dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 66
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zochna
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    3miasto
    Posty
    5.879

    Domyślnie

    Cytat Napisał blondynka_z_taczka Zobacz post
    ... tylko oni są tak po 40stce-50tce i tak nie bardzo z dołaczeniem do nich ;P
    a co jest nie teges z ludźmi po 40tce-50tce ?
    Wegetarianie nie jedzą wprawdzie zwierząt, ale zjadają im pożywienie ...

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zochna Zobacz post
    a co jest nie teges z ludźmi po 40tce-50tce ?
    No właśnie

  3. #43

    Domyślnie

    Z moich obserwacji widzę, że takowe osoby są bardzo systematyczne i konsekwentne.Mówię o tych, które spotykam "chodzące" u mnie na wsi. No ale to chyba raczej pozytywne cechy.

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Mi to jest rybka w czym i z czym ludziska łażą. Mogą chodzić nawet w kaloszach z kijami od miotły. Jednak znając się na stopach ostrzegam przed trywializowaniem tego tematu. Żeby później nie był potrzebny specjalista!

    Ps. Dobre buty, specjalne do Nordic Walkingu można już kupić za około 200zł (wiem bo takie kupiłem)i radzę w nie zainwestować bo czasem może nas to dużo drożej kosztować. Żeby nie było, że mądry polak po szkodzie.
    Co to znaczy?


    Planuję dostać na gwiazdke kije.

  5. #45

    Domyślnie

    Hmmmm, .....nie wiem jak to jest ze specjalnymi butami do nordicu.
    Ja zakupiłam na początek kije w cenie 70zł(z kosztami przesyłki). Sprawdziłam co takowe kije powinny mieć i według tych wskazówek wybierałam.Na początek w zupełności wystarczy. Na razie chodzę w 4-letnich butach trekkingowych, kontuzji brak. Jak było cieplej tuptałam w starych butach sportowych "miejskich" Umbro i też nic się nie działo. Na początek zaleca się zaczynanie od 20-30 minutowych spacerów(efektywność chodzenia z kijkami to 30 min spacer to jak 50 min bez kijków).
    Ale jak ktoś chce się wyposażyć od początku w "niezbędny" sprzęt to jego wola.To co się uznaje za niezbędne zależy od indywidualnych preferencji.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał amalfi Zobacz post
    Planuję dostać na gwiazdke kije.
    Czy plan prezentu został zrealizowany? Ja na razie nie chodzę, no ale z 18-miesięcznym kawalerem, to po prostu nie mam jak. Zazdraszczam jak widzę kogoś na spacerku, ale co poradzić.

  7. #47
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tranzyt

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał janiseya Zobacz post
    Hmmmm, .....nie wiem jak to jest ze specjalnymi butami do nordicu.
    Tu masz fajny poradnik o wybieraniu butów do NW:
    http://fitness.sport.pl/fitness/1,10..._Walking_.html

  8. #48

    Domyślnie

    Dzięki, poczytałam. Artykuł skupia się na obuwiu specjalnym do NW, jeśli wędruje się po terenach trudniejszych, górzystych. Podstawą oczywiście wygoda.

    Jak na razie nie chodzę z kijkami, nawet mróz by mi specjalnie nie przeszkadzał, tylko nie mam jak wyjść sama z domu. Muszę przeczekać i tyle.

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Cytat Napisał janiseya Zobacz post
    Czy plan prezentu został zrealizowany? Ja na razie nie chodzę, no ale z 18-miesięcznym kawalerem, to po prostu nie mam jak. Zazdraszczam jak widzę kogoś na spacerku, ale co poradzić.
    Tak, został zrealizowany przy okazji zakupu sprzętu narciarskiego córki. Nie na gwiazdkę. Czekam aż mróz troche odpuści, bo ja sie nie nadaję na chodzenie w takiej temperaturze. No i jak sie okazuje, trza jeszcze chyba w buty zainwestować.

    No tak. Kawalera nie zostawisz samego. Nie przejmuj sie, czas szybko zleci, a jak będzie cieplej, to będziesz pchała wózek na spacerkach. To też wysiłek.

  10. #50

    Domyślnie

    Już nie chodzimy z wózkiem na spacerki, kawaler truchta sam, a rodzice gonią za nim. Ruch mamy zagwarantowany, ale jednak inny niż NW.Jakoś będę musiała się nauczyć wyławiać okazje kiedy mogę Małego choćby na 30 min zostawić pod czyjąś opieką, bo już ponad miesiąc nie byłam na żadnym spacerku i brakuje mi.

  11. #51

    Domyślnie

    Fajna sprawa. Spacerek z kijkami... Sąsiadka ostatnio mówiła, że ma ale się wstydzi. Wstyd to raczej być grubym i być marudnym, a nie dbać o własne samopoczucie.
    Poznaj podstawy Forex razem z www.emesz.pl od A do Z.

  12. #52

    Domyślnie

    Dla mnie super forma, bo w zasadzie tylko tak na prawdę potrzebne są kijki i chęci. Trasę można wybrać dowolną od miejskich chodników, po lasy i bezdroża. W ciągu godzinki wyskakuję z domu, przejdę "swoją" trasę i mam zastrzyk energii. Jakbym chciała wyskoczyć na godzinę jazdy konnej muszę mieć co najmniej 3 godziny wolnego czasu, co jest dla mnie w tej chwili nie realne. No a sezon na biegówki u nas trwa krótko niestety, a do Jakuszyc daleko.
    Polecam więc kijoski.

  13. #53

    Domyślnie

    Podbijam temat

    Również znalazłam kije pod choinką i powoli się "wdrażam" Staram się rzetelnie podejść do tematu i chodzić prawidłowo i w miarę szybko - wedle możliwości oczywiście

    Dziś jednak stanęłam na wadze ( czego unikałam od świąt -co by sobie samopoczucia nie psuć) i ze zgrozą uznałam,że znowu jest mnie dużo za dużo i należałoby coś z tym zrobić do wiosny

    A więc -kije i dieta, ale jaką wybrać? Jestem nałogowcem ( i z tego nie daję rady się wyleczyć ) i zjadam słodkości wszelakiej maści. Czy może ktoś zna jakieś antidotum ?

  14. #54

    Domyślnie

    Najlepiej dieta umiarkowana - ja np. jem prawie wszystko, ale z umiarem. No i staram się, żeby codziennie w mojej diecie były warzywa, owoce i wystrzegam się żywności mocno przetworzonej.

    Polecam też ciastka owsiane z bakaliami, miodem zamiast cukru i dodatkami wszelkiej maści

  15. #55

    Domyślnie

    też mi po gwiazdce kije przybyły
    ale nie nachodziłem się zbytnio, bo pogoda jest taka, że można na rowerze cały czas jeździć. a wolę to

  16. #56

    Domyślnie

    Kurcze, ale ktoś miał kapitalny pomysł na biznes. Sprzedał narty, ale zostało od cholery kijów w magazynie, więc zaczął sprzedawać je w lato do spacerowania. Mistrz marketingu ;]
    Reklamy są niezgodne z regulaminem forum (pkt 5.2.5)

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pustak Zobacz post
    Kurcze, ale ktoś miał kapitalny pomysł na biznes. Sprzedał narty, ale zostało od cholery kijów w magazynie, więc zaczął sprzedawać je w lato do spacerowania. Mistrz marketingu ;]
    A ja widziałem w Kołobrzegu Niemców, którym ktoś narty ukradł i z samymi kijkami łazili

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    A ja widziałem w Kołobrzegu Niemców, którym ktoś narty ukradł i z samymi kijkami łazili
    tej zimy tylko kijki nadawały się do użytku

    U mnie pół wsi wieczorem biega z kijami, a ja zazwyczaj jestem tak padnięta ,że marzę jedynie o łóżku - pocieszam się faktem,że moja praca zawodowa nie wymaga ciągłego siedzenia i bezruchu, a do tego zakładanie ogrodu, bieganie z grabkami i motyką - to w końcu też jakaś gimnastyka, czyż nie?

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    no pewnie

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    no pewnie
    Liwko to a propos łóżka , wiosny czy pocieszenia w pracach ogrodowych ?

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony