dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    timex

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1

    Domyślnie ustawienia Vitodens 333 + Vitotronic200

    Wiatm
    Czytam intensywnie wasze wypowiedzi odnośnie ustawień pogodówki a szczególnie wypowiedzi kolegów (Małego, Pablitoo) sa konkretne i gosci znających sie w temacie. Ale o co chodzi
    eksploatuje od dwóch lat w domku 170 m (dół podłogówka 100%, góra grzejniki) kocioł Vitodens 333 ze sterownikiem Vitotronic200 i mam problem z utrzymaniem stałej temp w pomieszczeniach na dole rzędu 23-24 st w okresach przejsciowych gdy temp na zew jest od 0 do 10 st.
    Zmiana temp norm w pom na maksa <30st nie dawała zadego rezultatu przy d3:14 ; i d4=0 dlatego kombinowałem z podnoszeniem krzywej grzewczej d4=5 oczywiście dla obiegu mieszacza M2, i robiło sie +28 st a piec pracował jak szalony
    Serwisant generalnie mnie olał mówiąc ze do kazdego domu nalezy dobrac indywidualnie krzywe grzewcze. Dlatego prośba gorąca prosba o:
    - podanie sprawdzonych paramertów ustawień kotła w takim okresie. powiem jeszcze ze przy temp ujemnych kocioł pracuje pięknie.

    Myślałem o założeniu sterownika Vitotrol 300 tylko czy to cos w praktyce pomoże i czy do jego montażu potrzeba i czy jego komunikacja z kotłem jest w pełni radiowa i nie wymaga zadego kucia i kabli???

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Montaż regulatora pokojowego rozwiąże wszystkie problemy. Nie ma bezprzewodowych. Odpowiednie ustawienia kodowania regulatora dają dodatkowy sygnał o temp. panującej w domu co inaczej przelicza pogodówka i nie ma przegrzewania. Wystarczy tańszy Vitotrol 200. pozdr adam

  3. #3

    Domyślnie

    Od 6 lat użytkuję poprzednika czyli wersję 222 ale z pełną pogodówką i sterowaniem modułem Comfortrol (w nim czujnik temperatury wnętrza). Nie ma żadnych problemów (nastawy fabryczne) a temperatura wewnątrz jest utrzymywana zgodnie z nastawami na module. Fakt że połączenie modułu z piecem jest za pomocą kabelka. Polecam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony