos fajnie...
    Ad3. no wlasnie pytanie bylo czy musi byc jak na ZDJ1 czy moze byc jak na 2?? czym to grozi, alo jakie negatywne sa tego aspekty?!

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał _PiotR_
    Cytat Napisał Mały
    Spore?
    1- Grzejnik nie może "leżeć" na ziemii
    2- widzę, że rurki wystaja z podłogi? A nie lepiej ze ściany?
    3- na pierwszym zdjęciu masz moduł przyłączeniowy-odcinający, prosty, a na drugim podłączenie "na pałę" - na pewno tak ma zostać?
    Ad1. dlaczego?
    on dołem wciaga chgłodniejsze powietrze a górą je wyrzuca, jak "usiądzie" na ziemii to nie będzie prawidłowo grzał - odstęp ok.10-15 cm.
    Ad2. jestes kolejna osoba ktora zwraca na to uwage.. niestety jest tak a nie inaczej juz na to nieporadze .. dodatowo niektore są zamienione miejscami..(zasilanie-powrot) i bede musial troche sie nagimnastykowac i je powiginac jakos fajnie...
    Są podłączenia krzyżowe. a swoja drogą rurki można podkuć i powyginać w posadzce.
    Ad3. no wlasnie pytanie bylo czy musi byc jak na ZDJ1 czy moze byc jak na 2?? czym to grozi, alo jakie negatywne sa tego aspekty?!
    Demontaż jednego grzejnika bez zaworów(np do malowania ściany) oznacza spuszczanie wody z całej instalacji.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały
    Cytat Napisał _PiotR_
    Cytat Napisał Mały
    Spore?
    1- Grzejnik nie może "leżeć" na ziemii
    2- widzę, że rurki wystaja z podłogi? A nie lepiej ze ściany?
    3- na pierwszym zdjęciu masz moduł przyłączeniowy-odcinający, prosty, a na drugim podłączenie "na pałę" - na pewno tak ma zostać?
    Ad1. dlaczego?
    on dołem wciaga chgłodniejsze powietrze a górą je wyrzuca, jak "usiądzie" na ziemii to nie będzie prawidłowo grzał - odstęp ok.10-15 cm.
    Ad2. jestes kolejna osoba ktora zwraca na to uwage.. niestety jest tak a nie inaczej juz na to nieporadze .. dodatowo niektore są zamienione miejscami..(zasilanie-powrot) i bede musial troche sie nagimnastykowac i je powiginac jakos fajnie...
    Są podłączenia krzyżowe. a swoja drogą rurki można podkuć i powyginać w posadzce.
    Ad3. no wlasnie pytanie bylo czy musi byc jak na ZDJ1 czy moze byc jak na 2?? czym to grozi, alo jakie negatywne sa tego aspekty?!
    Demontaż jednego grzejnika bez zaworów(np do malowania ściany) oznacza spuszczanie wody z całej instalacji.
    Ad1. z tym pierwszym Cie nie zrozumialem.. bo myslalem ze nie moze lezec teraz na podlodze .. no ale przy okazji sie czegos nowego dowiedzialem
    Ad2. o krzyzakach wiem... tylko ze to znowu koszt.. ok 70 zl chyba tylko HERTZ to robi
    Ad3. odnosnie malowania za grzejnikiem to myslalem odnosnie wypiecia grzejnika z tych jego łapek.. czyli dół trzyma a gorne łapki wypinam i trzymam przy ekkim skosie i maluje

  7. #7

    Domyślnie

    pod grzejnikiem i nad grzejnikiem (nie dotyczy to grzejników które "dmuchają" ciepłem do przodu) powinno być ca 15cm (nie mniej niż10cm) wolnej przestrzeni żeby cyrkulacja powietrza przez grzejnik dobrze "działała"

  8. #8

    Domyślnie

    A nie lepiej zamiast wyginania rurek zamienić je na rozdzielaczu!?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwests
    A nie lepiej zamiast wyginania rurek zamienić je na rozdzielaczu!?
    no właśnie rurki sa juz przyciete odpowiednio.. i nie ma szans na zmiane

  10. #10

    Domyślnie

    kawałek rurki, złączka i po sprawie według mnie to lepsze rozwiązanie i nie ma żadnych wywijasów pod kaloryferem

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwests
    kawałek rurki, złączka i po sprawie według mnie to lepsze rozwiązanie i nie ma żadnych wywijasów pod kaloryferem



    tylko ze to jest juz w szafce zamkniete, kurcze nie wiem czy zmieszce

  12. #12

    Domyślnie

    odpinasz obie rurki, jedną rurkę skracasz, drugą przedłużasz poprzez złączkę i podpinasz na nowo. nic się nie zmienia tylko jedna rurka ma małą złączkę.

  13. #13

    Domyślnie

    mam pytanie... przed zima chcialbym uruchomic dół, natomiast w zimie skonczyc górę... Wiąże sie z tym to, ze grzejniki na górze będą wyłączone.. i mam pytanie, czy duzym problemem jest późniejsze dołączenie tych grzejników.. tzn. uzupełnienie brakującej wody itp??? układ otwarty..

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał _PiotR_
    mam pytanie... przed zima chcialbym uruchomic dół, natomiast w zimie skonczyc górę... Wiąże sie z tym to, ze grzejniki na górze będą wyłączone.. i mam pytanie, czy duzym problemem jest późniejsze dołączenie tych grzejników.. tzn. uzupełnienie brakującej wody itp??? układ otwarty..
    Problemu nie powinno być. Zależy jednak jak chcesz odciąć górę. Uważam jednak, że lepiej wodą napełnić cały układ i po prostu górne grzejniki zakręcić. Są naprawdę bardzo małe sznase, że na piętrze będzie ujemna temperatura w czasie zimy i zyskujesz możliwość podgrzania pomieszczeń w czasie wykańczania (jeśli zajdzie taka potrzeba).
    Oczywiście jeśli tych grzejniku jeszcze tam nie ma to koncepcja odpada.

  15. #15

    Domyślnie

    no wlasnie chodzi o to, ze tych grzejnikow nie moge podlaczyc bo gore bede dopiero obrabial plytami GK ...
    w jaki sposob pozniej sie uzupelnia poziom?

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał _PiotR_
    no wlasnie chodzi o to, ze tych grzejnikow nie moge podlaczyc bo gore bede dopiero obrabial plytami GK ...
    w jaki sposob pozniej sie uzupelnia poziom?

    W taki sam jak w tych na dole (czyli zależy, jak to masz rozwiązane u siebie).

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmor
    Cytat Napisał _PiotR_
    no wlasnie chodzi o to, ze tych grzejnikow nie moge podlaczyc bo gore bede dopiero obrabial plytami GK ...
    w jaki sposob pozniej sie uzupelnia poziom?

    W taki sam jak w tych na dole (czyli zależy, jak to masz rozwiązane u siebie).
    hmm... nie chwytam
    tzn chodzi mi o to, ze jak poziej podlacze grzejniki na gorze to spadnie mi i to znacznie cisnienie... z niedoboru wody.. i teraz jak bede mial ten brak uzupełnic?

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał _PiotR_
    Cytat Napisał zbigmor
    Cytat Napisał _PiotR_
    no wlasnie chodzi o to, ze tych grzejnikow nie moge podlaczyc bo gore bede dopiero obrabial plytami GK ...
    w jaki sposob pozniej sie uzupelnia poziom?

    W taki sam jak w tych na dole (czyli zależy, jak to masz rozwiązane u siebie).
    hmm... nie chwytam
    tzn chodzi mi o to, ze jak poziej podlacze grzejniki na gorze to spadnie mi i to znacznie cisnienie... z niedoboru wody.. i teraz jak bede mial ten brak uzupełnic?

    A jak to masz rozwiązane w swoim układzie? Ja mam prosty zawór wpięty między instalacją wodociągową, a instalacją CO. Różnica jest taka, że mam układ otwarty (bo piszesz, że masz ciśnienie, czyli układ z naczyniem przeponowym). Ale i w układzie zamkniętym jakoś to musi być rozwiązane. Nieprawdaż? Sprawdź jak masz u siebie i odpowiedź sama się nasunie.

  19. #19

    Domyślnie

    układ mam otwarty.. no ale w otwrtym tez jakies cisnienie jest... takie jakie daje woda ze slupa ze zbiornika wyrownawczego.. i chyba tam sie uzupelnia niedobor co?

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał _PiotR_
    układ mam otwarty.. no ale w otwrtym tez jakies cisnienie jest... takie jakie daje woda ze slupa ze zbiornika wyrownawczego.. i chyba tam sie uzupelnia niedobor co?

    Już nie wiem jak mam napisać. Uzupełnia się tam, gdzie jest stworzona taka możliwość. W układzie otwartym dochodzi jeszcze możliwość uzupełnienia poprzez rurę przelewową z naczynia wzbiorczego.
    Jeśli uzupełnianie jest tak jak u mnie to nie ma najmniejszego znaczenia, gdzie to wejście będzie zrobione.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony