dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 66
  1. #1

    Domyślnie Nordic Walking

    czy koś z Szanownych Forumowiczów uprawia nordic walking ? poszukuję zestawu ćwiczeń, które wykonuje się przed treningiem i na jego zakończenie

    Pozdrawiam,
    Armidia
    a gdyby tak... a może by... zwariować raz na jakiś czas

  2. #2

    Domyślnie

    też jestem zainteresowany tym zagadnieniem
    proponuję You Tube, przeglądałem tam kilka filmików z tego spacerowania z kijami
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Moja połowica jest instruktorką NW - a dla zainteresowanych - jutro i pojutrze w Wawie jest jakieś seminarium z udziałemwiekszości "nordikowców" z Polski.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Znajomy Szwed stwierdził, że rozpanoszyły się ostatnio kradzieże nart, a co ciekawe ludzie tego nie zauważyli

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały
    Moja połowica jest instruktorką NW - a dla zainteresowanych - jutro i pojutrze w Wawie jest jakieś seminarium z udziałem wiekszości "nordikowców" z Polski.
    a mnie jak na złość nie ma w wawie w ten weekend
    zezo, samą technikę chodzenia mam jako-tako opanowaną, większy problem mam z ćwiczeniami
    gdyby ktoś miał jakieś materiały na ten temat, to będę zobowiązana za podzielenie się ze mną

    Pozdrawiam,
    Armidia
    a gdyby tak... a może by... zwariować raz na jakiś czas

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał Armidia
    Cytat Napisał Mały
    Moja połowica jest instruktorką NW - a dla zainteresowanych - jutro i pojutrze w Wawie jest jakieś seminarium z udziałem wiekszości "nordikowców" z Polski.
    a mnie jak na złość nie ma w wawie w ten weekend
    zezo, samą technikę chodzenia mam jako-tako opanowaną, większy problem mam z ćwiczeniami
    gdyby ktoś miał jakieś materiały na ten temat, to będę zobowiązana za podzielenie się ze mną

    Pozdrawiam,
    Armidia
    Na razie "szwendają" się po Lasku Bielańskim. Jak moja wróci to pogadam co i jak.
    Swoją drogą wejdź na stronkę http://www.pfnw.eu/ .
    A ja terozki jadę obadać muzeum pows.warsz.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  7. #7

    Domyślnie

    Armidia napsał
    samą technikę chodzenia mam jako-tako opanowaną, większy problem mam z ćwiczeniami
    Jak zobaczyłem kilka filmików na You Tube to muszę powiedzieć że bez kłopotów można wyselekcjonować kilka lub nawet kilkanaście ćwiczonek,
    np taki filmik
    http://www.youtube.com/watch?v=8TkDTf8koOo
    w 30 sek filmu mamy 6 czy 7 ćwiczeń
    lub może taki filmik
    http://www.youtube.com/watch?v=0OD7_...eature=related
    gdzie praktycznie przez cały 5 minutowy filmik mamy pokazane ćwiczenia.

    Muszę powiedzieć że spokojnie można wyselekcjonować odpowiednie dla nas ćwiczenia, w zależności do czego mają być nam przydatne, np wiadomo że przed każdym treningiem trzeba się rozgrzać a więc wybieramy kilka ćwiczeń rozciągających i rozgrzewających nasz organizm nie ma potrzeby wykonywać ćwiczeń doskonalących technikę samego chodzenia, tak więc dla chcącego nie ma nic trudnego, trzeba tylko chcieć, a spokojnie można sobie poradzić z tym zagadnieniem, tak więc proponuję poszukać, pooglądać, wybrać to co nas interesuje i mamy problem z głowy, ale trzeba chcieć, a jak się chce dostać gotowca to najlepszy instruktor
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  8. #8

    Domyślnie

    wielkie dzięki za filmiki

    Pozdrawiam,
    Armidia
    a gdyby tak... a może by... zwariować raz na jakiś czas

  9. #9

    Domyślnie

    Hej Ludzie
    jakoś mi się nie chce wierzyć aby na forum nie było kilku gości co to znają się na tych spacerkach z kijami, a może takie chodzenie to ujma dla wysportowanego społeczeństwa
    Znajdzie się jakiś ekspert od tego norweskiego sportu ??
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  10. #10

    Domyślnie

    może większość tak jest zalatana (a właściwie: zachodzona) za sprawami budowlanymi, że na chodzenie z kijami już nie mają siły
    ja w ten weekend pauzowałam - siedziałam w stajni

    Pozdrawiam,
    Armidia
    a gdyby tak... a może by... zwariować raz na jakiś czas

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Graszka
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    9

    Domyślnie

    O, a może coś o kijkach ? Jakie doświadczenia, preferencje ? Ja np bardzo lubię korkowe rączki, nie znam sie, ale odnosze wrazenie, ze dobrze wchłania pot i dłoń się mniej męczy. Jakieś wrażenia ?

  12. #12

    Domyślnie

    Graszka napisała
    a może coś o kijkach ? Jakie doświadczenia, preferencje ? Ja np bardzo lubię korkowe rączki, nie znam sie, ale odnosze wrazenie, ze dobrze wchłania pot i dłoń się mniej męczy. Jakieś wrażenia ?

    Widzę że sami znawcy NW piszą w tym wątku
    Graszka zapewne masz rację z tymi korkowymi rączkami, szkoda że dopiero teraz napisałaś tę uwagę jak już kije kupiłem ale zawsze mogę sobie zapodać nowszy sprzęt, choć muszę powiedzieć że moje kije raptem mają miesiąc i może z 20 godzin spacerowania z nimi a kasa też nie wielka raptem 70 zł.

    Muszę jeszcze napisać swoje spostrzeżenia na temat tego "kijowego spacerowania" :
    no więc muszę powiedzieć że nie jest to takie proste to chodzenie, widzę wielu ludzi co próbuje uprawiać tę dyscyplinę sportu, tak próbuje ale nijak im to nie wychodzi, jakoś dziwacznie chodzą, na pająka lub niedźwiedzia, ale ważne że się ruszają i to jest najważniejsze.
    Denerwują mnie też goście którzy patrzą na człowieka z takim jakimś głupkowatym spojrzeniem, choć jeden z drugim nic nie robi dla poprawienia swojej kondycji czy też postury.

    Tak więc można powiedzieć że chodzę bo lubię, chcę i na przekór wszystkim będę sobie dreptał z tymi kijami, podoba mi się to tuptanie
    [/u]
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  13. #13

    Domyślnie

    Dzień Dobry!
    Chcielibyśmy (pomysł małżonka) pospacerować z kijkami - dla poprawienia kondycji, dla poprawienia samopoczucia, dla bycia razem! Możecie opowiedzieć o tym sporcie trochę więcej? O sprzęcie - jak dobrać, gdzie kupić... O wdziankach ... O technice - gdzie poznać, jak ćwiczyć...
    Prosimy o rady dla wstępujących w szeregi spacerujących, niewyczynowo! Mamy sporo możliwości terenowych - mieszkamy na wsi, wokoło lasy, nowiuśka droga rowerowa. Kłopotem jest znalezienie trenera Poradźcie coś!

  14. #14

    Domyślnie

    boratom
    kliknij sobie na poniższego linka
    http://www.nordicos.yoyo.pl/index.php
    tam znajdziesz wiele ciekawych informacji no i ciekawych linków
    ja może dam tylko taką radę,
    nie kombinujmy za bardzo z tym rodzajem sportu, trzeba mieć odrobinę zdrowego rozsądku, wiadomo jak ze wszystkim
    jeśli nas stać możemy kupić sobie kijki z włókna węglowego za 400 zł
    ale jeżeli nas nie stać to na początek wystarczą aluminiowe za 70 zł jakiś dres i wygodne buty. obecnie potrzebna będzie jeszcze czapka i rękawiczki, ja jeszcze proponuję odtwarzacz mp3 i w drogę.

    Proponuję zwrócić koniecznie uwagę na rękojeści kijków, ja nie wiedziałem jakie mają być dokładnie te paski i wciśnięto mi jakiś dziwny wynalazek, ale też się nie załamuję śmigam sobie na tych kijach jak trzeba, za bardzo nie wiem czy dobrze, ale wydaje mi się że poprawnie
    staram się unikać człapania na niedźwiedzia i pająka, żonka twierdzi że bardzo ładnie chodzę prawie tak jak Wojciech Man w reklamie pewnej herbaty, tylko że troszkę szybciej, ogólnie myślę że raczej chodzę OK, a jak nie OK to i tak najważniejsze że się ruszam

    Pozdrawiam i życzę wytrwałości w tym "tuptusiowym sporcie"
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  15. #15

    Domyślnie

    Dzięki - zajrzymy. Dla zainteresowanych na TV Biznes leci magazyn o Nordic walking'u.
    Dziś rozglądaliśmy się za kijkami Ceny różne - to prawda. Kijki były teleskopowe ( ) Innych w sklepie (poza narciarskimi) nie mieli. Miały korkowe rączki, opaskę przytrzymującą dłoń... Nie miały "podkowy" czy też "bucika". Nie kupiliśmy - sprzedawca nie bardzo potrafił, albo chciał nam pomóc! Nie wyglądaliśmy jak ponętna blondynka kupująca dresik

  16. #16

    Domyślnie

    Nie wiem jak w pomorskiem jest ze sklepami turystycznymi, spory wybór kijków do NW jest w sklepach turystycznych np sieci Horyzont, Hi Mountain...

    Generalnie kijki Teleskopowe mają tą zaletę ze można sobie poeksperymentować z długością tak aby dobrać ją sobie idealnie do oczekiwań.

    Co do rączki generalnie bardziej naturalne są te odgięte od osi kijka tzw skośne.
    Najlepszym materiałem na raczke jest korek ale to już w drozszych modelach. Generalnie na początek polecał bym zakup kiji "budżetowych" a jak sie złapie zajawkę to iść w wegiel i korek. Tak samo z ubiorem, dresik na poczetek wystarczy, chociaż fajnie jest mieć bieliznę termiczną, w razie postoju nie bedzie szronu na plecach
    Remontujemy Posagowy Koszmarek

  17. #17

    Domyślnie

    Witajcie!
    Zapisuję się do tego klubu! Można?
    Gdzieś tak ze 3 miesiące temu wpadłyśmy z kilkoma koleżankami z pracy na pomysł, by zacząć "śmigać" z kijkami, zwłaszcza że pracę mamy siedzącą i to naszemu zdrowiu, a najbardziej kręgosłupom, nie sprzyja..
    Poczytałyśmy trochę na ten temat, zakupiłyśmy kijki, teleskopowe, na allegro-tam było najtaniej (ok.25zł.para), bo po co na początku wydawać kasę, jak nie wiadomo, jak będzie nam szło.. No, ale nam na razie idzie, i to całkiem, całkiem nieźle. Ciągle się uczymy i doskonalimy technikę, ale najważniejsze, że jesteśmy w ruchu. Nie możemy doczekać się wiosny, by ruszyć w pobliskie pola i lasy
    No i zgadza się- reakcje ludzi obserwujących, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach, są jeszcze dziwne, ale nie spotkałyśmy się jak dotąd z nieżyczliwością, czy głupimi docinkami. Chociaż niedawno zaczepił mnie mijający pan, tekstem: "A gdzie narty?"No, to ja na to: "Cholerka! wiedziałam, że czegoś zapomniałam!". Pośmialiśmy się i spokój
    Pozdrawiam "współchadzaczy"

    P.S. Z naszych doświadczeń wynika, że trzeba zainwestować w dobre rękawice, bo niestety łapki marzną niemiłosiernie w taką pogodę Lęcę pooglądać filmiki

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Podpowiedzcie proszę jaką wysokość w stosunku do wzrostu powinne mieć kije
    Kije już mam, chęci też, czekam tylko na lepszą pogodę

  19. #19

    Domyślnie

    Ja doczytałam, że od wzrostu należy odjąć 50 cm, ale... ważne jest indywidualne dopasowanie długości do techniki i wygody chodzenia Ciekawe
    Cieszynianka, a gdzie kije kupowałaś? U nas trudno cokolwiek dostać będę musiała szukać na allegro bądź w innych wysyłkowych sklepach - może polecisz swój?

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał boratom
    Ja doczytałam, że od wzrostu należy odjąć 50 cm, ale... ważne jest indywidualne dopasowanie długości do techniki i wygody chodzenia Ciekawe
    Cieszynianka, a gdzie kije kupowałaś? U nas trudno cokolwiek dostać będę musiała szukać na allegro bądź w innych wysyłkowych sklepach - może polecisz swój?
    Oczywiście na Allegro, uznałam, że na początek szkoda większą kasę w to pakować, skoro nie mam pewności czy załapię bakcyla
    Kupiłam na jesień, takie za dwadzieścia (chyba) złotych, bakcyl połknięty, ale jesienne szarugi mnie zniechęciły do kijowego szlajactwa
    Teraz czekam na ocieplenie i ruszam

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony