dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 420
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 8399
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    batomi

    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    4

    Domyślnie Orion 1-co sądzicie o tym projekcie?

    Mam prośbę do Państwa chyba zdecyduje sie na wybór projektu Orion1 czy ktoś może postawił to "cudo" lub wie gdzie ewentualnie można zobaczyć w/w domek.Proszę także o sugestie co do funkcjonalności pomieszczeń. Dzieki za odpowiedzi - Wojtek
    Projekt znajdziecie na stronie: www.dobredomy.pl

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Bard13
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    1.609
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    daj linka, to się obejrzy i coś powie

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    batomi

    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    4

    Domyślnie Orion 1-lokalizacja

    Projekt można zobaczyć na stronie : www.dobredomy.pl

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Bard13
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    1.609
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Domek całkiem przyjemny.

    Sam buduję Manuelę Archipelagu, więc nie będę komentował skomplikowanego dachu, bo sami prostego nie mamy

    Jedyne wady są na parterze.
    Okno łazienki jest od frontu, więc albo zeszpecisz dom wstawiając matowe okno od frontu, albo będą goście zaglądać jak siedzisz na tronie dzwoniąc do drzwi. Firanka i zasłona to półśrodki.

    Korytarz łączący dom z pom. gosp i z garażem marnuje powierzchnię pomieszczeń a w całym domu nie masz garderoby.
    A szkoda

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ag@

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    4

    Domyślnie Orion !

    Ja buduję Orionka - jestem na etapie montażu łat i kontrłat na więźbie dachowej. Bardzo spodobał mi się ten projekt - wybrałam go z mnóstwa katalogów. Nie zgadzam się z twierdzeniem że brak mu garderoby , są zaprojektowane - idealnie pasujące -dwie wnęki na szafy właśnie w przedpokoju łączącycm wejście do garażu z wejściem do części dziennej. Buduję 7 km od Jeleniej Góry, przy drodze na Karpacz.
    Pozdrawiam Aga

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Edyta G

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2

    Domyślnie Kto buduje dom "ORION" ?

    CHCIAŁABYM DOWIEDZIEĆ SIĘ COŚ NA TEMAT REALIOZACJI TEGO PROJEKTU, JAKIEŚ TRUDNOŚCI, I PRZECIWNOSCI MOGĄCE WYSTAPIC

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ag@

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    4

    Domyślnie ORION

    Witaj Edyto,
    Budujemy w miejscowości podgórskiej położonej pomiedzy Jelenią Górą a Karpaczem. W chwili obecnej zaczynamy układanie dachówki - czyli prawie stan surowy otwarty za nami. Wybraliśmy projekt z garażem jednostanowiskowym - Orion 1, ale zrezygnowalismy z dachu nad garażem, zamieniliśmy to na taras ( oczywiście za zgodą projektanta ). Dodatkowo nasz wykonawca zauważył w projekcie, że jest bardzo niska ścianka kolankowa -ok. 36 cm. i dlatego podnieśliśmy dom o 1 bloczek (a 2 też nie byłoby za dużo ) i odpowiednio wydłużyliśmy krokwie co powiększyło poddasze. Były też zmiany w stropie teriva ale standardowe polegające na innym ułożeniu belek głównie na wykusze i balkon z zachowaniem sztuki budowlanej, w sumie bez żadnych nieprzewidzianych niespodzianek, odpukać ... Domek wyszedł bardzo funkcjonalny, te wykusze z których w naszym przypadku widać Śnieżkę są ekstra, nie zamieniłabym go na żaden inny projekt.
    Życzę miłego dnia i Pozdrawiam -Agnieszka

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Basia Z.
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cześć,
    w końcu znalazłam kogoś kto już buduje wg projektu Orion. Proszę, napisz jeszcze tylko, jak według Ciebie są funkcjonalne posczególne pomieszczenia w tym domu. Planujemy na wiosnę rozpocząć budowę Orion II w Gdyni. Martwię się tylko czy salon nie jest zbyt mały. Jesteśmy czterosobową rodziną. Z góry dziękuję za wszelkie uwagi i spostrzeżenia.
    Gorąco pozdrawiam
    Basia Z.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pagin

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    1.021
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Basia Z.
    Cześć,
    w końcu znalazłam kogoś kto już buduje wg projektu Orion. Proszę, napisz jeszcze tylko, jak według Ciebie są funkcjonalne posczególne pomieszczenia w tym domu. Planujemy na wiosnę rozpocząć budowę Orion II w Gdyni. Martwię się tylko czy salon nie jest zbyt mały. Jesteśmy czterosobową rodziną. Z góry dziękuję za wszelkie uwagi i spostrzeżenia.
    Gorąco pozdrawiam
    Basia Z.
    Witam,
    BASIA - zapraszam do Klubu Budujacych "Trojmiasto i Okolice". Przepraszam ze post nie na temat poruszany w watku
    Pozdrowienia

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Basia Z.
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    dziękuję Ci bardzo

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Edyta G

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2

    Domyślnie Re: ORION

    Cytat Napisał Ag@
    Witaj Edyto,
    Budujemy w miejscowości podgórskiej położonej pomiedzy Jelenią Górą a Karpaczem. W chwili obecnej zaczynamy układanie dachówki - czyli prawie stan surowy otwarty za nami. Wybraliśmy projekt z garażem jednostanowiskowym - Orion 1, ale zrezygnowalismy z dachu nad garażem, zamieniliśmy to na taras ( oczywiście za zgodą projektanta ). Dodatkowo nasz wykonawca zauważył w projekcie, że jest bardzo niska ścianka kolankowa -ok. 36 cm. i dlatego podnieśliśmy dom o 1 bloczek (a 2 też nie byłoby za dużo ) i odpowiednio wydłużyliśmy krokwie co powiększyło poddasze. Były też zmiany w stropie teriva ale standardowe polegające na innym ułożeniu belek głównie na wykusze i balkon z zachowaniem sztuki budowlanej, w sumie bez żadnych nieprzewidzianych niespodzianek, odpukać ... Domek wyszedł bardzo funkcjonalny, te wykusze z których w naszym przypadku widać Śnieżkę są ekstra, nie zamieniłabym go na żaden inny projekt.
    Życzę miłego dnia i Pozdrawiam -Agnieszka
    Witaj Agnieszko!
    Dzięki za odpowiedź.
    My jesteśmy narazie na etapie wyboru projektu. ten wydaje nam się bliski ideału. Myślimy o Orionie 2. Strych nad garażem chcemy zaadaptować na dodatkową sypialnię. Też myśleliśmy o podniesieniu poddasza. Wykusze także nas ujęły (właśnie one zwróciły naszą uwagę na ten projekt). Zastanawiamy się jedynie nad tym czy ten dom nie będzie dla nas zbyt
    mały (mamy pięcioosobową rodzinę i mąż pracuje w domu).
    Pozdrawiam-E dyta

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Basia Z.
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Hej Edyto,
    mam takie same obawy do tego projektu jak TY. W prawdzie jesteśmy rodziną czteroosobową, ale mamy swoją własną działalność, więc na dole koniecznie musi być biuro. Martwię się, czy salon nie będzie zbyt mały i faktycznie po Waszej lekturze zaczęłam się zastanawiać nad podniesieniem dachu. Kurcze martwię się tylko, czy projekt nie zatraci swoich "pięknych i zgrabnych" kształtów. Dzisiaj otrzymałam wreszcie odpowiedź z firmy Domus, a w niej rysunki techniczne parteru i poddasza. Jeśli jesteś zainteresowana nimi również, daj znać, prześlę je Tobie.
    Pozdrawiam

    P.S. Napisali mi jeszcze, że w przyszłości postarają się zdobyć fotografie z realizacji tego projektu, ale to pewnie nastąpi jak my wybudujemy

  13. #13

    Domyślnie

    Cześć,
    My też jeszcze wybieramy projekt i można powiedzieć, że zdecydowaliśmy sie na Oriona II, ale mamy trochę kłopotów z zaplanowaniem wnętrza.

    Basiu, czy mogłabyś mi podesłać rysunki techniczne tego domku?

    Chciałabym wiedzieć jak wysokie jest poddasze nad garażem, czy podłoga tam jest na równi z resztą piętra oraz czy schody na parterze nie są za blisko drzwi wejściowych, itp.

    Dziękuję i pozdrawiam.

  14. #14

    Domyślnie

    Witam.
    Ja buduje Orion 2(podpiwniczony) jestem w trakcie realizacji. Na dzień dzisiejszy mam piętro w sobote zaczynam dalej.
    Co do salonu to jest on wystarczającą duży. Ale jest inny mankament mała łazienka na parterze i to napewno zmienie.
    Inne uwagi to piwnica. Dom miał być częściowo podpiwniczony ale jak się okazało niewiele więcej kosztowało mnie podpiwniczenie pod całością budynku. No i ta piwnica jest dość duża.
    Ułożenie działki było takie a nie inne i dom został podniesiony. Okna z piwnicy mam powyżej ziemi. Na razie wygląda to na dom wysoki ale jak obsypie ziemią będzie pewno o.k. i jak będzie dach to spłaszczy ten domek. Dużo kasy już wewaliłem w ten dom i mi brakuje.
    Aha mam jeden problemik z tarasem. No i musze ten taras zrobić wyżej z powodu podniesienia domu i ułożenia terenu na działce (jest spadek) więc musi być na słupach (znowu to troszke wyjdzie ale pewno nie w tym roku a może zrobić taras z drewna zastanawiam się nad tym).
    Jęśli ktoś ma jakieś pytania chętnie odpowiem i podyskutuje na temat tego domu.
    Jeszcze jedna sprawa napewno zmienie drzwi wyjściowe na taras, są za duże, zrobie mniejsze a reszta będzie zamurowana i będzie tam okno.
    Dołożyłem jeszcze kominek do tego salonu, mam nadzieję że się przyda.
    Pozdrawiam i czekam na pytania.
    Wojtek

  15. #15

    Domyślnie

    Mam wrażenie, że nie mówimy o tym samym domku. Wątek dotyczył chyba domu Orion z pracowni Domus, natomiast twój też jest Orion tylko, że z Archetonu. I zupełnie niepodobny do tamtego.
    A już miałam serię pytań...

    Pozdrawiam.

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mikopoz

    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    9

    Domyślnie Re: ORION

    cześć,

    Aga, jak sądzicie za ile uda sie wybudować ten domek?

    maciek

  17. #17
    krab
    Guest
    krab

    Domyślnie

    Witam ,
    drodzy polecam się na zdjęcia ORIONA ale z Archetona bo zbieram ich realizacje pozdrawiam

  18. #18

    Domyślnie

    Wlasnie odebralem pozwolenie na budowe i startuje z budowa Oriona I.

    Dlugo szukalismy z zona odpowiedniego projektu domu ktory by nam pasowal. Orion byl pierwszym jaki nam sie spodobal, potem miesiac poszukiwan i ostatecznie powrocilismy do opcji z Orionem.
    Jednak pierwsza mysl najlepsza.
    Troche pozminialismy bryle budynku, a scianki dzialowe na pietrze postawimy jak bedzie juz dach.

    No to w marcu ostro ruszamy.

  19. #19

    Domyślnie

    My też ruszamy w marcu ostro z budową Oriona II z podwójnym garażem.
    Mamy już wykonane fundamenty. Wprowadziliśmy trochę zmian: powiększyliśmy balkon nad wykuszem w jadalni, dodatkowe okno w pokoju na górze i kilka innych.

  20. #20

    Domyślnie

    Znalazlem realizowana budowe oriona pod wroclawiem. Wiem ze klada juz dachwke, wiec sie tam wybieram i zobacze jak orion wyglada.
    My wydluzylismydom po obu stronach o 1,5 m i podnieslismy dach o 50 centow.

Strona 1 z 420

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony