dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 66
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar racer
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ci to przyszło do głowy?
    Posty
    679

    Domyślnie

    Słyszałem że nowa polska nazwa dla tegoż właśnie sportu to: "chodzing".
    Nie bij, wytłumacz!

  2. #22

    Domyślnie

    Ktoś ma za sobą ten pierwszy raz w tym roku My dziś na spacer bez kijków wyskoczyliśmy Tylko pies nam się zbiesił - leniwiec jeden - musieliśmy do domu wrócić!

  3. #23

    Domyślnie

    cieszynianka napisała
    Podpowiedzcie proszę jaką wysokość w stosunku do wzrostu powinne mieć kije. Kije już mam, chęci też, czekam tylko na lepszą pogodę
    współczynnik to wzrost x 0,68 lub wzrost x 0.72
    ale jak to w życiu bywa współczynnik to nie wszystko liczy się jeszcze nasza budowa, długość ramion oraz jak chodzimy agresywnie czy też tak sobie człapiemy najlepiej popróbować jaka długość dla nas jest optymalna, kilka postów wyżej napisałem linka do forum NW wszystko tam jest wyjaśnione ale zerknij na ten temat, powinien wiele wyjaśnić
    http://www.nordicos.yoyo.pl/viewtopic.php?t=120


    boratom napisał
    Ktoś ma za sobą ten pierwszy raz w tym roku My dziś na spacer bez kijków wyskoczyliśmy Tylko pies nam się zbiesił - leniwiec jeden - musieliśmy do domu wrócić!
    ja już śmigam od dawna, każdy cieplejszy dzień to 5 km zaliczone a widzę że w mojej okolicy nie jestem osamotniony, wielu tuptusiów mijam w miejskim parku, nawet nie zdawałem sobie sprawy ile osób w naszym kraju już uprawia ten "kijowy sport"
    Tak więc w drogę.
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  4. #24

    Domyślnie

    a dla zmarzluchów taki filmik
    http://www.youtube.com/watch?v=SvXNH3GVNw4&NR=1
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał zezo
    współczynnik to wzrost x 0,68 lub wzrost x 0.72
    ale jak to w życiu bywa współczynnik to nie wszystko liczy się jeszcze nasza budowa, długość ramion oraz jak chodzimy agresywnie czy też tak sobie człapiemy najlepiej popróbować jaka długość dla nas jest optymalna, kilka postów wyżej napisałem linka do forum NW wszystko tam jest wyjaśnione ale zerknij na ten temat, powinien wiele wyjaśnić
    http://www.nordicos.yoyo.pl/viewtopic.php?t=120
    Dziękuję Ci za odpowiedź, wypróbuję oba warianty

    A ten filmik, to mi się skojarzył jako ucieczka morsa

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Świeżutko niedrogie i w miarę dobre kijki były w Lidlu.
    Moja ma z tworzywa Exel-a (są lekkie) ale tańsze są metalowe (np Gabel). Te regulowane to bardziej do trekkingu niż NW.
    Jakby ktoś z okolic Wejherowa chciał to często szwałędają się tu nordikowcy. Np w okolicach Pałacu Przebendowskich po południu.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  7. #27

    Domyślnie

    Nordic Walking w Tatrach, czy może być coś przyjemniejszego?
    kierownik budowy, inspektor nadzoru - Śląsk

  8. #28

    Domyślnie

    Muszę powiedzieć że znam wiele, ale to wiele przyjemniejszych zajęć niż człapanie z kijami po górach.
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Większość z was szuka kijków jakby one były w Nordic Walkingu najważniejsze a całkowicie zapomina o butach! W sklepach sportowych są specjalne buty do Nordic Walkingu i takie powinno się używać. Różnica jest ogromna. Mają specjalnie wyprofilowaną podeszwę i chodzenie w nich sprawia niesamowitą radość. Pamiętajcie o tym!

  10. #30

    Domyślnie

    Mnie do tego sympatycznego człapania przekonało też to że Nordic Walking reklamuje się jako tani sport, dlatego proponuję zachować odrobinę zdrowego rozsądku.
    jak czytam posty w stylu że jak kije to tyko włókno węglowe /jakieś 300 zł/ jak buty to tylko specjalne /za jakieś 450zł/ konieczne też są oczywiście skarpetki za kilkadziesiąt zł oddychająca bielizna, pas na bidon i inne podręczne akcesoria, jakiś miernik GPS co by nam liczył przebyte odległości, krokomierz, odtwarzacz MP3, jakieś odżywki no i oczywiście dobre okulary słoneczne, ale koniecznie muszą być dobrej marki /ostatnio taki gość w TV przekonywał do takich gogli za bagatela 1500 zł/ ,
    I to ma być tani sport ???
    ja jakoś nie widzę takiej dużego dyskomfortu z tego że człapę w butach NIKE kupionych na wyprzedaży za 150 zł, sprawdzone skarpetki Pumy też zdają egzamin, kije mam składane za 70 zł i mogę zaręczyć że nie są to kije trekingowe jak ktoś pisał wyżej, mam też MP3 za jakieś 80 zł okulary za 100 zł, mam jeszcze kilka sportowych koszulek, spodenek i dres, dziennie pokonuję średnio jakieś 10 km, tak oceniam że łącznie pokonałem jakieś 2500 km, zapewniam wszystkich że w takim sprzęcie jak posiadam da się chodzić tym nordyckim marszem,
    powiem więcej
    często spotykam bratnie dusze na szlaku które śmigają na kijach narciarskich, w sandałach, idą na pająka czy też niedźwiedzia i wiecie co powiem, te kije i sandały są mało ważne, ważne jest to że wiara zaczyna się ruszać, to jest najfajniejsze w tym nordyckim chodzie.
    Ale jeżeli komuś jest potrzebny wypasiony sprzęt to nie ma sprawy, oczywiście popieram też takie chodzenie.
    Powodzonka życzę wszystkim kijowym sportowcom
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Mi to jest rybka w czym i z czym ludziska łażą. Mogą chodzić nawet w kaloszach z kijami od miotły. Jednak znając się na stopach ostrzegam przed trywializowaniem tego tematu. Żeby później nie był potrzebny specjalista!

    Ps. Dobre buty, specjalne do Nordic Walkingu można już kupić za około 200zł (wiem bo takie kupiłem)i radzę w nie zainwestować bo czasem może nas to dużo drożej kosztować. Żeby nie było, że mądry polak po szkodzie.
    Ostatnio edytowane przez Liwko ; 02-08-2010 o 16:02

  12. #32

    Domyślnie

    Liwko napisał
    Mi to jest rybka w czym i z czym ludziska łażą. Mogą chodzić nawet w kaloszach z kijami od miotły.
    I masz racje, nawet na kijach od szczotki da się chodzić
    http://www.youtube.com/watch?v=jVWGn5S3I2M
    Dobre buty, specjalne do Nordic Walkingu można już kupić za około 200zł
    widzisz ja mam podobne zdanie do ciebie, człowiek powinien mieć dobre buty, gdy byś napisał że wskazane są dobre i wygodne buty, nie było by tematu tylko że wcale nie uważam że do chodzenia z kijami są konieczne buty do Nordic Walkingu, które po pierwsze są trudne do zdobycia i nie są konieczne do uprawiania tego sportu, w związku z tym że NW zaczyna być modny to sprzedawcy zaczynają wciskać nam wiele drogich i zbędnych gadżetów, między innymi specjalne buty,
    a sportowe buty do bieganie nie wystarczą ? a jak w hipermarkecie ktoś wpadnie na pomysł opisania tego sprzedawanego tam badziewia jako buty do Nordic Walking to te buty będą lepsze od moich butów biegowych np takich:
    http://www.sklep.pro-sport.com.pl/pr...products_id=96
    lub takich
    http://www.sklep.pro-sport.com.pl/pr...roducts_id=104

    reasumując
    popieram Cię w tym aby buty były dobre i wygodne, zgadzam się też z tym że jest mi to obojętne w czym i z czym ludziska łażą.
    Tak więc więcej nas łączy niż dzieli
    Pozdrawiam i życzę powodzenia
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    a sportowe buty do bieganie nie wystarczą ?
    Wystarczą. Jednak w normalnej cenie te twoje były jeszcze droższe od moich. Być może moje w wyprzedaży kosztują jeszcze mniej, tego nie wiem. Wiem tylko jedno, że różnica jest duża między butami do Runningu a Nordic Walkingu. Jak kiedyś kupisz sobie te drugie to zrozumiesz o czym mówię.

  14. #34

    Domyślnie

    Liwko
    widzę że ty to z tych ludzi co to twoje musi być na wierzchu,
    Jednak w normalnej cenie te twoje były jeszcze droższe od moich. Być może moje w wyprzedaży kosztują jeszcze mniej, tego nie wiem
    być może
    Być może i Twoje są tańsze, nie przeczę, ale nie o cenę się rozchodzi, szkoda że nie zrozumiałeś mojej uwagi o tych butach i wszystkich innych dodatkowych upiększeniach tej prostej a zarazem skomplikowanej dyscypliny sportowej, bardzo proszę nie wymyślajmy utrudnień dla wszystkich początkujących "tuptusiów" , osobiście śmieszą mnie wszyscy znawcy NW którzy twierdzą że jak rozgrzewka to tylko taka na którą jak patrzę to już jestem zmęczony, eksperci co to uważają że bez kijków z węglowego włókna specjalnych skarpet i krokomierza nie da się uprawiać tego nordyckiego chodu, ja uważam że się DA, mało że się DA to DA się nawet poprawnie go uprawiać, zdecydowana większość pytających to ludzie co to nie zamierzają bić rekordów tak jak np. Pani Anetą Awtoniuk, zdecydowana większość "tuptusiów" to ludzie co to sport uprawiali ostatnio w średniej szkole lub na uczelni, dlatego mówienie że taki sprzęt to BE a taki to jest CACY mogą odebrać jako duże utrudnienie, na proste kijki to może i wydadzą kilka zł ale jak już dojdą specjalne GADŻETY to już raczej wola siedzieć w domu przed TV, dlatego uważam że każdy może chodzić jak chce, w czym chce i z czym mu się tylko podoba ale niech chodzi, niech się rusza,
    Nie sprzęt jest najważniejszy, w/g mnie ważniejsza jest dynamika i technika marszu, zamiast wydawać kasę na te wszystkie zbędne dodatki proponuję wydać kilka zł ale na instruktora NW który udzieli nam fachowych rad a kije wypożyczy w ramach uiszczonej opłaty.

    Co do tych twoich butów to zapewniam cię że w najbliższych kilku latach nie planuję zakupu specjalnych butów do Nordic Walkingu, dlatego że aktualnie posiadam kilka par prawie nowego obuwia, a że gustuje przeważnie w sprawdzonej firmie ASICS /którą jakoś nie podrabiają szewcy z azjatyckich garaży/ zapewne ten zakup nie nastąpi tak szybko, jeżeli jednak kupię te specjalne obuwie to możesz być pewny że napiszę o swoich wrażeniach z ich użytkowania.

    Pozdrawiam
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Forum jest od tego aby doradzać. Ja doradzam odpowiednie obuwie ze względu na zdrowie jak i różnicę w chodzie. Buty do biegania to są buty do biegania a buty do chodzenia to są buty do chodzenia. Można nawet w szpilkach albo drewniakach tylko po co skoro za niewielkie pieniądze można być naprawdę zadowolony z frajdy jaką daje nam chodzenie? Chwała tym co chcą uprawiać jakikolwiek sport, tylko pamiętajmy, że sport to również urazy i kontuzje. Odpowiednie obuwie to podstawa!

  16. #36

    Domyślnie

    Liwko już nic nie będę pisał na różniący nas temat, Ty masz swoje zdanie ja swoje.

    temat obuwia uważam za zamknięty

    powodzonka życzę w pokonywaniu nordicowych kilometrów,
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  17. #37

    Domyślnie

    Witam,
    pogoda super, zimy nie widać. Tupta ktoś?
    Coraz więcej ludzi spotykam u mnie na wsi regularnie się nordicujących,to dobrze.Ja po roku od zakupienia kijków "odkurzyłam" je, już słyszałam jak w kącie rdzewieją.
    Moje rady dla początkujących, którzy chcą zacząć to zakupić kijki w normalnej cenie(30-70zł). Odzież i buty dobrać po prostu wygodne i ZACZĄĆ chodzić. Jak się złapie bakcyla i kilometrów zacznie się przemierzać więcej, to można się zaopatrywać w "specjalne" wyposażenie.A na początek nie ma sensu generować nadmiernych wydatków.

    Pozdrawiam wszystkich i zachęcam do chodzenia. Miłego dnia.

  18. #38

    Domyślnie

    Chodziłam do października. Potem przestałam. Dlaczego?... Sama nie wiem. Kijki stoją na ganku. Jutro idę. Dzięki
    Cokolwiek się wydarzy-jutro i tak wzejdzie słońce!

  19. #39

    Domyślnie

    Ja sama nie chodzę, ale moi sąsiedzi zorganizowali sobie grupy wsparcia i mobilizują się do chodzenia...na początku tylko dwie panie, potem cztery, potem dołączył Pan po zawale i tak chodzą po 10 osób fajnie to wygląda i naprawdę buduje taki widok... tylko oni są tak po 40stce-50tce i tak nie bardzo z dołaczeniem do nich ;P

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał blondynka_z_taczka Zobacz post
    Ja sama nie chodzę, ale moi sąsiedzi zorganizowali sobie grupy wsparcia i mobilizują się do chodzenia...na początku tylko dwie panie, potem cztery, potem dołączył Pan po zawale i tak chodzą po 10 osób fajnie to wygląda i naprawdę buduje taki widok... tylko oni są tak po 40stce-50tce i tak nie bardzo z dołaczeniem do nich ;P
    Eeee tam, dlaczego nie bardzo?Jeżeli należysz do osób, które mobilizuje towarzystwo, to nie ma się co zastanawiać.Ja chodzę sama, ale ja nigdy nie wiem kiedy będę mogła wyjść więc trudno mi się umawiać. Przeważnie chodzę gdy syn ma południową drzemkę i ktoś jest z nim w domu.
    U nas większość z osób chodzących jest właśnie po 40-tce, 50-tce i regularnie tuptają. Dziś mam przerwę, a jutro idę na spacerek.Próbuję system chodzenia co drugi dzień.

    Pozdrawiam

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony